Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Kolega mnie namówił żebym zagrał, no więc już pobieram. Ale jak czytam wasze posty widzę że to niejest zwykły shooter, że są jakieś elementy RPG.

Mógłbymi ktoś przedstawić z czym to się je? Wiem że są klasy postaci podzielone na offensywne, wspomagające i defensywne, obejrzałem trailer każdej z klas, ale niewiem nic o itemach. Myślałem że się respawnujesz, wybierasz klase, ekwipunek i jedziesz.

Czy Gracze z lepszym ekwipunkiemmają jakąś zdecydowaną przewagę nad zółtodziobami(poza miejętnością gry)

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mariusz Saint - a na jakim serwie siedzisz i jaki typ gry na nim jest głównie.

Gram na serwie, gdzie jest bardzo dużo customowych mapek, czasem mocno zwariowanych. Payloadów też jest sporo, i to dość dziwnych, np. toyfort, który jest szalenie niezbalansowany (prawie niemożliwa jest obrona tego), ale bardzo zabawny, albo everest, łączący pchanie wagonika ze zdobywaniem punktów kontrolnych, universe i wiele innych.

nie przebierajcie się za skauta

Jeśli przebierzesz się za np. Heaviego, to twoja prędkość spadnie do prędkości tej postaci. Gdy przebierzesz się za Scouta, to twoja prędkość nie wzrośnie, dlatego już po samym dziwnym, wolnym ruchu można takiego szpiega wykryć.

Fajna wskazówka, dzięki! :)

Te podstawowe informacje kierowałem do osób, które nie mają z powodu buga dostępu do treningu (nie wiem, czy w dzisiejszym patchu to już naprawili). W jego trakcie jest ćwiczenie prezentujące tę mechanikę.

Swoją drogą powinni zrobić trening dla każdej postaci, a na pewno dla meda - wjazdy na uberze uważam za najważniejszą mechanikę gry, która może odmienić losy rundy. Tymczasem według statystyk najrzadziej wybieraną klasą przez te rzesze nowicjuszy jest med właśnie, na drugim miejscu engie - uważam to za dziwne, bo tymi klasami gra się najłatwiej, a dobra gra nimi nie wymaga żadnego tzw. skilla, w sensie zręcznościowym, a bardziej pomyślunku i zrozumienia przebiegu gry.

Myślałem że się respawnujesz, wybierasz klase, ekwipunek i jedziesz.

No i dobrze myślałeś, bo tak przebiega gra. Każda klasa ma silne i słabe strony, np. Heavy jest najwolniejszy, ale ma najwięcej zdrowia i największą siłę ognia. Z elementów właściwych mmorpg to wskazałbym możliwość customizacji wyglądu postaci za pomocą czapek (i kilku innych przedmiotów w postaci odznak itd.), i spory wybór broni dających różne właściwości (

:trollface: ). Ale nie ma tak, że zrobisz/znajdziesz/kupisz jakąś broń, to automatycznie zdobywasz level up i nawet będąc nowicjuszem pwnisz weteranów, czy odwrotnie. Alternatywne bronie to w większości przypadków bronie sytuacyjne, które dobrze się spisują, jeśli wiesz, kiedy i jak ich używać.

Np. Jag dla enga pozwala budować budynki szybciej, ale jest gorszy do klepania szpiegów po łbie. Jeśli nie ma szpiegów w okolicy, to masz przewagę w budowaniu budynków nad engami ze standardowym kluczem, ale gdy przyjdzie ktoś, kogo trzeba natychmiast zatłuc, to pojawiają się problemy. Albo Vita-saw dla medyka - zachowuje do 20% ubera, ale kosztem -10 punktów zdrowia. Jeśli potrafisz utrzymać się przy życiu, to te 10 hp nie stanowi wielkiego utrudnienia, ale jeśli nie potrafisz, to zachowanie nawet 20% ubera może być za mało.

