Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

No i Warband posiada multiplayer. To samo zresztą z Ogniem i Mieczem, bo jeszcze jest Ogniem i mieczem: Dzikie Pola. Tak że dodające multi, i chyba mnie bugów posiada od zwykłego OiM, acz nie polecam tego badziewia. Brzydkie, zabugowane, okropne, ot aby wyciągnąć kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić temat, mam nadzieję, że mogę. :)

Takie pytanie. Walczę jako najemnik dla Skandii, a w czasach pokoju jestem w dość pozytywnych stosunkach z Nordami. Pech chciał, że Skandia wypowiedziała wojnę Rhangorom, do której dołączyli Vaegyrowie i oczywiście Nordowie. Czy ten fakt odbije się na moich stosunkach z nimi? Staram się ich unikać, walczę jedynie z Bojarami i Książętami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, znam tylko sytuację gdy zostaniesz najemnikiem dla frakcji, która prowadzi z inną wojnę - wtedy Twoje stosunki z tą drugą frakcją ulegną pogorszeniu, ale tylko na czas trwania umowy, potem wracają do normy. Jeśli nie atakujesz Nordów to powinno być OK, ale raczej nie masz co liczyć na ciepłe przyjęcie u nich póki pracujesz dla wroga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie masz racji :D Zostań wiernym najemnikiem, stań się wasalem, dostań wiochę na własność, rób armię, podbijaj zamki(Łuk wojenny + 2x dobre strzały wymagane, bo to ty będziesz odwalać całą robotę). 90% z tych zamków nie dostaniesz tylko inny lord z frakcji więc wkurz się i weź kolejny zamek dla siebie (zakładając własną frakcję), bądź znienawidzony przez każdą frakcję (ale nie wiem dlaczego stosunki z lordami polecą w górę w swoim czasie), weź własnych wasalów = Masz własne państwo, wrogów, którzy Cię kochają i wasalów, którzy Cię nienawidzą. Chcesz coś jeszcze? Dodaj do steama i pytaj (link na profilku). :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar podjąć pewne wyzwanie jakim jest posiadanie w armii tylko żołnierzy i towarzyszy płci żeńskiej jak i samemu grać kobitą, wszystko na modzie Floris. Jestem trochę zaniepokojony wysokimi kosztami utrzymania mojej armii bab i trudnością ich rekrutacji, ale puki wszystkie na raz nie dostaną okresu powinno jakoś pójść, jak trochę pogram to zdam relacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol przerąbane. Sam kiedyś bawiłem się trochę w szkolenie kawalerzystek, ale nie wiem kto wymyślił, żeby nosiły płytówkę bez hełmu. Podczas oblężeń miały chyba największą śmiertelność ze wszystkich moich jednostek, wystarczył jeden sakramencki łucznik który celował w łeb. Przynajmniej w walce wręcz dają radę, jeśli ten mod poprawia brak hełmu, to może być całkiem mocna armia. No i koszty są stosunkowo niewielkie jak na armię ciężkiej jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę jakie się ma relacje z królem. Jeżeli będą one odpowiednio wysokie, wtedy król znacznie częściej będzie nam oddawał we władanie ziemiami. Stosunki możemy z nim poprawiać wykonując dla niego zadania i odwiedzać go po każdej zwycięskiej bitwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdobywania zamków i miast polecam nordyckich huskarlów. Są oni bardzo dobrze opancerzeni, problemem stanowi tylko ich wyszkolenie, dość żmudne moim zdaniem. Warto mieć w swojej armii kilku nordyckich wojowników i powoli ich szkolić. Dobrze w zdobywaniu zamków radzą sobie również dość dobrze.

A co do króla, to po każdej wygranej bitwie dobrze jest się udać do władcy. Za każdą wygraną bitwę dostajemy +1 do stosunków. Pozostają jeszcze zadania od niego otrzymywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystałem z Khegrickich łuczników konnych (w oblężeniu nie mają koni) - pięknie mordują ludzi na murach (choć samemu więcej zabijesz) i z ciężkiej kawalerii (też bez koni) bo przetrwają długo. Jest to opcja budżetowa więc jeśli chcesz oszczędzać kasę to używaj ich. Sam zakochałem się w Swadijskich Rycerzach + Rhodockich Kusznikach, ale na nich potrzeba 3000 - 4000 denarów tygodniowo (da się przeżyć jak masz parę miast). Jeśli oblegamy za pomocą wieży oblężniczej to polecam siedzieć na wieży i strzelać samemu, a swoje wojsko zostawić poza zasięgiem wroga i kazać nie strzelać samemu. Tylko jak chcesz COKOLWIEK oblegać to płytowa zbroja to minimum. wink_prosty.gif

Edit: A i przy okazji polecam po jakimś czasie zdradzić swego króla - jeśli kiedykolwiek zechce Ci się założyć państwo możesz mieć problem z olbrzymim wrogiem jakim będzie twój poprzedni senior. :D

Edytowano przez ST4LKER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...