Skocz do zawartości

Nextgeny vs PC


sruba66

Polecane posty

@ nie sądzę czy za rok bedzie mu daleko do średniego. Może parametrami tak, ale efektywnoscią w grach na 100% nie. Mój 2 letni niemal sprzęt (Phenom IIx3, GTS250 1GB)na tle nowości wygląda już lekko nieświeżo. Tylko, że na razie wszystko chodzi...na max+pierdoły takie jak PhisiX np. w Mafii II. I sądzę, że ta machina mi jeszcze trochę posłuzy bez upgrade'owania.

Kupienie dziś średniego kompa z podzespołami uważanymi własnie za "srednie" na prawdę nie zrobi róznicy bo i dziś i za rok wszystko bedzie chodzić na max. Postep, postepem, ale na dzień dzisiejszy nikt nie potrzebuje kart graficznych za 1000zł.

A co do pytania to Xbox w czasach wydania miał dosc mocną konfigurację, która szybko się zestarzała(za co "winę" ponosi 8800GT), przez co musiano gry naprawde dobrze optymalizowac aby na x360 w ogóle ruszyły.Mocne kompy z 2007r dalej "żyją" choc mozna na nich odpalać gry już raczej w jakosci konsolowej. Więc w sumie teraz to nie tylko konsola długo ciągnie ale i komp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 981
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Więc w sumie teraz to nie tylko konsola długo ciągnie ale i komp.

Głównie dlatego, że teraz prym wiodą Xbox 360 oraz Playstation 3, a developerzy najczęściej przygotowują gry na te dwie platformy + ewentualnie na PC. Stąd też rzadko kiedy wykorzystuje się technologie daleko bardziej zaawansowane od Xa oraz PSa. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gier PC vs Konsole oczywistym jest, że najlepsze PCty odstawiają konsole ( a w szczególności X360). Wiadomo też, że gra multiplatformowa będzie lepiej wyglądać na blaszakach. Jednak całkiem inna sprawa się ma z exclusiveami na konsolę Sony. Moc PS3 wciąż nie została wykożystana w 100%. Niemal każdy nowo wydany exclusive podnosi poprzeczkę techniczną coraz wyżej. U2, GOW3 a teraz KZ3 wyglądają obłędnie i śmiało mogą konkurować z najładniejszymi grami wydawanymi na PC. Świetnym jest, że czteroletnia konsola nadal ma ogromne pokłady mocy jak na te czasy :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dlatego, że teraz prym wiodą Xbox 360 oraz Playstation 3, a developerzy najczęściej przygotowują gry na te dwie platformy + ewentualnie na PC

Oczywiscie, że tak. Chociaz jest sporo wyjatków. Chociażby AC II wyglada ładniej na PC. Albo Mafia II która na PC wygladała sporo ładniej+ miała efekty PxisiX do których wcale potężnej machiny nie trzeba. A wiekszosc gier i tak wychodzi na PC, PS3, X360

Niemal każdy nowo wydany exclusive podnosi poprzeczkę techniczną coraz wyżej. U2, GOW3 a teraz KZ3 wyglądają obłędnie i śmiało mogą konkurować z najładniejszymi grami wydawanymi na PC

Tak się składa, że widziałem wczoraj U2 na PS3 i te krzyczenie o najładniejszej grze bez wzgledu na platformę to jakas pomyłka. Toż to nie ma startu do PCtowej Mafiii II nie wspominając juz o Crysisie bo to przepaść(4 letnim ). Nie ma się co oszukiwać ta generacja nie ma żadnych szans na chociaż dorównanie PCtom graficznie. GoW to przede wszystkim świetny styl graficzny. K3 może i wygląda obłednie jak ktoś nie widział Crysisa. Co nie zmienia faktu, że gra bardzo ładna. Ale nazywanie jej najładniejszym FPSem w historii to (gruba)przesada.

Zresztą http://www.gram.pl/upl/news/120071105172649.jpg

Crysis vs rzeczywistość

Moc PS3 wciąż nie została wykożystana w 100%

wykoRZystana

To czemu CryEngine 3 na PS3 wyglada gorzej niż CryEngine 2 na PC? COś mi się wydaje że takie grafiki jak na screenie powyżej nie ujrzysz raczej na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco głupie te gadki...