Nowy rodzaj broni, Strange Weapons, wprawdzie zdobywają kolejne rangi za ilość killi, ale jedyne, co się zmienia, to ich nazwa.

Dzisiaj wyszedł kolejny patch. Po pierwsze znerfiono Tomisława, z 75% przyspieszenia do 40%, YOU ALL MAD :trollface: Poza tym - dodano specjalny typ skrzynek, tak jak było na Boże Narodzenie! Jak ktoś nie wie/nie pamięta: wtedy wypadały ludziom winter crates, a po paru dniach każdy dostawał specjalny klucz. Winter crate można było otworzyć tylko takim specjalnym, darmowym, świątecznym kluczem. Wszystkie skrzynki, które pozostały nieotworzone, znikały o podanej godzinie, taki sam opis jest również przy nowej, specjalnej skrzynce "lodówce". Mój wniosek: zatrzymajcie sobie te skrzynki, wkrótce pewnie dostaniecie do nich klucz. Ja wtedy wyciągnąłem ze swojej kapelusz (Flipped Trilby dla Scouta, nie pamiętam na co wymieniłem), teraz chyba nie będzie tak dobrze, ale kto wie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nieźle że dali nowe skrzyneczki, może jutro z okazji reset dropu dadzą juz kluczyk :wub: Jak wam wypadną dwie skrzynki lub więcej to jedną otworzcie a resztę sprzedawajcie. Myślę że będzie podobnie jak w Boże Narodzenie że skrzynki chodziły na początku za 2 scrapy czy nawet reca. Na sam koniec takie skrzynki nawet za 1 broń nie chcieli brać więc Im szybciej sprzedacie tym lepiej :) Kupi mnie by stworzyć nowe konto, kupić na nim klucze, polecić samego siebie dla okularów dla heavy, zgarnąć kolejny kluczyk wakacyjny i mieć konto do idlowania :cool: Na bank w skrzynkach beda strange bronie i może setowe czapki i bronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem trochę dłużej i powiem, że gra w kilku Inżynierów, to TOTAL OWNAGE. Trzeba tylko pamiętać, żeby działka nie stawiać na dużych, otwartych przestrzeniach, ponieważ ich czujnik nie wykryje z bardzo daleka wroga, ale już on sam może go łatwo zniszczyć chociażby bazooką.

Mam w związku z tą klasą kilka pytań:

- Czy Szpieg (podczas niewidzialności lub w przebraniu) jest wykrywany przez wieżyczkę?

- Do jakiego maksymalnego levelu może dojść działko (chodzi mi o zestrzelenia, a nie o 3 poziom ulepszenia ;) )?

- Czy po wykryciu tego urządzenia, które niszczy Sentry Gun'a (ikonka radia), lepiej jak najszybciej naprawiać go kluczem, czy skupić się najpierw na wykryciu Szpiega?

Powiem tylko, że raz grając tą klasą i tylko budując skończyłem mecz na pierwszej pozycji i to ani razu nie używając podręcznej broni palnej. Także polecam wszystkim początkującym :) .

A co do itemów, to rzeczywiście mieliście rację - wypadają dosyć losowo i wcale nie trzeba biegać po ciałach poległych w ich poszukiwaniu :wink: .

Kiedyś sobie tą grę wyobrażałem, jako bezmyślny shooter i wcale mnie do niej nie ciągnęło, ale widzę, że to nie jest wcale taka odmóżdżająca gierka.

Valve dzięki temu krokowi (czytaj: przejście na model darmowy) zyskało sobie kolejnego gracza :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości: te bożonarodzeniowe skrzynki można było też otworzyć specjalnym kluczem kupowanym w sklepie. Jestem sceptyczny, wiem. :c

Mi stuknął limit, to teraz takiej skrzynki nie mam. Świątecznej zresztą też nie miałem.

