Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Manga, Anime oraz jRPG

Polecane posty

Gość Ksiądz666

uff, wreszcie po 5 dniach udąło mi się dobrnąć do tego topicu :D . NAwet nie wiecie co przeżyłem - za każdym razewm, kiedy chciałem tu wejść, forum siadało. Ale teraz jestem, i -mogę cosik skrobnąć :D .

Oglądał ktoś z was Cowboy Bebopa?? Ja niestety tylko filmowke . Aler i tak była fajna :D .

i jeszcze jedno - skąd można ssać animki? Jakiej stronki, cusik dajcie, bo w telewizji nic z tych rzeczy nie ma :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co tu tak malo postow?! Pisac mi tu! Nie po to bylo tyle proszenia o ten wątek! Bo zaraz Qnik go zamknie! Brrrrr.....

Trzeba jakiegos temata walnąc. Może....Ulubiona manga/anime, najgorsza manga/anime jaką czytałem/oglądałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Człowieku, daj luzu :D . Jeszcze nikt mi nie zdążył odpowiedzieć, skąd animki ściągać, a tu porsze - taki nerwus :D .

Przede wszytkim musze się pochwalić, że u nas jest swego rodzaju "fanowskie" kino "cytryna". Puszczają tam chyba co tydzień animki, a mój kumpel ma jeszcze darmową wejściówkę na cały rok i często z nim się zabieram :D . Ostatnio leciało please save my earth - niestety, tylko 3/6 odcinków - za jakiś czas kontynuacja :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, daj luzu :D . Jeszcze nikt mi nie zdążył odpowiedzieć, skąd animki ściągać, a tu porsze - taki nerwus :D .

Przede wszytkim musze się pochwalić, że u nas jest swego rodzaju "fanowskie" kino "cytryna". Puszczają tam chyba co tydzień animki, a mój kumpel ma jeszcze darmową wejściówkę na cały rok i często z nim się zabieram :D . Ostatnio leciało please save my earth - niestety, tylko 3/6 odcinków - za jakiś czas kontynuacja :D .

Heh, swojego czasu dość głośno było o tym kinie... Księdzu, chcesz wejść za darmo? Musisz tylko wygrac z właścicielem w szachy (podobno...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Człowieku, daj luzu :D . Jeszcze nikt mi nie zdążył odpowiedzieć, skąd animki ściągać, a tu porsze - taki nerwus :D .

Przede wszytkim musze się pochwalić, że u nas jest swego rodzaju "fanowskie" kino "cytryna". Puszczają tam chyba co tydzień animki, a mój kumpel ma jeszcze darmową wejściówkę na cały rok i często z nim się zabieram :D . Ostatnio leciało please save my earth - niestety, tylko 3/6 odcinków - za jakiś czas kontynuacja :D .

Heh, swojego czasu dość głośno było o tym kinie... Księdzu, chcesz wejść za darmo? Musisz tylko wygrac z właścicielem w szachy (podobno...)

A skąd ty to możesz wiedzieć, nie z Łodzi jesteś :D .A kiedy było o nim głośno? Nie pamiętam...

Wygrać w szachy? gdzie jest ten palancik, przegra :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A skąd ty to możesz wiedzieć, nie z Łodzi jesteś :D .A kiedy było o nim głośno? Nie pamiętam...

Wygrać w szachy? gdzie jest ten palancik, przegra :D .

Heh.... głosno... w jakiejś jednej gazecie była wzmianka :D .

CO MYŚLICIE O ANIMATRIXIE? (Bo na forum Mangazynu trwa walka ja vs. cała reszta :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Animatrix? Czemu nie. Podobno fajne, ale nie oglądałem więc wypowiadać się nie będę. Możliwe, że soobie kupię,hodź wielkim fanem samego Matrixa nie jestem (oglądałem tylko pierwszą część, i to w telewzji :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... przegapilem otwarcie takiego topicu...

Tyle tytulem wstepu, teraz do sedna...

