Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

MsSaint.

Oboje

Pisanie, jak widzę, nie jest twoją mocną stroną.

jak to jest z tymi itemami?

System item dropów nie jest powiązany z czynnościami w grze, a jedynie z czasem gry. Czyli grasz wystarczająco długo, a system dropów decyduje, że należy ci się przedmiot. Jeśli zginiesz, to wtedy pokazuje ci się informacja, że coś znalazłeś (żeby nie rozpraszać twojej uwagi w czasie grania). Jeśli np. wypadł ci przedmiot, a z jakichś powodów informacja nie mogła się wyświetlić (np. wyszedłeś z gry przed zgonem czy inne przyczyny), to wyświetli ci się w menu głównym gry alert albo po prostu ten item będzie w plecaku.

Dla każdego gracza jest limit górny przedmiotów do znalezienia na tydzień. Reset następuje w każdy czwartek, więc proszę nie dziwić się sytuacji, że np. po 2 dniach intensywnego grania przedmioty przestaną dropić. Od czwartku będą znowu się pojawiać.

I Dariusxq ma rację, podstawowe rzeczy, na temat broni itd., najlepiej sprawdzać na http://wiki.teamfortress.com, tam pisze wszystko najlepiej i najszybciej można się wszystkiego dowiedzieć. Jak czegoś nie ma, to wtedy pytajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Może ktoś zna rozwiązanie na trapiące mnie problemy?

Po pierwsze po ukończeniu treningu Soldiera nie mogę przejść do dalszych treningów. Zrobiłem go kilka razy, pograłem z botami i wciąż reszta jest nieaktywna.

Po drugie nie chce mi wyszukiwać serwerów, siedziałem długo i próbowałem jakoś wykombinować rozwiązanie, lecz nie daję rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyznam, że mnie nastraszyliście waszymi transferami... Na szczęście u mnie ciągle jedzie na 400 kb/s, więc te 6GB jakość zleci...

@up - O ile dobrze pamiętam takie same problemy były podczas wprowadzania treningu dla innych klas, ja po prostu grałem, aż załapało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System item dropów nie jest powiązany z czynnościami w grze, a jedynie z czasem gry. Czyli grasz wystarczająco długo, a system dropów decyduje, że należy ci się przedmiot.

Nie do końca. W zasadzie co jakiś bliżej nieokreślony czas odbywa się losowanie 'co wypadnie', które w lwiej części przypadków ma wynik 'nic'. Innymi słowy, system jest zdecydowanie mniej uczciwy, niż wynika z twojego opisu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Zodiak, ukończyłem trening żołnierza i gra poinformowała mnie, że dalszy trening mi się odblokował, ale i tak nie mogę przejść dalej. Przeszedłem żołnierza już trzy razy i nic, szukałem wszędzie (myśląc, że może jakiś inny trening mi się odblokował czy co ?) i nic.

Pierwsze wrażenia - ładna grafika, humor, bardzo łatwo wszystko załapać. Gra pewnie jest prosta do przyswojenia i trudna do wymasterowania, ale tak ma być :>.

Valve robi tylko dobre gry. HL, Portal no i pewnie TF2, którego dopiero poznaję.

Da się coś zrobić z tym treningiem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już kilka godzin i gra bardzo mi się spodobała. Szkoda tylko, że nie mogę rozwijać się jako sniper, bo zawsze jak dołączam to widzę, że takowych jest już nawet 3 : /, a żadnego medyka. Przez to nie myślę tylko o sobie to najwięcej czasu mam przegrany jako właśnie lekarz.

Irytujące się robi gdy 4 osoby na raz krzyczą "MEDIC", a każdy jest w innej części mapy. Albo jak używam tego medycznego szału, to gość, które trzymam, zamiast biec, to się chowa jakby się bał, że zginie : |.

Rozumiem, że każdy obecnie ma ping wysokości 200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ten kogo leczysz też grał w to pierwszy raz :)

Ja mam pingi ok 30 czyli norma. Zależy od lokalizacji serwera.

