Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Gość Altair1404

Jak dla mnie wymiata Pro Street. :D Pierwszy raz od czasów UG tuning nie był denerwujący i pomimo mojego wstrętu do wszelakich vinyli, w PS je montowałem, gdyż były świetne. :D Ogólnie tuning był bardzo udany i zestaw aut mi bardzo pasował. Moje ulubione Muscle Cary i Lambo Muricelago LP640- miód. :D

UG2 i MW też były bardzo dobre. Pierwszego cenię za ogromną liczbę części i zestaw japońskich tunerów, które są w większości świetne. Choć moim zdaniem, gra klimacie nocnych miejskich wyścigów powinna mieć jakże polpularne wśród polskich 'tunerów-amatorów' BMW. :P

MW znowu spodobał mi się dzięki Spowalniaczowi i powrotowi do ucieczek przed policją. :D Fajnie, że twórcy pomyśleli też o tych bardziej luksusowych markach, typu Aston lub Lambo. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w końcu wezmą się za tego Need For Speeda i stworzą coś z prawdziwej krwi, kroju Most Wanted, bądź Underground'ów. Moim zdaniem prawdziwy NFS skończył się na Carbonie. Brakuje tego czegoś w tej części, ale można było jeszcze jakoś grać. Później - Pro Street, legalne wyścigi. To już nie było to samo. We wcześniejszych częściach można było pouciekać przed policją, pojeździć po mieście, ścigać się z innymi kierowcami. Zawsze to jest ciekawsze niż robienie zawsze tych wyścigów. Undercover podniósł poziom tego wszystkiego, jednakże był strasznie niedopracowany. Chwilę później ukazał się na półkach Shift, myślę, że literę F napisano przez przypadek. Totalna tragedia, to nie jest rodowity Need For Speed, można rzec, iż jest to kolejna część Gran Turismo. Jak wspomniałem wcześniej - mam nadzieję, że zrobią prawdziwy NFS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift ma bardzo duże szanse na to by stać się jedną z najbardziej zapamiętanych części ze względu na duże możliwości tworzenia modyfikacji..

Niedawno jak kilka dni temu miałem okazję zobaczyć mod dodający do gry bolid klasy LMP-1 = Audi R15 TDI lub Honda HSV nie licząc oczywiście masy skinów i poprawek do samochodów.

Jeśli dobrze pójdzie to za jakiś czas może będziemy mogli się spodziewać fanowskich torów wyścigowych i innych klas samochodów.

Ja już ostrzę ząbki na wzięcie udział w American Le Mans w Acurze ARX.

Ja właśnie wolę taką formułę NFS'a. Ściganie się z prędkością dochodzącą do 400km/h po mieście bawiło mnie kiedyś ale już się znudziło. Pro Street i Shift to DLA MNIE 2 najbardziej udane części (wyróżniłem "dla mnie" bo widzę tu już komentarze w stylu "F w "shift" jest przez pomyłkę. Dobra jest to Wasza opinia ale już oszczędźcie sobie tego Shift = Shit bo to może wywołać niepotrzebne konflikty. Inni jakoś na Most Wanted i Underground nie wyzywają). Mówię tak stąd, że bardziej wolę SimRacing więc to tylko moja opinia.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed w zasadzie skończył się na 5-tce. Cykl Underground i jemu podobne to chłam, który omal nie doprowadził całej serii do upadku. Shift reprezentuje już naprawdę dobry poziom, jednak ja z wytęsknieniem czekam na nowego Hot Pursuit (mam nadzieje, że EA go nie sknoci). Widać EA wreszcie poszło po rozum do głowy i robi ukłon w stronę dawnych fanów serii. Szkoda tylko, że tak późno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co skupiać się na przyszłości skoro obecnie też dzieje się pewna rzecz dla serii :)