Ale po kolei:

Sony stworzyło niesamowicie nielubianą przez programistów bibliotekę programistyczną do PS3. Rezultaty? Poza paroma exclusivami gry wyglądają gorzej, niż na słabszym X360 (ta z kolei ma bibliotekę podobną do PCtowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brotip:

Jeśli już chcecie porównywać grafikę na konsolach i na PC to odpalcie tą wyżej wymienioną Mafię 2 na kompie o parametrach zbliżonych do X360. W innym przypadku rzucanie Crysisem to tylko kopanie leżącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska grafika na PS3 to wina idiotycznych portów, nie SONY. Spójrz sobie na God of War 3 i wskaż mi grę, która ma tak olśniewającą grafikę i nie spadają jej FPSy, a żeby było trudniej, to żeby była tak grywalna ^^. Activision z tym swoim Błąćk Ópśęm to się popisali :P. Ale w CDA kiedyś pisali, że jednak XB360 ma pod pewnym względem lepszą kartę graficzną lub procesor - więcej ogarnia, nie ma problemów z doczytywaniem tekstur. Dobra optymalizacja FTW, a jak twórcy chcą tylko zarobić, a są za debilni, żeby się postarać, to proszę bardzo, wytykajcie takie gry, jakby były jedynymi dostępnymi na PS3 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 w ogóle inaczej(i trudniej) sie programuje i to jest problem. Więc to właśnie wina dziadowskiej roboty Sony.

Własnie dlatego wyżej wymieniona Mafia II była najbrzydsza na PS3.

A portów na PS3 jest raczej mało bo zwykle gre robi sie od razu na wszystkie platformy. Ew. PC(które ma i tak prawie zawsze najlepsze wersje) ma porty z konsol

A God of War 3 jest ładny dzieki swietnemu stylowi. I chyba tylko dzieki temu. Bo jakość tekstur na kolana nie rzuca.

Jeśli już chcecie porównywać grafikę na konsolach i na PC to odpalcie tą wyżej wymienioną Mafię 2 na kompie o parametrach zbliżonych do X360.

To może być problematyczne. Bo części konsolowe(mocno) inne niż te z PCta. Cały X360 to konstrukcja działajaca trochę inaczej niż PC. Tym bardziej, że ta "genialna" technologia nie radzi sobie np. z AA. Aczkolwiek i tak wspomniana Mafia na przestarzałym juz sprzęcie typu(core 2 duo, 9800 GT) i tak bedzie wygladać lepiej niz na konsoli(x360 o PS3 nie ma nawet po co wspominać). Na GTS 250, Phenom II x3 to był już odlot po prostu.

W innym przypadku rzucanie Crysisem to tylko kopanie leżącego.

Niby dlaczego? Jak ktoś nie gra w kosmicznych rozdzielczosciach, (które zresztą od 1240x1024 i wyzej nie widać większej róznicy bo kropka jest już tak mała, że o wszystkim decydują ustawienia detali praktycznie)to gra pójdzie na full nawet na dość starym sprzęcie. Po prostu taka jest dziś rzeczywistość, a rzucanie Uncharted 2 jako pogromcy Crysisa jest niepoważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykoRZystana

To czemu CryEngine 3 na PS3 wyglada gorzej niż CryEngine 2 na PC? COś mi się wydaje że takie grafiki jak na screenie powyżej nie ujrzysz raczej na PS3.

Toć Ci pisałem, że multiplatformowe gry na PS3 wyglądają dużo słabiej niż exclusive'y.Co do porównania gier konsolowych na tle PC to OK źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że exclusiwe'y sony wyglądają konkurencyjnie (wiadomo, że do Crysis nie ma co porównywać) w porównaniu do najładniejszych gier PCtowych :rolleyes:.

X360 ma lepszą kartę graficzną niż w układzie PS3. I cała filozofia tworzenia świetnie wyglądających gier na PS3 jest taka, by przerzucić większość prac obliczeniowych na Cella.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 w ogóle inaczej(i trudniej) sie programuje i to jest problem. Więc to właśnie wina dziadowskiej roboty Sony.

Własnie dlatego wyżej wymieniona Mafia II była najbrzydsza na PS3.

