Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Ej, też jestem nowy. Gra, indeed, przepyszna (tak gejmplejowo jak i desajnersko!), chociaż mam wrażenie, że ludzie nie stawiają jakichś większych wyzwań. Albo to dlatego, że jestem uzdolniony, albo dlatego, że jest wysyp newbiasów. Co nie zmienia faktu ze na polskich pubach grając szpiegiem praktycznie nigdy nie spadam z... pierwszej pozycji?

Poza tym mam małe zastrzeżenie co do klas. O ile takim szpiegiem / inżynierem gra się arcyciekawie i świeżo, to już reszta jest po prostu odświeżonym kwakiem trójcyną. Ah, no i Skauta lubię. Biega skubany. <3 Snajps też spoczi w sumie. Ale to może dlatego, że lubię typowych killerów (inb4 grubas ._.) i wolę działać raczej samotnie.

A, mam już jedną czapkę. I parę broni za acziewy. I tak się zastanawiam, jestem chyba jedynym człowiekiem we wszechświecie któremu wypadł ten sam szajs 5 razy pod rząd. Nawet nie mam komu temu oddać, bo free konto tak bardzo boli.

W ogóle to i tak większość randomowych łeponsów jest lepsza. Szpiegiem mam już wszystko, a jedyna specjalna rzecz z którą chodzę do grubaryba. No bo bezkitu, zegarki raczej marne.

No oprócz tych super-hiper-turbo-wycraftowanych-na-których-się-nie-znam-weaponsów. Taki demo lata z tarczą i napieprza toporem i nie ma go jak ubić, a to jest chyba combo LPM+PPM.

Nie no fajna gra, szkoda, że steam musi łazić bo nijak tego ciulostwa nie ogarniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj wypadła mi skrzynka #23, ale że tam szansa trafienia Sandmana albo Boston Bashera jest duża, więc szybciutko wymieniłem na #25. A tam... Strange Flare Gun! Obawiałem się, że mogą być kłopoty z wymianą na Strange Backburnera, ale oferta pojawiła się zaskakująco szybko i już mam, bardzo jestem z tego zadowolony. Jeszcze tylko Scattergun i Knife, może też Pistol, ale raczej nie. Bardzo, ale to bardzo liczę w najbliższych 2-3 tygodniach na Strange Medigun liczący oczywiście coś innego, niż kille :ok:

Gameplayowo: wczoraj postanowiłem być okrutny i wyzwałem dwa razy Matta na duel (kto gra z nami, ten powinien wiedzieć, o kogo chodzi). Zazwyczaj duele robię na geclburgu, bo jakoś mi tam wychodzi gra engiem z Gunslingerem. Wprawdzie nie dostał kilkunastu killi, jak kiedyś pewien latający na Sticky Jumperze Demoman, ale i tak to było raczej łatwe. Powoli zbieram ostatnie kille do achieva za 5000, choć teraz ze Strange Backburnerem raczej więcej jako pajro będę gonił (w+1 nub).

reszta jest po prostu odświeżonym kwakiem trójcyną

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strange Medigun

Przecież mógłby liczyć uleczone HP, tylko że trzeba byłoby naprawde dużo tego nazbierać, żebyśmy otrzymali nową range. W ogóle jak to jest z tymi Strange broniami ? Każda ma inną range po osiągnięciu jakiejśtam liczby zabójstw ? I czy jakby ktoś dał mi taką broń z nabitymi już 500 zabójstwami, to te by mi sie wyzerowały ? Tak jeszcze odnośnie broni Strange, to ja czekam aż dodadzą Łowce dla Snajpera. O ile na początku uważałem, że nigdy nie zagram Snajperem, tak teraz, jak tylko mam okazje to gram nim i właśnie biore łuk (do tego wczoraj wydropiło mi Plemienne Ostrze/Tribalman's Shiv, no i za Kamień Milowy Antyklinga/Razorback także szpiedzy mi nie straszni :) ).

