Skocz do zawartości

Max Payne (seria)


Gość kabura

Polecane posty

  • Odpowiedzi 683
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Max Payne 3 zbudowany w oparciu na silniku RAGE.Ten sam na których chodzi GTA 4, Mam nadzieję że wymaganie nie będą takie same i nie będzie problemów z uruchomieniem.
Wiesz, zbudowanie gry w oparciu o jakis tam silnik nie oznacza ze gra bedzie miala takie same wymagania, np Wiedźmin był oparty na silniku fitmy aurora (o ile dobrze pamiętam) chyba to byl ten sam silni co w neverwinter nights a gra wygląda diametralnie inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo silnik Aurora został użyty w 1 części NWN ale został zmodernizowany przez CD Projekt dlatego Wiedźmin nie wygląda staro.

RAGE jest dość nowym silnikiem, którego wg.mnie R* nie będzie diametralnie modyfikował/optymalizował ponieważ gra zostaje wydana dość szybko, twórcom może nie starczyć czasu na ostateczny szlif produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabrałem ochoty na odświeżenie sobie MP1, niestety moja płyta z pierwszym Maksem okazała się zbyt porysowana, mam więc pytanie: czy ta cenegowa antologia MP1 + MP2 zawiera gry w języku polskim (z naszym Radkiem Pazurą)? Przy czym interesuje mnie jedynie Max Payne 1 więc: czy jest możliwość zainstalowania pierwszej części w wersji oryginalnej, tzn. angielskie napisy i dialogi?

EDIT: Dzięki wam za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antologia zawiera gry w polskiej wersji językowej - w jedynce jest to lokalizacja pełna, w dwójce kinowa. I tak, da się zainstalować pierwszą część w oryginalnej wersji językowej, z tego co pamiętam, należy wybrać angielski język instalacji, wtedy też gra zainstaluje się po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie! Tylko nie wersja polska... :P

Moim zdaniem to jest, za przeproszeniem, do... niczego nie podobne. PL nie ma klimatu na Max'a. Z całym poważaniem dla Radka Pazury, jednak gdy widzę twarz tytułowego bohatera i słyszę głos naszego rodzimego aktora, to mi się zbiera na śmiech. Głos Pazury tam nie pasuje! Może za dużo nagrałem się w wersję angielską, ale gdy słyszę monologi Payne'a, to od razu jakoś podświadomie czuję chęć zemsty - i to do mnie przemawia.

P.S. Sorry Radek xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Maxa momo, że jest to liniówa mogę przechodzić w kółko. Jedynka moim zdaniem lepsza. Radek też ujdzie ale Boberek (weteran dubbingu) byłby lepszy. Numer Trzy zobaczymy co przyniesie ale myśle, że będzie taki jak wszystkie dzisiejsze kontynuacje czyli ze średnią grafiką z dodanymi cieniami i mgiełką co sprawi że bedzie wyglądał "ładnie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max w nowej odsłonie będzie po prostu twardzielem z jajami, a nie plackiem z dziwnym wyrazem twarzy. Mam nadzieję, że mimo dużo większej cyfry na karku nie zapomni tego, co wyprawiał w pierwszej i drugiej części. Co do wymagań sprzętowych to w Maxie nie ma otwartego świata i ogromnych przestrzeni także wymagania powinny byś takie same albo nawet niższe, a sama gra powinna chodzić zdecydowanie lepiej. Dubbing? Od zawsze jestem przeciwnikiem tego rodzaju polonizacji, najlepiej jakby wszyscy dystrybutorzy robili tłumaczenia kinowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie! Tylko nie wersja polska... :P

Moim zdaniem to jest, za przeproszeniem, do... niczego nie podobne. PL nie ma klimatu na Max'a. Z całym poważaniem dla Radka Pazury, jednak gdy widzę twarz tytułowego bohatera i słyszę głos naszego rodzimego aktora, to mi się zbiera na śmiech. Głos Pazury tam nie pasuje! Może za dużo nagrałem się w wersję angielską, ale gdy słyszę monologi Payne'a, to od razu jakoś podświadomie czuję chęć zemsty - i to do mnie przemawia.

P.S. Sorry Radek xD

E tam. ja grałem w MP1 pl i ang i powiem ze wersja PL jest spoko a głos Radka Pazury jest idealny do tej gry.

Generalnie to Max i ten koleś ze slajdów kojarzył mi Bruce'a Willisa :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twardziel z jajami" czyli po prostu burak ze spluwą. I nic więcej.

