Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Filmy

Polecane posty

Wszystkich miłośników filmów zapraszam na nowo otwarte Forum Filmowe. Możecie tam podyskutować o wszystkich sprawach związanych z Kinem i Filmami.

Forum dopiero się rozkręca ale biorąc czynny udział w dyskusjach oraz reklamując Forum u znajomych pomożecie w jego rozwoju.

http://movies.board.dk3.com/2/index.php

Serdecznie zapraszam i z góry dziękuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dziś "Twierdzę" na TVP1. Dobry film, ale niestety bede go ogladal po raz 7 i nie wiem czy nie zasne podczas emisji...:D

4 razy ogladalem na polsacie, 2 razy na jedynce, a raz jak ojciec nagral na video :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Nie no nie chca mi dac topiku o star wars to powyżywam się tutaj...

Ludzie!!!! Zna ktosik jakąś P O L S K Ą stronke gdzie przyjmują zamówienia na zrobienie miecza świetlnego własnego projektu? I nie majaczyć mi tu o Master Replicas czy innych aukcjach, bo a) nie chce wydawac 1000zł (to nie żart, jakby kto nie wiedział) na miecz dobrej jakosci b)nie robia zamowien na miecze wlasnego projektu. Ostatnio padła stronka www.lightsabers.prv.pl a to było calkiem pewne źródło... jakieś adresy, pomysły? Może ktoś sam prowadzi taką działalność??? :? Chciałem skonstruować własny (instruktaży mam zatrzęsienie) ale przerosła mnie ambicja i zdałem sobie sprawe ze majsterkowicz ze mnie zaden :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu, oglądaliście "Starship Troopers"? Jak dla mnie to jeden wielki rotfl. Najlepszy był moment, w którym ten cały Johnny, czy jak mu tam, na pogrzebie swej prawie-ukochanej wydał (według polskiego tłumaczenia) komendę "Prezentuj broń!", a wszyscy zasalutowali :wink: Albo na początku: na ekranie jak byk pojawia się napis "One year earlier" a lektor czyta "Rok później" :D Nie ma to jak profesjonalne tłumaczenie. Pamietam, jak byłem młodszy, to strasznie się tym filmem podniecałem i oglądałem go w kółko, a teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, co ja takiego w nim widziałem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ogladal wczoraj na 2-ce o godzinie 22.35 "Zolnierzy Kosmosu".... Fajny film dla milosnikow Sience Fiction..... Tylko jednego nie rozumiem, a mianowicie czemu ludzie mieli tak badziewne bronie jak na tamte czasy ?? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ogladal wczoraj na 2-ce o godzinie 22.35 "Zolnierzy Kosmosu".... Fajny film dla milosnikow Sience Fiction..... Tylko jednego nie rozumiem, a mianowicie czemu ludzie mieli tak badziewne bronie jak na tamte czasy ?? :D

Badziew do kwadratu. W tym czasie były 2 lepsze filmy. 1 - Harry Angel i 2 - Fakty i Akty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry'ego Angela widziałem jakiś czas temu. Poza dość przewidywalnym zakończeniem uważam go za świetny film. Mroczna atmosfera, Lou Cypher no i wreszcie można się przekonać co to znczy czuć się obcym we własnej skórze :)

Co do Troopersów, to film jest całkiem niezły (choć też mówię to z perpektywy dwóch lat, kiedy ostatnio go oglądałem). Miło się przy nim odmóżdżyć i pośmiać z głupot fabularnych. Poza tym kleszczoidy są całkiem spox^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na HBO przypadkowo natknalem sie na "13 duchow". Fiu, fiu, mialem serce w gardle a watroba latala mi dokola tylka. ^^ Swietny film [choc badziewna koncowka]. Polecam! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu, oglądaliście "Starship Troopers"? Jak dla mnie to jeden wielki rotfl. Najlepszy był moment, w którym ten cały Johnny, czy jak mu tam, na pogrzebie swej prawie-ukochanej wydał (według polskiego tłumaczenia) komendę "Prezentuj broń!", a wszyscy zasalutowali :wink: Albo na początku: na ekranie jak byk pojawia się napis "One year earlier" a lektor czyta "Rok później" :D Nie ma to jak profesjonalne tłumaczenie. Pamietam, jak byłem młodszy, to strasznie się tym filmem podniecałem i oglądałem go w kółko, a teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, co ja takiego w nim widziałem...

