Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nienazwany

Rozwiązany: (Nie)Rozwiązany: Update komputera

Polecane posty

Witam jak w temacie chciałbym ulepszyć  mój komputer.

Lecz nie wiem czy czekać na te premiery tych nowych kart, czy kupić teraz?

budżet jakim dysponuję to 3000zł.

A oto i specyfikacja :

Zasilacz :Aerocool VP-450 450w
Karta Graficzna:VTX Radeon HD 4850 1 Gb gddr5 (471250502-9191)
napęd:drw-24b5st (DRW-24B5ST/BLK/G/AS)
Płyta główna: msi 760GM-p23fx (760GM-P23 (FX))
Procesor: AMD Athlon II x3 455 (ADX455WFGMBOX)
Dysk Twardy : Samsung HD753LJ (HD753LJ)
Ram 2x4gb Corsair -CMV4GX3M1A1333C9

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia tego, jak bardzo Ci się spieszy z wymianą sprzętu. Generalnie to trzeba mieć na uwadze, że po upgrade wiele z obecnego sprzętu nie zostanie (właściwie tylko dysk i nagrywarka, może obudowa, ostatecznie zasilacz) więc i tak na kartę pokroju GTX970/R9-390 nie wystarczy raczej pieniędzy, więc od biedy można wziąć i teraz. Ale jak poczekasz, to nic nie stracisz, a może zyskasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem żeby kupić coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/ZG8DJo/ lub  https://www.morele.net/inventory/info/3qMFd6/ który zestaw byłby lepszy ? dodam tylko że obecnie mam karte wi-fi która będzie mi potrzebna i chciałbym aby taki slot był a jeśli nie no to będzie trzeba pomyśleć nad adapterem pod PCI-e ew USB oczywiście kompatybilny z win 10 a i bym zapomiał z  obecnego komputera (którego specyfikacja jest u góry ) biorę dysk twardy oraz napęd do tego nowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższa płyta z jednej strony broni się lepiej wyposażoną dźwiękówką i złączem USB 3.1 typu C, z drugiej - to już nieco bliżej Z170 Extreme4.

RAM podmieniłbym na taki (lepiej wyceniony i ma niskie radiatory), kartę na Palita/MSI (GB nie zachwyca pod względem głośności), a cooler na Grandisa/Macho Direct (Fortis 3 w takiej cenie to niewybitny interes). Mógłbyś też pomyśleć o podmianie zasilacza na CX450M - mocy i tak mu w zupełności wystarczy (będzie miał jej jakieś 200W zapasu), a ma odpinane kable i niezależną regulację napięć.

Ponarzekałbym jeszcze na średnio wycenioną obudowę, ale w sumie obecnie brak sensownych alternatyw (chyba najbliżej jest Gladius X60).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie komputer może być głośny,  to nie zwracam na to uwagi na to , wolę mieć głośniejszy (mam mojego Radeona od Vertexa ) lecz wydajniejszy sprzęt , ale rozważę również inne karty i w zasadzie palit 100 zł tańszy a, i te 100 zł można na coś innego dołożyć. Ogólnie to tak naprawdę sugerowałem się tym koszykiem ,a budżet na PC dokładnie będę znał w środę . Myślę że będzie to ok 4,8k, lecz nie chce wszystkiego tego wydawać. Dla mnie płyta główna chciałbym aby miała slot pci, miała chpset z170 oraz dobrą dźwiękówkę . Jeszcze kwestia zasilacza na pewno wystarczy 450W do GTX 1070?  Chcę po prostu dobry pc z z170 GTX 1070 i i5 6600k 4,5Ghz (tak będę podkręcał ),

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z softem od nVidii nie miałem do czynienia przez kilka ostatnich miesięcy, no ale zazwyczaj instalacja sterowników przebiega dosyć podobnie:

  1. Pobierasz je ze strony nVidii/AMD.
  2. Odinstalowujesz stare za pomocą DDU (jeżeli postawiłeś system od nowa, to Cię to nie dotyczy).
  3. Przeprowadzasz właściwy proces instalacji, sprowadzający się głównie do oczekiwania, aż instalator zrobi swoje, od czasu do czasu naciskając przycisk Dalej, opcjonalnie wybierając jeszcze jakieś dodatkowe opcje.

Na którym etapie się zgubiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...