http://www.cdaction.pl/news/13383

Rusza otwarta beta NFS World i nie wiem jeszcze czy się skuszę, ale istnieje pewna szansa, że klienta zassę :) Taka masywna, sieciowa ścigałka wydaje się całkiem interesująca, ale ile waży klient? Bez rejestracji, której jeszcze nie wykonałem nie ma możliwości... Poprawka :happy: Konto wykonane. Sam klient waży niecałe 6mb, ale założę się, że będzie trochę zasysania plików z sieci. Tak czy inaczej, minie jeszcze kilka godzin... Na pewno podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę z NFS- ami od NFS:Underground 1 i 2. Później to już nie to samo. MW nie był taki zły, ale był gorszy od Undergroundów( przynajmniej moim zdaniem). Później Pro Street i Undercover to totalne klapy. Dotąd się zastanawiam jak można było tak spie****ić NFS-y. Na szczęście sytuacje uratował SHIFT. Nie przypuszczałem, że gra "bez fabuły" może tak wciągnąć. Teraz czekam na nowego Hot Pursuit. Mam nadzieję że się choćby uruchomi na moim komputerze. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy EA się weźmie do roboty i zrobi coś porządnego. Coś w stylu Underground'ów i Most Wanted. Dla mnie koniec prawdziwego NFS'a zaczął się od Carbona. Może ostatnia odsłona nie jest zła, ale to nie jest ten NFS co kiedyś. Wiem, wiem... Gadam jak stetryczały wapniak, ale co ja zrobię, że Most Wanted był genialną grą.

tak pamiętam jak w carbona grałem przeszłem go całego ale i tak od nowa :) z innym samochodem dla mnie Carbon był najlepszym NFS'em zobaczymy co im z tego wyjdzie .

Powiem jeszcze że sciągłem sobie wczoraj nfs World i to jest porprostu super gierka coś jak Carbon czyli ;) boskość

Edytowano przez mateuszfxx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma swoje GT, Xbox ma Forzę, a my-PCtowcy-mamy NFSa. Najlepsza seria wyścigów na PC. Najlepsza część wg. mnie to Most Wanted, najgorsza - Undercover. Zagrywam się w niego od dzieciństwa. Przy Porsche 2000 spędziłem jako dzieciak blisko 2 lata, grając bardzo dużo najpierw w pirata, lecz niedawno kupiłem oryginał :). Później przyszedł czas na Undergrounda. Pamiętam te bryki, i to, że nie mogłem oderwać od nich oczu. Ostatnio seria straciła klimat, poprzez Shifta, który moim zdaniem nie jest prawdziwym "Speedem". Tyle w temacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jak Carbon czyli boskość

my-PCtowcy-mamy NFSa. Najlepsza seria wyścigów na PC.

