Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki był sens transferu Vorma do Tottenhamu

Nie szukaj sensu w transferach forsowanych przez Levy'ego wink_prosty.gif.

Zła wiadomość - Barkley może pauzować nawet 2 miesiące, więc polecam zmianę graczom, którzy mają zawodnika Evertonu w składzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj sensu w transferach forsowanych przez Levy'ego

Zastanawiałem się czy coś mi nie umknęło (np. odejście Friedela). Jako fan The Toffees muszę niestety przyznać, że transfery Liverpoolu wyglądają całkiem ciekawie. Szczególnie Lovren i Lallana mogą być strzałem w dziesiątkę. Chociaż ten drugi podobno podłapał jakiś uraz, ale chyba ominą go tylko trzy mecze.

Ja w ogóle nie polecam zawodników Evertonu. Dlatego, że wszystko się tam rozkłada na cały zespół, obrońcy bardzo drodzy, podobnie Howard, a już dawno nie było sezonu, żeby jakiś pomocnik czy napastnik nastrzelał tam mnóstwo bramek w jednych rozgrywkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio sprowadzenie Vorma do Tottenhamu tak dziwi? Mają Llorisa jako pierwszego bramkarza, Friedel ma 43 lata i do śmierci mu bliżej niż dalej zapewne, a drugi bramkarz jest potrzebny.

Mój skład wygląda tak:

  • Joe Hart, Jussi Jaskalainen - Lloris pierwszy bramkarz, a doświadczony Fin na ławie
  • John Terry, Ron Vlaar, Rio Ferdinand, Fabricio Collocini, Cristian Gamboa - Terry i Rio pewnie skłóceni ale co tam. Na ławce w pierwszej kolejce zasiądzie Gamboa - gość ma za sobą dobry mundial, ale nie zagra w pierwszym spotkaniu. Zastanawiałem się nad Senderosem, ale na mundialu zagrał tylko z Francją, i zawalił przy 3 golach. Wasyla odstawiłem bo nie jestem pewien czy będzie w pierwszej jedenastce.
  • Santi Cazorla, Tom Ince, Steven Gerrard, Mile Jedinak, Oscar - ten ostatni to mocny punkt Crystal Palace i ulubieniec kibiców, Cazorla to pierwszy skład Arsenalu, dobrze zagrał o Tarczę Wspólnoty i był jednym z najbardziej starających się Hiszpanów w Brazylii; Gerrard ostatnio ma serię wpadek, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie był w pierwszym składzie. Oscar na ławie.
  • Emmanuel Riviere, Peter Crouch, Connor Wickham - Crouch na razie na ławie, ale myślę że trochę postrzela.

Czyli: Joe Hart - John Terry, Ron Vlaar, Fabricio Coloccini, Rio Ferdinand - Tom Ince, Mile Jedinak, Steven Gerrard, Santi Cazorla - Emmanuel Riviere, Jozy Altidore.

1FqQldi.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwowi wchodzą w kolejności, w jakiej są ustawieni, jeżeli "podstawowy" zawodnik nie zagra. Tak więc może być tak, że rezerwowy zdobędzie np. 10 punktów, ale nie wejdzie, bo nikt ze składu nie wypadnie. Rotować nie wolno, bo jak teraz coś pozmieniasz, to będzie aktualne na następną kolejkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hańba tym, co uzyskali mnie punktów niż ja. Dostałem karne -8 za dwa transfery, które jak się okazało obowiązują dopiero od nowej kolejki, choć karniaki doliczyło mi już teraz. Ligą się nie interesuję, wziąłem udział dla jaj i wybrałem najbardziej znanych grajków, przy czym autopomoc dobrała mi...dwóch kontuzjowanych, o czym nie wiedziałem. Dzięki temu jestem w środku tabeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Turek, chyba mnie ograsz w tej kolejce. Zaczęło się całkiem nieźle dla mnie, bo solidnie zapunktowała praktycznie cała obrona, ale zawodnicy Arsenalu, którzy mieli być moją główną siłą ognia dostają od twoich z Evertonu. Tak przegrany matchup może mnie słono kosztować. Czas chyba pakować klamoty i pozbywać się zarówno Giroud i Sancheza. Pierwszy idzie na bank do odstrzału, a drugiemu dam może jeszcze z jedna, czy dwie szanse.

