Skocz do zawartości

Filmy


Gość

Polecane posty

Przepraszam że odważe się zmienić troche temat, ale co sądzicie o takim pomyśle jak ten tvn`u zeby zrobic 2 wielkie hity pod rząd. Chodzi mi o wczorajszego władce pierścieni i gladiatora który będzie za tydzień.Uważam że to genialny pomysł i że powinny takie filmy być co tydzień, tylko szkoda że dla przypomnienie niedali tydzien wczesniej druzyny pierscienia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

W ciągu ostatniego tygodnia miałam możliwość ponownego obejrzenia dwóch filmów:

Requiem dla snu-film doskonały w wymowie i reżyserii- opowiada o kilku miesiącach życia 4 osób, wlotach i upadkach... Nie potrafię o nim powiedzieć więcej poza tym, że naprawdę warty jest obejrzenia - jednak tylko dla osób silnych psychicznie, bo naprawdę odciska spore piętno :? (ponad połowa osób w sali w bursie, gdzie to oglądaliśmy, pod koniec się popłakała- i to nie bez powodu)

Underworld-fabuła: odwieczna walka pomiędzy Wampirami a Lycanami(wilkołakami)- chwilami bardziej matrixowy niż sam Matrix, a chwilami prawie tak żałosno-śmieszny jak Wiedźmin - samo to powinno wystarczyć aby zniechęcić potencjalnych odbiorców(bo naprawdę nie warto tego oglądać) - chyba, że ktoś lubi oglądać filmy z takimi smaczkami jak np. mdlejące pod wpływem utraty krwi i mogące zachodzić w ciążę wampiry(o tym, że ludzie nie są świadomi istnienia obu alternatywnych 'ras' mimo tego, że wilkołaki latają sobie po całym metrze nie wspominając) :D Ale ponoć nie dla poziomu się ten film ogląda, tylko dla głównej bohaterki, którą odgrywa Kate Beckinsale :P

Bójmy się, ponieważ ma ponoć wyjść jeszcze Sequel i Prequel filmu - a jak wiadomo one prawie w 100% są gorsze od pierwszego nakręconego filmu z serii ^_O_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Olgo, Reqwiem dla snu jest genialny, oglądałem go ze znaojmymi, jedna płakała, a kumpel bił głową w szafkę mówiąc że już nigdy niezapali :) A ja swoim sposobem mimo iż film jest mocny a ja oglądałem z rozdziawioną gębą puszczałem uszczypliwe komentarze ;) .. geniealne efekty FAZY to trzeba podkreślić..

Dom tysiaca trupów... fajna rzeźnia, mało komplikacji, wartka akcja, dużo trupa i gołe panny... standard :] ale muza przednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie temat nosi nazwę "Filmy", a nie "Seriale" (pewnie dlatego, żeby nie kojarzyło się z piractwem ;) ), ale chyba można tu napisać: "Lost", czyli zagubieni, zapowiadany jest do emisji na TVP1 we czwartek, 3 listopada D: Serial uznawany za jedno z największych dokonań amerykańskiej telewizji (nie moje słowa i nie biorę za nie odpowiedzialności ^^' ). Kto obadał, ten jest - większości przypadków - zachwycony. Fenomenalna wiadomość - a że dodatkowo będzie o 20:20, to nie będzie kolidował z "Desperate housewives", ahihi ^^ Jednak czasem warto obejrzeć coś w telewizji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost?NIe rozumiem tego serialu.Samolot robija się w dżungli a ekipa ratunkowa nie może do niego dotrzeć.To zbytnio nie możliwe.

1 trudno nie zauwarzyć zniknięcia tak wielkiej kupy metalu

2 Jest coś takiego jak radar i inne systemy lokalizacji

3 Byle głupi satelita potrafi wykryć taką anomalie w dżungli jaką jest samolocik.

Dobra całego serialu nie widziałem więc mam pytanie :

Jak wyjaśniono to że nie można odnaleźć tych gostków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy o Riddicku, bo widze ze tu sami nie wiecie dokladnie jak :P, leca w kolejnosci:

Gierka - Escape from Butcher's Bay

Pitch Black

Ten animowany - Mroczna Furia

Kroniki Riddicka

No :) To chyba mamy jasnosc... Kroniki Riddicka NIE NOSZA tytulu Pitch Black 2, bo to film o czyms zupelnie innym, space opera, laczy go tylko z Pitch Blackiem (ktory jest survival sf :P) postac glownego bohatera, jego mlodej ekhem...uczennicy oraz araba :mrgreen:

A swoja droga Pitch Black jest genialny i juz ma status kultowego :P Jak go widzialem to nie wiedzialem o nim nic, zupelnie nic. A chwycil mnie za serce pomyslami, swietnym wykonaniem, genialnym klimatem no i sama postacia Riddicka :) Az go sobie chyba dzisiaj wieczorkiem trzasne :)

Aha - oczywiscie z Cardim sie nie zgodze do konca, bo co prawda bez Diesla film wiele by stracil, ale mimo wszystko moze by sie ktos znalazl inny w zastepstwie (dobra, sam w to nie wierze :P To tak jakby Archaniola Gabriela mial gracy ktos inny niz Christopher Walken :lol: ).