Ja tez jestem z tych co to lubia sztuke "duzych oczu", a wszystko sie zaczelo od... Generala Daimosa ( nie wiem jak to napisac ) to bylo wspaniale, kalsyk, geiusz sam w sobie. Potem byl Kapitan Jastrzab AKA Thsubasa ( jezu te imiona ), no i oczywiscie komercyjny DB. Potem byl Gundam ( nie wylko wing ), no a po swietach kumpel ma mi przyniesc jakies nie znane mi i film Ghosta :)

Jak sobie cos przypomne/obejrze/przeczytam nowego to napisze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animatrix jest bardzo nierówny, Niektóre filmiki są świetne, inne wręcz odwrotnie. Pod pewnym względami zgodziłbym się z Mangazynem, ale ogólnie zbyt ostro potraktowano serię w tym artykule.

Pod względem treści najbardziej podobał mi się "Detective Story". Niesamowity klimat nawiązujący do kryminałów z gatunku Noir, świetny pomysł na połączenie techniki przyszłości ze sprzętami z lat 60. I te nawiązania do "Alicji w krainie czarów". Gorąco polecam.

Jeśli zaś chodzi o sferę wizualną, bezkonkurencyjnie "Last flight of Osiris"

Szczególnie pierwsza scena. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to najpiękniejsza gra wstępna jaką kiedykolwiek widziałem. Ta gracja, te subtelne piękno, to powolne odkrywanie rozkosznej tajemnicy....

Boże daj mi takie umiejętności i tak zdolną dziewczynę, abym choć raz w życiu mógł zrobić coś takiego :!: :!: :!:

Tak, czy inaczej warto zapoznać się z serią, choćby po to, aby wyrobić sobie własne zdanie

@FirE -> Widzę, że ksywka odzwieciedla twój temperament :wink: Spokojnie, każdy topic musi sie rozkręcić... Ksiądz i Reaper dopiero dziś dotarli.... Cierpliwości mój padawanie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Niom topiczek... topic? Topik i topcia^^ Muminki to super anime^^ normalnie jak gębe Włóczykija zobaczyłem to był wielki RRROOOTTTFFFLL!!!

Anyways, skoro wszyscy orzekili od czego to sie wszystko zaczelo to chyba tez cosik napisze a co^^

A więc... pierwsze chyba bylo Sailor Moon, co oglądałem jak jeszcze miałem lat... hmm... nie pamiętam, 7? W kazdym razie to wlasnie chyba od tego zaraziłem się bakcylem mangi... oczywiscie wtedy uważałem to za zwykłą bajkę (dzisiaj jakby ktoś nazwał jakiekowliek anime 'bajką' udusiłbym wężem strażackim [pozdrowienia dla onufrego]), potem leciały Muminki (no co, też anime^^), kilka pomniejszych animek, a potem w końcu na RTL2 (tak, 2! Ten niemiecki kanał!) puścili Dragon Ball Z (po niemiecku). Tak sie złożyło, że właśnie wtedy miałem modem. Szybko z różnych stronek poznałem fabułę DB, ale na tych stronkach były również odnośniki do innych 'anime-related sites'. No i prędej czy później dowiedziałem się w końcu co to jest anime... bądź co bądź było to całkiem niedawno, jakieś 2 lata temu. No i jakoś to sie teraz kręci...

Moje ulubione anime... hmm, ciężko powiedzieć... juz wiem: Final Fantasy 9. Wiem ze to gra, ale to jest praktycznie interaktywne anime... fenomenalna fabuła, piękna grafika, nieziemska grywalność... po prsotu boskość. I basta.

