Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

Iskier z początku oglądałem wszystkie ale potem większość stawała się nudna (zapewne dlatego, że słabo rozumiem angielski mówiony - z pisanym lepiej) i po jakichś 10s przerywałem każdą. Poza tym ostatnio w tamtym momencie byłem grubo ponad rok temu. :)

Jak wyżej - trza było włączyć napisy.

No to nie mów, że już od roku stoisz na ostatniej misji i nie wykonujesz jej? xD

BTW: Spiler z cut-scenki jakiej nie obejrzałeś -

Roman został zastrzelony przez zamachowca, który chciał zabić Nika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Bierz wersję X360. Podszkolisz angielski, pograsz płynnie (nie wiem czy GTA IV w ogóle odpala na jednordzeniowych procach) i wygodnie, bo sterowanie w czwórce za pomocą klawiatury i myszki to w paru punktach jakaś parodia.

Grałem w czwórkę na PC i chociaż uwielbiam wszystkie odsłony GTA, to GTA IV sobie w połowie odpuściłem. Dla odmiany, tę samą czwórkę na X360 przeszedłem i zaraz po niej pochłonąłem jeszcze Epizody. Gra się nieporównywalnie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ey, Panowie, mam pytanie.

Chcę sobie kupić GTA IV ale mam dylemat.

Lepiej kupić na kompa (jeden rdzeń 3 ghz, 8600 gt z 256 mb oraz 2 gb ramu ) i grać na małych detalach po polsku (spolszczenie wydano :P )

czy na xboxie po angielsku , nie martwiąc się o detale i inne tego typu sprawy ?

Wedlug mnie na kompa po polsku, bo jak ja grałem było dopiero spolszczenie 50% i w dalszej części gry miałem chyba w 2 misjach tak że sie musiałem domyślać co mam zrobić bo średnio znam angielski ;) Jak dla mnie jak najbardziej na kompa a twoj nie jest wcale taki zły (tylko grafa troche).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygodnie, bo sterowanie w czwórce za pomocą klawiatury i myszki to w paru punktach jakaś parodia.
Pozwolę się nie zgodzić. Grałem zarówno w wersję na konsole (X360 i PS3) jak i na PC i po prostu lepiej grało mi się w zespole klawiatura + mysz. Gryzoń ma tą jedną przewagę nad padem, że zdecydowanie lepiej się z niego IMO celuje. Na konsoli miałem problem, bo albo auto aim działał średnio wybierając cele albo ciężko było wcelować... na kompie wbijam z M4 i robię totalną rzeź bez specjalnych problemów. Z jeżdżeniem to kwestia przyzwyczajenia. Ja dosyć szybko zacząłem czuć model jazdy ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z przedmówcą, nie wiem co Ci nie pasuje w klawiaturze + myszce. Grałem na PS'ie, Xbox'ie i moim kłomputerze i zdecydowanie najlepiej się gra na PC'cie. Model jazdy na początku trochę mi się nie podobał (po tym jaki był w SA), ale po jakimś czasie zaczęło mi się bardzo przyjemnie jeździć.

Już oczywiście już nie wspominam o celowaniu, bo na konsolach to jest po prostu męka :P Co mnie jeszcze na konsolach denerwowało, to ciągłe wciskanie buttona to sprintu >.< ileż można!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przeszkadzało? Machanie myszką. W minigierkach i przede wszystkim fruwaniu - przecież to jest jakiś koszmarek, żeby suwać myszką wte i wewte. W ogóle nie zostało to dostosowane pod ten kontroler, tylko żywcem przeniesione z analoga. Z miernym skutkiem.

Strzelanie? Bez żartów. GTA IV, jak każda część, nie wymaga szczególnej precyzji. Auto aiming już w ogóle sprawia, że jest łatwo, a i przycelować sobie spokojnie można, jak się nie dociska triggera. Nie przypominam sobie żadnej sytuacji, w której miałbym problem z wycelowaniem.