Każdy ma swoje zdanie, ale - wybaczcie, chłopaki - te dwa zdania mnie rozwaliły. Jeśli jakieś części NFS zasłużyły, by nazywać je boskimi, to w mojej opinii część trzecia (czyli Hot Pursuit), Porsche 2000 oraz może pierwszy Underground jako przeniesienie gry w nowe realia. A co do tej najlepszej serii...cóż, jestem fanem gier Codemasters, dla mnie najlepszą serią ścigałek na PC jest Toca (później Race Drier, ostatnio GRID), a tuż za nią Colin. Nie chcę nikogo urazić, ale grając w NFS zawsze odnoszę wrażenie, jakby była to seria, której targetem jest przedział wiekowy 12-15 lat - takie wszystko kolorowe, durny główny tryb polegający na pokonywaniu coraz to nowych przeciwników, którzy wyglądają coraz to bardziej twierdzieldko i robią coraz groźniejsze miny...w ogóle cała otoczka jakaś karykaturalna. Szczytem wszystkiego był Carbon; pamiętam, jak po garażu goniły jakieś kolorowe światełka, całość wyglądała jak kreskówka. Brakowało jeszcze Kapitana Planety jako głównego przeciwnika. I żeby nie było, że się tak mądrzę - sam przecież dawniej zagrywałem się w te srarsze części (Carbon jest ostanim NFS, jaki ukończyłem) i mi to nie przeszkadzało, jednak kiedy niedawno chciałem sobie poprzechodzić pozostałe części, to właśnie cała ta pseudo twardzielska otoczka strasznie mnie odrzuciła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz trochę racji. Sam zacząłem grać w Most Wanted w wieku bodaj 14 (może 13) lat i strasznie podobała mi się ta grafika i cały system pokonywania przeciwników. Do dziś gram w tą grę i jest ona dla mnie najlepszą odsłoną NFS. Z resztą kto zabroni staremu koniowi kupić sobie grę dla małolatów? Jeśli gra bawi, to połowa założenia została wykonana. A jeśli gra bawi, to kupuje ją coraz więcej ludzi i tak oto druga połowa założenia wykonana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to bardzo lubiłem UG1, UG2 i MW. O ile pierwsze dwie udało mi się przejść, o tyle MW miałem pecha gdyż nigdy nie mogłem skończyć(reset systemu itp). Moim zdaniem każda część wyróżniała się przełomem na rynku i to właśnie te nfs-y dyktowały trendy na rynku. Ostatnio gram w shifta i jest tak wymagający (i satysfakcjonujący), że jak gram późno to nie mogę zasnąć pod wpływem adrenaliny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pre-order? Brzmi dobrze.. Ale za dużo jest tych tytułów - Mafia 2, Arcania, Two Worlds 2, nowiuśki NFS.. Ajajaj.. :wacko: Trzeba z czegoś zrezygnować.. Ale z czego.. :blink: A może jednak uda się nabyć wszystkie gry.. Albo poczekać jak znajdą się w taniej serii.. Się jeszcze zobaczy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam... wygląda świetnie, po prostu świetnie :D Już nawet nie chodzi o samą grafikę, która też stoi na wysokim poziomie, ale cały dynamizm wyścigu z pracą kamery na czele, stop-klatką & innymi bajerami, które sprawiają, że człowiek IMO czuje się jak podczas jakieś wysokobudżetowej części Szybcy i wściekli... tyle, że z policją :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiele podobieństw do ubóstwianego przeze mnie Most Wanted :) No i jeszcze ten drift, który wygląda bosko :) Może nie jest realistyczny, ale kto by się tym przejmował. Jeśli radocha jest, to misja wykonana. Troszkę te wypadki dziwnie zostały zrobione. Pędząc ponad 200 km/h przy uderzeniu w inny samochód praktycznie zatrzymujemy się. Można by było to rozwiązać jakoś inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei to wygląda jak kolejny Hot Pursuit z lepszą grafiką, która na obecne czasy wygląda tak jak powinna :) Nie ma w tym nic złego, bo właśnie poprzednie odsłony skupiające się jako pierwsze na zabawie w "policjantów i złodziei" cenię sobie najbardziej (obok Porsche 2000) :D Drift wygląda spoko - rodem z innej produkcji ze studia Criterion, kraksy zrealizowano świetnie a co do podanych przez ciebie zderzeń jeszcze zobaczymy. Może to zależy od poziomu trudności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Porshe 2000 :) Co nie znaczy, że nie można zakupić tego gdzieś w internecie :) Ale wiadomo jakie są realia :icon_twisted: Co do Hot Pursuit.

Może to zależy od poziomu trudności?

W to akurat wątpię. Jest to w gruncie rzeczy mało znacząca część gry, więc nie wydaje mi się, że twórcy zawracaliby sobie tym głowę. A jeśli się mylę, to tylko dobrze świadczy o nich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej... w takim Burnoucie dzwon przy ponad 200km/h swoim autem zawsze kończył się dachowaniem :=) W niektórych przypadkach, gdy prędkość dochodziła do absurdalnych rozmiarów, to nawet walnięcie w kuper auta kończył się dla nas źle. Albo, jeśli źle pamiętam, to właśnie staranowany pojazd wylatywał z drogi ;P Nic to... do premiery mamy jeszcze trochę czasu więc może ten element zmienią bądź go dopracują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję :) W Burnouta nie grałem, więc nie będę porównywał. Ale w Hot Pursuit też są fajnie zrealizowane dachowania, więc dziwi mnie czemu takie z pozoru niegroźne stłuczki nie są bardziej dopracowane. Być może za bardzo skupiono się na dachowaniach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy nie grali w Burnouta mogą byś lekko zdziwieni i niepewni, dlaczego to właśnie studio Criterion tworzy nową odsłonę NFSa, a nie EA Games, które stworzyło poprzednie części.. Lecz Ci, którzy grali w Burnouta nie mają zapewne obaw, bo wiedzą, ze Criterion potrafi tworzyć dobre ścigałki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie widać na pierwszy rzut oka, że Criterion robi nowego NFS. Wygląda jak stary, dobry NFS, a to chyba świadczy o jakości :) Nie wiem co w tym drifcie jest, ale ciągle sobie filmik przewijam w ten moment :) Wszystko pięknie, tylko efekt psują te wspomniane wcześniej "mniej groźne" stłuczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...