Skocz do zawartości

Filmy


Gość

Polecane posty

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Eh szkoda że już tych kreskóweczek nie puszczają.To było coś dla starszego widza który mógłby się rozerwać kreskówką.A nie być zmuszany do oglądania kolejnych pokemonów szamanów i całego syfu z usa.

Dlaczego k tv zrezygnowała z puszczania tego typu rozrywki przecież jest od metra i troche fanów wymienionych w tym temacie kreskówek :(A są jeszcze seriale które z niewiadomych dla mnie przyczyn zostały zdjęte.Niech dadzą sobie spokuj z m ja miłośc , detektywami i innymi w11 a puszczą coś z dobrej starej klasyki.Ja z chęcią znowu bum zobaczył Star Treka,Red Dwarfa,Slajdersów(7 wymiar etc, dużo miało tytułów) no i jeszcze pare komedyjek z usa + talk showy min. Joe Leon :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko zdarza mi sie cos oglądac, tym bardziej w telewizji, niemniej choroba ostatnia wyrzucila mnie przed telewizor, wiec chcac nie chcac bylem skazany na to co mi pokaza, a pokazali "Przynętę" (Bait) ;] w czwartek na TVN. taki tam w sumie zaden rewolucyjny film akcji, troche humoru..ogolem jednak calkiem milo sie ogladalo..dobrze od czasu do czasu obejrzeć wlasnie cos takiego ;] Główną rolę grał Jamie Foxx..ostatnimi czasy dosc popularny aktor i pasowal tam idealnie xD ot rola prostego złodzieja krewetek z NY, ale kude...czarni mają dryg do tych ról, bo dobrze sie to ogląda xD Do tego taka specyficzna wymowa (tutaj moze nieco zagluszona przez lektora)teksty, jakis rapik w tle xD i hula :P

kto nie widział, a jest ciekawy o czym toto, odsylam na http://www.filmweb.pl/Film?id=32002

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem odcinek 13 drugiej serii LOST. Szkoda, że na początku ściągnąłem fake'a - reklamę jakiegoś serwisu torrentowego :oops: Późno się zorientowałem i w rezultacie zacząłem oglądać dopiero około północy.

Odcinek jest o Sawyerze, który do tej pory miał świetne odcinki - tutaj jest podobnie :shock: Głównie dlatego, że nie wiadomo, kto tu kogo oszukuje :P Zakończenie odcinka nieco mnie zaskoczyło, choć można się było tego domyśleć -_-

Zastanawiałem się, czy Charlie może upaść jeszcze niżej i doszedłem do wniosku, że tylko wtedy, jeśli zacznie krzywdzić innych ludzi. No i rzeczywiście, dla swojej "zemsty" (swoją drogą, całkiem słusznej o_O ) skrzywdził Sun. Wielki minus dla niego, mały plus za to, że odmówił podarunku od Sawyera. A Sawyer wraca do swojego starego "ja" - stał się ostatnio cichym bohaterem, ale teraz wraca do gry :D Ośmieszył Locke i Jacka i wrócił do siedzenia na swoim "stash".

Aha, ciekawostka - scena z flashbacku, w której Sawyer rozmawia z Gordym - kelnerka to matka Kate... _-_

Sawyer po prostu nie jest dobrym człowiekiem :D

Poza tym, jest trailer do odcinka 14 - TUTAJ. Jeśli ktoś nie oglądał 2 sezonu to niech go lepiej nie ogląda (spoilery), jeśli ktoś jest po kilku pierwszych odcinkach, to może zaryzykować. Krótko mówiąc - będą jaja :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj fajny serial oglądałem kamienie śmierci na tvp 1
To fajnie, zią

Dobra, ja mam coś takiego aktualnie w moim życiu - całkowita niechęć do oglądania seriali i filmów :) Żebym włączył sobie jakieś movie w TV - zapomnijcie. Jedyne, co 'przechodzi', to NBA na Canale+ . Wszystko inne - out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie Śmierci- Ogladam nie powiem, ale w dużej mierze z powodu aktorki odgrywajacej role glownej bohaterki. Taka Lara Croft we francuskim wydaniu :)