Musisz mieć wszystkich w zasięgu wzroku grając medykiem. O ile to możliwe. Wtedy uleczenie nawet 8 ludzi nie będzie problemem;) Trzeba w tym nabrać wprawy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Team Fortress grałem już dawno, jednak po zdobyciu kilkudziesięciu achievementów po prostu znudziłem się i grę odstawiłem. Nic rewelacyjnego dla mnie, weterana BC2. Jedna mapa mi się podoba - bodajże medieval się zwie, gdzie strzela się z łuku i szturmuje zamek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Ośle, z tym nie wygrasz... Medyków od kiedy gram zawsze było mało (znam tylko jedną osobę, która najwidoczniej czerpie przyjemność z gry tą klasą...). Poza tym medyk jest klasą, która prawie zawsze jest obwiniana o nieudane akcje. Także nie do ominięcia. Co do snajperów: nie wiem, jak jest teraz, ale tak to proponuję zmienić mapkę... Nie wiem, na czym grasz, ale wkopanie się na snajpa na 2Forcie czy Doublecrossie jest (na "lepsiejszych" serwach) prawie impossible.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ściągnąłem gre i gram od jakichś dwóch dni. Kiedyś pisałem, że nie rozumiem fenomenu tej gry i nie podoba mi się, że tyle dzieje się na ekranie, ale po kilku partyjkach w multi szybko zmieniłem zdanie. Najczęściej gram Medykiem, bynajmniej nie z przymusu (do grania nim bardzo natchnął mnie wpis Bielika42 z CDA :) ). Jeżeli sytuacja pozwala, to próbuje swoich sił jako szpieg, rozwalając wieżyczki, czy polując na wrogich Medyków. A jak trzeba to powalcze też Pyro i Heavy'im. Irytuje mnie też ta wrogość do graczy FTP (o czym już pisałem w komentarzach pod newsem), weterani (nie mam na myśli wszystkich, rzecz jasna) pakują wszystkich do jednego worka, który podpisują jako "małe, czitujące, krzyczące przez mikrofon dzieci"

A i to nawet nie. Darmowe konta nie mają itemów kosmetycznych, czyli najprawdopodobniej czapek też.

Czapki chyba możemy mieć, bo ja mam tego robaczka z Alien Swarm i jeszcze wczoraj odblokował mi się kapelusz z Halloween, ale to może wina tego, że kapelusz jest za osiągnięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TuComix i MariuszSaint:

Dzięki za wyjaśnienie kwestii technicznych. Rzeczywiście ten "Wiki-Instrukcjo-Poradnik", to bardzo przydatna rzecz.

Co do gry, to nawet miło się gra, ale chaos na mapach, panuje niemiłosierny ;) .

Może ktoś zna rozwiązanie na trapiące mnie problemy?

Po pierwsze po ukończeniu treningu Soldiera nie mogę przejść do dalszych treningów. Zrobiłem go kilka razy, pograłem z botami i wciąż reszta jest nieaktywna.

Niestety mam to samo. Już tą strzelnicę przechodzę chyba 5 raz i nadal treningowa "fabuła" nie idzie naprzód... :dry:

To jest chyba bug wersji darmowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W zasadzie co jakiś bliżej nieokreślony czas odbywa się losowanie 'co wypadnie', które w lwiej części przypadków ma wynik 'nic'. Innymi słowy, system jest zdecydowanie mniej uczciwy, niż wynika z twojego opisu :)

Tak było do kwietnia 2010 roku, wtedy wprowadzono nowy system dropu, który prezentuje się tak jak wspominał Mariusz. Po pewnym czasie wypada przedmiot, a system gry losuje po jakim czasie wypadnie ci następny (z reguły jest to ok. 30 minut, im dłużej gracz tym większy jest czas pomiędzy kolejnymi dropami, to akurat z moich obserwacji :P). System ten gwarantuje że przedmioty wypadają zawsze, z w miarę regularnymi przerwami czasowymi. Trochę inaczej sprawa ma się z czapkami. Wyczytałem gdzieś że system przy losowaniu przedmiotów sprawdza czy ma to być czapka (z bardzo małym, procentowym stopniem prawdopodobieństwa). Jeśli nie, to przy kolejnym losowaniu prawdopodobieństwo hat dropa wzrasta minimalnie. Na tyle, że haty w najgorszym wypadku wypadają m/w co 200 godzin gry (wtedy licznik prawdopodobieństwa osiąga liczbę zbliżoną do 100).

