Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adziorroo

Problem z wydajnością

Polecane posty

Win 7 64bit.

Procesor I3 4160

Karta Graficzna HD 7850 2gb

Płyta główna MSI H81M-E33

Ram GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

HDD Samsung HD403LJ

Zasilacz Corsair VS450

Mam na tym sprzęcie problemy z wydajnością, weźmy na ten przykład GTA V. Gra działa identycznie na najniższych ustawieniach jak i na średnich. FPSy utrzymują się na stabilnym poziomie, po czym co jakiś czasa zdarzają się freezy sekundowe, gdzie ekran dosłownie zamiera. To samo dzieje się chociażby w DayZ. Specyfikacja komputera spełnia minimalne wymagania gier, zresztą moi znajomi grają na gorszych sprzętach z lepszymi rezultatami niż ja na teoretycznie lepszym. Jaka może być przyczyna tych sekundowych freezów co jakiś czas? Za mało ramu? Prehistoryczny HDD? Jakimś cudem spada taktowanie na CPU/GPU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki. Z tego co czytałam, GTA V zaraz po wyjściu było mocno problematyczne i często zdarzały się spadki FPSów. Bardzo szybko wypuszczono nowe sterowniki do kart pod optymalizację GTA V i ponoć zupełnie eliminują one ten problem, nawet na słabszym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury wyglądają w porządku.

No to może sprawdźmy dysk - daj screena z programy CrystalDiskInfo (zwiększ okno, by się zmieściły wszystkie informacje). Aczkolwiek o ile mozna go podejrzewać o freezy, to o niską wydajność w GTA5 raczej nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noL9MsL.png

Screen z programu(przy wyłączonej grze, jeśli mam zrobić podczas gry to daj mi znać).

Właśnie wydajność w takim GTA jest bardzo dobra - czy na low czy na medium gra działa w dobrej ilości FPS, tylko właśnie co jakiś czas zdarzają się freezy(nie lagi, wszystko na monitorze "zamarza").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...