Lost. Nie przypominam sobie, by jakikolwiek serial zafascynowal mnie az w takim stopniu. Osoby odpowiedzialne za scenariusz to prawdziwi geniusze, tak zakreconej fabuly jeszcze nie widzialem. Szkoda, ze sezon II w TVP zacznie sie dopiero jesienią... Szkoda dla tych, ktorzy nie mają dostępu do internetu rzecz jasna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jeszcze o "24". Szkoda że nie ma nikogo z kim mógłbym na bieżąco omawiać co dzieje się w trzecim sezonie, no ale trudno, dobrze że jest chociaż Mariusz, tak przy okazji, to które sezony oglądałeś a które nie? bo nie wiem do końca. W "24", ale również w LOST reżyserzy zawsze potrafią tak zrobić odcinek, żeby kończył się w najciekawszym momencie, po to żeby zachęcić widza do obejrzenia następnego, czasami mnie to denerwuje, ale w sumie wychodzi na dobre, bo z napięciem oczekuje każdego następnego odcinka. Możemy to chyba nazwać swego rodzaju symbiozą, bo widz ma ciekawą akcje serialu, a producent/nadawca pewny udział w widowni podczas następnego odcinka, czyli wszyscy zadowolenie.

Co do kamieni śmierci, to raczej średnie, zwłaszcza w porównaniu do LOST w którego jest jakby zastępstwie, uważam żę to po prostu klasa niżej, fabuła wydaje mi się taka troche prostacka, jednak rozwiązanie zagadki może okazać się genialne(w co wątpie) i wtedy zmienie zdanie. Na razie odczuwam lekką niechęc do tego serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sim

1. Kamienie Śmierci to nawet nawet ciekawy serial. Prawda, o klasę niższy niż Lost ale jednak ciekawy. No i główna bohaterka :D

2. Lost to genialny serial...tylko mam nadzieję że jak go wydadzą w kraju jabolem płynącym to razem z drugim sezonem...bo nie chce mi sie do jesieni czekać :?

3.

Ja może jeszcze o "24". Szkoda że nie ma nikogo z kim mógłbym na bieżąco omawiać co dzieje się w trzecim sezonie

A ja to co? :D Swoją drogą ciekawie sie zapowiada nast. odcinek. Już nawet zaczynałem mysleć że wena sie twórcom z deczka wyczerpała a tu taka niespodzianka na koniec odcinka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma nikogo z kim mógłbym na bieżąco omawiać co dzieje się w trzecim sezonie, no ale trudno, dobrze że jest chociaż Mariusz, tak przy okazji, to które sezony oglądałeś a które nie?

Oglądałem cały 1 sezon gdy leciał na Polsacie, teraz przegryzam się przez 2 sezon, jestem po 7 odcinku. Tylko ostatnio nie oglądałem, bo pochłonęło mnie "Deadwood" (bardzo ciekawy serial, swoją drogą) i 13 epek LOST, ale wkrótce wracam do oglądania :)

No i główna bohaterka :D

Cycata, znaczy się? :)

tylko mam nadzieję że jak go wydadzą w kraju jabolem płynącym to razem z drugim sezonem...bo nie chce mi sie do jesieni czekać :?

Tzn. masz na myśli wydanie DVD, w którym będzie 1+2 sezon? Unlikely, choćby dlatego, że wydanie DVD jest planowane na czas, kiedy nie będą jeszcze wszystkie odcinki sezonu 2 wyemitowane.

Już nawet zaczynałem mysleć że wena sie twórcom z deczka wyczerpała a tu taka niespodzianka na koniec odcinka :D

Ale o której serii "24" mówisz? :D O tej najnowszej, czyli 5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jako, że na serialach się nie znam może co nieco o filmach, które ostatnio widziałem ;P

Ono- Film Małgorzaty Szumowskiej, historia dziewczyny, która dowiedziała się, że płód słyszy. Jako, że sama jest w ciąży zaczyna swemu przyszłemu dziecku tłumaczyć... świat. Film trudny, łatwo było popaść w banał, ale Szumowska jakoś z tego wybrnęła. Co prawda są momenty patetyczne i naciągane, ale film jako całość ciekawy.

Dziwka- Pseudo-dokument o życiu hiszpańskich prostytutek. Tak szczerze mówiąc to ni cholerę nie wiem po co ten film powstał :) Film polaga na tym, że wspomniane prostytutki siedzą i opowiadają o swoim zawodzie wyświechtane frazesy... nuda, nuda, nuda...

Z piątku na sobotę- Debiutancki film Toma Barmana, znanego DJa. Jak dla mnie cudo :) Doskonała opowieść o dzisiejszych realiach, wszystko okraszone doskonałą muzyką i ciekawym klimatem.

Pogoda na jutro- Komedia (?) Jerzego Stuhra, która tak naprawdę z komedią ma mało wspólnego. Dosyć gorzki film z paroma nader aktualnymi wątkami (choćby występ córki bohatera w reality show w którym "każdy może ją mieć"). Ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyłączam się do dyskusij o Simpsonah i Świcie według kiepskich!!!

