Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Myśle że chodzi o możliwości generowania grafiki. Wii jest po prostu inne - daje (podobno, sam nie sprawdzałem) dużo więcej zabawy, ale ostatnio nie ma tam zbyt wielu gier dla "hardcoreowców".

IRONIC FLAME ON

Bo o grafikę zawsze na konsole chodzi :)

IRONIC FLAME OFF

PS Oczywiście to tak dla śmiechu, wcale tak nie twierdze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh PC jest czarną owcą dla firm które siedzą po uszy w konsolach. Cliff B. Sam wiele razy marudził jak tą platformę zjada piractwo i że nie chce za bardzo wydawać "Girsów" na PC. Wkońcu wydał bo potrzebował kasy na nowe Lambo :tongue:. A tak do rzeczy sam (JA? czyli moja osoba) nie znam gry która byłaby tak dopracowana i dopieszczona pod każdym kątem jak te z serii Metal Gear Solid, sam się w nie zagrywałem i jestem pełen podziwu do tej serii.

Wszelkie takie lamenty to marketingowa papka i gadanie pod publiczkę. Łatwiej Epicowi ponarzekać na piractwo na PC (i jeszcze się fanboyom konsolowym przypodobają) jak przyznać, że im umowa z M$ na konwersje nie pozwala.

Ja jako twórca gry na konsole sam zbyt chętnie na PC bym nic nie przenosił.

I o ile byś nie był podnóżkiem M$/Sony albo nie stworzył hitu sprzedawanego w milionach to byś padł szybko na pysk. Koszta wyprodukowania profesjonalnej gry są ogromne, a na konsolach dochodzi jeszcze opłata licencyjna dla producenta urządzenia. W obecnych czasach jak nie masz pleców to nie możesz się ograniczyć do jednej platformy, nie wyrobisz.

Piractwo na PC to nienormalna norma (nie mówię że wszyscy piracą), ktoś mi może wyskoczyć że Xbox też jest spiracony. No dobra ale ja nie przypominam sobie przypadku w którym komuś zablokowano dostęp do rozgrywki sieciowej (w KAŻDYM tytule) po tym jak grał w piraty na PC. Nie, taka sytuacja ma miejsce ale tylko na Xbox-ie ponieważ MS pilnuje swojego podwórka. Grasz w piraty, banują ci konsolę i teraz masz jedynie konsolę do gierek i zero DLC, patchy filmów czy innych rzeczy związanych z Live.

Na PC na piracie granie po sieci jest mocno ograniczone. Niby istnieje hamachi, czasami serwery prywatne, ale to namiastka prawdziwej zabawy. O grach rankingowych możesz pomarzyć. A o jakości priv server lepiej się nie wypowiadać. Przedstawiłeś piękną wizję, jak to piracenie na X jest nieopłacalne. Tylko zapomniałeś dodać, że te wszelkie bany są o ile zostaniesz złapany. Wystarczy odłączyć konsolę od Internetu na czas grania w pirata i hulaj dusza, piekła nie ma.

O tym, jak mocno piractwo jest przeceniane i jak to "magicznie" odkryto je dopiero teraz, chociaż istnieje od dawna nie będę się rozpisywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy poprzedniej czy tej? Sprzedała się najlepiej a to o czymś świadczy :)

Tylko patrz kto to kupuje, japońce i tłuści amerykanie którym się pady w rękach nie mieszczą, nie wspominając już o próbach gry na klawiatura+myszka :biggrin: W Polsce jak i w całej europie lepiej sprzedają się x360 i PS3.

Po za tym, jeśli generacja nie ma znaczenia to jak na razie najlepiej sprzedaje się PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby Wii byłby last-genem ?

Nintendo samo tak je nazywa, w stosunku do PS3 oraz X0

Wii raczej mogło(mógł?) by wytworzyć grafikę HD, specyfikacja konsoli jets podobne do zwykłego X-box'a a ten mógł wytworzyć grafikę w HD.

Chyba mówisz o "Xbox", czyli pierwszej wersji konsoli. I wierz mi, ich specyfikacja się różni o to znacząco.

