Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goldeneye456

Płyta główna pod Socket 1151 + pamięć ram

Polecane posty

Szukam płyty głównej pod Socket 1151. Standard płyty tylko microATX.

Aktualnie procesor jaki planuję kupić to Pentium G4400, za rok lub dwa przesiądę się na i5 dlatego zależy mi na dobrej płycie głównej nastawionej już na wyższy procesor. G4400 ani i5 w przyszłości nie zamierzam podkręcać.

Poza płytą główną potrzebuję pamięci ram ddr4 (z radiatorem), 8gb w jednej kości na początek wystarczy. 

Budżet : 250-400 zł za płytę główna + ~200 zł za pamięć ram 

Zasilacz jaki posiadam to : High Power Element Plus 500W 80plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B150M Night Elf - ma niezłą dźwiękówkę i obsłuży Kaby Lake. Zazwyczaj taniej jest lepiej wyposażona (DualBIOS, M.2, choć w zamian ze słabszą dźwiękówką) B150M-D3H, ale w jej przypadku chyba póki co nie wiadomo, jak z obsługą kolejnej generacji.
Co do kości - HyperX 2133/CL13.

Inna sprawa, czy takie podejście w ogóle ma sens - obecnie dwuwątkowe procesory radzą sobie bardzo przeciętnie (zakładam, że główne zastosowanie to gry), dodatkowo może się zdarzyć, że jak się zdecydujesz na zakup i5, to na rynku będą już królować Coffee Lake, których być może żadna obecnie dostępna płyta nie obsłuży. A może w międzyczasie i AMD wystruga coś ciekawego?
Nie lepiej kupić używany zestaw z i5 na LGA1155 i w przyszłości go odsprzedać?

I nie chciałbyś się pochwalić modelem obudowy i karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzyjających warunkach Pentium byłby szybszy pewnie o ~80-100%. Problem w tym, że Phenom ma o 100% więcej rdzeni...

Jakbyś miał się przesiadać na i5 za 2-3 miesiące, to można by to było nazwać przejściowym rozwiązaniem i przymknąć oko na mocno niepowalający wzrost wydajności. Ale jak to ma być rok-dwa lata, to jednak jakoś średnio mi się to widzi. Używki nie wchodzą w grę?

Ponarzekałbym jeszcze nieco na dobór obudowy, ale w sumie nie przychodzi mi do głowy żadne inne pudło w mATX z wyciszeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki odpadają. Z tego co widzę to w B150M Night Elf jest czerwone podświetlenie, jest możliwość jego wyłączenia?

Przy dłuższym zastanowieniu się zakup nowej obudowy mogę odłożyć w czasie i dołożyć do wydajniejszego procesora Intel Core i3-6100. Wtedy po roku, dwóch zdecyduję czy przesiadka na i5 jest mi potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...