Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tommydj

R9 380 4GB czy GTX 960 4GB? Karta do 1000zł Jaka?

Polecane posty

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej, gdyż program do renderowania jakiego używam wymaga 4GB pamięci w karcie graficznej. Ponadto rozważam grafikę także w kwestii gier.

Zastanawiam się nad

Sapphire Radeon R9 380 Nitro 4 GB lub Asus Radeon R9 380 Strix 4 GB

czy może

Asus GeForce GTX 960 Strix 4 GB lub Gigabyte GeForce GTX 960 WindForce 4 GB

Mam dylemat bo na każdej stronie są inne wyniki testów tych kart. Na morele wyszło że radeon lepszy a np. na pclab piszą, że gtx 960 lepszy.

W związku z tym pytam co będzie lepsze w połączeniu z resztą moich podzespołów które są podane w profilu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wygląda na to, że w nowszych tytułach - zakup R9 380 ma większy sens. Co do modelu: albo Strix, albo MSI Gaming.

Sapphire dyskwalifikuje nieco tylko dwuletnia gwarancja.

@up

W zasadzie to GTX 960 jest nieco dyskwalifikowany przez szynę, która sprawia, że OpenCL jednak powinien sobie nieco radzić w renderowaniu.

Chyba, że renderer ma wsparcie tylko dla CUDA (ale wtedy w sumie należałoby poszukać innego oprogramowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program do renderowania to Lumion 6.

Wymagania programu:

Minimalne wymagania systemowe i sprzętowe

OS: 64-bit Windows Vista, 7, 8 lub 10

RAM: 4GB (dla prostych scen)

GRAFIKA: Karta z wynikiem minium minimum 2.000 punktów PassMark z przynajmniej 2GB dedykowanej pamięci (nie współdzielonej z pamięcią systemową)

PRZYKŁADOWE KARTY Z WYNIKIEM 2.000: NVidia GeForce GTX 745, QUadro K4000M, GeForce GTX 570M

DYSK TWARDY: 20GB wolnej przestrzeni

Używanie programu przez zdalny pulpit nie jest wspierane.

Lumion i Lumion Pro wymaga połączenia z internetem.

Rekomendowana specyfikacja

OS: 64-bit Windows Vista, 7, 8 lub 10

RAM: 16GB

GRAFIKA: Karta z wynikiem minium minimum 6.000 punktów PassMark z przynajmniej 4GB dedykowanej pamięci (nie współdzielonej z pamięcią systemową)

PRZYKŁADOWE KARTY Z WYNIKIEM 6.000: NVidia GeForce GTX 960, QUadro K5200, AMD Radeon R9 290

DYSK TWARDY: 20GB wolnej przestrzeni

To jest program do wizualizacji architektonicznych. Co najśmieszniejsze bardzo mało używa procesora przy renderowaniu bo w czasie generowania sceny mój i5 pracuje na max 25-30%.

Patrząc na te ( http://pclab.pl/art67799-25.html ) testy tylko GTX 960 jest warty uwagi.... Radeon ma za duże spadki. Znowu na morele tv mówili że r9 380 jest lepszy i jego wydajność przewyższa gtx 960- no chyba że zostanie podkręcony. Ja podkręcać nie mam zamiaru. Mam starą obudowę i ma słabe wentylowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTA V jest grą, która jest wyjątkowo silnie zależna od procesora - w zasadzie poza niektórymi RTS-ami, czy Falloutem 4, trudno wskazać inną, która mogłaby dać takie różnice.

R9 380 na pewno będzie lepszym wyborem do Lumiona i będzie też bardzo dobrym wyborem w większości gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię Ashes of the Singularity, to możesz jeszcze zerknąć na te modele w Komputroniku, gdzie dorzucają kod na AotS do R9 380 i R9 380X. Niestety ceny mają nieco wyższe niż konkurencja, więc w sumie opłaca się tam kupować tylko jeśli jesteś zainteresowany tą grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na asusa r9 380 juz mam karte, ale od samego poczatku sa problemy:/ 

Po podlaczeniu tej karty komputer mi nie chce wystartowac pomimo ze wszystkie podzespoly pracuja... :-(

Po podlaczeniu ponownie Hd 7850 wszystko chodzi jak trzeba...

Co mam zrobic aby na r9 380 ruszyl komp? Mam za slaby zasilacz??! Xfx 550 to zly zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź, czy dobrze podpiąłeś kabel zasilający 8-pin do karty, spróbuj podłączyć monitor innym kablem/złączem, czy karta jest dobrze podpięta w najwyższy slot PCI-e x16. W ostateczności podepnij kartę do innego komputera i zobacz, czy wtedy działa. Jak nie, to najlepiej będzie ją odesłać na gwarancję. :( Niestety, czasami zdarzają się niesprawne sztuki kart graficznych.

Zasilacz masz ok, jeśli jest sprawny, to nie jest jego wina.

Komputer z R9 380 wydaje jakieś niecodzienne dźwięki? Wentylatory na karcie obracają się, chociaż na początku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlaczeniu wszystko sie uruchamia, wszystkie wentylatory, dysk, na karcie wentylatory tez a przy konektorze karty 6+2 pin swici sie bialy led. Jest obok led2 ale nie swieci sie wiec nie wiem czy to normalne.

Plyta na etapie sprawdzania podzespolow pika kilka razy ( jak zawsze) ale po tem jest 5 jednostajnych troszke dluzszych pikniec.

Kable mam sprawne bo na Hd7850 wszystkie dzialaja. Do biosu nie wejde bo na ekranie mam jedynie komunikat o braku sygnalu... :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno być jedno krótkie "piknięcie", nie kilka, przynajmniej wg. listy znaczeń piknięć BIOS-u na stronie MSI: https://forum-en.msi.com/faq/article/bios-beep-codes

Wygląda na to, że kartę trzeba będzie wysłać na gwarancję. :( Sprawdź jeszcze liczbę tych piknięć, ale wydaje mi się, że dużo już się nie poradzi, teraz tym problemem musi zająć się serwis Asusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...