Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siboth

Zasilacz do moich podzespołów

Polecane posty

Cześć, zepsuł mi się mój aktualny zasilacz i muszę kupić nowy, moje podzespoły to GeForce 9600 GT, procesor Intel Celeron (nie pamietam dokładnie, 2 rdzenie 1,4 ghz) 4GB ram. Kable do dysku to SATA i potrzebny kabel dodatkowy zasilający karte graficzną. Chciałbym nowy zasilacz by kosztował do 130 zł, w sklepie gościu zaproponował mi zasilacz I-Box 500W (dokładnej nazwy nie znam) za 120 zł, z tego co czytałem jakies markowe zasilacze nie są tak wymagane do tak słabych podzespołów jakimi są moje, więc pytanie czy kupić tego I-Boxa czy jakiś lepszy z internetu, liczy się dla mnie czas. Jakby jakies informacje byl potrzebne to prosze pytać to powiem, żeby potem nie bylo, że mi zasilacz nie pasuje :D.

P.S Miałem Fortrona 350W ale się zepsuł po 2 czy 3 latach, później też jakiś z czarnej listy "Whitenergy" dokładniej ,450W miał, po pół roku padł, czyli pare dni temu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych zasilaczy ponoć nie bardzo jest sens schodzić poniżej Corsaira VS 450, ale jeżeli nie planujesz zbyt szybkiej wymiany sprzętu (i nie widzisz sensu kupowania zasilacza w cenie zbliżonej do wartości całego Twojego komputera), to leżak magazynowy od Fortrona (z allegro) za ~50-70 zł wydaje mi się najlepszym pomysłem (jeżeli nie miałby wtyczki PCIe, to kartę musiałbyś podłączyć przez przejściówkę), bo będzie to pewna konstrukcja (nie to co I-Box, który może nieźle zaszkodzić w razie awarii) i do tego na gwarancji. Ewentualnie możesz też wziąć pod uwagę jakiegoś używanego Chiefteca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten ibox to myslicie ze to zly pomysl na moj sprzet?
Nie, I-Box to zły pomysł niezależnie od sprzętu, który mają zasilać (podobnie jak pseudo-zasilacze innych marek o wątpliwej jakości).
prosilbym o jakies naprawde tanie oferty
Sam wolałbym się wstrzymać z polecaniem czegokolwiek konkretnego, zostawiając to osobom bardziej obeznanym. O ile jednak dobrze pamiętam, to seria HHN jest jedną z lepszych, ale nie wiem, czy nie uda się znaleźć czegoś atrakcyjniejszego (jeden sprzedawca wystawia sporo modeli za 70 zł z darmową przesyłką kurierską i 3-letnią gwarancją).

A przejściówka wygląda tak. Jeżeli nie została przypadkiem dołączona do karty graficznej, to najlepiej poszukaj jej na allegro z odbiorem osobistym lub w lokalnym sklepie - koszty wysyłki zapewne przynajmniej podwoją jej cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić gdzieś w sklepie w mieście niż przez internet poniewaz przez internet nie mam pewności co do kabli i potem zwracać to znowu itp. Bylem dziś w dwóch sklepach komputerowych i w komputroniku zaproponował mi Chiefteca 500w za 170 a na osiedlowym Logic 420 za 90zl co myślicie o tym logicu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitenergy 500W miałem, a do tych kabli nie mam pewności bo się nie znam i do końca nie wiem jaki wybrać w internecie wiem tylko ze jest wejście do dysku sata i dodatkowe VGA, zależy mi również na czasie by mieć zasilacz jak najszybciej, ale przemyślalem ze dobrze by było tego Chiefteca kupić bo niedługo sobie powoli uzbieram pieniądze i uaktualnie kartę graficzną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zasilacz ma wtyczki SATA, każdy dobry zasilacz ma też przynajmniej jedną wtyczkę do karty graficznej (PCIe). Przykładowo Chieftec GPA-500S8 (zakładam, że o nim mówisz) ma taką jedną. Lepiej by się było skierować w stronę Corsair VS450, Antec VP-PC 500W lub SilentiumPC Vero L1 500W, które mają dwie takie wtyczki, jak również dłuższe kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- to samo co Logic. Nie warto.

Tak przy okazji - te lokalne sklepy (poza Komputronikiem) mają jakieś strony z ofertą?. Jakie inne sklepy występują w Twym mieście?

Do 150 zł w Komputroniku:

http://www.komputronik.pl/product/192412/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Antec_VP_PC_500W.html

http://www.komputronik.pl/product/166723/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_GPA_500S8_bulk.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam miasto to Zielona Góra. W tym Cyberioniedo 150 zł nie ma nic sensownego, a i tak to co jest ma ceny "lekko" zawyżone. Podobnie w innych sklepach.

Jeśli koniecznie musi byc lokalnie, to pozostaje Komputronik. Jest jeszcze sklep partnerski Sferis na Chopina, ale dobrych zasilaczy do 150 zł za wiele tam nie ma (chyba że za taki uznać chiefteca GPA 400 W za 140 zł).

Edit:

Jest też punkt odbioru Alsen, lecz również atrakcyjny w tej kategorii zbyt nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...