Aha - a co do rozglosu...Pitch Black nie mial zbyt wielkiego rozglosu tak 'ogolnoswiatowo'. Zdobyl wielki szacunek u pryszczatych fanow SF. W Polsce to o nim nawet specjalnie nikt nie mowil, a w kinach chyba nawet w ogole nie lecial :) Kroniki Riddicka to juz inna bajka...No ale byly zrealizowane z o wiele wiekszym rozmachem.

Shadow 90 - nie wiem czy to genialny pomysl. Rozwaze to. Na razie doszedlem do wniosku ze nie jestes orkiem :P

Requiem - ech, tyle juz o tym pisalem, wiec nie bede sie powtarzal. Aronofsky. I tyle;]

Underworld - a mnie sie podobal :D Tzn. nie to zebym tam sie podniecal Kate Beckingsale biegajaca w obcislych skorzanych wdziankach ;>

Film oczywiscie kretynski, ale jakos tak przyjemnie sie ogladalo. To tak jak zjezdzalnia na placu zabaw - zaczynasz ogladac, a potem juz tak jakos leci, bo czlowiek musi do konca dojechac, a wyskoczyc po drodze to jakos tak glupio :D

A poza tym grala tam przecudowna wampirzyca Erika 8) Z bialymi wlosami mrrr ;>

Lost - RedWolf, ty juz nie badz taki do przodu z dekonstrukcja filmow ;] Sie najpierw pisac naucz, a potem bedziesz uczone tezy wyglaszal :twisted:

A co do filmu samego w sobie...No coz, filmy amerykanskie z definicji maja wpisane w siebie kategorie kretynizmu i braku logiki :) Nihil novi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :) To chyba mamy jasnosc... Kroniki Riddicka NIE NOSZA tytulu Pitch Black 2, bo to film o czyms zupelnie innym, space opera, laczy go tylko z Pitch Blackiem (ktory jest survival sf :P) postac glownego bohatera, jego mlodej ekhem...uczennicy oraz araba :mrgreen:

Na początku wydawało mi się, że to właśnie ten chłopak to dziewczyna. Młoda uczeninica. Hehe dobre. :)

A swoja droga Pitch Black jest genialny i juz ma status kultowego :P Jak go widzialem to nie wiedzialem o nim nic, zupelnie nic. A chwycil mnie za serce pomyslami, swietnym wykonaniem, genialnym klimatem no i sama postacia Riddicka :) Az go sobie chyba dzisiaj wieczorkiem trzasne :)

To chciaż jeden film, w którym się zgadzam z Chimem. ;] Aż mi się łezka kręci.

Shadow 90 - nie wiem czy to genialny pomysl. Rozwaze to. Na razie doszedlem do wniosku ze nie jestes orkiem :P

Niezła aluzja. :) A czy potrzebowałeś na to całego dnia. W końcu ten język jest bardzo rooozlazłyyyyy. :)

A propo Vin Diesla. Chyba już wam obiło się o uszy, że Vin ma zagrać Agenta 47 w filmie Hitman. Ciekaw jestem jak sobie z tą rolą poradzi i czy to dobry wybór, zeby obsadzić go w tej roli? :k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow 90 - nie wiem czy to genialny pomysl. Rozwaze to. Na razie doszedlem do wniosku ze nie jestes orkiem :P

Wybacz ale przez zmeczenie niezałapałem drugiego dna które ukryłeś, bo wątpie by ci chodziło tylko o range na forum, to że to słowa drzewca i że w wp tak jak i na forum są orkowie bo to by było za proste, a ty lubisz drugie dno, teraz na forum jestem elfem, a nie orkiem, elfy sa sexi :lol: :wink: Swoją drogą ale bym se kurcze postrzelał z takiego łuku i chiałbym mieć takie ładne włosy 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost (...) Serial uznawany za jedno z największych dokonań amerykańskiej telewizji (nie moje słowa i nie biorę za nie odpowiedzialności ^^' ). Kto obadał, ten jest - większości przypadków - zachwycony....