Na PC na piracie granie po sieci jest mocno ograniczone. Niby istnieje hamachi, czasami serwery prywatne, ale to namiastka prawdziwej zabawy. O grach rankingowych możesz pomarzyć. A o jakości priv server lepiej się nie wypowiadać. Przedstawiłeś piękną wizję, jak to piracenie na X jest nieopłacalne. Tylko zapomniałeś dodać, że te wszelkie bany są o ile zostaniesz złapany. Wystarczy odłączyć konsolę od Internetu na czas grania w pirata i hulaj dusza, piekła nie ma.

O tym, jak mocno piractwo jest przeceniane i jak to "magicznie" odkryto je dopiero teraz, chociaż istnieje od dawna nie będę się rozpisywał.

Nie ocieracie się o temat piractwa. Nie chcę aby poleciały kolejne warny, bo ktoś powiedział za dużo na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyrażenie do piractwa było troszkę nieprecyzyjne. Po prostu M$ robi coś w tej materii nawet jeśli istnieją jakieś magiczne sztuczki by ominąć system (których nie znam i nie chce znać), a na PC póki policja nie zrobi Ci wjazdu na chatę to hulaj dusza. Na Xbox'ie zbanują Ci konsole czy grasz przez sieć czy grasz single. Na PC to cóż są zabezpieczenia typu Cd-key'e Star Force czy inne barachło które nie pozwolą Ci wejść na serwer ale jakoś singielka Ci nie zabronią (mówię o czymś na C :tongue: czego używam tylko jak nie chce mi się ładować płyty z grą po raz 200-tny).

Ok cicho o piractwie bo się mod złości :tongue:.

Co do mojego "ja jako developer" to wyraźnie powiedziałem że niechętnie przenosiłbym gry na PC. Sytuacja by wyglądał nie w rodzaju "Jupi teraz PC <motylki wkoło, słoneczko nap... świeci>" tylko raczej "Panowie sprzedaż mam kiepską jedziemy multiplatform".

Umowa z M$ nie pozwala na konwersję powiadasz. Szczerze mówiąc nie trudno mi w to uwierzyć bo dla mnie M$ ma więcej kasy w portfelu niż talentu do zarządzania tym wszystkim. Przecież wykupili sobie wyłączne prawo do 2 pierwszych DLC dla GTA IV na wyłączność czyli że w tej "niemożności konwersji" może być sporo racji.

Żeby nie zjedli mnie fani, fanboje czy też Wielcy Almighty Protektorzy of The WII (pewnie po tym jak grali w Wii Fit dogonili by mnie zanim bym pomyślał o ucieczce :biggrin::tongue: ) to powiem że Wii jest Next-Genowy pod względem sterowania :biggrin: . Tak wiem o żyroskopach w kontrolerze Sony ale nie jest to tak wykorzystane jak w Wii. Biorąc pod uwagę te maty nie maty, zappery czy inne dodatki można śmiało powiedzieć że Wii jest next-genowy ale pod innym względem niż reszta. A teraz zbiorowy uścisk :tongue: :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sprawa GoW 2 to kwestia umowy z M$. Inaczej ciekawe, że ten Epic tak płaczący na zły rynek PC wciąż na ten rynek gry tworzy (W ciągu ostatnich 4 lat tylko dwie gry tworzone przez Epic nie wyszły na PC: Gearsy 2 i Unreal Championship 2). Więc jeżeli to nie umowa z M$ to w tym momencie Epic zachowuje się jak człowiek wcinający schabowego i jednocześnie obwieszczający światu, że jest wegetarianinem i mięso to zło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mu tak to piractwo przeszkadza to czemu nie wyda Gears'ów (GoW to raczej God of War... był pierwszy...)

na PS3 ? hmmm.... na PS3 nie ma piractwa ....

Gadka robi się trochę off-topicowa

Więc trzeba to trochę podratować :P

OnLive ma być niedługo testowany(czy coś tam ,nie jestem za bardzo w temacie :D) czy zaliczymy to "coś" do konsol czy do PC ? Bo przecież jak ktoś będzie chciał to będzie mógł zagrać na PC lub będzie mógł kupić specialną konsolkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o tym że Epic może mieć umowę tylko na GoW'a?