Do tego oczywiście trigger + analog to tak z 10x lepsze, precyzyjniejsze rozwiązanie dla kierowania pojazdami niż WSAD. Stopniowalność kąta skręcania i stopniowalność przyspieszenia. Jak ważne jest to w tej serii, gdzie za kółkiem spędza się lwią część czasu chyba nie muszę tłumaczyć.

GTA IV na PC jest gorsze - mniej wygodne i kiepsko zoptymalizowane (na podanej konfiguracji raczej nie ma szans, żeby poszło bez screen tearingu, bo na moim dwurdzeniowym procku na minimalnych był zauważalny - a stawiam, że będzie cięło, albo w ogóle nie odpali). Jak ma się opcję innej platformy, to nie należy się wahać ani chwili. No, chyba że ktoś ma naprawdę mocny sprzęt i pada do PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelaniny w wersji konsolowej są trudniejsze,ale też bardziej satysfakcjonujące. Więcej chaosu,więcej strachu. A na PC? Chowasz się za murkiem,i strzelając "na ślepo"(tak,oczywiście)sadzisz headshoty.

Inna sprawa,że GTA IV na konsole wygląda po prostu ŁADNIEJ niż na PC,co jest chore.No,ale cóż poradzisz.Dobra gra? Ojciec-grać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się opcję innej platformy, to nie należy się wahać ani chwili. No, chyba że ktoś ma naprawdę mocny sprzęt i pada do PC.

To prawda, że do GTA trzeba mieć super maszynę, ale z padem to już przesada. Pada mam od dawna i w żadną z częsci GTA nie grałem na nim. Nie rozumiem jak w GTA można grać na padzie, jasne, że lepiej lata się na nim helikopterami/samolotami, ale po za tym co? Lepiej prowadzi się wozy? Wg mnie nie, bo to jest kwestią przyzwyczajenia, bądź treningu. No i celowanie, myszka jest na pewno o wiele bardziej precyzyjna. Dla mnie GTA = klawiatura + mysz :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przeszkadzało? Machanie myszką. W minigierkach
OK, odnośnie minigierek mogę się zgodzić, bo za nic, ale to za nic nadal nie rozgryzłem do końca działania kuli do kręgli a już w bilardzie nie mam kompletnie czucia jak uderzać i widać, że nad tym nie popracowano ;P Albo np. zabawa w picie w klubie z TBoGT, to jest chyba niemożliwe, żeby machać myszką to przejść ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA również uważam że jak grać w GTA (obojętnie jakie) to tylko klawiaturą i myszką ;D

Sam grałem na konsoli w GTA IV(PS3), GTA San Andreas(PS2), GTA Vice City(PS2), GTA III(PS2).

Ale grałem również w te części na kompie i o wiele lepiej gra się na klawiaturze z myszką, na padzie jedynie w San Andreas dość fajnie mi się grało, komfort porównywalny z gra na komputerze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekałem tylko na sterowanie śmigłowcami ale.... trochę polatałem i lata mi się bardzo dobrze, nawet potrafię już z jakotaką precyzją strzelać z Buzzarda do celów naziemnych :D

Rzeczywiście w czwórce lata się śmigłowcami tak jakoś sztywno. Najgorzej jest wymanewrować między wieżowcami, gdy goni się inny helikopter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej prowadzi się wozy? Wg mnie nie, bo to jest kwestią przyzwyczajenia, bądź treningu.

Naprawdę trzeba udowadniać, że czarne jest czarne, a białe jest białe? To tak, jakbym się spierał, że pad jest równie dobry jak myszka do strzelania... ech.

1. Triggerem może dowolnie dostosować stopień przyspieszenia. W przypadku W i S jest to czysto zerojedynkowe. Punkt za precyzję dla pada.

2. Analogiem możesz dowolnie dostosować kąt skręcania, zależnie od wychylenia gałki. W przypadku A i D znowu jest zerojedynkowo. Znowu punkt za precyzję dla pada.