Porty gier 2K są najgorsze i nie wiem dlaczego ciągle tego ktoś używa jako argument. Chcesz więcej? Inny fatalny port - NBA 2K11 czy Borderlands. Gry dużo słabsze graficznie niż odpowiedniki na innych platformach. Pomimo tego grywalne. Dlatego też problemu w tym nie widzę.

A portów na PS3 jest raczej mało bo zwykle gre robi sie od razu na wszystkie platformy. Ew. PC(które ma i tak prawie zawsze najlepsze wersje) ma porty z konsol

Nikt nie robi gier oddzielnie na PS3, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Gdyby było tak jak piszesz to multiplatformy na PS3 byłyby ładniejsze od tych na X360, dzięki zastosowaniu metody first-party Sony, czyli powielaniu plików na bluray (tak, dlatego ekskluzywne tytuły na PS3 ważą 40GB). Pierwszą taką produkcją od niezależnego od Sony deva będzie Portal 2.

@drugie zdanie - Takie gadanie, że PC ma zawsze najgorzej.

To może być problematyczne. Bo części konsolowe(mocno) inne niż te z PCta. Cały X360 to konstrukcja działajaca trochę inaczej niż PC. Tym bardziej, że ta "genialna" technologia nie radzi sobie np. z AA. Aczkolwiek i tak wspomniana Mafia na przestarzałym juz sprzęcie typu(core 2 duo, 9800 GT) i tak bedzie wygladać lepiej niz na konsoli(x360 o PS3 nie ma nawet po co wspominać). Na GTS 250, Phenom II x3 to był już odlot po prostu.

Dlatego nie piszę, żeby odpalić grę na sprzęcie złożonym z komponentów X360, tylko na czymś o porównywalnej mocy. Ja rozumiem, że konsola i PC działają na trochę różnych zasadach. Dlatego też podawanie z jednej strony Crysisa w maksymalnych ustawieniach i Mafii 2 na PS3 jest niesprawiedliwe i mało poważne. Jeśli już trudno byłoby taki sprzęt złożyc to proponuję to zrobić inaczej. Złożyć kompa za 800zł (x360 arcade) i sprawdzić czy Mafia 2 pójdzie. Absurdalne? Zdecydowanie. Taki charakter ma cała dyskusja o porównywaniu konsolowej i PCtowej grafiki.

Niby dlaczego? Jak ktoś nie gra w kosmicznych rozdzielczosciach, (które zresztą od 1240x1024 i wyzej nie widać większej róznicy bo kropka jest już tak mała, że o wszystkim decydują ustawienia detali praktycznie)to gra pójdzie na full nawet na dość starym sprzęcie. Po prostu taka jest dziś rzeczywistość, a rzucanie Uncharted 2 jako pogromcy Crysisa jest niepoważne.

Jeśli ktoś pisze, że Uncharted 2 jest ładniejsze od Crysisa lub o tym, że konsole obecnej generacji mogą dorównywać PCtom pod względem grafiki to nie ma pojęcia o sprawie i lepiej, żeby żył w słodkiej nieświadomości. IMO różnice grafiki pomiędzy platformami znaczą tak mało, że ja nie rozumiem po co ja się produkuję. Poza tym, na dużym TV w Full HD siedząc parę metrów od odbiornika ''nie widać większej róznicy bo kropka jest już tak mała'', a brak ustawień w niczym nie przeszkadza, bo takowe są niepotrzebne. Jeśli ktoś siedzi z lupą przy monitorze i szuka skaz takich jak gorsza jakość tekstur czy brak AA to prawdopodobnie takie zachowanie podchodzi już pod zaburzenia psychiczne i nadaje się do klinicznego leczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyć kompa za 800zł (x360 arcade) i sprawdzić czy Mafia 2 pójdzie.

A to Ty nie wiesz, że Micro$$$$oft sprzedaje Xboxa ponizej kosztów produkcji? Zarabiają na drogich grach. to że w sklepie ma cenę 800zł to nie oznacza, że tyle jest wart. Poza tym uważasz, że warto kupowac arcade bez dysku? Daj spokój

Phenom II x2 550 3,1 GHz 290zł

Gainward GeForce GTS 250 512 mb 320zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3 220zł

4GB DDR3 1333Mhz 120zł

Segeate Barracuda 320GB 130 zł

Corsair CX 500W 210zł

CoolerMaster Elite 130zł

razem bedzie jakies 1400zł. Kilka części z tego jest tu na wypasie i możnaby bardzo mocno obniżyć cenę tego zestawu biorąc np. 2 GB ramu, mniejszy dysk, kartę graficzną pokroju 9800GT która potrzebowałaby 400W zasilacza tylko. Moznaby też zamienić procka na coś jeszcze tańszego.