Byków w tłumaczeniu nie widziałem, bo tym razem nie obejrzałem tego filmu. Widziałem go z 10 razy - też jako dzieciak lubiłem go bardziej, ale nie uważam, że jest zły. Ma sporo wad, ale zalety też ma (np. ciekawe realia) :P

Wczoraj na HBO przypadkowo natknalem sie na "13 duchow". Fiu, fiu, mialem serce w gardle a watroba latala mi dokola tylka. ^^ Swietny film [choc badziewna koncowka]. Polecam! ^^

E tam - rzadko się na nim bałem. Taki sobie, IMO. Z nowych horrorów poleciłbym Dom 1000 Ciał. Ale nie dlatego, że taki dobry (bo jest słaby), ale dlatego, że... z resztą - sami obejrzyjcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogladal ktos typowa amerykanska produkcje, "Wieczny Student", znaczy? ^^ Czy wyscie widzieli ta Tare Reid? Film, ze tak powiem, na podium raczej nie stanie, mozna powiedziec - przecietny, ale sa chwile, gdzie ze smiechu walniesz na ziemie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry'ego Angela widziałem jakiś czas temu. Poza dość przewidywalnym zakończeniem uważam go za świetny film. Mroczna atmosfera, Lou Cypher no i wreszcie można się przekonać co to znczy czuć się obcym we własnej skórze :)

Dokładnie tak - spoko filmik! Oglądałem po raz (chyba) czwarty. I jedno mnie zawasze denerwuje - niestety, ale tego filmu nie da się oglądać na żadnym Polsacie, czy TVNie (reklamy :? ). Po prostu wtedy cały klimat pęka jak bańka mydlana i zanim człowiek się znowu wczuje, to są następne reklamy. Poza tym - naprawdę go lubię. De Niro jako Szatan jest świetny (swoją drogą - bardzo mu do twarzy w tej roli!). No i uwielbiam klimaty voodoo (stąd bardzo mnie ucieszyło, jak w CDA dali Shadowmana).

Co do voodoo - był też niezły film na ten temat. O dziennikarzu (czy coś w tym stylu), który się trochę wplątał w "te klimaty". Czy ktoś pamięta tytuł? Mi się kojarzy coś z wężem ("Oko węża"? "Jajo węża"? "coś-innego węża"?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasperoo

Jeśłi chodzi o filmy wojenne - oglądał ktoś z Was Cienką Czerwoną Linię???

Rany! To jest film - pamiętam jak oglądałem pierwszy raz - po prostu mną rzuciło! O ziemię, mocno, bez litości! Wspaniale pokazana "psychologia" wojenna, do tego dochodzą cudowne zdjęcia, świetna muzyka, a jeśli chodzi o aktorów - sam znani! (Z naszym Pianistą na czele :)) Jeszcze do tej pory nie widziałem tak dobrze zrobionego filmu wojennego (Co proszę? Byliśmy Żołnierzami? Szyfry wojny? - sama akcja i efekty specjalne) To taki lepszy - moim-skromnym-oczywiście-zdaniem- Szeregowiec Ryan czy Pluton. Gorąco polecam (w miarę możliwości) obejrzeć ten film na porządnym kinie domowym - niezapomniane wrażenia jeśli chodzi o scenę zdobywania wzgórza. Majsterszyk!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Azello'$$

A co sądzicie o filmie "Pan i władca na końcu świata" (czy jakoś tak :P ). Mi najbardziej podobało się to że nie jak na większości filmów z tamtych czasów lub niewiele późniejszych, lub wcześniejszych widać było że higiena była na poziomie bliskim zeru. Po prostu brudasy z mini kopalniami węgla na większości zębów. :twisted: A poza tym zaje...fajne :wink: bitwy morskie. Zdjęcia też coolowo ,bo z tego co widać kręcone na "PrAwDzIwYm' morzu. W dodatku jest to kolejny film świadczący o tym że Russel Crowe jest wyjątkowym aktorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o filmie "Pan i władca na końcu świata"

Dobry, myślę jednak że w TV dużo straci, chyba że ktoś ma "kino domowe". Dużą część atmosrery tworzy bowiem dźwięk - np: niemalże nieustanne odgłost okrętu w tle (wiatr na linach, skrzypienie poszycia - kapitalne). Sama fabuła ciekawa o dobrze zrealizowana,z drugiej strony można się przyczepić po co tak ganiają się po tym morzu i jak zwykle w produkcji z usa mam pewną dawkę niestrawnego patosu :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ogladal wczoraj na 2-ce o godzinie 22.35 "Zolnierzy Kosmosu".... Fajny film dla milosnikow Sience Fiction..... Tylko jednego nie rozumiem, a mianowicie czemu ludzie mieli tak badziewne bronie jak na tamte czasy ?? :D

Badziew do kwadratu. W tym czasie były 2 lepsze filmy. 1 - Harry Angel i 2 - Fakty i Akty.

A moze powiedzial bys na jakich kanalach.... Bo ja u siebie mam tylko 1,2 i Polsat :( (Rodzice maja platforme cyfrowa)..... Nie kazdy moze ogladac co chce... niektorzy maja zawezone mozliwosci :) ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam polecam filmy Quentina Tarantino, bo wszystkie 4 sa niesamowite, oryginalne i wciagajace. Najbardziej lubie Pulp Fiction (no po prosty kocham ten film :) ). Wsciekle Psy też sa swietne, Kill Bill troche sie odcina od reszty jego filmow, ale tez jest dobre (duzo japonskich elementow no i te piekne katany). Jackie Brown najmniej mi sie podoba, ale i tak jest t bardzo dobry film. Noi i jeszcze Urodzeni Mordercy (Tarantino napisal scenariusz) - to jest niesamowity film i swietnie zagrany. Tarantino sie wyroznia i w jego fiomach zawsze jest genialna muzyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ogladal wczoraj na 2-ce o godzinie 22.35 "Zolnierzy Kosmosu".... Fajny film dla milosnikow Sience Fiction..... Tylko jednego nie rozumiem, a mianowicie czemu ludzie mieli tak badziewne bronie jak na tamte czasy ?? :D