Także proponuje częściej czytać wiki, bo jest pan nie na czasie :P

PS. Aha, no i jeszcze są dropy skrzynek, ale jest to chyba całkowity random, i co najlepsze, całkowicie niezależny od dropu innych przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGH. Nie wprowadzajcie nowych w błąd mówiąc o całkowitej losowości dropów. Każda klasa wśród osiągnięć ma kamienie milowe, za które dostaje się określone nagrody. Zrobić je może każdy i specjalnie trudne raczej nie są, a łatwo umożliwiają zmianę stylu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Panie, mówimy o dropie, a nie o pewnych (i stałych, bo przedmioty są z góry ustalone) nagrodach za osiągnięcia. Oczywiście, poza random dropem są jeszcze achievy, jest jeszcze craft, trade, więc sposobów na zdobycie przedmiotów jest sporo. Ale my mówimy o DROPIE, czyli o tym co wypada w czasie gry. A nie o ogólnym sposobie na zdobycie przedmiotów Rozumiesz różnice?

BTW, jakby ktoś chciał Killer's Kabuto, to mam do sprzedania za jedyne 2 ref. Pisać jakby co :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij jeszcze raz na solda. Kiedy wyskoczy ci okienko z zapytaniem czy chcesz zacząć od początku 2 części treningu kliknij "tak". A jeżeli tak robiłeś to nie wiem.

Piszę to po raz kolejny. Sprawdzić!!!

Problem w tym, że u mnie (i pewnie u innych też) nie ma zapytania "czy chcesz zacząć od początku 2 części treningu". Jest po prostu ROZPOCZNIJ TRENING i jedziemy na strzelnicę. Nie ma innej ikonki do kliknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi?

O błędy, które popełniasz.

żadnego medyka

Witamy w TF2 :laugh: Ja chciałbym pogonić sobie z Quick-Fix, ale gdy widzę, że nie ma drugiego meda albo jest niekumaty, to czuję wewnętrzny przymus przełączenia na med/kritz. A opanowanie mapy i wiedza, kogo leczyć, a kogo ignorować, jest jedną z umiejętności grania tą klasą według mnie.

Rozumiem, że każdy obecnie ma ping wysokości 200?

Zależy na jakim serwie grasz, ale 200 to stanowczo za dużo. Amerykańskie wybierasz, czy jak?

haty w najgorszym wypadku wypadają m/w co 200 godzin gry

Mi tak wypadały, do tego miesiąca :laugh: Bo podczas double drop week wydropiło mi Modest Pile of Hats, a w tamtym tygodniu - jakoś zaraz po Uber Update - wypadło Detective Noir dla szpiega, tak więc dwustugodzinne interwały w końcu nie zadziałały :klaszcze:

dropy skrzynek

Strange Weapons z najnowszych skrzynek to genialny pomysł Valve i pewnie plują sobie w brodę, że nie wprowadzili Strange Weapons od początku skrzynek. Zatwardziali antyskrzynkowcy kupują klucze, bo chcą szpanować killami - najlepsze to oczywiście wyrzutnia rakiet, min i Minigun, ale ja mam Strange Shotgun i też jestem zadowolony :lol2: Gdy będzie wyprzedaż na Steam, to planuję dorzucić 5 ojro do Steam Wallet i jeszcze otworzyć 2-3 skrzynki, może będzie Strange Minigun albo Strange Rocket Launcher.

Co do problemów z treningiem - wcześniej zaliczanie etapów też było uwalone, ale częściej działało, niż nie. Teraz, po update, wiele osób zgłasza ten problem (patrząc na dział dla początkujących na SPUF). Nowe duże update'y zawsze przynoszą mnóstwo irytujących błędów, podejrzewam, że tak samo jest i tym razem. Moja rada: poczekajcie na patch. Pierwszy może być nawet dzisiaj w nocy, powinien naprawić wyszukiwarkę serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja jako przymusowy medyk, nauczyłem się ignorować graczy, którzy nie chodzą w czapkach i mają podstawowe bronie. Wtedy wiem, że jak rzucę ubercharge, to delikwent zamiast biec na wroga i strzelać, zacznie się chować. Przynajmniej jedyny pożytek znalazłem właśnie z tym całych nakryć na głowę.

W każdym razie, przed chwilą miałem okazję pobawić się jako heavy, bo znów miałem genialną drużynę, w której było dwóch medyków, a reszta to Spy i Sniper. Rozumiem, że każdym ma swoją ulubioną klasę, ale serio tak trudno z własnej inicjatywy się przełączyć na inną, aby wyrównać siły obecnej drużyny?

A tak poza tym, jako lekarz topowałem z punktami we swojej drużynie, ale domyślam się, że tą klasą raczej łatwo o takie coś.