PS Już chciałem zwalniać Girouda, ale ta gra jednak nauczyła człowieka cierpliwości. Okazało się, że skończył z jedną bramką, więc nie ma dramatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda dzisiaj. Przychodzę, patrzę, Hull 1:0 ze Stoke, Tottenham 4:0 z QPR. Wchodzę w pierwszy... i już na starcie facepalm, bo Chester dostał czerwoną... Po paru minutach Shawcross strzelił gola i mnie zadowolił.

W meczu Tottenhamu kapitan Eriksen się w niczym szczególnym nie zapisał, ale za to Michał Adebajor gol i asysta, więc nieźle... Cuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Wykorzystałem dziką kartę i jak na razie nie żałuję, bo punktują ładnie, ale niestety mocno nie trafiłem z ławką. Hutton kosztujący 4 mln siedzi z czystym kontem, a Larsson właśnie asystował przeciwko United. Ale ogółem kolejka powinna wyjść na przyzwoitym poziomie, mam nadzieję, że Rooney coś strzeli (niestety van Persie już wrócił, więc będę chyba kombinował z innymi zawodnikami mającymi być głównymi punktującymi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej kolejce musiałem spaść z pierwszego miejsca. Kapitan Rooney tym razem nic ciekawego, Nolan i Johnson nie zagrali, a wchodzący za nich Robertson i Nugent ugrali razem 3 punkty. Został tylko Sterling, nawet jego dobry wynik nie uratuje mi tej kolejki. Po niej chyba wykorzystam dziką kartę, bo nawarstwiły mi się kontuzje + Wenger cuduje z napastnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zmieniam wiele. Dopiero początek sezonu, to pozwolę temu składowi trochę okrzepnąć. Dokupiłem tylko Curtoisa za Speroniego. Bez Pullisa Crystal Palace już mi nie gwarantuje czystych kont jak przed rokiem, a Belg wygryzł Cecha i pokazuje swoimi interwencjami, że Chelsea może być spokojna o swoją bramkę. Na razie muszę się poważnie zastanowić nad swoimi "działami" z Arsenalu. Liczyłem na lepszą formę Alexisa, ale widzę, że na razie przeciętnie to wygląda. Rooneya jeszcze zostawiam, bo być może Manchester złapie lepszą formę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda wszystkim którzy wywalili Coste ze składu bo myśleli, że nie zagra xD

Szkoda bo akurat przed kolejka zabrałem mu kapitana i dałem ramsey'owi bo sam myślałem, że Costa wejdzie tylko na jakieś ostatnie minuty lub będzie niewidoczny przeciwko dość silnemu klubowi. No ale myślę, że to i tak się zwroci i ramsey przeciwko leicester coś wsadzi mimo ich słabej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymając Rooneya w składzie i jako kapitana powoli kopałem sobie grób w naszej lidze. Ani razu jeszcze nie dobrałem dobrze zawodnika. Dobrze, że błysnął Puncheon, który zaliczył dużo punktów, bo byłby niezły dramat. Sanchez i Sterling też coś strzelili, więc być może będą dzisiaj za nich jakieś bonusy. Mocno zawiódł napad i nie spisała się obrona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrałem się dziś odświętnie i niezwykle szykownie - założyłem nowiutki komplet Tottenhamu i zasiadłem przed telewizorem, licząc, że Lloris, Eriksen i Adebayor uciułają dla mnie choć tyle punktów, żebym przekroczył średnią. Gdzieś tak po 70 minucie poszedłem cichutko łkać w kącie.

...

