Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Witam. Możecie nazwać mnie noobem, ale nie mogę zrobić w tym dziale tematu. Prawdopodbnie przez to, że jestem tu pierwszy raz.

Czy byłby ktoś uprzejmy i pomógł mi?

Posiadam komputer zbliżony do konfiguracji Xboksa (wydajnościowo):

C2D E6320 2,2GHz, 8600GT 256 mb, 2GB RAM.

Zastanawia mnie czy nie zainwestować w tą konsolę. W nową slimkę 250gb czy starego Jaspera.

Oczywiście nie wykluczam upgrade PC. Nie wiem ile będę miał kasy, ale na tysiące nie ma co liczyć. Pozdrawiam. Proszę o podpowiedzi...

Lubię RPG, wyglądają podobnie: Wiedźmin, Skyrim

I inne Batmany...

Akurat Wiedzmin, Skyrim, Batman to tylko na PC, ale środek PC do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem jednak w konsole. Wywalanie co dwa, trzy lata 2000 albo lepiej mija się z celem. Wystarczy raz i masz spokój na kilka lat. A nextgeny nie będą konkurencją jeszcze dla obecnych przez 4 do 5 lat. Najbliższa premiera nie wcześniej jak nadchodząca gwiazdka dla xb i za dwa lata ps4. Pewnie te kolejne to będą jak teraz vita. Ma tego tyle w środku że nawet ciężko wyliczyć. Więc spokojnie można czekać a za te kilka lat jak się zajedzie konsolę kupić nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq

Dziwne... Jak ja odpalam moje PS3 i wkladam plyte, to zanim zaczne grac cos tam jeszcze musi poinstalowac na dysku, a czesto i dociagnac aktualizacje z neta. Nie mowiac o pozycjach kupowanych w PS Store, ktorym tez sie troche schodzi zanim beda gotowe do uruchomienia. Porownujac to do grania na PC wychodzi remis - aby pograc tez najpierw musze wlozyc plytke do napedu lub sciagnac gre, zainstalowac ja, a dopiero pozniej moge pograc. Oczywiscie mowie o pierwszym uruchomieniu, bo pozniej w obu przypadkach jest juz spokoj, no chyba ze pojawia sie jakas aktualizacja. Innymi slowy - post zetozeto troche rozmija sie z prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem jednak w konsole. Wywalanie co dwa, trzy lata 2000 albo lepiej mija się z celem. Wystarczy raz i masz spokój na kilka lat.

Jeśli kupisz dobrego kompa, to też masz spokój na kilka lat. A później, zamiast kupować konsolę nowej generacji, dokupujesz potrzebne części (kosztowały by tyle samo, co cztery gry na konsole...) i dalej grasz bez problemów. A gry mają coraz lepszą grafikę. Peceta ulepszysz, ale konsoli już nie.

Więc spokojnie można czekać a za te kilka lat jak się zajedzie konsolę kupić nową.

Tylko nie wziąłeś pod uwagę, ile będzie kosztować ta nowa konsola. Teraz, ponad pięć lat po premierze PS3 kosztuje jakiś tysiąc złotych. Dodaj do tego parę gier, a wyjdzie suma, za którą kupisz komputer o kosmicznej konfiguracji. Już nie mówię o cenie gier. Skoro na Vitę kosztują prawie dwieście złotych, to wyobraź sobie ceny na takiego PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, IMO argumentu cenowego nie można wykorzystać na korzyść żadnej ze stron, bo - jak dla mnie - sprawa wychodzi na zero:

1) jeśli PCtowiec nie wydaje średnio 200-250zł na jeden egzemplarz gry (a prawie wszystkie premierówki na konsole tyle kosztują) to na pewno nie oszczędza na konfiguracji komputera gdzie aby złożyć naprawdę dobrą maszynę swoje trzeba wyłożyć

2) z kolei konsolę kupuje się jedną i gra się przez całą generację, ale jak już wspomniałem same gry swoje kosztują i trochę boli portfel jeżeli chcemy być na bieżąco ze wszystkimi hitami ;p

