Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Zestaw za 4500

Polecane posty

Na pewno można dołożyć do i5 6600. Poza tym możesz wziąć choćby pojemniejszy ssd/hdd (ale jak sam widzisz, to już wydawanie kasy na siłę). Więc poza procesorem możesz w zasadzie zaszaleć z peryferiami - jeśli chcesz. Co do grafiki - ja bym poczekał tydzień, może pojawi się Msi Gaming X. Ten Asus ma przesadzoną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor zaproponowany przez Bull3tbędzie w pełni kompatybilny
z zestawem, który ułożył webtom? Nie trzeba nic wymieniać i można spokojnie
ten procek tam wpakować?

Co do kart, to napisałem dzisiaj do działu handlowego morele.net z zapytaniem,
czy wiedzą już o jakiejś konkretnej dacie dostawy MSI Gaming X. Dostałem
odpowiedź, że na razie nie posiadają jednoznacznych informacji na temat
dostępności tych kart. Nie bardzo mi się to widzi. W komputroniku podobno
dostawa tego modelu ma być dopiero we wrześniu :icon_confused:

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1060-dual-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-dual-gtx1060-o6g-774655/
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx1060-gaming-g1-6gb-ddr5192bit-dvihdmidp,69693.html

Czy warto kupić którąś z powyższych kart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bull3t napisał:

@Altair25

Musi być kompatybilny, bo to ten sam socket. ;) Oczywiście miałem na myśli wersję bez "K" - bo podkręcał nie będziesz.

Czyli ten mogę sobie spokojnie dodać do zestawu? :icon_biggrin:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-6mb-box-bx80662i56600-757622/

A jak z tymi kartami, co podałem powyżej? Opłaca się brać tego Gigabyte'a albo Asusa?
Może mi pokrótce wyjaśnić, czym wyróżniają się spośród innych modeli i jakie mają wady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie procesor wrzucić do zestawu.

Mniemam (sugerując się sytuacją z gtx 1070), że Gigabyte jest dość głośny, więc bym go sobie odpuścił. Ten Asus to średniak, więc też szału z kulturą pracy nie będzie. Poza tym obie są niedostępne - jak spróbujesz wrzucić Asusa do koszyka, to wyskoczy komunikat, że już wszystkie sztuki zostały wykupione. Jest jeszcze Palit Dual na morele, ale cena trochę wysoka. Spieszy Ci się z kupnem karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bull3t napisał:

Spieszy Ci się z kupnem karty?

Tak na początku przyszłego tygodnia chciałbym już ją mieć. Na razie zamówię zestaw
bez niej - i tak trzeba poczekać kilka dni za nim złożą. Spróbuję zamówić MSI w tym
sklepie, co zapodał kolega ANONIMOWY. Może uda mi się już w tym tygodniu rozwiązać
sprawę z kartą :D

Mam jeszcze pytania odnośnie peryferiów. Jakie klawiatury mechaniczne warto rozważyć
do ceny 400 zł? Które głośniki - droższe, od tych, które zaproponował webtom - byście mi
polecili?

EDIT:
Możecie mi dobrać jakąś inną obudowę? Bo Gladius M35 jest już niedostępna :smile:
Może być tańsza, może być też droższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury mechaniczne: Ozone Strike Pro (MX Red/Blue), Tesoro Durandal, CM Storm Quickfire XT (MX Brown/Blue), Roccat Ryos TKL Pro (MX Brown/Black)

Obudowy: Zalman Z3 Plus/Zalman Z9 Neo/SilentiumPC Aquarius X70W

Głośniki: Microlab B77 (2.0) / FC-330 (2.1) / Genius SP-HF1800A (2.0)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na takie komponenty:
 

https://www.morele.net/inventory/info/2aO4lA/

Do tego MSI GTX 1060 ze sklepu PC Projekt

Proszę o ocenę zestawu i ewentualne poprawki.
Czy nigdzie nie przepłaciłem?

Jeszcze pytanie o listwę antyprzepięciową. Czy
do tego zestawu można wziąć jakąkolwiek czy 
muszą być odpowiednio dobrane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Vero L1/M1 - mnóstwo (zbędnej) mocy, 2 lata gwarancji D2D, pierwszy niemodularny, drugi tak (częściowo, żaden w pełni modularny się tu nie załapał).
  • Smart - właściwie 100W słabszy, ale ma modularne okablowanie i 3-letnią gwarancję.
  • XFX - niemodularny, 5 lat gwarancji.
  • Supremo L2/M2 - modularność podobnie jak w przypadku Vero, 5 lat gwarancji (po rejestracji), ma wyższą sprawność, ale @Orion drzewiej wspominał (klik), że jakoś wybitnie sprawdzony nie jest.

W sumie ja bym chyba mimo wszystko poczekał na CX450M, jeżeli to odpada - wybierał między XFX, a M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, webtom napisał:

W sumie ja bym chyba mimo wszystko poczekał na CX450M, jeżeli to odpada - wybierał między XFX, a M2.

A te zasilacze, które wymieniłeś będą pasować do obudowy Zalman Z11 NEO
i reszty komponentów, które byłem wymieniłem powyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam niezłą zagwozdkę z tym zasilaczem:D Powiedzmy, że Supremo odpada, to wtedy
liczba opcji trochę się zawęzi. A tego Smarta ktoś testował? Jakie ma wady w porównaniu
do Crosaira? 

Chyba, że jest jeszcze jakiś pewniejszy zasilacz, tylko droższy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFX ma ciut stabilniejsze napięcia od Smarta (choć i tak słabiej niż CX450M), ma też najsłabszy jakościowo wentylator (ale ogółem poziom hałasu powinien być zbliżony). Na plus 5 lat gwarancji (o ile czegoś nie zmienili, kiedyś tyle miał), na minus brak odpinanych kabli.

CX550M jest jak najbardziej OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf800a-20w-drewniane-31730997100-404319/

A jakieś głośniki w podobnej cenie(tak do 170 zł) i jakości? Powyższych niestety zabrakło, a ja chciałbym wszystko już
dzisiaj. Ja to mam szczęście :) Jak nie słaba dostępność kart graficznych, to znowu zasilacze, a teraz
jeszcze głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka i monitor już zamówione. Teraz mam tylko problem z wyborem głośników - chyba będę musiał zamówić
w innym sklepie Genius-SP-hf800a - i klawiatury mechanicznej. Ozone strike pro nie można nigdzie dostać, a Fnatic
gear rush jest tylko tutaj http://procpu.pl/p/1727/31320/fnatic-gear-rush-cherry-mx-blue-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html
i w dodatku ma jakiś dziwny układ klawiszy(tak przynajmniej wynika ze zdjęć poglądowych). Nie ma innych modeli
mechaników do 400 zł z podpórką, podświetleniem i najlepiej mx blue?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...