Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reloxart14

Upgrade sprzętu.

Polecane posty

Korekta. Na styk powinien się zmieścić, ale sugerowałbym i tak wymianę obudowy na coś, co pomoże utrzymać w większym ładzie kable (M35/M45W) lub chociaż Zalmana Z3, żeby to zmieszczenie się nie było na styk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to w takim razie biorę tę : http://allegro.pl/obudowa-silentiumpc-gladius-m45w-big-tower-3x120mm-i6273639426.html

Czyli biorę : 

- GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB DDR5

AMD Radeon R9 Gamer 16GB (2x8) 2133Mhz CL10

- Dysk SSD GOODRAM Iridium Pro 240GB SATA3 7mm

- Obudowa SilentiumPC Gladius M45W Big Tower 3x120mm

Dzięki wam wielkie! Jak tylko będę chciał zadać jeszcze jakieś pytanie, to poproszę o otworzenie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko ładnie opisane.

PS: Przejściówka SATA-USB jest potrzebna tylko jeśli wymieniasz dysk w laptopie, w normalnym komputerze podepnij po prostu HDD i SSD, sklonuj partycję systemową na SSD, a potem sformatuj partycję systemową (tą, którą przed chwilą przeniosłeś na SSD) na HDD.

PPS: No i musisz zaznaczyć w BIOS-ie bootowanie z SSD, nie z HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak jak myślałem, mam trochę problemów z podłączeniem wszystkiego.  Nigdzie nie mogę np. Znaleźć gniazda USB 3.0...

Dodatkowo zauważyłem że karta graficzna 'ugniata' jedno wyjście i nie wiem czy to czemuś szkodzi. Jak wrócę do domu, to porobie zdjęcia i może coś doradzicie.

BTW. Jeśli włączę komputer, a powiedzmy coś źle podłączyłem, to może się coś stać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, reloxart14 napisał:

Nigdzie nie mogę np. Znaleźć gniazda USB 3.0...

P67 Pro3 nie ma headera USB 3.0.

10 minut temu, reloxart14 napisał:

Jeśli włączę komputer, a powiedzmy coś źle podłączyłem, to może się coś stać? 

Szczerze, poza pinami z przedniego panelu trudno mi wyobrazić sobie taką sytuację, bo wszelkiego rodzaju wtyczki ciężko fizycznie wpiąć do złego gniazda. Szybciej możesz zapomnieć o podłączeniu jakiegoś elementu, no ale jeżeli podłączysz sobie głośniczek systemowy, to powinien Ci podpowiedzieć, o czym zapomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko podłączyłem. Jeśli komputer 'działa' to chyba wszystko jest ok?(komputer raz dziwnie mi się zawiesił podczas grzebania w biosie) Sterowniki karty i płyty zainstalowane. 

A więc tak :

-kabel zasilający dyski, nie dosięga do dolnego hdd. Teraz mam podłączony tylko ssd. Rozumiem, że bez problemu mogę dokupić osobny kabel i podłączyć hdd do zasilacza?

- Czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia czy wszystko dobrze działa? Czy ssd działa z dobrą prędkością, czy karta i procesor są odpowiednio wydajne i stabilne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Onarion napisał:

- Kabla zasilającego dyski nie da się "dokupić", bo z jednej strony jest przymocowany do zasilacza. Możesz za to kupić po prostu przedłużkę, np. taką.

- Benchmarki dysków: np. AS SSD, benchmarki GPU/CPU: np. Valley, albo 3D Mark.

 

A więc tak. Czy te wyniki są prawidłowe? :

 

ssd benchmark.png

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest podpięty do SATA III, więc powinien działać z pełną prędkością. Dziwne to trochę. P67 miał problemy z portami SATA, ale dotyczyło to tylko portów SATA II (tych niebieskich). Warto spróbować poaktualizować sterowniki itp.

Co do wyników w 3DMarku, to na mnie nie licz. Ja raczej staram się trzymać od tego typu tworów z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...