No! I ja chcę takim zagrać :laugh: Dobra odmiana, bo patrząc na jedynkę i dwójkę Max wcale na twardziela nie wyglądał. W jedynce wyglądał bardziej jak ninja; to co, że zabija z shootguna 5 przeciwników a w pokoju obok nikt nic nie słyszy. A w dwójce miał problem z głową...

Czego mi tylko szkoda w trzeciej części to to, że akcja przenosi się w jakieś egzotyczne rejony. Czy to niejako nie zabije klimatu serii? Wcześniej graliśmy jako glina na ulicach Bronxu a teraz Max (z tego co widziałem na screenach lekko wyłysiał!!!) jest jakimś podrzędnym ochroniarzem, który chciał uciec od przeszłosci a tak jak na złość znów go dopadnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy jeśli tak bardzo się uparli na Maxa Payne'a, to mogli zostawić główny tytuł i w podtytule napisać coś, co by sugerowało, że świat należy do serii Maxa i Max się pojawi epizodycznie, ale będzie się grało kimś innym. A nie wywracać wszystko do góry nogami i przerabiać nie tylko głównego bohatera, ale i cały świat. Wtedy by wątów nie było :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. no dobra. Pewno by były. Ale to, co zrobili wydaje się gorsze...

Nie ma nic do bohatera, a gra może okazać się świetna. Mam pretensje do tak drastycznych zmian. Czemu taki Sam Fisher jest taki sam przez całą serię? I nie można powiedzieć, by kolejne części były złe. Co chcieli osiągnąć tak odrywając się od "tradycji"... Jeśli chcieli uniknąć rutyny i zaskoczyć, to mogli to zrobić na wiele innych sposobów. W końcu to nie łosie biorą się za kontynuacje znanych serii (zazwyczaj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic do bohatera, a gra może okazać się świetna. Mam pretensje do tak drastycznych zmian. Czemu taki Sam Fisher jest taki sam przez całą serię? I nie można powiedzieć, by kolejne części były złe. Co chcieli osiągnąć tak odrywając się od "tradycji"... Jeśli chcieli uniknąć rutyny i zaskoczyć, to mogli to zrobić na wiele innych sposobów. W końcu to nie łosie biorą się za kontynuacje znanych serii (zazwyczaj).

Sam Fisher cały czas taki sam? :tongue:

A w "Double Agent".

Aż przypomniał mi się mój wcześniejszy post:

Przypadek z "trzecim" Maxem Payne'm kojarzy mi się z grą "Splinter Cell: Double Agent".

Miały być rewolucyjne zmiany na lepsze, a jak wyszło, wszyscy wiedzą :tongue:

Nawet obecny "Max" swoim zewnętrzem trochę przypomina Sama Fishera z tamtej odsłony SC :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy Max Payne to będzie porażka...

Max to wyjęty spod prawa nowojorski glina, a nie jakiś ochroniarz...

No dobra, a co robią gliny na emeryturze, większość dorabia, jako ochroniarze. Ja kupuję tą historię. I podoba mi się odmiana wizerunku Maxa. Zresztą już w 2 nasz bohater przeszedł pewną przemianę. Część trzecia to po prostu ciąg dalszy zmian w życiu Maxa. Wiadomo przecież, że nie spędzimy gry na byciu ochroniarzem, bo pewnie nie pozwolą na to źli ludzie i Max znowu będzie musiał przetrzebić ich szeregi, bo jakby tego nie zrobił nie nazywałby się Max Payne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mówcie co checie, ale dla mnie to nie będzie już ten sam 'Max Payne'. Idiotyczny zamysł producentów, aby przenieść fabułę do Brazylii (posunięcie niczym z porysowanych umysłów scenarzystów telenowel). Jakby się ktoś tam choć odrobinę mocniej wysilił to na pewno można by było wymyślić jakieś powiązania z dwoma prequelami. Dla mnie ta gra zawsze się kojarzyła w mrokiem, atmosferą zimna, przygnębienia i nijak nie mogę zaakceptować słonecznych plaż, palm i jaskrawych kolorów rodem z GTA: Vice City - nie tędy droga panowie. Smutne, iż obecnie liczy się jak największy zysk i lepiej wydać nową grę pod uznaną marką, aniżeli startować z nową pozycją, co wiązałoby się z większymi nakładami na reklamę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za pierwszym dobrym Maxem z Nowego Jorku. Dwójka też była dobra ale właśnie brakowało tego co było w jedynce istotne - mroczny klimat. A co do trójki ja tam wole poczekać do polskiej premiery, niż wcześnie oceniać. Jak narazie to z mojich informacji nic nie wiadomo jeszcze o polskiej premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...