Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZygfrydQ

Nowa grafika do 1500. (jakiś) GTX970?

Polecane posty

Wielkimi krokami zbliżają się premiery gier, z którymi mój poczciwy GTX660GS może mieć lekkie problemy (ot taki DS3 już rekomendowane ma coś lepszego).

Dlatego też chciałbym zakupić nową kartę graficzną. Oczywiście pierwsze spojrzenie pada na GTX970 4GB, który wydaje się być bezkonkurencyjny.

Ale czy na pewno? Może jednak jest coś nieco lepszego, a w podobnej cenie? Generalnie chciałbym się zmieścić w 1500zł. Fajnie by było, gdyby udało mi się przy okazji załapać na jakąś fajną promocję typu "kup kartę, dostaniesz grę". Widziałem, że gdybym się skusił na model Gainwarda, to dostane Tom Clancy's Division. A może coś innego? Nie daje ktoś czasem Dark Souls 3 do karty graficznej? :D

A, jeśli wybór miałby jednak paść właśnie na GTX970, to który model wydaje się najbardziej opłacalny? Sam Gainward ma 3 wersje tej samej karty graficznej ('zwykła', Phoenix i Phantom) i niezbyt wiem, na którą najlepiej by było się skusić, a są jeszcze inni producenci przecież (MSI, Gigabyte, Asus).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie musisz zmieniać kartę graficzną już teraz? Generalnie to premiera kart nowej generacji (nVidia Pascal, AMD Polaris) jest już na horyzoncie, w okolicach lipca te karty powinny być już w sklepach (ackzolwiek nie wiem, czy karty za ok. ~1500zł nie pojawią się ciut później). Trochę to nie najlepszy moment na wydawanie 1500zł na kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc

Znaczy tak jak mówię, chciałem sobie we wspomnianego DS3 popykać, a na owy lipiec/sierpień nie ma premier żadnych gier, na które bym czekał. A coś więcej o tych nowych kartach? Myślisz, że wyjdzie coś godnego uwagi w tym zakresie cenowym czy bardziej, że tak obecne karty potanieją po prostu? Bo tutaj też jest kwestia odsprzedania komuś mojego GTX660, a po lipcu to pewnie jego wartość też spadnie drastycznie.

@yojc

Znaczy tak jak mówię, chciałem sobie we wspomnianego DS3 popykać, a na owy lipiec/sierpień nie ma premier żadnych gier, na które bym czekał. A coś więcej o tych nowych kartach? Myślisz, że wyjdzie coś godnego uwagi w tym zakresie cenowym czy bardziej, że tak obecne karty potanieją po prostu? Bo tutaj też jest kwestia odsprzedania komuś mojego GTX660, a po lipcu to pewnie jego wartość też spadnie drastycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie trzeba, bo jeśli chodzi o Aerocoola VP-750 to jego tabliczka kłamie - jego układ zabezpieczeń Weltrend 7510 w ogóle nie obsługuje OCP.

Przydałoby się znać dokładny model, bo "Aerocooli 750" jest wiele, ale wszystkie pozostałe mają w specyfikacjach pojedynczą linię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion Zdaje się, że dokładnie ten, ktory napisałeś (a przynajmniej tyle mam na rachunku - Aerocool VP-750). Mam zaglądać do obudowy i szukać jeszcze jakichś symbolów?

Czyli generalnie twierdzicie, że nie ma sensu teraz nic kupować i lepiej czekać do połowy wakacji? :/

@Orion Zdaje się, że dokładnie ten, ktory napisałeś (a przynajmniej tyle mam na rachunku - Aerocool VP-750). Mam zaglądać do obudowy i szukać jeszcze jakichś symbolów?

Czyli generalnie twierdzicie, że nie ma sensu teraz nic kupować i lepiej czekać do połowy wakacji? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ZygfrydQ napisał:

Czyli generalnie twierdzicie, że nie ma sensu teraz nic kupować i lepiej czekać do połowy wakacji? :/

Zakładając, że ten wykres (z tego testu) jako tako odzwierciedla rzeczywistość, to z jednej strony na wybitnie wysokich detalach sobie nie pohulasz, ale z drugiej - pewnie w okolicach średnich nie powinieneś mieć większych problemów z utrzymaniem wysoce satysfakcjonującej płynności.

Proponuję zrobić tak - kup DS3 i zacznij grać. Jeżeli wydajność karty Ci wystarczy, to zakupy możesz odłożyć przynajmniej o te kilka miesięcy, a jak nie - kilka dni między zakupem jakiejś wydajniejszej karty i jej otrzymaniem chyba jakoś przetrzymasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, na tym wykresie moja karta jest 3 od końca, a i kompa mam minimalnie słabszego :<

No nic, pewnie zrobię tak jak mówisz... Aczkolwiek miałem ambitny plan nagrać sobie moje próby nieumierania w DS3 dlatego mam obawy co do tego, czy moja karta wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z tych, co widzą szklankę do połowy pustą, co nie? Wypada niecałe 2 razy gorzej od GTX 980 Ti SLI, czyli zestawu kosztującego niemal 6'000 zł :)

A tak na serio - po co mieli testować karty nie zapewniające choćby 30 klatek? Wyobraź sobie, że poniżej znajdują się:

Spoiler

GTX 650 Ti Boost
GTX 650 Ti
GTX 650
GTX 570
GTX 560 Ti
GTX 560
GTX 480
GTX 470
GTX 460
R7 260
R7 250X
R7 250
HD 7790
HD 7770
HD 7750
HD 7730
HD 6870
HD 6850
HD 6770
HD 5870
HD 5850
HD 5770

Od razu poczujesz się lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na pocieszenie - ten wykres przedstawia wydajność kart na najwyższych detalach, a założę się, że przesuwając niektóre suwaki w lewo będziesz w stanie uzyskać płynne 50-60 fps. 

Nagrywanie też nie powinno być problemem, o ile będziesz używał Nvidiowego ShadowPlaya, bo spadek klatek przy użyciu tego programu jest praktycznie niezauważalny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom raczej staram się być realistą, niż się zawieść nieprzyjemnie. Optymistycznie podchodziłem do ostatniego Batmana, a jaka była jego optymalizacja wszyscy wiemy... Optymistycznie podchodziłem do Firewatch, a okazało sie, że zapłaciłem 80zł za 2,5h gry. Więc teraz staram się mieć chociaż dystans do wymagań, bo jakoś wątpię, żeby gra była wybitnie słaba/krótka :P

 

@Onarion Jakoś nie potrafię się 'przeprosić' z ShadowPlayem. Kiedyś go próbowałem, popsuł mi parę rzeczy i od tej pory go nie tykam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...