Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Kalambury

Polecane posty

A Rokan? To jakieś miasto, ale żeby takie coś zadawać na kalambur? smile.gif

rokowanie - co znaczy: negocjacje między państwami - czyli jest związane z geografią biggrin.gif dobra, przesadzam ^^" ale jest rok i anie :P

Nie. Hasło jest bardziej oczywiste, myślisz, że coś takiego wpadłoby mi do głowy jako pomysł na Kalambur?

Jordania? Nie wiem czy ktoś pisał, ale tak mi się kojarzy.

Było.

EDIT: Ja już idę spać. Piszcie swoje propozycje, a rano je przejrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może

Dominikana

Anno Dominum - Roku Pańskiego. Jedna świeczka symbolizuje rok, a "Ania" jeszcze potwierdza (Anno). Poza tym "Ana" też brzmi podobnie do "Ania" :P

Jordania - Year-->Jord i Ania.

Sri Lanka- jedna świeczka, więc one, two, three... to ostatnie zazwyczaj wymawiane przez Polaków "sri" i do tego anka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo kategoria nijak nie pasowała do hasła :P (mimo całkiem fajnej zagadki). Cieszy mnie, że przynajmniej się przyczyniłem do zwycięstwa :rolleyes:

Swoją drogą często problemy sprawia właśnie źle dobrana kategoria. Ale to tak na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam. Kategoria "geografia" w przypadku miasta, kraju, rzeki, łańcucha górskiego itp. byłaby w porządku. Ale narodowości? To tak jakby dać kategorię "drewno", a hasłem byłby tytuł książki. O ile w przypadku Pinokia, by to się sprawdziło, ;) gdzie indziej nie. Mozna argumentować, że przecież papier robi się z drewna, ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam. Kategoria "geografia" w przypadku miasta, kraju, rzeki, łańcucha górskiego itp. byłaby w porządku. Ale narodowości?

A nie zauważyłeś, że kiedy podałem bardziej sprecyzowaną kategorię, to odpowiedź (poprawna) padła szybko? To tak samo jak wyżej...Co ma kalendarz do lania wosku? No chyba nic...A jednak wpadłem na to co co chodziło :)

Geografia...Kraj: Maroko -> Marokanka, i wszystko jasne :P

PS Pisałem do naczelnego rysownika, że kategoria jak i rysunek mogę zostać zmienione (mój koncept rysunku był trochę inny, choć bardzo podobny), tylko hasło miało być te, a jednak uznał kategorię za dobrą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze na GSie Marka jeden z kalamburów miał kategorię "obrzydliwości", a obrazek przedstawiał kupę leżącą na pięciolinii. Zanim wpadłem, że chodzi o gamę o-dór minęły wieki. To dopiero hardkor ;)

Kategoria nie powinna mylić, a zarazem, jak słusznie zauważasz, mówić wprost o co chodzi. I w tym chyba największy problem. Ale kategoria ludzie (bo wszak Marokanka to człowiek :P ) byłaby OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olszes

Pewnie po prostu nie rozumiem dowcipu... Ale jak mozna wpasc w ogole na "game o-dor"? W koncu taka gama nie istnieje, wiec kalambur jest o tyle glupi, ze rozwiazaniem jest haslo, ktore moze i jest zabawne, ale tak naprawde nie istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie każe Ci myśleć, bo od tego głowa boli :P

Apropos ostatniego kalambura. "Geografia" było zbyt ogólne. Mogło chodzić o górę, jezioro, morze, strefę, ocean, bla bla i tak dalej, choć między innymi dlatego kalambur przetrwał AŻ 2 dni ! Ale jak już padła podpowiedź, że chodzi o narodowość, szybko padła odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos ostatniego kalambura. "Geografia" było zbyt ogólne. Mogło chodzić o górę, jezioro, morze, strefę, ocean, bla bla i tak dalej, choć między innymi dlatego kalambur przetrwał AŻ 2 dni ! Ale jak już padła podpowiedź, że chodzi o narodowość, szybko padła odpowiedź.

Ale przyznasz, że odpowiedź była banalna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...