Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ColonelNosio

IO-Fantasy: Słownik pojęć, miejsc, postaci...

Polecane posty

Tak jak obiecałem wcześniej, zakładam temat, w którym będziemy zamieszczać wszelkie informacje o uniwersum z naszego opowiadania. Pojęcia które się pojawiły, ale nic o nich nie wiadomo będę oznaczał pytajnikami. Za sugestią Sn4ake'a, w nawiasie podaję numer postu, w którym można znaleźć więcej informacji o danym haśle.

Arkon Fern (prawdziwe nazwisko nieznane) - główny bohater, przemytnik; tuza w lokalnym świecie przestępczym. (2)
Arnahiel - alchemik o radykalnych metodach badawczych, znajomy Arkona. (43-45)
Baron var Caleo - przełożony Kathleen.
Butla piekielnego ognia, cichostęp, eliksir transformacji - ???
Córy Rozkoszy - (w moim domyśle) zamtuz w mieście, w którym działał Arkon. (31)
Dalbur Beznosy - bohater z dawnych czasów. (208-210)
Diergov Mortenssun vel Gronostaj - klient Arkona, człowiek o wielkich gabarytach. ( 8 )
Dolina Czterolistu - ???
Dom rozpusty sióstr Serventi - ekskluzywny burdel w Irjun, dawny elfi teatr. (103)
Elf/półelf imieniem Celit - wisi Arkonowi przysługę. Bursztynowe włosy, wysoki, żylasty.
Elzar - ???
Garmati - mikstura wzmocnienia. (47)
Garnah - mikstura na potencję. (47)
Gatso Wala - znajomy Diergova.
Imperium Erhemckie - miejsce akcji, na północ od Kraju Lodu.
Irjun - miasto elfickie, podbite z ich rąk przez ludzi; magia elfów zawarta w ruinach starych budynków blokuje i zniekształca magię ludzką. Wzięło swoją nazwę od żyjącej dawno temu elfki. (102-104; 122; 168)
Ismena - bohaterka Antygony Sofoklesa, siostra tytułowej Antygony umiłowana Dalbura, bardzo piękna. (209)
Jaron - staruszek, biegły w sztuce rzeźbienia w drewnie. (205)

Jezioro Vin Darre/Maer Desaletyae/Zamarznięte Morze - permanentnie skute lodem jezioro, zamieszkują je lodowe węże i utopce.
Kathleen - tajemnicza iluzjonistka o nieznanych motywacjach, absolwentka WIMiA. (57-58, 88)
Kraj Lodu (sądzę że powinniśmy zostać przy kraju, kraina lodu przywodzi na myśl niepoważne skojarzenia z animacją smile_prosty.gif) - niebezpieczna kraina na południu, cel podróży bohaterów. (29, 73)
Łowcy magicznych - łowcy nagród specjalizujący się w tropieniu i łapaniu ludzi obeznanych ze sztuką magiczną.
Magiczny - określenie na człowieka parającego się magią.
Megaskop - magiczne urządzenie, służące do porozumiewania się na odległość, wymagające do działania jak najczystszego i największego diamentu.
Modesto Garvois (uczulam na pisownię jego imienia, widziałem już wiele wersji smile_prosty.gif GarvOIs smile_prosty.gif) - człowiek o potężnej sieci wpływów, chce zemścić się na Arkonie. (34)
Monety erhemckie - waluta Imperium Erhemckiego, dzieli się na disnu, drobniejsze monety.
Plemiona Byków - ???
Purpurowa Ręka - organizacja rebeliancka. Polują na Celita. (177)

Rattantuo - wierzchowiec Celita.
Skolopendry - inaczej wij, stworzenie o wielu odnóżach.
Smoki - żyją w Kraju Lodu.
Syndykat - ???
Woźnica - sprowadził Arkonowi na głowę gniew Garvoisa.
Wysiłcha - wieś, planowany postój w podróży Arkona i Diergova.
Wyższy Instytut Magii i Alchemii - jeden z niewielu pozostałych magicznych uniwersytetów.
Yanael - elfka, prowadzi sklep z ubraniami. (42)
Żółta i fioletowa mikstura - mikstury zmiany aparycji. (128)


Tyle z mojej strony, nie krępujcie się dodawać nowych wpisów i dyskutować nad obecnymi. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plemiona Byków? o.O Chyba muszę to wszystko przejrzeć jeszcze raz, od początku;)

Co do megaskopu, zaczerpnąłem z Wiedźmina. Pamiętam, że nie chciałem wymyslać na nowo koła, a zapomniałem, że można dać #przypis#. Najoględniej mówiąc- służy do porozumiewania się na odległosć. Taka wideokonferencja.