Heh zgadzam się w 100%. Na prawdę wspaniały serial, jakościowo bez wahania mogę postawić na równi z X-files i "24". Pierwszą serię obejrzałem w dość krótkim czasie... dwa razy. Od nie dawna rozpoczęła się emisja drugiej serii, po prostu nie mogę się doczekać każdej kolejnej środy i zarazem kolejnego odcinka (chociaż ostatni, piąty, był stosunkowo słaby...). Btw RedWolf, było to wszystko w miarę logicznie wytłumaczone. Samolot miał awarię, zawróciłby wylądować na lotnisku, z którego wyatartował, jednak zboczył tysiące mil z kursu jak powiedział jeden z pilotów... póki jeszcze żył. Obejrzyj jeszcze raz, jeśli masz taką możliwość. Tak na marginesie nie jest to taki całkiem płytki, banalny, „amerykański” serial. Na prawdę z każdego odcinka można coś „wynieść”, jeśli tylko wsłuchać się w dialogi, uważnie oglądać i przemyśleć to, co się przed chwilą zobaczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie film "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" Spielberga? tam był takie motyw muzyczny, kiedy próbowaliśmy się (ziemianie) skontaktować z obcymi, motyw z Indii. Jak by ktoś go miał, albo potrafił zagrać, albo weidział, skąd go ściągnąć, to był bym bardzo wdzięczny jeśli ktoś by sie ze mną skontaktował. Najlepiej na GG (7197438) bo ta część forum strasznie długo mi się ładuje, albo całkiem się sypie i raczej nie będe mógł tutaj sprawdzić czy jest jakaś odpowiedź

Z góry thx

Sobie zmien laskawie podpis, bo jest ogromny i ma za duza wage w kb. Z gory thx. - Chimaira

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem z ludźmi ze szkoły na filmie Polańskiego "Oliver Twist". Myślałem - Boże jaki to będzie shit, no ale chociaż do szkoły nie idę i z takim nastawieniem znalazłem się na zaszczytnym miejscu 16 w rzędzie N :] (Cała sala dzieciarni z podstawówki - to było straszne :D)

Film się zaczął i na dobitkę uraczył mnie dubbing, którego nienawidzę - zawsze te same głosy, sztywnota i w ogóle dno - po prostu dubbing :]

Ale o dziwo w miarę jak film się rozkręcał zaczął mi się podobać - niby ładna bajeczka familijna i w ogóle ale coś w sobie ma, że z przyjemnością się ogląda i nawet bohaterowie stają się nam bliscy ^^ I przy tym zero efektów specjalnych właściwie ^^ Kapitalna rola Faidena (dubbing też wyszedł o dziwo bardzo dobry) i ładne piersi Nancy sprawiły, że pewnie obejrzę film raz jeszcze jak tylko wyjdzie na DVD :]

Jak bym miał 12 lat to pewnie filmem byłbym 3 razy bardziej podniecony, ale i tak było nieźle :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię to zainteresuje, bo właśnie kręcą ekranizację pierwszego tomu Opowieści z Narnii - książki IMO trochę dziecinnej, ale jednak fantasy. "Lew, czarownica i stara szafa" taki toto ma podtytuł.

A sam oglądałem w poniedziałek Znaki - bo jakoś wcześniej nie miałem okazji - i krótko mówiąc podsumowałem film tak: "A jednak można zrobić film o ataku kosmitów bez masy efektów specjalnych itp. jak to było w Wojnie Światów".

@down

Wiara, wiarą - ale jednocześnie oglądałem film i grałem w Tibię, więc się raczej w to nie zagłębiałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki - bo jakoś wcześniej nie miałem okazji - i krótko mówiąc podsumowałem film tak: "A jednak można zrobić film o ataku kosmitów bez masy efektów specjalnych itp. jak to było w Wojnie Światów".

A to w ogóle film o kosmitach jest? Bo ja myślałem, że o odzyskaniu utraconej wiary 8) W ogóle to jest dziwny film, bo złożony z dwóch elementów: thrillera sci-fi i dramatu obyczajowego... ciężka mieszanina i uczucia po niej również miałem mieszane ;) Ale dało się obejrzeć. Choć oglądane po raz drugi w tv nasuwało ciągle skojarzenia ze "Strasznym filmem 3" :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki - "A jednak mozna zrobic film o kosmitach tak kretynski ze az kapcie z nog spadaja". Seriously, this film sure is pretty fu**ed up...

Apogeum kretynizmu to kosmici ktorzy sa wrazliwi na wode, przylatuja na ZIEMIE! ZIEMIE! Popularnie zwana przez inne inteligentne rasy "niebieska planeta". Juz nie mowie o tym ze laza bez kombinezonow. A sa wrazliwi na wode.

No dżizzzzzzzzzzz... Chyba tylko Amerykanie moga sie podniecac tak durnym filmem;/ W dodatku kiepskim horrorem, I must add. Jedyne co w Shaylamanowskich filmach jest dobre, to muzyka. I tyle.

Mariusz - wiesz, jest takie stare powiedzonko - you see what you want to see.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apogeum kretynizmu to kosmici ktorzy sa wrazliwi na wode, przylatuja na ZIEMIE! ZIEMIE!