Ulubiona manga? Nie czytałem zbyt wiele, ale na razie na czołówce jest Naruto (wielkie thx dla FirE'a)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Pierwszą animkom jaką kiedykolwiek zobaczyłem było (notabene beznadziejne) Yattaman. Miałem wtedy około 5 latek. Wtedy były to jeszcze dla mnie głupie, Chińskie bajeczki... potem czarodziejki z księżyca, inne takie z TV Polonia. A przygoda z M&A tak naprawdę zaczęła się z DB. Byłem nim wniebowzięty. Pewnego razu mój ku kumpel pokazął mi plakat z DB (pierwszy z nich, w Kawaii, podupadającym dziś). Potem był 2 plakat z DB, trzeci i tak zacząłem kupować Kawaii. Dowiedzialem się conieco.. i w RTL7 pojawił się ramowka z M&a. dzień w dzień siedziałem przed telewizorem i oglądałem powtórki DB, bardzo fajnego "Łowcę dusz" itd. Potem (jakieś rok temu) miałem przestój w zainteresowaniu M&A. Aż w końcu nasąpił przebłysk. Poszedłem z kumplem do Cytrynki, zobaczyłem filmówkę Cowboya i od razu wróciła mi chęć do oglądania animek. Za wiele serii nie widziałem... pierwszy powód to ten przestój, drugi - dopiero od września mam net, wiec nie miałem skąd brać serii. Tak czy siak - powracam na łono M&A, z nowymi chęciami, planami :D . Na wakacjach przewertowałem 4 tomiki gundama, musze się wybrać, aby zobaczyć kolejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ?Sotha_Sil?

Najlepsi to "Dragon Ball"(Wszystkie części) i "Magiczni Wojownicy".Spuper sie oglądało. Szkoda, że już niepuszczają na TVN 7. A na poloni 1 też sie fajnie oglądało. Ba. Albo jeszcze "Wojowniczki z Krainy Mażeń".Nawet takie sobie było(MECHY BYŁY ZAJE*****).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie mangi nie trafilem az do czasu gdy obejrzalem" Metropolis ". Od tego czasu jestem pelen ppodziwu dla japonskich tworcow. Swoja droga Animatrix jest nawet ciekawszy od Reaktywacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animatrix... W rzeczy samej, niezwykle nierówny. Dane mi było oglądać, więc się wypowiem po kolei. Najlepsze na początek. Nie pamiętam wszystkich tytułów, ale co tam^^

World Record - absolutnie najlepszy IMHO ze wszystkich. Fenomenalna muzyka (posłuchajcie jej dokładnie - przez cały czas), psychodeliczny chara design i najgłębsze przesłanie, którego wciąż nie udało mi się zgłębić (o co chodzi z tym kluczem, który black guy rzuca do portiera lub jaki ma sens scena z orzechami?)

Detective Story - yeah, film noir rządzi.

xxx? - to ten odcinek, w którym jest nawiedzony dom... Anomalie jako świetna zabawa dla dzieciaków? Pomysł na Oscara!

Worst: Matriculated - sorki, ale zmuliło mnie w połowie i wyłączyłem, bo po prostu nie dałem rady. Ohyda, really :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
a kto pomięta dajmosa co keidys był na polonia1 :D albo "doktor Slump" na rtl7 hyhy dr slump to było przez zabawne wajne posatcie tam były jak np: kosmici z tyłkami w glowie :D

Tjaaa, doktorek Slump rządzi :D . Nigdy nie zapomnę scenki z kupą - superbohater wsadza w nią palca żeby pokazać, że jest odważniejszy od Aralki, zaś ta podchodzi do niej i zaczyna się nią bawić, podrzucać :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, nareszcie temat o mojej ukochanej mandze. :P No więc na początek:

Ulubione anime: Mononoke Hime, GITS, Akira, Evangelion i przede wszystkim... Hotaru no Haka (Grobowiec Świetlików)

Ulubione mangi: Slayers, Chobits, Eden, Slump, no i może Dragon Ball

Jak się zaczęło? Kiedyś, jak każdy oglądałem Yattamana, Gigi, Pszczółkę Maję, Muminki (tak, te 2 ostatnie to też anime :) itd. Potem jakoś przestałem to lubić. Nawrót miałem jakieś 3 lata temu, gdy dorwałem Kawaii z nadmiaru kasy. :) Spodobało mi się i zacząłem oglądać to i owo (Pokemon, Dragon Ball itd.). No i potem był już tylko rozwój, aż dotarłem do dzisiejszego "poziomu wtajemniczenia". :)