Jasne, jeździć się klawiaturą da - sam grałem we wszystkie części GTA na kompie za pomocą klawiatury i myszki. Tyle że pad jest tutaj dużo dokładniejszym narzędziem niż cztery klawisze. W czwórce jest to szczególnie ważne, bo model jazdy zmienił się z typowo arcade'owego na bardziej realistyczny.

Inne wady GTA IV w wersji PC, nieobecne w wersjach konsolowych już wymieniałem, więc jeszcze tylko przypomnę średnią ocen - jest o 8% niższa w przypadku portu pecetowego. Nie bez przyczyny, to nie jest tylko moje widzimisię, że w GTA IV lepiej gra się na konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo model jazdy zmienił się z typowo arcade'owego na bardziej realistyczny.
Cóż, czyli dla mnie to kwestia odczucia ^^ Oczywiście, nie zaprzeczam a nawet potwierdzam fakt, że w wielu przypadkach (jednak nie w strzelaniu jak dla mnie) czucie pada czy tam gałki dokładnie jest plusem, ale też przez cały czas swojej gry nie zdarzyło mi się w myślach przeklinać zasuwanie na WSADzie ;=)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze w sprzedaży GTA IV na PC ? Bo ostatnio byłem w sklepie by zobaczyć w jakiej jest cenie a tu nigdzie jej nie było .. spytałem się "pana" który był na stanowisku i powiedział mi, że na razie wycofali ją ze sprzedaży...wiecie coś na temat "wycofania'' GTA z polskiego rynku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej (jeśli ci chodzi o sklepy) to znajdziesz w komputroniku, sam tam kupowałem. Tylko, że okładkę i wszystkie wkładki masz po angielsku, jest też na stronie Cenegi, ale tam jest drogie GTA, ale za to masz instrukcję i pudełko po polsku. Tragedia, że tyle sobie policzyli za przetłumaczenie paru stron...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze w sprzedaży GTA IV na PC ? Bo ostatnio byłem w sklepie by zobaczyć w jakiej jest cenie a tu nigdzie jej nie było .. spytałem się "pana" który był na stanowisku i powiedział mi, że na razie wycofali ją ze sprzedaży...wiecie coś na temat "wycofania'' GTA z polskiego rynku ?

Ten ''pan'' kłamał... Co to był za sklep ,bo w Empiku GTA IV PC powinno byc... A czy GTA IV EFLC PC było w sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze w sprzedaży GTA IV na PC ? Bo ostatnio byłem w sklepie by zobaczyć w jakiej jest cenie a tu nigdzie jej nie było .. spytałem się "pana" który był na stanowisku i powiedział mi, że na razie wycofali ją ze sprzedaży...wiecie coś na temat "wycofania'' GTA z polskiego rynku ?

Jest u mnie w empiku...

A jak chcesz nabyć to na Allegro jest.

EFlC też w empiku widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był z "pan" z MM, mówił mi, że wycofali bo nie można legalnie się zarejestrować na "games for windows", ale może tylko na jakiś czas akurat z tej sieci..nie wiem po odpowiedziach waszych jednak jest GTA w sprzedaży, więc ok :)

Jeszcze takie pytanko, pójdzie mi ta oto gra na moim kompie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był z "pan" z MM, mówił mi, że wycofali bo nie można legalnie się zarejestrować na "games for windows", ale może tylko na jakiś czas akurat z tej sieci..nie wiem po odpowiedziach waszych jednak jest GTA w sprzedaży, więc ok :)

Jeszcze takie pytanko, pójdzie mi ta oto gra na moim kompie ?

W MM też kiedyś szukałem pewnej gry i jej nie znalazłem... Ale z pomocą nadszedł Empik! :D A jeżeli o logowanie na Windows Live to prawda... Byc może wycofanie GTA IV zostało spowodowane zbliżającym się utworzeniem w POLSCE Windows Live??? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...