Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

To już wiem, co mi dzisiaj Steam pobierał rano...

@serwery

Mam dwa ulubione. Jeden ma ping na poziome 40-50 zawsze, drugi: wszyscy mają ping ok. 200-215 i nikt nie narzeka, bo nikt lagów nie uświadcza. I jestem zadowolony, ale muszę jakieś inne znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Czy to tylko u mnie, czy ogólnie od piątku coś z serwerami jest? Nie mogę się za bardzo połączyć, wejść mogę tylko na te w ulubionych, a to i tak problem bo lubi wywalać często, serwer przedmitów zdechł. Ktoś ma podobny problem? :) Bo wcześniej, to w życiu takich problemów nie miałem. Dodatkowo jeszcze problem, że loguje się do steam, niby wskakuje ale wyświetla brak połączenia i zaloguj się znowu. Loguje się znowu, niby jestem ale mnie nie ma w sumie. O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko u mnie, czy ogólnie od piątku coś z serwerami jest? Nie mogę się za bardzo połączyć, wejść mogę tylko na te w ulubionych, a to i tak problem bo lubi wywalać często, serwer przedmitów zdechł. Ktoś ma podobny problem? :) Bo wcześniej, to w życiu takich problemów nie miałem. Dodatkowo jeszcze problem, że loguje się do steam, niby wskakuje ale wyświetla brak połączenia i zaloguj się znowu. Loguje się znowu, niby jestem ale mnie nie ma w sumie. O.o

Nie tylko u ciebie... W TFa teraz gra czasami 100,000 osób jednocześnie (2x więcej niż w CSa i 6x więcej niż normalnie), dlatego serwery ledwo żyją. za jakiś czas powinno sie to ustabilizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica4ever to dobrze, że nie tylko u mnie taki problem. Bo myślałem, że znowu coś z kompem mam po formacie ledwo. :P A że tyle osób gra to wiem, ale spodziewałem się, że Valve jako doświadczona firma będzie przygotowana na coś takiego. A te problemy ze Steamem, że jestem ale nie jestem to także przez to się pojawiły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, co mi dzisiaj Steam pobierał rano...

Aktualizacje TF2 to rzecz bardzo częsta, może być nawet kilka w tygodniu (albo długo nic). Jest to normalne i nie powinno niepokoić.

Enforcer

Zgadzam się, ta broń nie jest jeszcze w powszechnym użyciu, ale jest bardzo groźna. Szpieg wypada zza rogu, kładzie sapper, 2 celne bodyshoty i engie ginie, już mi tak parę razy zrobili :zly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam serwery saigns.de Trochę czasami mogą lagować, ale mają szybsze respy plus szybsze ładowanie broni. Tak jakby ktoś chciał jeszcze szybsze tempo rozgrywki, bo standardowe mu się znudziło. :P

Słyszałem niestety BARDZO niepochlebne opinie o tych serwerach: boty, konta premium (specjalne mody serwerowe, nie mylić z oficjalnym premiumem) dla opłacających właścicieli serwerów) i bardzo niemiła atmosfera.

Kubica4ever to dobrze, że nie tylko u mnie taki problem. Bo myślałem, że znowu coś z kompem mam po formacie ledwo. A że tyle osób gra to wiem, ale spodziewałem się, że Valve jako doświadczona firma będzie przygotowana na coś takiego. A te problemy ze Steamem, że jestem ale nie jestem to także przez to się pojawiły?

Valve na tą okazję przygotowało tony nowych serwerów, utrzymywanych przez nich samych, ale ich przewidywania co do zainteresowania okazały się niecelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tego nieszczęśliwego treningu. Pytanie TYLKO I WYŁĄCZNIE do właścicieli wersji darmowej: czy udało wam się przejść trening podstawowy Soldiera, tak żeby odblokować kolejne klasy (te "wyszarzone")? U mnie aktualizacja nic nie zmieniła w tym względzie. Jedynie lista serwerów się dobrze odświeża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zaczęłem dropić. Na razie wypadły mi 2 Enforcery, pare starych gratów dla spy'a, Sandman oraz Candy Cane, którą zawsze chciałem się pobawić. Mam tylko jeden problem. Stuff spy'a przecrafciłem na metal, a gra wyświetla mi, że nie mogę nim handlować? Pytałem się, podobno z metalem nic się nie zmnieniło, więc może mi ktos wyjaśnić ocb? Aha, jednego Enforcera mogę komuś sprzedać za GRU albo Shortstopa (do tego moge jeszcze cos dołożyć)