Cena obniżyłaby się dośc mocno a osławiona Mafia nie dośc że ciągle by działała to wygladałaby dalej bardzo dobrze. Na 9800GT powinna zreszta smigać na wysokich. Zreszta pomiędzy średnimi a wysokimi na PC nie ma ogromnej róznicy.

Mafia II ma bardzo niskie wymagania i bez probelmów namniejszych działa na np. 8600GT. Załozę się, że nawet na GF7 by poszła. IMO uwazam że komp za 800zł biorac pod uwage obecne ceny sprzetu dałby rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie 2006 rok, że koszt produkcji konsoli jest 2 razy większy niż jej cena detaliczna. Obecnie jest to 5-10%. Nie popadajmy w skrajność. Z jednej strony to archaiczny sprzęt, a potem wykonanie go kosztuje krocie. W takim razie podwyższam cenę zestawu do 900 zł. Dalej nie wierzę.

A dysk do arcade można dokupić jeśli ktoś chce używać Kinecta czy ściągać gry z Marketplace. Do normalnej eksploatacji nie jest on potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Challenge Accepted.

AMD Athlon IIx2 2,9 Ghz 210zł

Gigabyte GA-MA74GMT-S2 150 zł

GeForce GT220 Palit 512MB 210 zł

Geil 2GB DDR3 1333Mhz 69 zł

MODECOM Premium 400 ATX 139 zł

Cooler Master Elite 130 zł

WD Caviar Blue 250 GB 140 zł

wyszło ok 1000zł. Ale że dysk kazdy ma to mozna nawet go nie liczyć.

Karta w sumie też moze być tańsza. Mój kumpel grał w Mafię 2 na GF 8600GT 512 MB. A ana teraz tania jak barszcz. Około 120zł. Więc da radę zagrać na kompie za 900zł, mimo wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 Arcade z dyskiem 4 GB (na dema i gry z XBLA starczy) kosztuje 600 zł, nie 1000; za 800 to ja kupiłem 120 GB Elite w zeszłym roku (teraz już się tak nie znajdzie, bo po wprowadzeniu nowych modeli M$ wycofuje się ze starych).

Zresztą w przypadku Mafii II nie ma sensu porównywać, bo M2 była od początku robiona na PC, a potem portowana na konsole. I te porty są słabe. To samo dotyczy pierwszego Dragon Age'a (tyle że on pięknością nie był niezależnie od platformy).

I jeszcze apropo osiągów X360 - aktualnie nad ekskluzywnym dla klocka Codename: Kingdoms pracują graficzni czarodzieje z Crytek i przechwalają się, że wycisną z konsoli "110% możliwości". Także się zobaczy jeszcze, na co Xboksa stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zastosowaniu metody first-party Sony, czyli powielaniu plików na bluray (tak, dlatego ekskluzywne tytuły na PS3 ważą 40GB).

Skąd wziąłeś te brednie? :trollface:

Dead Space 2

Xbox 2 DVD - 13.5Gb

PS3 1 BD - 13,5Gb

Killzone 3 waży 40Gb bo są oddzielnie dodane filmiki normalne i odddzielnie 3D.

Gdzie te powielanie danych hę? To było stosowane w 2007 roku, ale nie teraz.

Zresztą w przypadku Mafii II nie ma sensu porównywać, bo M2 była od początku robiona na PC, a potem portowana na konsole. I te porty są słabe.

Nie są słabe, przynajmniej nie na Xboksie. Grało mi się świetnie, grafika była bardzo ładna tak jak i cała reszta. PS3 to też wszyscy narzekają, ale widziałem u kumpla i nie jest tak tragicznie. Ja tam wolę dobrą fabułę+mega grywalność, a nie patrzeć na super grafę i spadki klatek. Inaczej ludzie by nie kupowali Mafii 2 na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są słabe, przynajmniej nie na Xboksie.

Dwa słowa: screen tearing.

