Jump to content
Sign in to follow this  
Adziorroo

Problem z wydajnością

Recommended Posts

Win 7 64bit.

Procesor I3 4160

Karta Graficzna HD 7850 2gb

Płyta główna MSI H81M-E33

Ram GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

HDD Samsung HD403LJ

Zasilacz Corsair VS450

Mam na tym sprzęcie problemy z wydajnością, weźmy na ten przykład GTA V. Gra działa identycznie na najniższych ustawieniach jak i na średnich. FPSy utrzymują się na stabilnym poziomie, po czym co jakiś czasa zdarzają się freezy sekundowe, gdzie ekran dosłownie zamiera. To samo dzieje się chociażby w DayZ. Specyfikacja komputera spełnia minimalne wymagania gier, zresztą moi znajomi grają na gorszych sprzętach z lepszymi rezultatami niż ja na teoretycznie lepszym. Jaka może być przyczyna tych sekundowych freezów co jakiś czas? Za mało ramu? Prehistoryczny HDD? Jakimś cudem spada taktowanie na CPU/GPU?

Edited by Adziorroo

Zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki. Z tego co czytałam, GTA V zaraz po wyjściu było mocno problematyczne i często zdarzały się spadki FPSów. Bardzo szybko wypuszczono nowe sterowniki do kart pod optymalizację GTA V i ponoć zupełnie eliminują one ten problem, nawet na słabszym sprzęcie.

Temperatury wyglądają w porządku.

No to może sprawdźmy dysk - daj screena z programy CrystalDiskInfo (zwiększ okno, by się zmieściły wszystkie informacje). Aczkolwiek o ile mozna go podejrzewać o freezy, to o niską wydajność w GTA5 raczej nie...

noL9MsL.png

Screen z programu(przy wyłączonej grze, jeśli mam zrobić podczas gry to daj mi znać).

Właśnie wydajność w takim GTA jest bardzo dobra - czy na low czy na medium gra działa w dobrej ilości FPS, tylko właśnie co jakiś czas zdarzają się freezy(nie lagi, wszystko na monitorze "zamarza").

Troszkę źle wygląda ta "6" przy Command Timeout. Może kabelek zasilający jest za słabo dociśnięty lub, odpukać, uszkodzony? Ew. jak masz pecha, zasilacz zaczyna szwankować.

Kabel zasilający HDD mam rozumieć? Oprócz odłączenia i podłączenia na nowo i/lub wymiany zasilacza mam jakieś inne opcje? To może być przyczyna owych freezów?