Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Makoslaw

Czy warto dołożyć dodatkowy ram do obecnego PC?

Polecane posty

Witam 

 

Moja specyfikacja PC:

  • Intel Core  i5-6500 3,2Gh 6mb
  • Gigabyte Radeon R9 380 4GB
  • Dysk Seagate 1 TB, SATAIII
  •  MSI B150 Gaming M3,
  • Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR4 2133 MHz CL14
  • OCZ ModXStream Pro 500W

Przechodząc do rzeczy. W niektórych grach  (BF4, GTAV) obraz potrafi czasem "szarpnąć". Jakość grafiki z tego co zauważyłem ma tutaj mały wpływ na skoki płynności(nieważne czy ustawienia grafiki są wysokie czy niskie). Czy zakup dodatkowych 8GB mógłby rozwiązać ten problem. Czytałem, że FROSTBITE jest dosyć mocno pamięciożerny stąd moje pytanie. Inne pytanie to jaki program polecilibyście do monitorowania uzycia CPU, GPU, RAMu podczas rozgrywki? Istnieje taki program?:) i przy okazji jeszcze pytanie, czy według Was jest sens wymienić już grafikę bądź procesor? Nie wszystkie nowości mają być na ultra, ale lubię dobrą grafikę. 

Dzięki wielkie z góry za pomoc:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu zmieniać procesora. Grafikę można, ale tylko wtedy, jeśli masz naprawdę pojemne kieszenie.

SSD nie masz jeszcze? W sumie od tego bym chyba zaczął. Za ~300zł kupisz dobry dysk 240GB (np. GoodRAM Iridium Pro), po zainstalowaniu na nim systemu powinien on nieco szybciej działać, a ponadto zainstalowanie na nim gier powinno zminimalizować ścinki wynikające z doczytywania danych w tle. Nawet jeśli to nie rozwiąże w pełni problemu z przycinkami, to i tak ogółem powinno pozytywnie wpłynąć na pracę komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Makoslaw napisał:

Inne pytanie to jaki program polecilibyście do monitorowania uzycia CPU, GPU, RAMu podczas rozgrywki?

Dnia 21.08.2016 o 21:43, webtom napisał:

standardowo - wrzuć SMART dysku (do odczytania za pomocą np. CrystalDiskInfo, chodzi o wszystkie dane z tabelki w dolnej części), a także log z HWiNFO64 (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz plik docelowy, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv) zarejestrowany w czasie grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc Mam SSDka, zapomniałem dołożyć do sygnaturki, Crucial BX100 250GB, na nim system oraz też testowałem (w tym wypadku GTAV) czy zmiana z HDD na SDD będzie stanowić różnice. Niestety nie zauważyłem żadnej różnicy, jak ścinki się zdarzały, tak zdarzają się dalej. Nie jest to problem uniemożliwiający granie, ale jednak trochę wkurza;] także dalej zostaje pytanie czy według Was dodatkowe 8GB może pomóc? 
@webtom - dzięki, może dzięki temu dojdę do jakiś wniosków, co jest wąskim gardłem w tym zestawie:)
EDIT- wstawiam test z BF4, niestety sam wniosków z tego wyciągnąć po prostu nie umiem;P

test bf4.CSV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Makoslaw napisał:

EDIT

Edytowanie ma to do siebie, że jak już ktoś przeczyta wcześniej Twojego posta, to o dodatkowej zawartości nie dowie się dopóki w temacie nie pojawi się kolejna odpowiedź. Jako że dodawanie posta pod postem po upływie 20 min jest niezbyt mile widziane, to zawsze pozostaje przekopiowanie wcześniejszej zawartości do nowego posta i usunięcie wcześniejszego.

Co do samego loga - co robiłeś w poniedziałek 19 września b.r. o 22:19:11? Bo ciekawi mnie, skąd taki nagły i chwilowy spadek taktów karty, nie mający uzasadnienia w temperaturze samej karty, czy aktywności dysku. Zmniejsz Scan Interval (pierwsza opcja w ustawieniach) do powiedzmy 100 ms*, ponownie utwórz log i postaraj się zapamiętać +/- dokładny moment, w którym występują przycięcia (najlepiej, żeby było to przynajmniej kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu).

*Jakby utworzony plik był wyraźnie większy, to możesz wykorzystać fakt, że pliki tekstowe bardzo dobrze się kompresują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom ok, dzięki za informacje, będę wiedział na przyszłość. co do loga, to dokładnie co robiłem w tej sekundzie nie jestem w stanie powiedzieć;) ogólnie włączyłem program i zaraz po tym włączyłem BF4, pograłem wyszedłem i zakończyłem log. ok, jutro zrobię loga z tymi poprawkami jak mówisz i go wrzucę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...