A z innej beczki: nikt nie chce nabyć tego strange direct hita, to naszła mnie chęć na nauke gry soldem. Potrenowałem podbijanie i ubijanie (black boxem, żeby nie skazić czasem tego pierwszego), szło mi nieźle. Potem zagrałem sobie 2 rundki z botami (w 3 wysypał mi sie tf :dry:) i ani razu mi się to nie przydało. Ale soldem i tak fajnie się gra.

@up: kolejno:

-Nie jest wykrywany.

-Raz się bawiłem na idlu to miałem z 600, więc raczej nie ma limitu. Tylko pamiętaj żeby uzupełniać amunicję.

-Lepiej szybko go naprawić, krzyknij tylko SPAH - "c" i numerek 2, jak dobrze pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu1978 zeby zwiekszyć zasięg sentry możesz zaopatrzyć się w poskramiacza lub poczekać aż Ci dropnie (daje on możliwość ręcznego sterowania i strzelania działkiem). Z tego co zauważyłem podczas swojej gry, to działko nie ma limitu. Nie wykrywa ono szpiega jak nie widoczny, a co do saperów, to najlepiej tłuc kluczem w działko by się zrobiło i na boki machać bo jest duże prawdopodobieństwo, że jego też zabiejsz przy okazji. Przy okazji ja mam taki trik na działko, że stawiam za sobą zasobnik, a przed sobą działko i tak sobie ciągle siedzę w tym i macham kluczem. :P Ale to także zależy od mapy i trybu gry, bo nie na wszystkich to przejdzie. :)

Tak w ogóle jest jakaś oficjalna grupa TF2 CDA na steamie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście grając Szpiegiem bardzo często przebieram się za Skauta, żeby szybko gdzieś dojść ;P I nie wychodzę naprzeciw wrogiej drużynie, tylko wyłączam niewidzialność, kiedy widzę, że paru wrogów jest przede mną - najczęściej duet Medyk + Heavy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Twoim sposobem z bliskością zasobnika przy działku, to... zastanawiałem się już nad tym, ale nigdy nie wprowadziłem tego w życie - trzeba to będzie wypróbować :happy: .

Masz rację mówiąc, żeby z każdej strony okładać dymiącego Sentry Gun'a kluczem. Robiłem tak i rzeczywiście miałem co chwilę komunikat, że załatwiłem jakiegoś sapera.

Co do item'ów, to zebrało się ich kilka, tylko nie do tej klasy, co potrzebuję. Trzeba cierpliwie liczyć na łut szczęścia.

Dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasbonik tak blisko daje to, że masz ciągle czym naprawiać działko, leczenie w razie ostrzału oraz wspomaganie drużyny jeżeli dobrze się z tym usadowisz. Najbezpieczniej jest ustawić się z tym w jakiejść wnęce, że działko wystaje a Ty wraz z zasobnikiem schowany jesteś. Jeżeli pograsz jakiś czas inżynierem i zdobędziesz pare osiągnięć, to chyba się samo to odblokuje. Bynajmniej w moim przypadku tak było, ale teraz po zmianie gry na f2p nie wiem jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na tego serwa

Dodaj mnie do znajomych i dołącz do gry. Jeśli masz zwyczaj obrażania graczy przez czat czy głosowo, to się powstrzymaj, inaczej raportuję adminom.

Na bank w skrzynkach beda strange bronie i może setowe czapki i bronie.

Strange Weapons sprzedają według mnie zbyt wiele kluczy do skrzyń, żeby rozdawać te bronie kilkudziesięciu tysiącom graczy. Natomiast jeśli ten event będzie przebiegał podobnie, jak podczas Bożego Narodzenia, to sądzę, że skrzynki będą zawierały po prostu bronie i haty z Uber Update, co wydaje mi się godne i sprawiedliwe.

Ciekawostka - wprawdzie tym razem czapki z item setów nie dodają właściwości (na szczęście), ale dalej są oznaczane jako część zestawu i są konkretne receptury na ich scrafcenie. Ciekawe.

- Czy Szpieg (podczas niewidzialności lub w przebraniu) jest wykrywany przez wieżyczkę?