Oczywiście, że mają tylko na GoWa. Tylko zamiast to przyznać to ściemniają, żeby wydali bez problemu i w ogóle, ale piractwo, a nawet jak nie piractwo to za duży rozrzut mocy miedzy kompami high end i low end i tym podobne bzdety.

Onlive, o ile w ogóle wypali, to może być czymś pomiędzy. Czymś takim, o czym się mówi już od jakiegoś czasu, że kiedyś powstanie urządzenie, które połączy zalety PC i konsol. Tyle, że to bardziej usługa jak samo urządzenie, ale inaczej jak najbardziej pasuje. Tyle, że takie coś to jeszcze długo nie dla Polski. Chyba mówili, że do normalnej gry potrzeba by 2 Mbit łącze, jak chce się jakość HD to 5 Mbit. 5 Mbit to chyba nie mamy, a 2 za drogie. Już nie wspominając, że musiałby jeden z tych superserwerów stać u nas albo w Niemczech gdzieś przy granicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez tą umowe, ale fakt - kończyć offtop trzeba.

Myśle że trochę zabawe popsują opóźnienia przesyłu danych , ale poza tym to całkiem fajny pomysł. Dla tych co kompów nie mają zbyt dobrych, a chcieli by pograć w dobre pecetowe gry. I chyba bezpieczniej będzie to traktować jako PC, bo gier konsolowych tam nie widziałem (poprawcie mnie jeżeli się myle! bo nie do końca pamiętam)

Taki kolejny offtopek

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_...pic_id=26664089

Dlaczego oni się tak kłócą? Niektórzy mówią że na X360 wygląda lepiej co jest oczywistą nieprawdą (choć to i gusta tutaj można podpiąć, ale ja węsze fanboyostwo).

I jeszcze kolejny szybki edit.

http://www.teamfortress.com/post.php?id=2394

Ten najnowszy wpis - troszkę intrygujący co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mu tak to piractwo przeszkadza to czemu nie wyda Gears'ów (GoW to raczej God of War... był pierwszy...)

na PS3 ? hmmm.... na PS3 nie ma piractwa ....

Wszystko fajnie tylko Microsoft pieniążki już pewnie dał za exclusive, a zresztą to zrzędzenie może być bardziej pod publiczkę (czytaj bandę wygłodniałych uwielbienia dla Xbox'a fanbojów :tongue: ) o czym już wcześniej wspominali inni forumowicze.

OnLive ma być niedługo testowany(czy coś tam ,nie jestem za bardzo w temacie :D) czy zaliczymy to "coś" do konsol czy do PC ? Bo przecież jak ktoś będzie chciał to będzie mógł zagrać na PC lub będzie mógł kupić specialną konsolkę.

Ja bym powiedział że bliżej mu do PC, choć przy okazji jest swoistym obojniakiem. No bo jak inaczej nazwać coś co będzie streamowało tytuły z PC (z tego co widziałem to dostępne są albo rasowe gry na PC albo multiplatformowe) na ekran twojego TV, gdzie jeszcze będziesz grał padem. Zresztą dla Polski to jest dopiero jakiś, nie wiem, "Future gen" więc o niego mnie narazie głowa nie boli.

sUk

OnLive mi nie pasuje od samego początku. Nie wiem jak wy ale ja wolę mieć pudełeczko z płytą na półce. Lubię też mieć możliwość grania bez konieczności posiadania działającego łącza (mój operator to jakiś, mówiąc pieszczotliwie, dekiel który nie umie zarządzać siecią). Zapewniam Cię że opóźnienia będą, jeśli nie z powodu neta to z powodu przeciążenia serwera gdzie te wszystkie gry będą. No bo wyobraź sobie kupujesz tego OnLive za cenę która jest 5 razy mniejsza od ceny kompa potrzebnego do HD. Potem kupujesz komputer (Amiga też się nada :tongue: ) który ma za zadanie tylko i wyłącznie wyświetlać i robić za swoistą wtyczkę do "konsoli" z grami. Oczywiście dochodzą do tego opłaty ale większości jest łatwiej płacić na bieżąco za OnLive niż zabulić raz a dobrze za komputer zdolny "unieść" jakość HD. No na plus jest też fakt że w OnLive pewnie nie będziesz się martwił że za dwa lata twój komp pociągnie nowe tytuł na nie satysfakcjonujących Cię detalach bo przecież serwer to wszystko dźwiga. Mimo to tak jakoś nie wiem, może jestem staroświecki pod tym względem ale wolę mieć wszystko "na miejscu".

