Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tuv4

Rozwiązany: Headset ~300 zł

Polecane posty

Szukam headsetu do słuchania muzyki oraz czasem do gier(w sumie tylko LoL) cena jak w temacie max. do 300 zł. Bardzo ważne aby były wygodne i nie męczyły nawet po kilku h użytkowania non stop smile_prosty.gif Mam zintegrowaną kartę dźwiękową. Dotychczas myślałem nad SS Siberia V2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wygodne i bardzo dobrze pozycjonują, ale do muzyki nie nadają się wcale. Przy takich zastosowaniach znacznie lepsze będą Superlux HMC631, chociaż ciężko będzie w nich wytrzymać kilka godzin bez przerwy.

Gdybyś mimo wszystko chciał jakiejś alternatywy, to czy w grę wchodziłyby słuchawki z osobnym mikrofonem (choćby całkiem wygodny Zalman ZM-MIC1)? I jakiej muzyki słuchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siberie odpadają od razu. To tandetne słuchawki, które ciągnie potężna machina marketingowa. Ich jedyną mocną stroną jest wielkość sceny, co w grach MOBA jest względnie niepotrzebne.

W tym przypadku odejdę od mojego klasycznego wyboru, czyli Superlux HMC631, na rzecz Kingston HyperX Cloud. Dlaczego? Po pierwsze wygoda. Klasyczne nausznice SL są dosyć słabe i szybko tracą na jakości, a wymiana to dodatkowy wydatek. W tym samym czasie Kingstony mają w zestawie parę dodatkowych welurowych padów, które do wielogodzinnej gry są doskonałe. Druga sprawa to brzmienie. Słuchając muzyki klubowej warto celować w brzmienie lekko "uśmiechnięte", czyli z podkreślonym basem i sopranami, a takie właśnie brzmienie dostaniesz wybierając HyperX. No i ostatnia rzecz to dodatkowe wyposażenie. Kingstony mają tego tyle w podełku, że znacznie droższe modele mogą czuć zazdrość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie że Siberie są tandetne to lekka przesada. Dostałem je za free kiedy kupowałem lapka, z myślą że i tak je wyrzucę, na pierwszy rzut oka nie podobał mi się ich wygląd, uważałem że elastyczne mocowanie taśmy utrzymującej słuchawki na głowie będzie powodować to że się będą słabo trzymać i ten czerwony kolor - masakra. Jednak kiedy założyłem je pierwszy raz na głowę i po 8 czy 9 godzinach stwierdziłem że pierwszy raz (na kilkanaście wcześniej stosowanych modeli) nic mnie nie boli to się do nich przekonałem. Na głowie trzymają się zaskakująco wręcz stabilnie. Kilkakrotnie z rozpędu wstałem z nimi od lapka, i nie spadają wtedy z głowy jak inne słuchawki wcześniej przeze mnie użytkowane tylko wtyczka wyrywana była z gniazda - co dziwne wciąż działa (a już też kilka jacków w ten sposób oderwałem w innych headsetach). Jakość dźwięku do normalnego słuchania muzyki przy pracy w zupełności mi wystarczy, do grania sprawdzają się wręcz świetnie. Mikrofon też daje radę, dobrze zbiera i ku mojemu zdziwieniu mimo że kilka razy dziennie go wysuwam i wsuwam ze schowka w nausznicy to nic się z nim nie dzieje.

Podsumowując to te słuchawki mimo że nie obchodzę się z nimi za dobrze to po roku codziennego użytkowania są w 100% sprawne, materiał i wyściółka nausznic bez śladów zużycia.

Jedyna ich wada dla mnie to kolor - czerwony, zdecydowanie design jak dla mnie ciut już zbyt "młodzieżowy", ale komfort mi to rekompensuje. No i cenowo też korzystnie wyglądają. Do wieczornego relaksacyjnego słuchania muzyki w idealnych warunkach imho się nie nadają, ale do grania czy słuchania muzyki w robocie w zupełności.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomniałeś dodać, że Siberie mają słaba jakość wykonania (mój kumpel miał 2 pary - w pierwszej nie działała prawa słuchawka, a w drugiej urwał się kabelek.) Zdarza się tez, że mikrofon potrafi się urwać, wiec stwierdzenie że są tandetne najlepiej opisuje ich jakość. Może do niektórych gier sie nadają, ale w nich płacisz głównie za napis "dla graczy" i za to, że używają ich sławni ludzie ze sceny e-sportu. To jest moje zdanie na ich temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...