Przed chwilą zalogowałem się do FPL i oczom nie wierzę - o ile sprowadzony Jovetić szału nie zrobił, to wymiana Bainesa na Bronka Ivanovicia i przekazanie opaski kapitańskiej Sigurdssonowi okazały się strzałem w dziesiątkę. Islandczyk zarobił mi dziś 22 punkty biggrin_prosty.gif. Reszta moich kochanych patałachów strasznie słabo, ale taka to była kolejka - City przerżnęło, Spurs przerżnęli, a obrona Chelsea, łącznie z Courtoisem, nie zapisze meczu z Evertonem do udanych (Caulker z QPR zarobił więcej punktów niż Terry). Punktowo wyszło słabo, ale za to przyjemnie oglądało się tę kolejkę w telewizji. Nawet jakimś cudem wskoczyłem na pierwsze miejsce w klasycznej lidze. Oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

Nie wiem czy tak przyjemnie, bo jednak Man United remis 0:0, City ze Stoke też nie porwało. W ogóle to więcej bramek się naoglądałem w Ekstraklasie. Everton z Chelsea trochę uratowali widowisko. Sanchez dostał +3, więc skończył na 10. Był wicekapitanem, więc mogę tylko pożałować, że Rooney zagrał. Lovren też na ławce, a trójka moich obrońców bez czystych kont. Mam tylko nadzieję, że Chilijczyk się rozegra w Arsenalu, bo ostatnio wygląda to całkiem obiecująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z kumplem Everton z Chelsea i to zdecydowanie była udana kolejka (oczywiście pomijając katastrofę na WHL). Newcastle - Palace też na plus, a ManU oglądam od zeszłego sezonu jako kabaret biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakimś cudem wskoczyłem na pierwsze miejsce w klasycznej lidze.
Lol.

Moja dzika karta jednak chyba była dobrym wyborem. Znowu zle dobralem ławkę, ale szczęśliwie na boisko nie wszedł Clichy i zastąpił go mój 9-punktowy Jones (za co dostał ten bonus z Burnley - nie wiem, ale oglądałem kątem oka). Teraz pozostaje wymienić Szczęsnego na Fabiańskiego i Eriksena na Fabregasa i powinno być dobrze. Ewentualnie się skuszę jeszcze na Azpiliquete może, no i trzeci napastnik u mnie raczej do wymiany. Ale ogólnie na razie nie jest źle, ale mogło być znacznie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zdawało mi się, że Teb prowadzi, a chyba Orginsky na drugim miejscu. Biorąc pod uwagę moje "trafienia" kapitańskie cieszą mnie wasze problemy :D Głównie dlatego, że tracę póki, co jedynie 25 punktów, co przy osiągach mojego składu nie jest najgorszym wynikiem. Mogłem też pożałować meczu Villa - Hull, bo niewiele brakło a Vlaar miałby czyste konto. Ja też się powoli zastanawiam kim zastąpić Eriksena. Gość miał świetną końcówkę sezonu, a tu nic nie punktuje i coraz mniej gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dokonać co najmniej jednej zmiany w ataku (niestety poskutkuje to karą punktową sad_prosty.gif) - mam kontuzjowanych Sturridge'a i Joveticia. Jovetić powinien grać za tydzień, a Sturridge'a planują wykurować na derby. Macie jakieś propozycje transferu?

BTW, kogo dajecie na kapitana? Ja liczę, że Sigurdsson poradzi sobie z Chelsea :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie przemodelowałem skład, wykorzystałem dziką kartę. Teraz wygląda to tak:

Lloris - Vlaar, Ivanović, Dier - Di Maria, Sigurdsson, Ramsey, Fabregas, Eriksen - Welbeck, Weimann. Na ławce w tej kolejce Fabiański, Naismith, Lovren i Janmaat.

Na kapitana wybrałem Fabregasa, liczę na jego asysty. tongue_prosty.gif

Z napastników to Diego Costa, jest tańszy od Sturridge'a. Poza tym na razie w czołówce kilku graczy, którzy pewnie nie utrzymają zbyt długo takiej punktowej formy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...