Wydaje mi się jeszcze, że w przypadku PieCów to upgradowanie sprzętu powoli się zmienia i nie trzeba kupować nowych komponentów co rok aby cieszyć się ładną grafiką na nowościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Zgadzam sie w 100%. Kiedys nawet na forum przeprowadzilem krotkie zestawienie kilku multiplatformowych tytulow, ktore porownywalo ile pieniedzy na nowe, premierowe gry wydaja osoby grajace glownie na PC, a ile te grajace na konsolach. Roznica byla spora na korzysc "blacharzy". Oczywiscie argument czestego ladowania pieniedzy w upgrade komputera powraca jak bumerang, ale w chwili obecnej nie ma on zbyt wiele wspolnego z rzeczywistoscia. Z nowymi grami doskonale radza sobie zestawy majace po 2-3 lata, wiec nie ma sensu pisac o koniecznosci "ciaglego" upgrade'u sprzetu. Zreszta nie nalezy jeszcze zapominac o jednym szczegole - owszem, aby nowe gry wydawane na PC uruchomic w HD, z maksymalnymi detalami i wszelkimi mozliwymi bajerami graficznymi potrzeba czegos wiecej niz karty graficznej z 2005 roku, ale jednoczesnie pamietajmy, ze tych zaawansowanych fajerwerkow na konsoli po prostu nie ma, bo kazda gra musi byc tam skalowana do odpowiednio plynnego dzialania na dostepnym w konsoli sprzecie (jako przyklad - konsolowy BF3 i afera, ze bedzie dzialal "tylko" w 30 fps).

Nie pisze tego jako fanboj pieca - jestem graczem multiplatformowym, w niektore produkcje wole grac na konsoli, w inne na PC (do ktorego tez mam podlaczonego pada). Jednak kupujac w zeszlym roku Skyrim wybralem wersje na PC z jednego prostego powodu - gra w wersji podstawowej zla nie byla, jednak to dopiero stworzone przez graczy mody pozwolily jej w pelni rozwinac skrzydla. Zwlaszcza pod wzgledem graficznym, przez co po pobraniu modow dodajacych realistyczne, dynamiczne oswietlenie, poprawiajacych wyglad efektow atmosferycznych, krajobrazu, roslinnosci, wody czy ubran gra stala sie piekna.

Kazda platforma ma swoje plusy i minusy. Zamiast ograniczac sie tylko do jednej z nich i w nieskonczonosc toczyc slowne potyczki na smierc i zycie z ludzmi grajacymi na innej platformie, duzo lepiej jest (o ile finanse na to pozwalaja) zostac graczem multiplatformowym i korzystac z pelni zalet jakie nam oferuje kazda z platform. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Też się z tobą zgadzam. Może i na razie mam tylko PS 2 ale za jakiś czas na pewno kupię inne konsole. Tak jak napisałeś - jednych tytułów nie wyobrażam sobie gdzie indziej jak na PC, innych tylko na konsoli. Dobrze jest mieć przynajmniej jedną konsole, bo w razie czego można sobie zawsze zrobić jakieś porównanie.

Po za tym konsole mam głównie dla bijatyk, i RPG pokroju FF itp. Za to, mimo że grałem na konsoli to i tak jeśli chodzi o FPS to moja główną, i "jedyną" platformą pozostaje PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Ciemnotę ludziom wciskasz :> Nawet niedawno o tym pisałem, ale nie zaszkodzi ponownie - konsolowe nówki w dniu premiery spokojnie można kupić już za 170zł, a 180-185zł to górna granica za największe hiciory pokroju Gears of War 3 czy Uncharted 3. 200-250zł za nową grę konsolową to się płaciło - 3 lata temu w Empiku, jak widać czasy się zmieniły i polityka sklepu również.

@OoOo

Nową Slimkę 160GB można wylicytować już za 700zł. 1400zł pozwoli Ci złożyć komputer oparty na najnowszym Celeronie i HD4850 - sprzęcie dobrym lecz niepozwalającym na w pełni komfortowe granie w najnowsze produkcje. Graficznie będzie lepiej, lecz do ceny komputera, 2 razy wyższej od konsoli, należy dodać koszta peryferii i monitora z głośnikami (zakładamy w końcu, że w 2012 roku 75% społeczeństwa ma w domu dostępne od ponad 10 lat telewizory LCD by podpiąć pod nie konsolę) - kolejne 400zł (po najniższej linii oporu). Dodatkowy pad od X360 pod PC to dodatkowy wydatek rzędu 150zł :>

I nie piszę tego jako fanboy MS czy Sony, gram równie dużo na PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Ciemnotę ludziom wciskasz chytry_prosty.gif Nawet niedawno o tym pisałem, ale nie zaszkodzi ponownie - konsolowe nówki w dniu premiery spokojnie można kupić już za 170zł, a 180-185zł to górna granica za największe hiciory pokroju Gears of War 3 czy Uncharted 3. 200-250zł za nową grę konsolową to się płaciło - 3 lata temu w Empiku, jak widać czasy się zmieniły i polityka sklepu również.