Pozostaje jeszcze sprawa Dowodu Zakupu - hełmu, który otrzymujemy, jeśli mieliśmy TF2 przed updatem. Muszę przyznać, że dla niektórych klas wygląda naprawdę całkiem całkiem... fajnie, że Valve dało coś, czego nowi mieć po prostu nie mogą, nie ważne, ile kasy wydadzą w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie saigns.de to nie polecam do normalnej gry, chyba że ktoś chce sobie zrobić jakieś achievy czy potrenować inaczej niż w trybie offline. Grałem tam trochę, jeszcze w epoce gdy serwery świeciły pustkami :laugh: Grało mi się nudno ze względu na dużo botów, ułatwienia dla posiadaczy kont premium, możliwość budowania wielu działek, włączającego się ubera, gdy za szybko i za często giniesz... Krótko mówiąc: nie podobało mi się.

Ja robiłem trening grubego

Heavy nie ma opcji treningu, przynajmniej na razie.

Wuwu1978 - możesz zrobić screen ekranu treningu i wkleić tutaj, albo przesłać mi na PW?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie...

Oczywiście TF2 F2P oznacza wysyp 10 letnich noobków, którzy nie potrafią grać, a sami wyzywają wszystkich od hackerów (Oczywiście nie obrażając żadnych normalnych, nowych graczy).

Wiadomo, kilka udanych zabójstw oznacza bluzgi, wyzywanie od najgorszych i wiele innych ciekawostek. Ale się tak zastanawiałam... Możliwe jest, aby jakiś niezbyt ogarnięty ktoś zaraportował gracza, który nie korzysta z hacków? A co więcej, możliwa jest banicja TF2 przez Valve, gdyby coś takiego się stało? Nie powiem, ogółem te groźby są mało wiarygodne, ale nigdy nic nie wiadomo z bandą noobków. ._.

A na saigns.de często gram i nie ma żadnej nieprzyjemnej atmosfery. Owszem, konta premium dla sponsorów czasem potrafią zdenerwować (nie ma to, jak wpaść w pułapkę 4 mini sentry, czy widzieć Scouta, co poszóstny [?!] skok robi), ale jakoś mi się gra przyjemnie. Cóż, może to kwestia gustów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny z przebiegu Treningu:

77665645.th.jpg

Po chyba dziesięciokrotnym przejściu tego etapu - zaczynam go ponownie...

28858769.th.jpg

Rozpoczynamy...

19600830.th.jpg

Strzelnica.

86925646.th.jpg

Zakończenie.

I gdy po tym wszystkim chcę dalej trenować, ale już kolejną klasą, to - patrz na screenshot numer 1 (reszta postaci nieaktywna) :dry: .

W przypadku, gdy chcę w jakiś sposób kontynuować trening Soldierem, to gra znów kieruje mnie na strzelnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak przyjemnie, kiedy goni się przez pół mapy zakamuflowanego szpiona niosącego teczkę, którego się płomienie nie imają i który przeskakuje całe wagony. Saigns.de to mało fajne miejsce, jeśli tylko pojawi się ktokolwiek z premium - spójrzcie sobie jakie bonusy oferują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu1978 - to ja już nie wiem, musi to być błąd charakterystyczny dla wersji darmowych. Po ukończeniu części na strzelnicy powinno pod soldem pisać "50%" i gdy klikniesz na niego ponownie, powinien być wybór: albo trenować strzelnicę od nowa, albo zrobić krótką grę na dustbowl. W takim razie polecam potrenować innymi klasami w offline practice, można przetestować wszystkie tryby gry i wszystkie klasy, a boty nie są znowu takie groźne. "Za moich czasów" nie było żadnego treningu :) Najważniejsze rzeczy: Demomanem im dłużej przytrzymasz przycisk, to tym dalej leci mina, detonujesz ją prawym przyciskiem myszy. Szpiegiem przebieraj się za innych, najlepiej nie za Scouta :laugh: Przebrany możesz podejść bezpiecznie do wrogiego sentry guna i położyć sapper. Engineerem naciskasz 4 i masz menu budowania, wybierasz budynek 1-4, gdy trzymasz blueprint, możesz obracać ją prawym przyciskiem myszy. Gdy budynek się buduje, uderzaj w niego kluczem, a będzie budował się szybciej. Naprawiaj budynki, zbieraj metal z broni zostawionej przez poległych i z pudełek na planszy. Tyle.