Też nie jestem fanem obsesyjnego sprawdzania osiągów z każdej strony, niemniej wersja PC jest zauważalnie lepsza od X360 (i nie mówię tylko o tym, że dochodzą opcje graficzne dla mocnego sprzętu), a PS3 to już w ogóle ma fatalny port.

Skąd wziąłeś te brednie?

Dead Space 2

Xbox 2 DVD - 13.5Gb

PS3 1 BD - 13,5Gb

Co to ma do rzeczy, skoro lubro mówił, że metoda jest stosowana w exach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nigdzie stosowana. Nie wiem skąd to wział, ale to są brednie. Dla właśnej ciekawości niech wejdzie na jakieś forum warezowe i zobaczy ile ważą gry. Dla przykładu KZ2 waży 12,5Gb, a nie 40Gb, U2 waży 22Gb, a nie 40GB.

Dwa słowa: screen tearing.

Przeszedłem Mafię 2 dwa razy i ani razu tego nie uświadczyłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem fanem obsesyjnego sprawdzania osiągów z każdej strony, niemniej wersja PC jest zauważalnie lepsza od X360 (i nie mówię tylko o tym, że dochodzą opcje graficzne dla mocnego sprzętu),

Mafia na X360 nie była pózniej portowana z PC. Z tego co mi wiadomo to na pewno wersje PC i X360 były tworzone równolegle a co do PS3 nie mam pewnosci. Przecież screeny i gameplaye jakie pokazano chociażby w czerwcu 2009 na E3 i nawet jeszcze wczesniej pochodziły właśnie z X360. Choć oczywiście główna platforma to PC właśnie.

Nawet podczas prezentacji jeszcze przed premierą Mafii(na Xboxie)widać było, że framerate czasami zauwazalnie spadał. I na pewno nie pozwoliło to na zapewnienie aż takiej grafiki jak na PC.

Zreszta nie widze powodu do narzekan bo Mafia II na Xboksie też wygląda bardzo ładnie. Aczkolwiek fakt, na PC Mafia II jest zauwazalnie ładniejsza.

PS3 to już w ogóle ma fatalny port

Zagraj w GTA IV pc, a dowiesz się co to znaczy fatalny port :D

W wersji PS3 nie ma dopracowanej trawy,brak AA(nie jest mozliwe na konsolach) tekstury minimalnie niższej jakości trochę bledsza kolorystyka. I tyle. Ne wiem czy ludzie od PS3 myśleli, ze dostaną efekty takie jak PhisiX?

i nie mówię tylko o tym, że dochodzą opcje graficzne dla mocnego sprzętu

Chodzi Ci o APEX PhisiX? Dziękuję w takim razie za nazwanie mojego 2 letniego niemal już kompa(GTS 250, Phenom IIx3,4GB DDR3)"mocnym sprzetem" xD. IMO te efekty są bardzo fajne i moim zdaniem zauważalnie podnoszą jakość oprawy.

I jeszcze apropo osiągów X360 - aktualnie nad ekskluzywnym dla klocka Codename: Kingdoms pracują graficzni czarodzieje z Crytek i przechwalają się, że wycisną z konsoli "110% możliwości". Także się zobaczy jeszcze, na co Xboksa stać.

Cos mi się wydaje, ze Crysisa 2 bedzie już ekstremalnie trudno przebić, tak aby zachowac płynnosć. Moga tu wchodzić w gre jakieś triki majace ukryć niedociągnięcia. No ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak patrzę na te zachwyty grafiką na konsolach to dla mnie po prostu żenada.

Rozumiem że np. U2 najlepiej wyglądająca niby gra na konsole ale jako najlepiej wyglądająca gra ogólnie to ja nie wiem co ci ludzie za klej wąchają. Nie no na serio na serio fake rozdziałka hd bo nawet nie pełne 1280x720 czyli HD Ready i widzę to kumpla na ekranie 1080p - normalnie pikseloza taka że nawet upscale nic nie da. Zgadzam się że jak na konsole ładna ale jako najładniejsza gra wliczając co osiąga się na PC to niestety wtopa niezła. Mój blaszak ma 2 lata i jedynie CW chodzi mi w 1650x1080 na dx10 gamer natomiast reszta moich gier działa w 1920x1080 czyli prawdziwe 1080p (jakieś 3 miesiące temu kupiłem P2270hd) oraz AAx2-AAx8 i full detale . W DX11 to raczej dopiero za rok zainwestuję teraz wystarczy mi DX10(czekam aż ceny spadną). Co do gadek o cenach gier - ehem ustawa o paserstwie się kłania. W praktyce pc+kolekcja gier=konsole+kolekcja gier. Jedyna różnica to jakość grafiki gdzie zazwyczaj króluje PC chyba że port na odwal zrobiony.

