Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Krinczfred

Polecane posty

[...] OBNOSZENIE SIĘ Z TYM JAK Z TROFEUM uważam za niepoprawne. Sztab ludzi ciężko pracuje nad daną produkcją, my mamy z niej masę radochy, a jednocześnie chwalimy się jak tanio ją kupiliśmy (10% ceny, ok, po co twórcy mają zarobić), a inni nam przyklaskują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne podbicie midbasu = umcyk umcyk

Wycofanie tonów średnich = nie słyszysz wokalu

Gigapodbicie tonów wysokich = soprany gwałcą ci uszy

Podsumowując, jest to preset stworzony przed dwunastoletniego fana dumbstepu, który kupił tani headset Creative'a i używa EQ aby zamaskować jego fatalny dźwięk.

bycie 'professional with sound' i używanie equalizera raczej nie idą razem w parze

Truth be told, samo używanie EQ nie jest jakoś szczególnie tematem tabu w audio, o ile działaniem takim dążysz do wyrównania pasm (stąd nazwa equalizer - wyrównywacz). Przykładowo, ja go używam do ucięcia sopranów na Superluxach i podbicia midów na SHE3590. Tępione są za to takie działania jak powyższe gdzie efekt końcowy jest po prostu nieprzyjemny dla ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sobie ustawiłem taki preset i to co usłyszałem*, było całkiem dziwne, w niektórych piosenkach wokal brzmiał jakby był w jakiejś bańce, przytłumiony, a wokół niego dudniące basy. Dość nieprzyjemnie to brzmiało

* - I tak jestem głuchy jeśli chodzi o muzykę, więc pewnie coś pokręciłem, nie mówiąc o tym, że pewnie wybrałem złe utwory/piosenki do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem z tydzień temu do szkolnej biblioteki, coby nadrobić braki i pożyczyć w końcu "Nowy Wspaniały Świat".

Okazało się, że jest tylko jedna kopia, i to nieobleczona w plastik(nikt nie pożyczał) pomimo, że według karty biblioteka ma to na stanie od 1988 roku. Krincz i ironia w jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...