Badziew do kwadratu. W tym czasie były 2 lepsze filmy. 1 - Harry Angel i 2 - Fakty i Akty.

hehe w pełni się z Tobą zgadzam, jednak jak jestem zmęczony to lepiej mi wchodzi taka sieczka :D Nie trzeba myśleć i zatanawiać się nad fabułą.

A "Fakty i Akty" - klasa, jak zwykle filmy z DeNiro hehe i do tego śmieszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dam inną myśl nie zauważyliście że z filmami jest teraz jak z grami. bez przerwy sequele a raz na kiedy sie pojawia coś nowego wartego zauważenia. Ostatnio jest też moda na trylogie jak Matrix, Władca Pierscieni to była naprawde dobre filmy ale teraz już nil novi sub sole cóż może jest kilka nowych pomysłów ale popatrzmy za pare lat bedziemy pewnie ogądać tylko sequele bo na nowe pomysły szkoda bedzie "sypnąć kasą" bo nie wiadomo czy sie sprzedadzą a jak już coś raz się sprzedało to sprzeda się jeszcze raz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o starych filmach w stylu "Psychozy" Wedlug mnie to arcydzielo najlepszy i najbardziej przerazajacy film jaki kiedykolwiwek widzialem. Ogolnie wedlug mnie najlepsze film to robil pan Hitchock arcymisztrz suspensu. Niedawno wTCM lecialo "Polnoc Polnocny Zachod" swietny film szpiegowski A. Hitchocka. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balrog demon mocy
A co sadzicie o starych filmach w stylu "Psychozy" Wedlug mnie to arcydzielo najlepszy i najbardziej przerazajacy film jaki kiedykolwiwek widzialem. Ogolnie wedlug mnie najlepsze film to robil pan Hitchock arcymisztrz suspensu. Niedawno wTCM lecialo "Polnoc Polnocny Zachod" swietny film szpiegowski A. Hitchocka. :D

ostatnio oglądałem ""ptaki"" i powiem: "gdyby nie te efekty /specjalne/ to było by arcydzieło" ale tak naprawde to mi się podobał :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o starych filmach w stylu "Psychozy" (...)Niedawno wTCM lecialo "Polnoc Polnocny Zachod" swietny film szpiegowski A. Hitchocka. :D

Jak wszystkie jego filmy :D Poza tym stare (tj. do około końca lat 80-tych ubieglego wieku :) ) mają coś czego brak produkcją obecnie realizowanym. Mianowicie poruszają wyobraźnie. Możliwości techniczne sprawiają że dziś można pokazać wszystko co tylko scenarzyście przyjdzie do głowy. W starych filmch trzeba było używać przenośni, skojażeń, niedomówień - resztę widz musiał "sam" sobaczyć. Trochę tego strego stylu jest w "Kill Bill" - scena walki na miecze w B&W. Na tym IMHO polega magia starych filmów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na HBO przypadkowo natknalem sie na "13 duchow". Fiu, fiu, mialem serce w gardle a watroba latala mi dokola tylka. ^^ Swietny film [choc badziewna koncowka]. Polecam! ^^

Taki bardzo straszny, to on nie był. Najbardziej podobała mi się scena, w której ta dziewczyna poszła do łazienki umyć się. I wyraz twarzy tego ducha w wannie. Dla mnie bomba ;).

A co do innych scen w horrorach, to w pamięć zapadła mi inna (nie pamiętam tytułu filmu, chodziło w nim o to, że grupka ludzi zostaje zamknięta w starym zamczysku, w którym mieszka Zło, a wszyscy myślą, że to ekscentryczny właściciel bawi się ich kosztem). Wchodzą trzy osoby do windy, którą mają wjechać wysoko w górę tam, gdzie startuje nowa kolejka górska. Winda ma przezroczyste dno, tak że patrząc w dół widać oddalającą się ziemię. Winda jest już naprawdę bardzo wysoko i nagle zatrzymuje się. Właściciel kolejki zdenerwowany. Coś tam naciska, światełko miga i nagle słychać trzask, po czym winda zaczyna spadać. Ludzie wrzeszczą i patrzą w dól, na zbliżającą się z olbrzymią prędkością ziemię. Już, już mają się rozbić, gdy nagle winda zatrzymuje się i drzwi się otwierają - są na szczycie. Ten spód windy wcale nie był przezroczysty, tylko był ekranem. Właściciel zaczyna się histerycznie śmiać. Musicie zobaczyć twarze tych ludzi, kiedy połapali się, o co chodzi. Zresztą Wasze twarze też się będą niewiele od nich różniły. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...