A opowiadałem Wam już genezę mojej ksywki? ;););););)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poczatki z M&A polegaly na ogladaniu seriali na polonii, Pszczolki Mai, Muminkow, itp i oczywiscie wtedy nie mialam pojecia,ze to japonskie produkcje.. Pozniej byla Sailor Moon, ktorej nie lubilam strasznie:) I wtedy sie zle nastawilam do M&A (bylam mloda i glupia :wink: ). Ale jakies 4 lata temu spedzilam 2 tygodnie wakacji z ludzmi, ktorzy uwielbiali DB. No i od tego sie zaczelo. Obejrzalam calego Dragon Balla ( dwie pierwsze sa ok, GT sucks! ), kupilam sobie Kawaii no i zainteresowalam sie innymi tytulami :)

Moje ulubione tytuly to:

- Neon Genesis Evangelion - za oryginalnosc, niesamowity klimat i napiecie rosnace z kazdym odcinkiem i za glebie, ktora przynajmniej w moim przypadku dzialala mocno na psychike

-Hellsing - za ten niesamowity klimat, duzo pieknych walk no i Nosferatu Alukard :)

- Cowboy Bebop - seria i pelnometrazowka za swietna fabule, nawiazania i ta muzyke:)

- X - za piekna kreske i niesamowita fabule

- Fushigi Yugi i Ayashi no Ceres - za ciekawe i bolesne, ale piekne historie

- Gundam Wing - bo kocham gundamy i Heero Yui :)

-Vampire Princess Miyu - za swietny klimat i fajne walki

- Vision of Escaflowne - za piekno po porstu

-Chobits - bo jest slodkie :)

-Trigun - za humor

-Slayers - bo to chyba najlepsza komedia fantasy :)

-Vampire Hunter D- za muzyke, klimat i te przesliczne krajobrazy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mononoke Hime
Yeah, toż to rewelacja! Jedyny film, na którym byłem dwa razy w kinie w dwa kolejne dni! Naprawdę, przez dwa tygodnie po obejrzeniu kołatał mi się on po głowie... Nie wyobrażam sobie teraz fana M&A, który by go nie znał 8)
Eden
Zacząłem kupować dopiero od piątego tomu, ale szybko nadrobiłem zaległości. Fabuła i rysunek wbiły mnie w ziemię, szkoda gadać :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Moje poczatki z M&A polegaly na ogladaniu seriali na polonii,
Jak się zaczęło? Kiedyś, jak każdy oglądałem Yattamana, Gigi, Pszczółkę Maję, Muminki
a kto pomięta dajmosa co keidys był na polonia1
potem czarodziejki z księżyca, inne takie z TV Polonia.

jak więc widac wielu znas wychowało się na Polonii 1.. szkoda, że już upadła. Podobnie zresztą jak RTL7,. jedyna polka stacja puszczająca inne anime niż Pokemony :D . A teraz kicha jest - nic tylko, ssać z netu.

Poda mi ktoś wreszcie, skąd wy bierzecie te filmowki itp? Nie chce mi się jakoś wierzyć, że wszystkie kupujecie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mononoke Hime
Yeah, toż to rewelacja! Jedyny film, na którym byłem dwa razy w kinie w dwa kolejne dni! Naprawdę, przez dwa tygodnie po obejrzeniu kołatał mi się on po głowie... Nie wyobrażam sobie teraz fana M&A, który by go nie znał 8)

Toś prawdę rzekł... nic dodać, nic ująć.

Oczywiście przeprowadzając moją drugą Wielką Inwazję Na To Forum ( :twisted: ) nie mogłem ominąć tego wątku. Możecie uznać mnie za chorego, ale ostatnio podobała mi się seria 'Naruto' :P

hmm, co powiecie na nazwanie tego kącika 'królestwo Feanora'? :D (mimo iż on sam się tu nie udziela ^.^)

heh, 'hinatasou' ^_-

ps: witajcie w klubie, też wyrosłem na polonii1... stare dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie wyobrażam sobie teraz fana M&A, który by go nie znał 8)

Oj....

(...)Możecie uznać mnie za chorego, ale ostatnio podobała mi się seria 'Naruto'

Manga czy anime? bo mnie anime zawiodlo na calej lini

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...