No i teraz należy poruszyć kwestię sterowania czyli kolejny przykład głupoty. Siedzienie wygodnie na kanapie w odległości 5 metrów przed tv i granie na bezprzewodowym padzie. I nie wiedzieć czemu jakieś 75% fanatyków konsol zapomina że na PC też można mieć bezprzewodową myszkę,klawiaturę i pada. Tylko z padem na PC są zasadniczo 2 szkopuły jeśli chodzi o RTS i FPS. W RTS to ilość klawiszy a w fps DPI w rodziałce 1080p. O ile z RTS to wiadomo ale w przypadku FPS no niestety pad nie jest zbyt precyzyjny w rozdziałce 1080p. Więc w tym przypadku mamy mniej więcej po równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)normalnie pikseloza taka że nawet upscale nic nie da.

Po tym zdaniu aż mi się żal Ciebie zrobiło. Do dziś lubię sobie sięgnąć po jakiegoś oldschoola - teraz jest to BG2 - w czym żadna grafika mi nie przeszkadza. Nie rozumiem zupełnie takiego podejścia jakie prezentujesz. "Grafa, grafa uber alles", tylko, że poza grafika gra musi mieć coś do zaoferowania i nie zmienią tego tysiące dupereli, wodotrysków i jakichś "określeń graficznych" których nawet nie jestem w stanie zapamiętać...

Co do gadek o cenach gier - ehem ustawa o paserstwie się kłania. W praktyce pc+kolekcja gier=konsole+kolekcja gier.

Chcesz przez to napisać, iż transakcja kupno-sprzedaż gier używanych zalicza się pod paragraf? Jeśli tak, to nawet tego nie skomentuję...

Jedyna różnica to jakość grafiki gdzie zazwyczaj króluje PC chyba że port na odwal zrobiony.

Jak dla Ciebie to jest jedyna różnica, to pewnie nie mam co się rozpisywać. Widać, że nie akceptujesz tego, iż ktoś może mieć inny pogląd na kwestię konsola-PC i próbujesz - niczym wyborca PiS'u na Onecie - głosić swoją jedyną i najprawdziwszą prawdę. Dla jednego plusem będzie to, że obecnie to konsole uważane są za "sedno" grania w oczach developerów i to one otrzymują masę exclusive'ów, których na PieCu nie uświadczysz (oczywiście nie twierdzę, że PC owych exclusive'ów nie posiada).

No i teraz należy poruszyć kwestię sterowania czyli kolejny przykład głupoty. Siedzienie wygodnie na kanapie w odległości 5 metrów przed tv i granie na bezprzewodowym padzie.

Radziłbym Ci dziecko zacząć szanować współrozmówców, ponieważ "przykładem głupoty" może być Twoje podejście do wypowiadania się na forum. Ty po prostu nie jesteś w stanie zaakceptować tego, że ktoś woli konsolę niż PC'a, więc raczej dyskutować z Tobą nie zamierzam, ponieważ jest takie fajne przysłowie o "sprowadzaniu do poziomu i pokonywaniu".

Sam niejako tylko z konieczności mam PC'a do gier i niedługo mam zamiar przerzucić się na PS3, ponieważ dla mnie pad jest po 1000 kroć wygodniejszy do gier jakie preferuję, do tego masa tytułów które mnie interesują, a o których na blaszaku mogę zapomnieć - m.in. God of War, Uncharted, Red Dead Redemption, Fight Night, UFC, MMA, Demon Souls i jeszcze kilka mógłbym wymienić. :) Dla mnie po prostu PC jako platforma przy której mogę się rozerwać umarł... Czasu mam mniej niż kiedyś, i tak jak swego czasu w Rome:TW przegrywałem dosłownie setki godzin, tak obecnie Empire zagrałem ledwie kilkadziesiąt. PC u mnie zostanie jako źródło zarobku, które jest mi potrzebne na studiach, ale jako platforma do zabawy stał się daleki od moich oczekiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co wyczytałem tutaj i w jednym z tipsomaniaka największymi zaletami konsol wg Was są:

- Wygoda - kanapa, wielki telewizor

- Brak instalacji - wkładasz i grasz

- Pad - lepiej sprawdza się w grach niż klawiatura + myszka

- Konsola = Dobra karta graficzna

- Automatyczne ściąganie patchy

- Tytuły, których nie posmakują pecetowcy

- Producenci głównie skupiają się na konsolach

Przed wypisaniem zalet PC'ta (wg mnie) chciałbym coś wytłumaczyć. Gdybym miał możliwość kupna konsoli, to bym to zrobił i wtedy PC zapewne przestałby być przeze mnie postrzegany jako platforma do gier. Natomiast jeśli miałbym wybierać pomiędzy pecetem a konsolą, to wybrał bym PC, bo jest bardziej przydatny, a i jako platforma do gier sprawdza się nie najgorzej.

Największe zalety PC IMHO to:

- Myszka i klawiatura + możliwość podłączenia pada

- Gry MMORPG

- Gry Strategiczne

- Lepsza grafika

- Mnóstwo modów!

Nie wpisywałem tu "możliwość pracy przy komputerze" lub "mogę pisać na nim na forum CDA", bo to inna kategoria. O ile się nie mylę, to w tym topicu Konsole i PC'ty walczą o tytuł najlepszej platformy do gier. I tą walkę z pewnością wygrywają konsolę. Natomiast jeśli chodzi o uniwersalność, to rządzi PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moim zdaniem, na konsolach najlepiej grać w bijatyki, gry sportowe, wyścigowe, zręcznościowe i platformowe. Gdyż pad pozwala nam operować grą szybko, sprawnie i do tego wygodnie,czyli tak jak wymagają tego gry wymienionego typu, lecz nie jest za dokładny, na przykład w Call Of Duty do na konsoli bym nie wyrobił, albo n nie daj boże w WoW-a. Kontynuując, pc jest dobre do strategii, bardziej rozbudowanych strzelanek(czyli większości strzelanek) RPG, MMO, MMORPG. Tak ja uważam, lecz kto co lubi... To tyle, niech żyje komputer! :tongue:

dzięki zastosowaniu metody first-party Sony, czyli powielaniu plików na bluray (tak, dlatego ekskluzywne tytuły na PS3 ważą 40GB).

Skąd wziąłeś te brednie? :trollface:

Dead Space 2

Xbox 2 DVD - 13.5Gb

PS3 1 BD - 13,5Gb

Killzone 3 waży 40Gb bo są oddzielnie dodane filmiki normalne i odddzielnie 3D.

Gdzie te powielanie danych hę? To było stosowane w 2007 roku, ale nie teraz.

Zresztą w przypadku Mafii II nie ma sensu porównywać, bo M2 była od początku robiona na PC, a potem portowana na konsole. I te porty są słabe.

Nie są słabe, przynajmniej nie na Xboksie. Grało mi się świetnie, grafika była bardzo ładna tak jak i cała reszta. PS3 to też wszyscy narzekają, ale widziałem u kumpla i nie jest tak tragicznie. Ja tam wolę dobrą fabułę+mega grywalność, a nie patrzeć na super grafę i spadki klatek. Inaczej ludzie by nie kupowali Mafii 2 na PS3.

:nuke: zgadzam się, nie liczy się tylko grafa i multi, ważna jest fabuła!!! :eyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak myślicie, w jaki sposób premiery PS4 i X720 wpłyną na pecety? Bo niewątpliwie będzie niewyobrażalny postęp. Chcę kupić nowy komputer i waham się, czy nie poczekać, aż premierę będą miały nowe konsole i twórcy gier zaczną w pełni wykorzystywać ich potencjał. Wtedy pojawią się nowe procesory, karty graficzne, więc ceny teraz mocnego sprzętu spadną. I czy warto czekać rok, na rozwinięcie sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co, na pewno jakoś tam wpłynie nowa generacja konsol, ale tak naprawdę ten kto kupuje konsolę kupuje ją aby grać i raczej nie zwraca uwagi na grafikę. Jedno jest pewne, na konsolach powstają lepsze exy niż na PC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...