Simpsoni, byli chyba pierwszą antybajką, w której bez oporu wdzierały się różne patogie. Bajka kultowa, ciekawa. Nie uważam, ze przedstawiała ona synonim polskiej rodziny! Była o amerykańskiej famili, w której pracuje tylko ojciec, po prostu.

Co do Kiepskich - wcale nie uważam, że był to serial denny (oczywiście pod konic brakowało pomysłów, ale pierwsze odcinki były fajne). Nie uważam, ze osoby z 10IQ mogą ten serial zrozumieć w pełni, ba uważam że tacy nic by z niego nie kapowali. A teraz trzymajcie się, uważam że to była komedia z PRZEKAZAEM!!! Tak naprawde. Pokazywała groteskowe życie polskiej rodziny, jej problemy i głupote z perspektywy reżysera nie polaka. Pokazywał on to co u nas najgorsze, bo my sami już tego nie zauważaliśmy. Większość odcinków miała pewien "morał". A wszystko pod przykrywką wielkiego kiczu i dlatego niektórych chęć zrozumienia tego sitcomu odrzucała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam film, mało znany choć notabene świetny! "Utalentowany Pan Ripley to w telegraficznym skrócie film o baaaardzo podłym, złym, niedobrym koleżku, który korzystając z talentu do mówienia różnymi głosami, oraz podrabiania podpisów i parodiowania robi niemałe zamieszanie w USA, Rzymie i na południowych brzegach Włoch. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale film jest bomba, akcja jest bardzo skomplikowana, a trup ściele się gęściutko :). Także zachęcam do obejrzenia. Sam nabyłem go w hipermarkecie na dziale filmowym (a jakże inaczej) za cenę nie przekraczającą dwóch dyszek polskich :). Pozdrawiam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mój pierwszy post w tym temacie - rozdziewiczenie znaczy się...

na początek może o dwóch filmach, które ostatnimi czasy obejrzałem i zaliczam je do tych "z najwyższej półki"...

"Polowanie na Czerwony Październik" - film zapewne dobrze znany wszystkim (wszak nader regularnie emitowany w telewizji). Oprócz wątku sensacyjnego (porwanie okrętu i ucieczka przed flotą rosyjską) na uwagę zasługuje wątek polityczny - gra dyplomatyczna rozgrywająca się pomiędzy ambasadorem Rosji, a ambasadorem USA, w której obie strony dobrze znają prawdę, lecz względy dyplomatyczne zmuszają je do prowadzenia swoistej gry niedopowiedzeń i półprawd...

"Shawshank Redemption" - film na podstawie noweli Kinga, opowiadający historię niesłusznie skazanego na dożywocie bankiera i jego silnej woli przetrwania w więzieniu o zaostrzonym rygorze... Polecam naprawdę wszystkim, którzy cenią głęboką fabułę ponad akcję...

"Kamienie śmierci" - serialowi dałem dosyć spory kredyt zaufania i musze przyznać, iż się nie zawiodłem... Intrygująca fabuła związana z tajemniczymi zbrodniami, miasteczko, w którym każdy ma swe sekrety i stara się utrzymać je w tajemnicy, wątki paranormalne... wszystko co może zainteresować Nieumarłego, że się tak wyrażę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet zaczynałem mysleć że wena sie twórcom z deczka wyczerpała a tu taka niespodzianka na koniec odcinka :D

Ale o której serii "24" mówisz? :D O tej najnowszej, czyli 5?

Mówie o 3 serii (tej która teraz na Canal+ leci.

PS. To z 5 serią to rozumiem żart? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bardzo polecam film "żołnierze kosmosu" film stary ale jest [beeep]is..

tak dla tych co go nie widzieli to powiem tyle że: akcja to czy się na ziemi i planetach skolonizowanych przez ludzi, które zaatakowały wielkie karaluchy. i jest też główny bohater który odszedł z akademii wojskowej(dlaczego nie powiem) i nagle spada na ziemie... to trzeba zobaczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bardzo polecam film "żołnierze kosmosu" film stary ale jest [beeep]is..

I tu sie zgadzam. Film stanowczo niedoceniany ze względu na naiwny scenariuszi niezbyt porywającą fabułę. A mimo to przez wielu uważany za kultowy. Dlaczego? Bo ma zajefajny klimat (wojskowa propaganda, rzeź w wykonaniu robaczków :twisted: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kamienie śmierci" - serialowi dałem dosyć spory kredyt zaufania i musze przyznać, iż się nie zawiodłem... Intrygująca fabuła związana z tajemniczymi zbrodniami, miasteczko, w którym każdy ma swe sekrety i stara się utrzymać je w tajemnicy, wątki paranormalne... wszystko co może zainteresować Nieumarłego, że się tak wyrażę...