To i tak więcej niż na PC. :) Nie mówiąc już o starszych grach - Platyny na PS3 ile kosztują? 100 zł? Na PC ceny nówek w tanich seriach potrafią zaczynać się od 20-30 zł. Na konsolach za taką cenę widziałem używane gry sportowe sprzed 3 lat i pierwszego Motorstorma... w rozwalonym pudełku.

Inna sprawa, że sieci w stylu Empiku i Media Markt czasami sprzedają gry nawet ze stratą, żeby ludzie nie kupowali w mniejszych sklepach. Po ile stał u nich np. Max Payne 3? Dystrybutor wołał sobie bodajże 180 zł w hurcie (to jest pytanie - dawno nie byłem w tamtejszych działach growych, więc nie sprawdzałem, a właściciel jednego z mniejszych sklepów, którego znam, zastanawiał się, czy znowu tak zrobią)

do ceny komputera, 2 razy wyższej od konsoli, należy dodać koszta peryferii i monitora z głośnikami (zakładamy w końcu, że w 2012 roku 75% społeczeństwa ma w domu dostępne od ponad 10 lat telewizory LCD by podpiąć pod nie konsolę) - kolejne 400zł (po najniższej linii oporu). Dodatkowy pad od X360 pod PC to dodatkowy wydatek rzędu 150zł chytry_prosty.gif

Czemu zakładasz, że na PC ktoś będzie grał na padzie, zwłaszcza tym od X360? Czemu zakładasz, że ktoś ma telewizor HD (zwłaszcza taki znośny do gier), a nie ma monitora (choćby jakiegoś starego, ale znośnego CRT), klawiatury i myszki? Komputer to nie jest jakaś nowinka techniczna ostatnich paru lat - w większości domów od dłuższego czasu jest przynajmniej jeden... :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zakładam że PCtowiec będzie grał na padzie? Bo sporo ludzi tak robi, a granie na klawie i myszce w cokolwiek innego niż FPSy, strategie jest mniej przyjemne niż na PC. Po za tym - zestawiłem obie platformy tak by koniec końców zakup jednej czy drugiej miał swoje zakończenie na stosunkowo podobnym poziomie "przyjemnościowym" że tak to ujmę - grafika na obu sprzętach będzie podobna więc dorzuciłem (warto zaznaczyć że tylko dodatkowo) pada od X360 jako opcjonalny kontroler.

Co do telewizora HD - nie pisałem że HD, a że LCD/plazmę, choćby HDReady, i nie każdy, tylko spora większość, te 70-80%. Przy cenach rzędu 1,5k za 42 cale jest to wydatek do przełknięcia nawet dla biedniejszych rodzin (notabene nawet tych najbiedniejszych stać na TV w HD i satelitę, bo co mają robić na zasiłku :trollface:). Fakt, stary CRT czy 17' LCD ma w domu spoooro ludzi ale na podobnej zasadzie prawie każdy ma w domu jakieś tam TV. Klawa i mysz to akurat marginalne koszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sporo ludzi tak robi, a granie na klawie i myszce w cokolwiek innego niż FPSy, strategie jest mniej przyjemne niż na PC.

Rozumiem, że chodzi o pady. wink_prosty.gif Co nie zmienia faktu, że się z tym nie zgadzam. Rzeczywiście, pad był wymieniony jako dodatkowy ale są tańsze niż te od X360 i może nawet znajdą się jakieś dobre (tu przyznam się, nie wiem - jedyny pad, jaki podłączałem do kompa, to mój Sixaxis).

Co do telewizora HD - nie pisałem że HD, a że LCD/plazmę, choćby HDReady,

To HDReady to obraz SD? tongue_prosty.gif

Fakt, stary CRT czy 17' LCD ma w domu spoooro ludzi ale na podobnej zasadzie prawie każdy ma w domu jakieś tam TV.

Niby tak, ale puść sobie obraz w HD na "jakimś tam TV". Ja mam monitor CRT i nie narzekam na jakość obrazu, a odpowiednik rozdzielczości 720p, na której chodzi większość gier (choć nadal są gry sub-HD na konsolach) to nie jest jego górny limit (choć nie jest to obraz panoramiczny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Brak piractwa ( przynajmniej na ps3 tongue_prosty.gif )

A księżyc jest z sera. Poza tym co to ma do rzeczy?