I bardzo podoba mi się skrót WIMiA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, słowniczek z pewnością się przyda. Przy okazji dodam od siebie parę uwag:

1. W punkcie dotyczącym Arkona warto by dodać informację, że jego prawdziwe nazwisko nie jest znane, a to, którym się posługuje, sam sobie w przeszłości nadał. Żeby się zanadto nie rozpisywać, proponuję po prostu dopisać w nawiasie "prawdziwe nazwisko nieznane".

2. Zgadzam się, co do tego byśmy pozostali przy Kraju Lodu, tak było wspomniane po raz pierwszy i nie ma sensu tego zmieniać.

3. Dłużnikiem Arkona nie jest półelf, a po prostu elf. Wiem, bo sam go wymyśliłem, a nie wydaje mi się, by ktokolwiek go później przemianował.

4. Irjun, zostało przez ludzi podbite, a nie odbite.

5. Radziłbym zastosować porządek alfabetyczny, który ułatwi znacząco poszukiwanie informacji, zwłaszcza gdy znacząco zwiększy się ich ilość. Warto byłoby także pogrubić same hasła, by nie zlewały się z resztą tekstu.

6. Z racji, że jest to tylko słownik i należy jednak ograniczyć ilość informacji do tych najważniejszych, to jednak czasami warto by wskazać, gdzie można znaleźć więcej danych na konkretny temat. Proponuję zatem, by w takich sytuacjach dodawać w nawiasie numer postu, w którym się one znajdują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatso Wala - nawiązanie do postaci z sesji RPG z Bractwa Alfa.

Co do sesji - niektórzy, jak widzicie, z bratwa Alfa mają porobione w sygnaturkach spoilery (nikt się nie spodziewa, co jest u mniechytry.gif), są to karty postaci właśnie. Niestety - zaginął nam mistrz gry. Jeśli go widzieliście, dajcie znać - reaguje na nick Yooooyyy, znaki szczególne - awatar - dłoń z arabskich znaczków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem wszystkie wasze sugestie, teraz jest to w miarę uporządkowane, bo pojawił się porządek alfabetyczny i odsyłacze do postów. Poprawiłem także popełnione przeze mnie błędy.

Co do tego nieszczęsnego elfa/półelfa mam dylemat... W poście numer 23 Tellur pisze:

Opowiadał mi o niej pewien połelf spotkany na trakcie.

Z kolei post numer 77, autorstwa Sn4ke'a:

Na szczęście pewien elf wciąż ma u mnie dług.

Co robimy? Scalamy obie postacie w jedno? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawna sytuacja. Wspominając o rzeczonym elfie nawet nie pamiętałem, że wcześniej Tellur coś takiego napisał. Kto wie, może Arkon lubi mieć przysługi u długouchych i w wolnych chwilach, gdy akurat nikogo lub niczego nie przemyca, ratuje ich z różnorakich opresji. Ja osobiście nie rozstrzygałbym tej kwestii i zobaczył jak sytuacja się rozwinie, zwłaszcza, że nasz przemytnik wiedząc, że Kathleen czyta mu w myślach mógł na temat ów elfa łgać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł na temat ów elfa łgać.

Zwykle nie poprawiam komentarzy, bo sam piszę je na komórce i z błędami różnie w nich bywa, ale...

Ów elf, ale owego elfa. ;)

Swoją droga też jestem za tym żeby ich nie scalac bo nawet nie wiadomo czy któryś się kiedyś pojawi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte zapisania!

Truvneeck w poście 177 opisał godło Purpurowej Ręki

Wygląda jak odciśnięta dłoń a pod nią padająca kropla krwi.

dłoń oznacza sprzeciw, natomiast spadająca kropla (dosł. krwawienie z żył) krew przelaną za "wyższą" sprawę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...