Pierwszy raz używałem wczoraj Kritzriega i znajomy radził mi żebym częśćiej kritzował Żołnierzy, bo ci więcej zrobią od Grubego przede wszystkim przez szybkość. Chociaż ja jeszcze nikogo wczoraj nie zdążyłem kritzować, bo wagonik BLU był już praktycznie pod naszą bazą i ciągle ginąłem :laugh: A później grałem tylko Inżynierem (następne 2 i moje ostatnie mapy były z trybu CTF) i jeżeli chodzi o kwestie kluczy, to zawsze używam Południowej Gościnności/Southern Hospitality. Po prostu nie mógłbym usiedzieć w jednym miejscu widząc przechodzących ciągle członków drużyny i domyślać się czy właśnie ten, który stoi przy zasobniku to nie szpieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie kanapki. Mam ją w ekwipunku, jest w użyciu, ale raz ją mam a raz nie. Na początku myślałem że to od serwa zależy czy coś, ale widziałem że niektórzy mogli korzystać z sandwicha. Więc jak to jest że mam w użyciu, w jednej grze moge "konsumować" a w innej już nie. O co kaman?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav

Jeśli masz kanapkę w ekwipunku to możesz ją użyć zawsze, jeszcze się nie spotkałem z ograniczeniami na serwerach. Tylko że po zjedzeniu kanapki musisz odczekać kilkanaście sekund aż się odnowi (masz pasek po prawej na dole). Kanapka odnawia się też po śmierci. Możliwe też że próbujesz przełączyć na kanapkę podczas kręcenia miniguna, albo jak jeszcze się całkowicie nie zatrzyma. Wtedy też się nie przełączy.

@Jakobeks

Nie ma żadnej promocji na klucze. Dalej kosztują niespełna 2 euro. Jeśli masz Refy to możesz poszukać po trade serwerach, tam ludzie czasami sprzedają klucze. Normalna cena to 2 refy + 1 rec, ale przy dobrych wiatrach uda ci się wyrwać klucze po 2 refy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie po wielu daniach męczarni , po setkach wygranych godzin .Udało się zdobyłem pyrkiem 1 milion pkt obrażeń od ognia.I do wszystkich acziwików pyrka został mi 1.Jak zrobię ten 1 acziwek dla pyrka biorę się za demomana.A myślałem ,że ten aczi dla pyrka z pkt obrażeń zajmie mi trochę dłużej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem ostatnio Strange Flare Gun i Strange Flamethrower (są na wymianę), chciałbym zamienić na Scattergun i Knife, ale szczególnie ten pierwszy jest bardzo drogi - ludzie krzyczą za niego co najmniej 1 klucz + 1 ref. Skończy się pewnie na tym, że postaram się wrócić do kluczy i będę próbował je wymienić na pożądane bronie.

Gameplayowo: ostatnio albo wyrównuję, albo ustanawiam nowe rekordy medem. Wczoraj wyrównałem rekord

, dzisiaj miałem 5 dominacji na jednym życiu. Jest okej, szkoda, że nie ma tych Strange Medigunów i Kritzkriegów (jeszcze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achiev - próbuj na mapach typu początek badwater albo pierwszy stage gold rush, mi siadło, jak poleciałem na crit minie, ewentualnie ryzykuj z dwiema. Skacz równocześnie naciskając przycisk kucnięcia, skacz i detonuj równocześnie, gdy będziesz już trochę za miną, by detonacja dodała ci wiatru w plecy :lol2: Albo użyj Sticky Jumpera, jeśli masz.

Ja dzisiaj wprawdzie nie grałem, ale udało mi się niemalże bezproblemowo wymienić po jednym kluczu na Strange Scattergun i Strange Knife. Ludzie wariują z tymi dwiema broniami i żądają po 2 klucze albo od 3 do 5 refów, nie dawajcie tyle, bo można mieć za zdecydowanie mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dobre pytanie, niektórzy zgarnęli go od razu, inny (np. ja) musieli dobrą chwilę się bawić. Po prostu pobaw się nim, kiedyś ktoś twierdził, że należy wypróbować wszystkie funkcje edytora (cofanie, ustawienia kamery itp.), ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 4 nowe bronie (Winger, Atomizer, Soda Popper i Enfoncer) za Strange Granade Launcher :P Wydaje mi się, że nie przepłaciłem... Przynajmniej mam nadzieję, nigdy nie byłem dobry w interesach, a okazja się akurat trafiła, to skorzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje w granicach rozsądku strange dupalacz?

