Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Praktycznie wszystkie nowe produkcje na next-geny obsługują full HD.

Bzdura niesamowita, większość gier [pomijając niektóre produkcje dostępne na PSN/Live!, ale to drobne gierki] tworzona jest w 720p [czyli spełnia warunek HD ready], natomiast nie uświadczysz gry, która tworzona jest w pełnym 1080p [czyli FullHD]. Można oczywiście wymusić to 1080i, ale nie jest to żadne 1080p, zwyczajnie obraz jest "upscalowany" z 720p. Konsole nie są w stanie generować tytułów pokroju Killzona 2 w 1080p, za słabe są technologicznie. Czekamy na kolejną generację ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Wipeout HD , który jest w full HD i śmiga w 60 fps'ach :D

Kurczę nie mogę załapać czym się różni to 1080i od 1080p :P...

Możemy powiedzieć ,że konsole przegrywają walkę na rozdzielczości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Wipeout HD , który jest w full HD i śmiga w 60 fps'ach :D

Przecież wyraźnie napisałem, że pomijam niektóre gry dostępne na PSN/Live!. Wipeout HD to właśnie takiego rodzaju produkcja, mała gierka z dość ograniczoną strukturą. Dodatkowo, sama gra stworzona jest tak, że przy większych prędkościach spada rozdzielczość.

Kurczę nie mogę załapać czym się różni to 1080i od 1080p :P...

1080p - prawdziwe FullHD

1080i - z przeplotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r0l3k

Nie zauważyłem ,że napisałeś ,że pomijamy gry z PSN :D

mój błąd :P

Dzięki za wyjaśnienie :P

jak domyślam 1080i czyli z przeplotem oznacza ten magiczny "upscaling" ? :P

Panowie , mieliśmy się kłócić co lepsze :D

rozdzielczość mammy chyba wyjaśnioną , teoretycznie konsole tutaj przegrywają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ma moje 9 gier na x'a 9 korzysta z 1080p.

Alleluja, widocznie mamy pierwszego sprzętowego mesjasza, który sprawił, że gra tworzona w 720p [czyli jakieś 99,99% tytułów pudełkowych], poszła w pełnym 1080p. Zamieniasz może wodę w wino ? ;)

Jeszcze raz, Full HD = 1920×1080.Tu masz link do artykułu i zestawienia gier z FullHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że w trakcie gry mogę sobie sprawdzić rozdzielczość i mam 1080p.

To naprawdę niesamowite, że Ci TV pokazuje 1080i, czy p, ale faktem jest, iż praktycznie każda pudełkowa gra tworzona jest w 720p.

Jeżeli nie wierzysz, to masz ogromny wątek z porównaniami, obrazkami itp. na forum beyound3:

Neverending Upscaling/Resolutions/AA etc Thread#1

Neverending Upscaling/Resolutions/AA etc Thread#2

Neverending Upscaling/Resolutions/AA etc Thread#3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, ponieważ podajesz, z resztą nie pierwszy już raz, nieprawidłowe informacje [kilka razy poprawiałem już Ciebie w wątku poświęconemu PS3 - twierdziłeś, że PS3 nie odtwarza filmów w fullHD, później, że nie odtwarza jakiegoś rodzaju nośników BD]. Trzeba zdawać sprawę z tego, co się pisze, a przynajmniej sprawdzić niektóre informacje. Dodatkowo, zamiast przeczytać, sprawdzić, piszesz, "skończmy to", zero jakichkolwiek wniosków. Jutro ponownie napiszesz jakąś "rewelacyjną" informację, dobrze jeżeli ktoś poprawi, gorzej, jeżeli wprowadzisz kogoś w błąd. Masz odnośniki, masz tam informacje, obrazki, możesz się zarejestrować i zadać pytanie, jeżeli nie wierzysz, ale sprawdź i nie wypisuj głupot.

// Spuść z tonu misiek ;* - Kagex //

Jestem spokojny niczym mały, pulchniutki baranek na zielonym pastwisku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skończmy już bo to nie ma sensu.

Od dziś jest to mój "cycat" miesiąca. Jak mi ktoś udowodni że się mylę to cieszę się że wyprowadzono mnie z błędu i jeszcze pogratuluje osobie która to zrobiła.

"Cholera przegadali mnie i nie mam co powiedzieć, a co tam skończmy bo to nie ma sensu" ciekawe rozumowanie w rzeczy samej.

Co do samej rozdzielczości, tak, konsole dostają (narazie?) po tyłkach. Grafika, no cóż PC dalej prowadzi bo w wielkiej liście gier nie uświadczysz AA lub jest on o wiele mniejszy niż dostępny w tym samym tytule na PC (to czy ty go możesz włączyć czy nie to już inna sprawa). No kurde albo mi się wydaję albo konsole ogólnie obrywają a mnie i tak ciągnie do PS3 i nie mogę przestać grać na moim PSP. "O so chośzi?"