Edit: sUk nie pokazuj mi na oczy wojen platform na Gamespocie PROSZĘ :tongue: Dziękuję :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja z OnLive na pewno nie będę korzystał - mam całkiem sprawnego PC i niedrogiego PC (FC2 na max) i jakoś nie narzekam. Może to dlatego że nie używam AntyAliasingu - po prostu nie nawidze tego. I się dowiedziałem że CoD4 na X360 chodzi w jakiś strasznie małych rozdzielczościach - 1024x600 a to jest skandalicznie mało!

A to przepraszam - myślałem że to jakieś oficjalne screeny, albo coś w tym rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James

Kto był w temacie Xbox360 vs PS3 vs Wii wie że mam dużo zaufania do konsol Sony i wybrał bym je w ciemno. Lecz nie ukrywam faktu że jest dużo tytułów które wyglądają, działają, lepiej na Xboxie 360. Jakbyś zobaczył sobie porównanie "Draw Distance" na PS3 i Xbox360 to pewnie już taki pewny byś nie był co wygląda lepiej (no chyba że draw distance Cię nie interesuje). Grafika to wszystko co na nią się składa a w tym porównaniu na Gamespocie koleś pokazuje tylko tekstury. Nie wiem także jak wygląda frame na PS3 (na Xboxie potrafił zwolnić na końcu gry ale to ze względu na

wielkiego robota który Ci towarzyszy

) a screeny tego nie oddadzą. Zresztą czy to grafika jest najważniejsza? :tongue:

sUk Nie ma za co po prostu przejadłem się Gamespotowym forum :tongue:

Ja tam jadę praktycznie cały czas na 1024 x 768 (chyba tak) bo poprostu na moim monitorze tak źle nie wygląda (offtop trochę, przepraszam :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja z OnLive na pewno nie będę korzystał - mam całkiem sprawnego PC i niedrogiego PC (FC2 na max) i jakoś nie narzekam. Może to dlatego że nie używam AntyAliasingu - po prostu nie nawidze tego. I się dowiedziałem że CoD4 na X360 chodzi w jakiś strasznie małych rozdzielczościach - 1024x600 a to jest skandalicznie mało!

... i PGR3, HALO 3, GTA4 na PS3. Osobiscie problem dla mnie marginalny - nie siedze przed LCD i nie licze "pikselow" by dumnie obwiescic swiatu, ze gra nie dziala w pelnym 720p, czy 1080p. Jak gra wyglada dobrze, to lataja mi takie wiadomosci kolo nosa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Farmah ma rację bo jakby ktoś mi powiedział że brakuje mi jakiś 100 pikseli do FullHD to bym mrugnął oczami :tongue: , pomielił to trochę w czaszce a potem bym się roześmiał na całe gardło.

Nie chodzi o samą rozdzielczość - po prostu to był dla mnie lekki szok. Zawsze myślałem, że konsole to są potwory które robią w każdej grze 60FPS w FullHD i max detalach.

To się troszeczkę rozchulałeś. Tylko niektóre gierki multiplatformowe wyciągają te legendarne 60 FPSów na FullHD. Inna sprawa gierki które były projektowane pod daną manufakturę, choć tu też bywa różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest w rzeczywistości, z wyjątkiem starszych gier, one najczęściej miały jako maksymalną rozdzielczość HD ready.

Praktycznie wszystkie nowe produkcje na next-geny obsługują full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...