Valve może ten bug naprawić zarówno jutro, jak i za parę miesięcy i nie żartuję w tym momencie (achievy Scouta...).

MathRaven27 - z tym chamstwem i hackerami to drobna przesada, na "moim" serwerze od początku darmowego grania było może ze dwóch bluzgaczy, których szybko wyłączyli admini. Hackera to w ciągu swojego półtorarocznego grania w TF2 spotkałem może jednego, na UKCS, gdy zdejmował Direct Hitem wszystkich z połowy planszy, ale szybko go zaraportowano i wykopano.

Saigns.de uważam za najgorszy typ serwerów, pograłem tam trochę, gdy nie było innych serwów, i nie zamierzam tam już wracać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części macie rację. konkretnie co do botów, ale jest ich pełno zreguły w późnych godzinach nocnych i do stawiania czasami kilku działek. Co do premium, że mają przywileje takowych nie uświadczyłem. Nie wiem ile temu graliście na nich, ale albo jakieś inne mapy mieliście albo się zmieniło od tego czasu wiele, bo atmosfera na tych co wymieniłem jest spoko. Nie będe ich bronił zaciekle (tych serwerów), bo nie ma to największego sensu tylko wyrażam swoje zdanie. Od uberupdate rzadziej na nich gram, bo łatwiej jest wyszukiwać mapki do gry, a wcześniej nie chciało mi się tak fest nad tym siedzieć na forum tf2polska lub w grze przeczesywać listę serwerów. I tak jak mówi MathRaven27 pewnie kwestia gustu co do tych serwerów i tego jak kto trafił na nie. :)

Mariusz Saint - a na jakim serwie siedzisz i jaki typ gry na nim jest głównie. Bo ja jakoś preferuje wariacje z wagonikami. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako, że TF2 przeszedł na F2P to zassałem (zbierałem się do kupna od dłuższego czasu i tak, nie wiem tylko dlaczego tak długo, gra jest wspaniała) i zaczynając od początku - jestem noobem, ale daję sobie radę uczę się i co chyba najważniejsze podczas gry staram się wypełniać cele, jakie są na mapie. Bardzo spodobał mi się payload. Świetny tryb, jedyne co zauważyłem, że serwery na pl, z szybkim respem są diabelsko trudne dla atakujących :P

Szpiegiem przebieraj się za innych, najlepiej nie za Scouta

W czasie ściągania gry obejrzałem kilka gameplayów z TF2 na yt i któryś komentator wspomniał, że najlepiej przebierać się za klasy wsparcia, w jednej z moich pierwszych gier na CTF-Well czerwony scout wbiega do bazy czerwonych, wydało mi się to dziwne, a że akurat byłem za nim to dostał z rakiety ode mnie i się okazało, że to szpieg, potem ten sam koleś kilka razy robił dokładnie to samo i cały czas go ściągałem, nabiłem sobie na nim dominację. :D

Nawet ja to powiem - nie przebierajcie się za skauta ;)

Co do cheaterów, gram od kilku dni, ale już spotkałem jednego typa, który musiał oszukiwać. Zwykle gram ze znajomymi, komunikujemy się na TSie (bo nam tak wygodniej niż przez alltalka) i podczas meczu na plr-hightower jeden z przeciwników grał Snajperem i wszystko byłoby ok, ale ściągał mnie jako scouta (headshot) w sekundzie, w której się wychyliłem (w róznych punktach mapy), ale to nie wszystko, zabił kumpla, którzy grał szpiegiem i był niewidzialny, również headshotem, przez całą mapę (no dobra, mapa nie jest ogromna, ale wciąż jest to nieprawdopodobne). Potem wszedłem na specta i nagrałem chwilę jak koleś gra, będę miał chwilę wolnego czasu to wyrenderuję filmik i wrzucę na yt, to sobie sami zobaczycie.

Demomanem im dłużej przytrzymasz przycisk, to tym dalej leci mina

Fajna wskazówka, dzięki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...