Oczywiście, że

.

- Do jakiego maksymalnego levelu może dojść działko (chodzi mi o zestrzelenia, a nie o 3 poziom ulepszenia ;) )?

Level? Chodzi ci o ilość killi? Pierwsza liczba to liczba killi, druga, ta w nawiasie, to liczba asyst. Nie ma maksymalnego limitu, mój rekord killi z jednego działka to 22. Te liczby są istotne do achieva generalnego (10 killi z jednego działka) oraz do critów z Frontier Justice.

- Czy po wykryciu tego urządzenia, które niszczy Sentry Gun'a (ikonka radia), lepiej jak najszybciej naprawiać go kluczem, czy skupić się najpierw na wykryciu Szpiega?

To zależy od sytuacji. Jeśli ktoś jest w pobliżu, to jest szansa, że on zajmie się szpiegiem, a ty możesz zdejmować sappery. Jeśli nie ma nikogo w pobliżu i jest w miarę spokojnie (wróg akurat nie szturmuje), to lepiej poświęcić działko i zająć się szpiegiem, bo gdy ty spróbujesz zdjąć sapper (2 uderzenia), to on ci może bezpiecznie wbić kosę w plecy. Proś też przez czat Pyro, żeby robił spycheck ("pyro please spycheck" - czasem nawet pomagają :D ).

to nie jest wcale taka odmóżdżająca gierka

Nawet na pubie trzeba się naumieć mapy i podstawowych zachowań, żeby cokolwiek zdziałać (chyba że grasz Pyro :laugh: ). Gdy gra się

, nawet między pubberami, to już trzeba myśleć o strategii. Zresztą obejrzyj sobie finał Highlander Challenge, organizowanego przez ETF2L, jak grali na upward czy na badwater.

Właśnie, trzeba będzie pograć Highlandera znowu w tf2lobby, jest szansa, że nie będzie debili tym razem.

kogo ja chcę oszukać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proś też przez czat Pyro, żeby robił spycheck ("pyro please spycheck" - czasem nawet pomagają :D ).

A tego, to nie wiedziałem.

Z tą liczbą przy działku, to jest jednak liczba "killi", a nie level... człowiek się cały czas uczy :happy: .

Jak będę miał trochę więcej czasu, to zabiorę się za crafting, bo narazie, to nie mam zielonego pojęcia "z czym to się je". I nie, nie musicie mi tego wyjaśniać - sam do tego dojdę :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam szczęście do dropów. Ostatnio dostaję same nowe bronie. Zazwyczaj nie ma wśród nich rewelacji, osobiście używam mieczyka dla Demo oraz Wingera dla Scouta. Chciałebym jeszcze przetestować nową tarczę, Tomislava oraz rakietnicę solda, które póki co są diabelnie drogie (sorki, Tomislava używam tylko za chwilową ciekawostkę - nie jest dla mnie warty 2 reców). Ładnie mi się natomiast dropią skrzynki - same #21, no i dziś wpadły 2 coolery. Jeśli wpadnie coś jeszcze, to sprzedam, ale te dwie trzymam :na wszelki wypadek".

Dziś wypadł mi Detonator, który chciałem sprzedać - gość zaoferował mi hata! Madame Dixie. Jako, że nie gram Pyro mogę go sprzedać, jeśli jest ktoś chętny, niech napisze na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji wyprzedaży na steamie jest kolejny achievements hunt, tym razem za każdego aczika zdobywamy jeden kuponik za które można kupić różne dodatki do gier :) Do Team Fortress 2 dojdą Summer Shades, raczej Misc. Szkoda tylko że mam już Okularki Profesora :P Jak nie było misców to nie było,a jak są to nie wiadomo co wybrac :laugh: A co do tych skrzynek to mysle ze moga w nich byc czapki zrobione z okazji rocznicy tfwiki.

http://www.thundermountain.ru/wikibirthday/

Tak myśle a cholera wie jak bedzie. Moze w nocy dadza kluczyki skoro ujawnili wyprzedaż na steamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi letnimi skrzynkami, każdy dostanie czy to kwestia szczescia przy dropie?