5. Możliwość gry w jakości HD na dużym telewizorze

A na PC nie można bo...?

7. Lepsza optymalizacja sterowania

Na PC masz pad i myszkę, na konsoli tylko pad, to jest takie lepsze?

Sam lubię grać na konsoli, ale jak już podajecie zalety konsol to nie piszcie takich bzdur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

5. Możliwość gry w jakości HD na dużym telewizorze

A na PC nie można bo...?

Bo nie każdy ma w PC-cie kartę telewizyjną??

7. Lepsza optymalizacja sterowania

Na PC masz pad i myszkę, na konsoli tylko pad, to jest takie lepsze?

Nie każda gra na PC obsługuje pada - przykład choćby Mass Effect w którego na konsoli gra się rewelacyjnie na PC-cie już nie bo sterowanie jest lekko do bani.

A jeśli mam sobie połamać palce na sterowaniu PC-towym i mam do wyboru wersję na konsolę to wybieram tą drugą.

Jak dla mnie jeśli chodzi o sterowanie PC jest dobry do strategii, ale wszelkiego typu wyścigi, strzelanki itp tylko konsola.

2. Grając na konsoli nie muszę się zastanawiać czy nowa gra mi "pójdzie" bo może sprzęt już jest za słaby

Wymieniać można wiele...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

5. Możliwość gry w jakości HD na dużym telewizorze

A na PC nie można bo...?

Bo nie każdy ma w PC-cie kartę telewizyjną??

Karta telewizyjna to urządzenie służące do oglądania telewizji na PC. Żeby oglądać obraz z PC na TV trzeba mieć kartę graficzną. Pewnie też nie każdy ma...

strzelanki itp tylko konsola.

Aha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta telewizyjna to urządzenie służące do oglądania telewizji na PC. Żeby oglądać obraz z PC na TV trzeba mieć kartę graficzną. Pewnie też nie każdy ma...

strzelanki itp tylko konsola.

Aha.

To co najmniej dziwne - bo jakoś do mojego telewizora PC-ta podłączyć się nie da :,( chociaż może to dlatego, że telewizor jest jeszcze z zeszłego wieku.. no cóż na nowy to mnie jeszcze długo nie będzie stać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mit dawno obalony, na dzień dzisiejszy C2D i HD4850 wciąż wystarczą do jako takiej gry w najnowsze tytuły, a ta karta ma już 4 lata.

3. Poniekąd prawda, bo instalacja gier na konsolach jest znacznie mniej upierdliwa i z reguły sprawniejsza.

4. Na PS3 tego problemu nie ma, jednak X360 boryka się z plagą piractwa już od dawna i MS niewiele w tej sprawie zamierzał, zamierza i będzie zamierzał robić.

5. Taa, w 720p na 42 calach - powodzenia. Dlatego jeśli mogę to podłączam current-genowe konsole pod monitor 24' - obraz jest mniejszy i dzięki temu pikseloza nie wali tak po gałach.

6.Lolwut!? Dawno i nieprawda.

7. Przy 90% przypadkach podłączamy pada pod PC i mamy to samo sterowanie co na konsolach. Ale fakt, współczesne gry tworzone są pod kontrolery konsolowe.

8. Cała masa bijąca na głowę tą garstkę exów PCtowych pinch.gif.

9. True.

10. Jakie to ma znaczenie? To, że niektóre porty PCtowe wyglądają tak samo jak na konsolach (bo >90% wygląda lepiej), uważasz za wadę?

Bo nie każdy ma w PC-cie kartę telewizyjną??

<facepalm>

Wymieniać można wiele...

Napisać takie stwierdzenie jest łatwo, także leć z tymi kolejnymi argumentami a my będziemy je skutecznie zbijać :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mit dawno obalony, na dzień dzisiejszy C2D i HD4850 wciąż wystarczą do jako takiej gry w najnowsze tytuły, a ta karta ma już 4 lata.

Właśnie ? do jako takiej gry

5. Taa, w 720p na 42 calach - powodzenia. Dlatego jeśli mogę to podłączam current-genowe konsole pod monitor 24' - obraz jest mniejszy i dzięki temu pikseloza nie wali tak po gałach.

