Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

C-Bart

Rozwiązany: Komputer w okolicach 4700,- do gier i grafiki

Polecane posty

Witam wszystkich, planuję zakup nowego komputera i przyda mi się parę rad.

  • Budżet na komputer: +/- 4700zł (choć oszczędności mile widziane)
  • Części do kupienia: sama skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry, modelowanie 3d, animacja
  • Preferowany sklep: morele.net
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: 1920x1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: niekoniecznie wink_prosty.gif
  • Dodatkowe uwagi: Fajnie jakby to był przyszłościowy zestaw, który posłuży parę lat w takim samym składzie plus z ewenutalnymi lekkimi modyfikacjami.

Póki co poprzeglądałem wątki na forum w podobnych budżetach i wymaganiach co do komputerów i mam takie coś.

W tym momencie mam tam dwie płyty główne: ASRock Z97 oraz MSI Z97 i zastanawiam się czy warto trochę dołożyć i kupić właśnie tą drugą czy raczej nie ma aż tak dużej przepaści między nimi?

Składałem tego kompa na podstawie innych wątków tutaj więc raczej dużo modyfikacji nie będzie ale jeśli ktoś ma jakieś propozycje czy uwagi to jest to jak najbardziej mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są kości lepiej dopasowane kolorystycznie (w końcu obudowa ma okno).

Nie opłacałoby się dołożyć do MX200? Biorąc pod uwagę wydajność, jest nawet trochę lepiej wyceniony.

W przypadku płyty można się zastanowić, czy nie dorzucić do czegoś pomiędzy - Z97-G43, która nie sprawia wrażenia aż tak budżetowej, jak Anniversary (chociaż z wymiernych korzyści nie widzę nic poza nieco lepszą dźwiękówką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem grafikę na Gigabyte, dysk SSD oraz RAM według Waszych sugestii, płyta główna została Anniversary bo jednak dopłacać za "nieco lepszą dźwiękówkę" raczej się nie opłaca, całość tutaj.

(...) za to zmieniłbym kartę na Gigabyte'a i dołożył do 16 GB RAM, jeśli masz zamiar zajmować się rzeczywiście animacją i modelowaniem 3D.

Nie bardzo rozumiem co z tym dokładaniem do 16 GB RAM bo akurat w pierwszym koszyku są dokładnie te same kości. Chyba nie chodzi o dołożenie kolejnego 16GB i dobicie do 32 ;>

Po zmiach już OK? Chłodzenie i zasilacz dadzą radę? Dodatkowo jeteście w stanie coś powiedzieć o kulturze pracy takiego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeteście w stanie coś powiedzieć o kulturze pracy takiego zestawu?

Mam prawie identyczną puszkę (różnica to: inna płyta - zdecydowałem się na Z97-G43, zasilacz - Supremo M1 Gold 550W, i zamiast Fery 2 procesor u mnie jest chłodzony Fortisem 2).

8 wątków zdecydowanie robi różnicę przy renderingu i transcode'ingu czy konwersjach (o ile program te 8 wątków wykorzysta). Hula aż miło! :)

16 GB RAM to dobry wybór (ja musiałem wziąć 8, ale po weekendzie będę miał już drugie tyle).

W stanie spoczynku zestaw jest cichy - i stosunkowo chłodny. Puszka jest o tyle fajna, że możesz sobie kontrolować dwa z trzech wentylatorów do niej zamontowanych przez przełączenie przycisku na jedną z trzech opcji (duże obroty, zerowe, lub małe).

Kartę graficzną usłyszysz - nie tylko podczas benchmarku i stress testu przy podkręcaniu, ale i przy grach. Te 3 wiatraki robią swoje. Głośne, ale chłodzą. Coś za coś. Natomiast w stanie spoczynku - tak jak pisałem - jest OK.

Jakbyś w środku miał za wysokie temperatury, da się "rozmontować" nieco obudowę, aby zapewniała lepszy przepływ powietrza.

Od siebie polecam dorzucenie do Fortisa 2, jeśli te +20 zł nie zrobi Ci różnicy, ew. jakaś inna zasiłka (o ile rajcują Cię dopiski "Gold" czy "Platinum"... :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C-Bart

Wybacz, chyba oczopląsu dostałem przy tych dwóch płytach w koszyku.

Gigabyte jest głośniejszy, ale chłodniejszy od konkurencji i powinien się dać spokojnie jeszcze bardziej podkręcić.

Z drugiej strony współczesne karty niereferencyjne, to i tak ogromny postęp w stosunku do wyjców sprzed 5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego na początku dałem MSI bo gdzieś tam wyczytałem (może i nawet tu na forum), że ciszej pracuje. Teraz widzę, że ogólnie wybór to temperatura/głośność. Tylko pytanie jak dokładnie wylgądają te różnice? Czy różnice na jednym z tych paramterów są zauważalnie duże, że przeważają czy raczej można to sprowadzić do kwestii własnych preferencji typu wolę więcej ciszy i parę stopni (3-4) więcej?

@Laskolnym

Dzięki za podzielenie się własnymi doświadczeniami z podobną konfiguracją.

Zasilacz raczej zostawiam ten co jest, co do Fortis 2 to widzę, że jest niedostępny w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI jest cichsza, różnica jest dość "słyszalna", aczkolwiek Gigabyte nie jest jakąś suszarką. Do tego w spoczynku MSI pracuje pasywnie. Temperaturowo Gigabyte wypada lepiej, no ale MSI też jest chłodna, więc to raczej argument dla maniaków cyferek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...