Edit: Kagex nie znałem Cię od tej strony o.0 :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranor - No, już. Masz i ty :*

Reszta, proszę się już nie wyżywać na Dives'ie. Podał błędne informacje, nawet nie będąc świadom o czym mówi, bo informacja z telewizora rzeczywiście jest myląca.

Bo w konsolach, nie jest ważne to, czy masz odpowiednio wydajną kartę graficzną która ci uciągnie to AA, wychodzą inne tytuły, etc. Zresztą, nie oszukujmy się. PS3 jest mocniejsze od X0, jest młodsze, ale też jest bardziej przekombinowane. Znaczy, dużo bardziej. Sprawa z ośmioma rdzeniami (używanymi tylko 7-mioma jak pamiętam) jest bardziej skomplikowana. Gry wydaje się dłużej, no, ale jak już wychodzą to są cud, miód i orzeszki, nie mam racji? :} Ciężko jest opanować programowanie pod PS3, to pewne.

A PSP ma taką magię, że grasz bo aż się nie chce wierzyć, że taka grafika może się zmieścić w kieszeni ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mam taki dylemat. Komputer posiadam, prawie biurowy: Athlon 3500+, 1GB RAM, 160GB dysk, karta zintegrowana (smiech na sali) :P i zastanawiam sie czy zamiast upgradu PC nie lepiej zakupic konsole. Zatanawialem sie nad PS3 ale mam kilka pytan:

1. Czy po zakupie konsoli da rade z kims zagrac przez neta tzn. czy np. jak kupie takiego Burnouta to bedzie z kim zagrac o załóżmy 1 w nocy (nie wiem ile ludzi ma konsole, nie jestem wogule zorientowany w tym temacie)?

2. Czy jest wogole sens zakupu konsoli? Komp mi wystarcza do netu i prac biurowych, czy lepiej kupic karte graficzna dolozyc troche ramu i grac na nim?

3. Jakie gry polecacie (lubie wszystkie gatunki) na PS3 lub może XBOXA360?

4. Jak sie ma kwestia internetu w PS3: kebel od internetu i gra?

Moze jak cos znajde jeszcze to sie zapytam...

PS. Telewizor LCD 32' mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na konsolach jest z kim grać, często graczy jest więcej niż na PC. Pod względem ilości graczy i jakości serwerów (brak lagów) zdecydowanie wygrywa xbox360.

2.Wiesz, ten komp nie jest to ulepszania, tylko do wymiany. Sam mam podobnego 1GB ram, athlon 3000+, gf6600gt wymieniony na readona 4650. Po kupieniu xbox'a jestem bardzo zadowolony, lepsza grafa niż na kompie, płynniejsza gra w lepszej rozdzielczości, kontynuacja wielu tytułów z PC, lepsze multi itd.

3. Zależy jaką konsolę wybierzesz must have na x360: Halo 3, Halo Wars, Gears of War 1 i 2, Fable 2. PS3: Killzone 2, Uncharted, Resistance. Gry multiplatformowe (część wyszła też na PC): Battelfield: Bad Company, Star Wars The Force Unleashed, Assasin Creed, Left 4 Dead, GTA IV, Mass Effect i bardzo dużo innych, świetnych gier.

4.Kabel i gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynniejsza gra w lepszej rozdzielczości\

Śmiem twierdzić,że jest odwrotnie. Nie dość,że na konsolach jest znacznie mniej FPSów to jeszcze rozdzielczości które są obsługiwane przez PC'ty dla obecnych konsol są nieosiągalne.Z resztą już ci w innym temacie koledzy dowodzili,że to co pokazuje telewizor z prawdą może nie mieć nic wspólnego. Ja u siebie też mogę włączyć zwykły Polsat w 1080 a to będzie ten sam obraz co przy 576

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Khubas
1. Czy po zakupie konsoli da rade z kims zagrac przez neta tzn. czy np. jak kupie takiego Burnouta to bedzie z kim zagrac o załóżmy 1 w nocy (nie wiem ile ludzi ma konsole, nie jestem wogule zorientowany w tym temacie)?

Jasne.

2. Czy jest wogole sens zakupu konsoli? Komp mi wystarcza do netu i prac biurowych, czy lepiej kupic karte graficzna dolozyc troche ramu i grac na nim?

Ulepszenie Twojego komputera nie ma zbytnio sensu. Musiałbyś kupic nowy.

3. Jakie gry polecacie (lubie wszystkie gatunki) na PS3 lub może XBOXA360?

Dobrych gier jest tyle, że ciężko wskazac szczególne.

4. Jak sie ma kwestia internetu w PS3: kebel od internetu i gra?

Tak, w PS3 dodatkowo masz odbiornik Wi-Fi.

Ogólnie - jeśli chodzi Ci o gry, to bez wahania bierz PS3. Koszt nowego komputera - jakieś 2000, koszt PS3 - 1300 zł. Komputer za 2 lata do wymiany, natomiast Sony zapowiedziało wspieranie PS3 przez 10 najbliższych lat. Jedyny minus to ceny gier, ale i to da się przeżyc.

Nie, nie mam konsoli. Jeszcze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...