Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ma swoje zdanie i nie mozna go krytykowac, Dla mnie lepsze jest GTA Iv mimo tego ze grałem z godzinke, teraz chcę kupic na nowo, stwierdziłem wtedy ze jestem słaby z jezyka ang i nie bede sie bawił w taka gre 50/50,teraz spolszczenie dochodzi do konca patche ulepszaja gre wiec mozna sie pobawic na spokojnie, mam pytanko jednak, czy jesli chodzi o Multi są jakies kąplikacje ? czy taki banał jak w cod4 ? Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multi jest łatwy dosyć do opanowania (zwłaszcza po singlu), ale gra się dosyć przyjemnie ;) Troche mało ludzi jest :/ Mówisz, że słaby angielski ? Niko i Roman gadają ze słowiańskim akcentem, łatwo ich zrozumieć, większość informacji odnośnie fabuły można wywnioskowac z filmow.... Gra nie ma trudnego języka, ja zbyt angielskiego nie znam, a grę zrozumiałem prawie całą. Też czekam na spolszczenie od gta polska, z chęcią zagram 2 raz i uzupełnię braki fabularne, szkoda tylko, że spolszczenie wyjdzie za miesiąc dopiero :/

Ale lepsze to, niż czekać na spolszczenie od Cenegi, ktore nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wyjdzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patche które usprawniły grę to były 1.02 i 1.03. 1.01 jakoś nic nie wnosił i gra chodziła tak samo, natomiast po drugim patchu gra znacznie lepiej chodzi, jest więcej opcji graficznych, przez co można więcej detali zmniejszyć tj. szczegółowość wody itd. Trzeci patch wreszcie dał możliwość wyłączenia tych denerwujących cieni. Po spatchowaniu doszło jakieś 10-15FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły 3 patche, ale one wprowadzają tylko kosmetyczne poprawki a i optymalizację nie bardzo poprawiają. Tym niemniej jednak możesz pobrać najnowszy patch 1.0.3.0, który nie tak dawno powstał. Możesz go pobrać stąd :

http://rapidshare.com/files/211865959/GTAIV_Patch_1030.rar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Też czekam na spolszczenie od gta polska, z chęcią zagram 2 raz i uzupełnię braki fabularne, szkoda tylko, że spolszczenie wyjdzie za miesiąc dopiero :/

Ale lepsze to, niż czekać na spolszczenie od Cenegi, ktore nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wyjdzie :P

JAKI MIESIĄC?! To dziś powinno już być na luzie zrobione, jest 98%,a co tydzień tak z 3-4% przychodzą. Wiem bo patrze tam regularnie,i chcę to ściągnąć jak najszybciej, bo w Polsce jest dużo ludzi którzy mają GTA 4 na PC, i chcą spolszczenie. A co najgorsze GTApolska.pl ma mały transfer... Więc po 2-3 dniach będzie już po transferze.

EDIT: Ajjj,sorki Teken,zwracam honor. Faktycznie, teraz są już korekty. No to cóż, ten miesiąc trzeba odczekać. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie moze Trailerki ze strony GtA polska? ładnie sie prezentuje too... http://www.youtube.com/watch?v=0MQRy4zitxc&fmt=18 Zobaczcie tez na jakim kompie te GTA musiało byc odpalane jak wogole sie nie scina, ani jednego laga.

E tam gadanie. Ja nie mam jakiegoś świetnego kompa, a chodzi mi podobnie.

A co do spolszczenia, to jakoś nie chce mi się zaczynać gry od nowa. Jej angielska wersja nie jest specjalnie trudna do zrozumienia, więc nie rozumiem o co tyle szumu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie GTA 4 nie powala tak, jak poprzednie części. Grając w ,,trójkę'', VC i SA nie mogłem oderwać się od monitora, a w przypadku GTA 4 tak już nie było. Świat już nie tak duży, jak poprzednio, a poza tym jest tylko miasto i nie można podróżować po bezdrożach. Klimat także nie jest taki jak poprzednio, tak jak i zresztą fabuła. Arsenał broni również jest niewielki, a ciuchów do wyboru też nie ma za wiele. Grafika prezentuje się świetnie, ale to za mało, żeby gra była wspaniała. Poza tym wymagania też są wysokie, a o uciążliwej instalacji to już nawet nie wspomnę :rolleyes:. Mnie się podoba najbardziej SA, choć nie twierdzę, że ,,czwórka'' jest kiepska. Jest to bardzo dobra gra, ale nie tak świetna, jak poprzednie części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, mi się już odechciało czkeać na spolszczenie bo mam ochote zagrac jeszcze raz w GTA, a w wakacje czsu zbytnio nie bede mial bo ja jestem hardkorowy i jak siąde do jakiegoś singla to gram w niego dosłownie cały dzień.

UP: Mały arsenal broni ? To chyba gry całej nie przeszedłeś .... Akurat broni jest prawie tyle co w SA i to w zupelności wystarcza, i ciesze się, że nie ma tego śmiesznego miniguna (to w SA by durny pomysł)

Mało ciuszków ? OH, to nie GTA: Sims

IV nie ma klimatu ? haha to chyba najzabawniejsze, co dotąd przeczytałem o grze. Słaba fabuła ? hah.