"Pokonują przestrzeń kosmiczną, a nie potrafią otworzyć drzwi" :) To bodajże hasło reklamowe "Scary movie 3" :D

Mariusz - wiesz, jest takie stare powiedzonko - you see what you want to see.

Dowolność interpretacji? :shock: w00t!

EDIT: Czy ktoś miał okazję film "Doom" obejrzeć? Komiks CAD już skomentował tę sprawę :Dhttp://www.ctrlaltdel-online.com/images/co...NG_20051024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He jak już przy kosmitach jesteśmy "space tropers".Hehe to prawda co teraz znawcy militariów powiadają czołgi w niedługim czasie wyjdą z użytku.(Ale tego by się nie spodziewali)W przyszłości do odparcia ataku obcych posłuża kiepsko wyszkoleni żołnieże w ilościach hurtowych :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki - "A jednak mozna zrobic film o kosmitach tak kretynski ze az kapcie z nog spadaja". Seriously, this film sure is pretty fu**ed up...

Hehe jak pierwszy raz ogladalem to calkiem mi przypadl do gustu. Prawda inwazja, och ach itd. Ale jak ogladalem drugi raz (i ostatni, ale nie uprzedzajmy faktow), nastepnego dnia zreszta, to zaczely mnie powaznie razic te kretynizmy. Fakt, alieny wrazliwe na wode probuja zawladnac swiatem ktory w wiekszosci sklada sie wlasnie z zyciodajnej aquy :wink: Alieny potrafiace pokonywac lata swietlne w swoich statkach, ale probujace nas podbic nedzynymi wydzielinami swojego ciala :P (jeszcze zeby jakos na skale globalna rozpylali ten gaz.. a tu nic). Takie tam bzdety, jak inni nadal sie jakos mniej lub bardziej podniecaja tym filmem to ja poprostu ani razu wiecej go nie obejrzalem ani nie obejrze :wink: Ot taki protest przeciwko absurdom w filmie z zalozenia powaznym.

He jak już przy kosmitach jesteśmy "space tropers".

A nie Starsip Troopers? Ten film byl chyba pierwszym, w ktorym widzialem tak duzo scen gore. Mozna powiedziec ze moje odchyly wziely sie wlasnie od ogladania obrazu Paula Verhoevena. Hehe. A tak pozatym: bida, ot czasem jak puszcza mozna sobie obejrzec aby sie elegancko odmozdzyc i powspominac dawne dobre czasy jak to sie na niego szlo do kina podczas obozu sportowego. Wogole jakie to na tamte czasy mialo efekty specjalne, fiu fiu (zreszta chyba jedyny atut tegoz filmu)... :twisted: Wyszla wogole druga czesc, nie ogladalem, ale podobno nie da sie ogladac jesli nie jest sie po kilku(nastu?) glebszych :P A i wtedy tylko po to zeby sie posmiac..

Moim zdaniem jakoś mało wychodzi filmów o tematyce fantasy

Kiedys kilka nakrecono. Ot chocby taki Conan czy tez Krull. Do niedawna ten gatunek filmowy byl poprostu niemodny, ale badz cierpliwy, LotR moze przywroci go do lask i coraz wiecej bedzie wychodzilo filmow fantasy.

A ze tak zachacze o Dooma

Czy ktoś miał okazję film "Doom" obejrzeć?

Ja tam jeszcze dluuugo przed premiera podziekowalem tworcom tegoz i uparlem sie ze na pewno nie wydam ani grosza aby go obejrzec. Ot jakos dosc mam nedzy :twisted:

Cheers!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LotR moze przywroci go do lask i coraz wiecej bedzie wychodzilo filmow fantasy.

Teraz to z fantasy są głównie miniseriale - ekranizacja "Ziemiomorza" gorsza podobno nawet od Wieśmina :D

Trailer do "Piły 2" wszyscy widzieli? No to ja mam mieszane uczucia... czy przypadkiem nie zrobią z tego jakiegoś Big Brothera. Gładkie panny, umięśnieni młodzieńcy... Grupa osób zostaje uwięziona w domostwie, skąd wyjść mogą jedynie odczytując wskazówki... które mają wszczepione w głowę Oo Jakieś mieszane uczucia mam przed tym filmem, czy uda im się ponownie tak zaskoczyć jak w części pierwszej? Oo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi...No ja widzialem trzy trailery/teasery z Filmwebu, jeszcze musze ten clip zassac tylko.

A wniosek jeden - pewnie spiernicza jeden z moich ulubionych filmow :)

Aha - mam glupia mysl. Mysl, ze Mr. a wlasciwie Mrs.Jigsaw to bedzie ta panna z pierwszej czesci, co pojawia sie teraz w trailerze drugiej :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...