Z ciekawych trade'ów: ktos odkupił ode mnie dead ringer za 2 scrapy (tak dla jaj powiedziałem ze tyle chce, a on sie ucieszył, bo akurat tyle miał) a sam nabyłem nowe buty dla solda za amputatora.

Edit: Sam dostałem dzisiaj jedną normalną, pare innych osób na serwerze tez, wiec cały czas są w obiegu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to kwestia szczęścia, choć jednocześnie "każdy dostanie". Wydaje mi się, że chwilowo skrzynki nie wypadają, bo ich miejsce jest zajmowane prze Coolery (przynajmniej ja dziś nie widziałem, by ktokolwiek dostał normalnego crate'a. Do 11.07 powinieneś dostać, nie martw się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale po ostatnim update gra zaczęła mi lekko lagować, sentry dział zaś bardzo skokowo zamiast płynnie. No i mam kiepski drop :(

Podczas, chyba 5 godzin gry wypadła mi tylko kryto-cola...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj wypadła 1 normalna skrzynka (wypadł Strange Shotgun, zamieniłem na S. Nataschę i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi) i jeden "cooler". #22 (lodóweczka) dropi bardzo często, jak zauważyłem, chyba jest tak ustawione, żeby każdy dostał.

Z dropów też jestem raczej zadowolony, wypadła mi nowa łopata, którą wymieniłem na nowy nóż dla szpiega (jakoś nie poczułem się mocniejszy dzięki niemu, szczerze mówiąc) i pod koniec sesji grania wypadł mi też Winger, nowy pistolet dla Scouta. Ogólnie jestem zadowolony.

Robin Walker ostatnio napisał komuś w mailu (tak, wiem, ale dosyć to wiarygodne było), że "pracują nad nowym trybem gry". To dosyć oczywiste, zresztą przypuszczam, że chcieli zdążyć z Uber Update na początek wakacji i nie wszystko, co planowano, do niego trafiło. Kolejny duży update to raczej dopiero październik-listopad, więc może zdążą. Wcześniejsza duża aktualizacja (z kolejnymi zabawkami dla solda :trollface: ) raczej nie nastąpi, chociaż kto wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku paczki jest plik redme.txt, z tego co jest tam napisane wynika, że trzeba skopiować pliki z folderu o nazwie czapki, którą chcemy zastąpić do "X:\Steam\steamapps\%username%\team fortress 2\tf". Zwróć uwagę, że jest to "hat replacement", zastępujesz więc po prostu skin czapki, którą już posiadasz innym skinem. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że tylko ty zauważysz zmianę, bo podmieniasz model hata tylko w własnej wersji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem jakąś skrzynkę z kłódką i chciałbym się dowiedzieć, czy ona będzie w plecaku tak długo, aż zakupie klucz i ją otworzę, czy zniknie po jakimś czasie?

A druga sprawa: przy craftingu wymagane są przykładowo dwa identyczne rodzaje broni do przetopienia, ale znaleźć na przykład dwie identyczne maczety wcale nie jest tak łatwo. Mam, już chyba kilkanaście itemów, ale żaden się jeszcze nie powtórzył.

Dopisek:

Mówisz o tej lodówce? Nie, nie - ja mam zwykłą, drewnianą skrzynkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa: przy craftingu wymagane są przykładowo dwa identyczne rodzaje broni do przetopienia, ale znaleźć na przykład dwie identyczne maczety wcale nie jest tak łatwo. Mam, już chyba kilkanaście itemów, ale żaden się jeszcze nie powtórzył.

To nie muszą być dwa dokładnie takie same przedmioty. Wystarczy, że będą używane przez tą samą klasę np.: Kritzkrieg + Vita-Piła = Scrap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...