Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Frankie13Niagara

Czy jest sens kupować standardowe PS 4 jako sprzęt przyszłościowy?

Polecane posty

W związku z tym, że po raz kolejny mój komputer nieubłaganie się postarzał, a tym razem musiałbym wymienić wszystkie podzespoły, to zainteresowałem się konsolami. Wydaje się, że jest to tańsza alternatywa. Obecnie wchodzi ulepszone PS4 i XBOX ONE z HDR, pytanie czy opóźni to premierę ewentualnej nowej generacji? Czytałem, że całkiem nowe konsole mają się pojawić na przełomie 2017/2018 roku. Tłumaczyłoby to niskie ceny obecnych konsol. Ograłem na pc większość gier, które wydano do tej pory na tę generację. Głównie zależy mi na nowym Mass Effect'cie, jest zrobiony na silniku Frosbite, tak jak BF 1, który by mi nie poszedł za względu na słaby procesor ( I5 3550 3.30 GHz). Boję się, że z nowym ME może być podobnie. Pytanie czy jest teraz sens kupować klasyczne PS 4 jako sprzęt przyszłościowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Frankie13Niagara napisał:

całkiem nowe konsole mają się pojawić na przełomie 2017/2018 roku

Bardzo mało prawdopodobne. Jedyna konsola która wyjdzie w 2017 to Nintendo Switch.

50 minut temu, Frankie13Niagara napisał:

Pytanie czy jest teraz sens kupować klasyczne PS 4 jako sprzęt przyszłościowy?

Zależy co masz na myśli mówiąc "klasyczne".

PS4 Fat, czasem nazywanego PS4 2013, nie ma sensu teraz brać, chyba że trafisz na jakąś super okazję.

PS4 Slim to teraz dobra opcja, zagrasz na nim we wszystkie gry w 1080p i z HDR. Do tego jest tanie.

PS4 Pro to bardziej przyszłościowy sprzęt, ma dwukrotnie więcej mocy niż zwykłe PS4, goni gry w 4K i HDR. Tylko że jest stosunkowo drogie, a obecnie nie ma gier które faktycznie korzystają z tej nadwyżki mocy.

Jeśli zależy Ci głównie na ME, to sugeruję poczekać do premiery i wtedy zaopatrzyć się w wersję Pro - będzie wtedy tańsza, a i gier które korzystają w pełni z jej dobrodziejstw będzie więcej.

Jeśli chcesz mieć sprzęt do grania od zaraz, to kup zestaw ze Slim, ME też pójdzie na nim bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Frankie13Niagara napisał:

BTW czy można zdobyć jakieś demko BF 1, żeby przetestować czy  gra odpali na moim blaszaku? 

Jest dostępny 10-godzinny trial, ale to bodajże dla abonentów Origin Access (który jest płatny). Niemniej w kwestii CPU i5-3550 spokojnie spełnia wymagania gry (które na pudełku są pod tym względem zawyżone).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprzedało się na tyle dużo modeli podstawowych, że Sony mimo wypuszczania mocniejszych ps4 dalej będzie wspierać model podstawowy. Może gry będą wyglądały gorzej, pewnych technologii typu lepsze VR nie będzie, gry będą wyglądały gorzej, ale moim zdaniem na pewno będą kompatybilne. Także jeśli chcesz po prostu grać to na pewno jest to sprzęt przyszłościowy do czasu nowej generacji.  Mamy połowę 2017, spokojnie rok, dwa, a może trzy na niej pograsz.

A w międzyczasie możesz odkładać pieniądze na nową konsolę, bo pewnie na premierę będzie droga 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...