Ale to już było w Horoskopie Śmierci :P

Ale cóż lubię takie seriale, zawsze jest co robić w czwartek.

Wie ktoś coś nt. następnej serii Gotowych Na Wszystko? Nakręcono coś poza tym co na Polsacie leciało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. To z 5 serią to rozumiem żart? :D

A dlaczego miałby być? o_O

Wie ktoś coś nt. następnej serii Gotowych Na Wszystko? Nakręcono coś poza tym co na Polsacie leciało?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Despe...ewives_episodes - w USA za paręnaście godzin 14 odcinek drugiej serii :P

Nikt nie ogladał 13 odcinka drugiej serii LOST? o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś film "Stalker"? Stare dzieło bodajże radzieckiej produkcji, ale nie jestem pewien. Ten film opowiada o.... kurczę ciężko to wytłumaczyć, bo całość jest naprawdę dziwna. Ten kto widział ten wie. Ogólnie rzecz biorąc stalkerzy są to jakby przewodnicy, którzy oprowadzają ludzi po terenach położonych niedaleko katastrofy w Czernobylu. Jedna taka wycieczka została właśnie pokazana w tym filime. Działy się podczas niej dziwne rzeczy. I to wszystko w sumie bo film bardzo ciężko zrozumieć. Ale trzeba przyznać, że klimat został oddany świetnie. Film polecam ludziom, którzy są dziwni-może zrozumieją o co w tym wszystkim k.... chodzi :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stalker" ..Czyli gra bedzie (when its done) na podstawie filmu ?? :)

Ostatnio widzialem swietny film mr. Lyncha "Zagubiona Autostrada"

Film schizo na maxa - watki zgubilem w 3/4 filmu :) Najgorsze sa momenty ogladania filmu(pokazujacego dom i wnetrze) oraz moment na imprezie kiedy gosc mowi ze jest u Glownego Bohatera w domu ( Wyobrazcie sobie : Podchodzi do was facet z podkreslonymi oczami i mowi ze jest u was w domu o_O . Lepiej - daje ci telefon i dzwonisz do domu - A tu co ?? Ten sam facet gada przez sluchawke !! )Ogolnie ciarki przechodza po plecach :)

A BTW - CZy ma ktos spis przynajmniej wiekszosci filmow Lyncha ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliście "the Blair witch project" to jest horror chodzi w nim o to że trójka nastolatków robi projekt filmowy do szkoły o wiedżmie w lesie koło blair, i wyruszają do Blair a potem do lasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z kina z Opowieści z Narnii i nie mam pojęcia, co o tej produkcji sądzić. Co się nasuwa od razu, to Władca Pirścieni. Rozmach bitwy, podobieństwo stworów, ale w sumie czemu się dziwić - większość, a może nawet wszystkie nowe filmy fantasy będą porównywane do produkcji Jacksona.

Po drugie - odbiorcami w teorii są dzieci, w kinie widziałem ich sporo, a niektóre sceny były chyba za ostre, ale w końca większość dzisiejszych bajek przepełnionych jest przemocą.

Ale jak mi się podoba jako całość? Hmmm.... :-k Oglądało się toto całkiem fajnie (pomijając twarde jak głowa Chucka Norrisa krzesła, ale to już wina kina), ale drugi raz na na ten film bym się nie wybrał, a w mej pamięci pozostanie przez jakieś kilka dni - obejrzę coś innego, zapomnę.

Kamień milowy to nie jest, ale w końcu nikt tego od Opowieści z Narnii nie wymagał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Blair Witch Project -> oglądałem ze dwa lata temu u kolegi. Nie nazwałbym tego filmu horrorem - raczej psychologicznym... I muszę przyznać, iż jeżeli tak się do niego podejdzie to nie można się zawieść... w filmie moim zdaniem świetnie oddano jak uczestnikom wyprawy siadają nerwy, osobie która ów film ogląda w pewnym momentach też nerwy mogą popuscić - chociażby w koncówce, tudzież gdy bohaterowie znajdują miejsce z porozwieszanymi hmmm... "ludzikami"? Sam sposób kręcenia filmu (przez amatorską kamerę) także robi swoje - lepiej oddaje klimat i atmosferę niezwykłej historii wiedźmy z Blair...

podsumowując - warto obejrzeć (o ile pamiętam film zdaje się ukazał się kiedyś w CDA) ale nienastawiać się na horror, tylko raczej film psychologiczny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...