Z tym pingiem, jak odpalam grę, to po prostu wybieram "rozpocznij grę" i wsio automatycznie gdzieś mnie rzuca. Lepsze to niż mieć komunikat, że "serwer pełny" i czekać, aż coś się zwolni. Bo jednak gra z botami nie jest tak fajna, jak z żywymi graczami.

Czy używanie mikrofonu podczas gry jest czymś, czego nie powinno się robić, bo taki zwyczaj się przyjął w grze? Bo łatwiej byłoby mi wrzasnąć o pomoc przez micro, zamiast klikać na ślepo "v" i "1". Czy też jak widzę, Solidera, którego leczę, a za nim biegnie wrogi Spy i gamoń zamiast się odwrócić i zabić wroga to patrzy się na mnie i nie wie skąd dostaje obrażenia (najlepsze jest to, że w tej sytuacji sam wybrnąłem, zastrzeliłem typka, który już biegł na mnie z nożem). No i jak można, to mam nadzieje, że tylko moja drużyna mnie będzie słyszeć, a nie wszyscy gracze, bo wiem, że są dwie wersje chatów, nie wiem czy tak jest z głosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mówić. Nie ma takiego zwyczaju. Powodem "ciszy" może być, nie znajomość angielskiego, brak mikrofonu (rzadkość), skupienie się na grze. Na polskich serwerach raczej jej nie ma :)

Co do tego kto cie słyszy.

Wpisz w konsole sv_alltalk i powinna ci wyskoczyć wartość zmiennej konsolowej. Jeżeli jest 1 to znaczy, że słyszą cię wszyscy. Jeżeli 0, tylko twoja drużyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, zainstalowałem, pograłem, i otóż takie są me wrażenia: wysokie pingi są niestety faktem. Na wszystkich serwach niewypełnionych darmowcami mój ping wynosił ok. 160 :/ Żeby pograć przez GameMonitor znalazłem parę polskich serwerów, ale: okazuje się, żeśmy narodem pazernym - kupa serwerów wymagających rezerwacji (hehe, jak to ładnie brzmi... na zakup by się masy poruszyły, ale to jest "rezerwacja") slotów. Szkoda, bo prezentowały się naprawdę fajnie - żadnych xxxwojtekmiszczxxx, do tego muzyka, która zaczęła mi się pobierać to akurat mój gust, no, ale... Gdy w końcu znalazłem poski, darmowy serw wśród grających na nim były 4 (wliczając mnie) osoby, które miały tf2 przed Updatem. Wyobraźcie sobie, co to było: jak moge dostać tą tarczę na placy? dlaczego tyle jest spy'ów? Pyro the best buahahaha!!!111 W każdym razie przynajmniej tam ping się unormował i spadł do 40. Dużo to nie dało, bo i tak przez tych nowych nie dało się grać. Oczywiści TOTALNY brak chętnych na meda, na 2forcie (CTF) byłem jedyny, a mój heavy wymyślił sobie, że będzie kampił przy spawnia na balkownie. Na początku mu pomagałem, ale on też miał zasadniczo khm... na mnie, olewał szpiegów, których mordowałem ubersawem, po czym mial pretensje, że go nie leczę. Ale to nic: takoż sam się przebiłem do intela (przyznam, miałem farta z critami), uber charge naładowany, i siedzę tak w końciku i czekam. Nie doczekałem się, chociaż pisałem, że mają się ruszyć. W końcu padłem przy aktaku 3 szpiegów... Takie jest życie z noobami.

Aha, dostałem pistolecik dla spy'a i powiem, że jest całkiem interesujący. Prawdopodobnie i tak w końcu wrócę do Ambassadora, bo headshoty IMO są niezastąpione, jednak muszę przyznać, że ta zabaweczka jest dużo ciekawsza od zwykłego Revolveru - minusa do ukrycia prawie w ogóle nie czuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale gdy klikam na homepage bloga, to ten post mi się nie pokazuje.

Jeff powinien tam wystartować, większego cyborga grającego Scoutem to nie spotkałem. Byli dobrzy, tacy potrafiący wykiwać sentry, ale trauma po jeffie nadal trwa. A niewątpliwie są jeszcze lepsi od niego.

Dzisiaj wyszedł kolejny patch, sprawdzałem i wyszukiwarka serwerów powinna każdemu działać, tak samo trening - zrobiłem ten solda i demo, nikt nie powinien mieć już problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...