Wolę pikselozę niż domyślanie się gdzie ja właściwie jestem na mapie i jak mam dojechać do celu ? przykład chociaż Burnout Paradise i mapka w rogu ekranu która na monitorze miała by może 3 na 3 cm

Wymieniać można wiele...

Napisać takie stwierdzenie jest łatwo, także leć z tymi kolejnymi argumentami a my będziemy je skutecznie zbijać

Nie chciałam się powtarzać, ale skoro chcesz:

  1. Brak konieczności patch?owania gry
  2. Lepsze sterowanie
  3. Możliwość grania na dużym ekranie
  4. Wkładam grę i mogę grać a nie czekam godzinę aż mi się zainstaluje a potem jeszcze się okazuje, że muszę ściągać najnowsze sterowniki bo na tych co mam gra nie chce ruszyć, albo gorzej moja karta grafiki albo system powoduje konflikt i mogę zapomnieć o grze.
  5. Gry które nie ukażą się na PC-cie ? przykład seria Final Fantasy ? na PC ukazały się tylko 2 części (nie liczę wersji wyłącznie online) lub chociażby ICO albo Okami na PS2
  6. Brak kabli
  7. Bajery takie jak chociażby Kinect czy Move
  8. Na mojej PSP mogę grać wszędzie
  9. Sorki nazwę to ergonomią gry ? nie muszę siedzieć na krześle tylko mogę się wygodnie usadowić przed telewizorem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Bzdura, jak podłączysz się do sieci to wymaga pobrania łatek.

2 - Zależy od gier.

3 - Bzdura, już była o tym mowa.

5 - Każda platforma ma swoje exy, to żaden argument.

6 - Bzdura, trzeba kable tak samo jak i na PC. Bezprzewodowe pady i myszki też zresztą istnieją.

7 - No właśnie, bajery.

8 - Mówimy o next-genach, nie o handheldach.

9 - Bez sensu zdanie. Na PC też mogę siedzieć przed TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ? do jako takiej gry

Co najmniej średnie detale i rozdzielczość full HD w dużej większości gier. Daje to lepszej jakości tekstury nie wspominając już o widocznej różnicy w rozdzielczości. To konsole zahamowały rozwój PC i z jednej strony od 3 lat mamy możliwość za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić konsolę i olać upgrade'y ale działa to też na PC i gracz blaszakowy również nie jest zmuszony wymieniać podzespołów raz na rok.

Wolę pikselozę niż domyślanie się gdzie ja właściwie jestem na mapie i jak mam dojechać do celu ? przykład chociaż Burnout Paradise i mapka w rogu ekranu która na monitorze miała by może 3 na 3 cm

I powiesz mi że siedzisz metr od tego 42 calowego telewizora czy tam na podobnej odległości co przeciętny użytkownik PC'ta siedzący przed monitorem smile_prosty.gif?

1. Nonsens. Gry na konsole co raz to dostają nowe aktualizacje. Zawsze można odłączyć konsolę od internetu ale działa to w obie strony - również przy PCcie.

2. Argument ten został już zdementowany powyżej, nie będę się powtarzał chytry_prosty.gif

3. To samo tyczy się PC, a więc bullshit.

4. Poniekąd plus, ale - gry na PS3 same proszą o instalację na którą trzeba zezwolić, natomiast w przypadku X360 niezainstalowanie gry wiąże się z mieleniem płyty w napędzie i wynikającym z tego dużym hałasem.

5. Gracze Diablo, Starcrafta i WoWa pozdrawiają trollface.gif

6. Rozumiem, że chodzi o to, iż potrzeba znacznie mniej okablowania na podłączenie PC niż konsoli? Coś w tym jest i to chyba niespotkany wcześniej i całkiem uzasadniony argument in plus dla konsol. Wystarczy praktycznie kabel zasilający i HDMI do odbiornika, pod moim biurkiem komputerowym panuje natomiast taki bajzel że szkoda gadać trollface.gif

7. Na upartego ok, ale kto tego używa? U wszystkich moich znajomych stoi to zakurzone i od dawna nieużywane, kupione jako nowinka i wywołujące jedynie zażenowanie po dłuższym użytkowaniu.

8. Ja na swoim laptopie też, do internetu też zajrzę i zrobię kupę innych rzeczy trollface.gif

9. Taa, a mi na fotelu dyrektorskim wybitnie niewygodnie siedzi się przed komputerem, jak na worku kartofli normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...