Mala mapa powiadasz .... No super byla w SA, gdzie 1/2 terenu to pustynie i tereny, w które nie trzeba się zapuszcać bo fabula cię tam ani razu nie kieruje ... w IV masz wielkie miasto, podzielone na 3 wyspy, każde miejsce jest czymś zapełnione, nie ma zbędnych elementów ani bzdetów wciskanych na siłę.

SA mnie zniesmaczyło do siebie tymi durnymi kursami i marnymi elementami rpg (siłownia, nurkowanie itp iitd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Spolszczenie jest już w fazie końcowej. Korekta tekstu tylko została. A tak to wszystko jest już sprawne :thumbsup:, co mogę potwierdzić, gdyż sam jestem w ich ekipie :)

Oto informacja umieszczona na stronie GTAPOLSKA:

Koniec prac nad tłumaczeniem, rozpoczyna się korekta (13 maja 2009)

Dnia dzisiejszego udało nam się nareszcie zakończyć prace nad tłumaczeniem czwartej części serii Grand Theft Auto. Rozpoczęły się natomiast prace nad zapowiadaną korektą i wewnętrznymi betatestami gry. Przewidujemy, że prace te potrwają około miesiąca. Jeżeli nic nieoczekiwanego nie stanie nam na drodze (nie ukaże się kolejna łatka do GTA IV itd.) - bardzo prawdopodobne jest to, że w polską wersję GTA IV będziecie mogli zagrać już w pierwsze dni tegorocznych wakacji. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji zapoznać się z naszym spolszczeniem, możecie obejrzeć pierwszy mini-trailer oraz drugi mini-trailer, które dostępne są w serwisie YouTube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teken, w GTA IV jest naprawdę dużo tekstu. Masa linijek. A bywają momenty, że cały dział strony internetowej jest liczony jako JEDNA linijka. Takich tekstów mamy 39814. Do tego dochodzą modyfikacje tekstur i dogranie głosu do GPS-a. Nie jest to takie proste. :unsure:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole dobrze ze ktos sie wzioł za to... Powiem szczerze dla mnie to troszke bezsensowne robic gre ktora wiadomo ze na rynku gier bedzie wielkim tłustym pączkiem mimo tego ze kosztowała po 130-150 zł ale nie ma nawet polskiej wersji a nie kazdy zna tak dobrze ang zeby zrozumiec wszystkie dialogi (np ja) ale wiekszosc i tak grała mimo tego iz nie rozumiała wiekszosci.Dla mnie to bezsensu, oczywiscie bez obrazy,pozdrawim serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Cenega nie dostała praw do grzebania w grze .... Czyli nie mogli modyfikowac napisów.

Zresztą tak samo było chyba z SA, PL wyszło chyba po roku :D

Kiedyś tam pisali, że oficjalne spolszczenie od Cenegi będzie, ale kiedy to chyba nawet oni nie wiedzią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze dla mnie to troszke bezsensowne robic gre ktora wiadomo ze na rynku gier bedzie wielkim tłustym pączkiem mimo tego ze kosztowała po 130-150 zł ale nie ma nawet polskiej wersji a nie kazdy zna tak dobrze ang zeby zrozumiec wszystkie dialogi (np ja) ale wiekszosc i tak grała mimo tego iz nie rozumiała wiekszosci.Dla mnie to bezsensu, oczywiscie bez obrazy,pozdrawim serdecznie.

No nie rób z ludzi kompletnych kretynów... Nie większość a nieliczni, teraz to podstawa choć w najmniejszym stopniu znać język angielski. Poza tym dialogi nie są znowu takie specjalnie trudne do ogarnięcia, nie są jakieś orientalne, nie popadajmy w histerię :P . Poza tym ludzie rzucili by się na to nawet jeśli by w ogóle nie było wersji polskiej ( podobnie było zresztą z SA, które po roku dopiero było taniej i w wersji polskiej). Aczkolwiek doceniam pracę grupy spolszczającej - przynajmniej robią coś pożytecznego dla osób takich jak Ty - nie znających wystarczająco tego "obcego języka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze dla mnie to troszke bezsensowne robic gre ktora wiadomo ze na rynku gier bedzie wielkim tłustym pączkiem mimo tego ze kosztowała po 130-150 zł ale nie ma nawet polskiej wersji a nie kazdy zna tak dobrze ang zeby zrozumiec wszystkie dialogi (np ja) ale wiekszosc i tak grała mimo tego iz nie rozumiała wiekszosci.Dla mnie to bezsensu, oczywiscie bez obrazy,pozdrawim serdecznie.

mi tam wystarczaja opcja żeby włączyć napisy i już sobie dobrze radzę

o ile takiego Nico zrozumiałbym bez napisów to Little Jacoba nawet bym nie próbował tłumaczyć gdyby nie było napisów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwny jest fakt że przy tak kultowym tytule nie postarano się o lokalizację. ja tam angielski znam dość dobrze więc wystarczy mi, podobnie jak Tobie chuunin, włączenie napisów. jeśli chodzi o tłumaczenie to próbowałem, krótko po tym jak zacząłem grać, robić swoje własne spolszczenie. nawet gdzieś je mam jeszcze zapisane i niewykluczone że będę kontynuował robotę chociaż faktycznie, nie powiem, przy Little Jacobie i tym jego kompanie (nie pamiętam jak się zwał :tongue: ) zaczynają się schody

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...