Trudno powiedzieć, bo możesz trafić na bardzo korzystną ofertę, jak i taką zupełnie z kosmosu. Średnia z tf2tp to 1 klucz/2ref2rec, ale jeśli bardziej poszukasz, to powinieneś znaleźć gdzieś taniej. Dobrym miejscem jest przeszukanie tematu Strange Weapons Market na Steam Forums.

Zdenio - moim zdaniem zrobiłeś bardzo dobry interes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy patch do TF2, który załatał parę rzeczy, parę pewnie zepsuł, oraz dodał jakiś nowy teaser czegoś: grockets. Nie mam pojęcia co to może być, ale niewątpliwie zapowiada jakieś nowości. Mam prywatną teorię, że z Uber Update spieszono się, by zdążyć na koniec roku szkolnego i nie wrzucono tam wszystkiego, co było planowane. Nie mam pojęcia i żadnych sensownych teorii, co mogą one oznaczać.

PS Nawet nie wiem, skąd nazwa "grockets".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że chyba wiem

Obejrzyjcie sobie ten filmik i zatrzymajcie na 0:33, bedzie tam latał Soldier z białą bazuką.

na 0:43 Soldier lata z nową czapką Nowa Czapka

Co pomału może nas nakierować na Dumpster Pack dla solda :)

Dumpster Pack

Zobaczymy co z tego wyjdzie :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kolejna akcja mająca wypromować jakąś grę? Było już chyba parę takich. Nowe czapki, misc itemy, bronie, acziki. Może teraz będzie to samo, albo Valve szykuje jakąś poważną niespodziankę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na niespodziankę. No, i muszę przyznać, że Busted Boozer zapowiada się bardzo obiecująco-powiedzmy, trafienia krytyczne dla wszystkich okolicznych sprzymierzeńców pod groźbą śmierci w razie ich niewykorzystania? To na razie tylko moje prognozy, ale opis item setu na ten drugi warunek jak najbardziej wskazuje. A zresztą, poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pomału może nas nakierować na Dumpster Pack dla solda :)

Dumpster Pack był ujawniony jeszcze w kwietniowym przecieku i sądziłem, że trafi do Uber Update, tak się jednak nie stało. Albo został usunięty właśnie ze względu na to, że został "przecieknięty" i wrzucono coś innego, żeby była niespodzianka, ale właśnie będzie w kolejnym, hintowanym update. I słusznie, sold dawno nie miał nowych itemów! (to jaka jest ulubiona klasa Robina Walkera? :trollface: )

Uber Update i bez tego był naprawdę duży

Był spory, ale dodał "zaledwie" nowe bronie, które moim zdaniem są raczej luźną wariacją na temat już istniejących, a nie wprowadzają jakichś bardzo istotnych zmian, jak to zrobił Engineer Update. Valve ma olbrzymie problemy z dodawaniem nowych rzeczy dla enga i meda, o ile z Kritzem/Ubersaw i Wranglerem/Gunslingerem poszło im świetnie, tak Quick-Fix nie jest tak wszechstronny.

Dobra, o co mi chodzi: Uber Update rzucił sporo nowych, kolorowych, acz nie oszałamiających zabawek, ale tylko jedną nową mapę, w dodatku nie jakąś rewelacyjną typu pl_upward.

Może to kolejna akcja mająca wypromować jakąś grę?

Też o tym myślałem. Moje pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłem screen tych rakiet, to pociski z headcrabami z Half-Life 2 :D Dota 2 to raczej nie będzie. Fakt istnienia rakiet w grze nie zachęci nikogo do zakupu promowanej w tej sposób gry, więc nie wiem.

Sądzę, że kolejne elementy tej zabawy pojawią się pod koniec tego tygodnia, albo w przyszłym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...