Skocz do zawartości

Polecane posty

Ok.... Kupiłem i właśnie sie instaluje. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, mimo że czuje się troche wydymany. Oby wszystko działało, bo inaczej panowie z R* będą konać w mękach kiedy ich dorwę. Jak narazie "pozytywne" wrażenie zrobił autorun z jakimis krzakami.

EDIT:

Gdzie jest kod do kompanii graczy?

EDIT2:

Już sobie poradziłem... XD 50pkt gratis!

Ja *&^%*! Ilość g&^na jaka trzeba ściagnąć/zainstalować żeby zagrać jest nieziemska! Już 1h to instaluje, a to pewnie nie koniec niespodzianek...

Edytowano przez Dropsheep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te psioczenia na długość instalacji i zupełnie ich nie rozumiem. U mnie instalacja przebiegła bezproblemowo, trwała może z 25 minut. Zdążyłem przeczytać instrukcję na spokojnie i zrobić sobie herbatkę :P . Z rejestracją też nie było żadnych problemów.

Co do cieni to po dłuższym graniu nie zauważa się tego, że są takie jakie są. A jeśli chodzi o blur to jest on koszmarny. Włączyłem go na chwilę i od razu wyłączyłem bo gra jest po prostu brzydka. Idealny do zastosowania dla tych, którzy mają większe kłopoty z fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "kropkowatych" cieni i braku antyaliasingu:

Pisałem już to wcześniej ale polecam wcisnąć podczas gry klawisz "P" aktywujący filtr użyty również w wersji na konsolach. Dodaje on depth of field, motion blur, a także rozmywa lekko obraz maskując chropowatość cieni oraz schodkowanie krawędzi.

W GRIDzie blur był nawet fajny pasowało to do szybkiej jazdy. Jednak w GTA blur dal mniej wiecej taki sam efekt jak właczenie rozdziałki 800x600 na moim LCD.( normalnie mam 1280x1024)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko włączyłem filtr, tak jeszcze szybciej go wyłączyłem ;)

Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ostry obraz pełen niedoskonałości, niż nieudolna próba ich maskowania, która u mnie pogarsza tylko obraz (nawiasem mówiąc gram na rozdzielczości 1280*1024)...

Wystarczy narzekania - jestem gdzieś na około 50% (49 z kawałkiem) przejścia gry i muszę powiedzieć, że bawię się doskonale :D

Może jak przejdę główny wątek, wysilę się na jakieś większe podsumowanie? ;)

Mała ciekawostka - adresowana głównie dla fanów "Pulp Fiction" :D

Po jednej z misji Niko dzwoni i mówi: "Ted is dead" :)

Kojarzycie?

(pytanie retoryczne)

:P

Dialogi w tej grze są naprawdę genialne (jak napisał CormaC w recenzji wersji konsolowej: czuć jakby w scenariuszu, dialogach maczali palce Rodriguez i Tarantino :) )!

Mała informacja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą.

Zakoduj grę Grand Theft Auto IV na Kompanii Graczy! Wraz z Kompanią Graczy informujemy, że został uruchomiony system umożliwiający kodowanie gry Grand Theft Auto IV na stronie Kompanii. Za pomocą kodów Games for Windows znajdujących się w każdym opakowaniu gry, będą naliczane punkty na indywidualnym koncie i gra widnieć będzie jako zarejestrowany tytuł. Wystarczy kliknąć w link umieszczony pod zakładką Rejestracja Gry i wpisać kod z pudełka. Ze względu na utrudnienia spowodowane brakiem kodów Kompanii Graczy w pudełkach z grą GTA IV, każda osoba rejestrująca dany tytuł w nowym systemie otrzyma 50 punktów dodatkowo. Za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z tym tematem przepraszamy.

200 punktów na "Kompanii Graczy" drogą nie chodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrała się miarka... Czego najarał się projektant misji w GTA IV?!!!

O ile ciągłe strzelaniny są całkiem interesujące, to misje typu "śledzenie" są nudne i wkur... denerwujące. Nie dość, że nudne to jak flaki z olejem (zazwyczaj "pościg" ciągnie się przez pół miasta) to jeszcze te ciągłe "jesteś za daleko, jesteś za blisko" no szału idzie dostać!!! (dobrze, że choć w radiach Vladivostok i Brooker zapuszczają dość fajną muzę)

Ale kielich goryczy przepełniła misja z joggingiem Floriana... Nosz murwa kać! Ciągle coś mu się nie podoba... "Jesteś za blisko", "wskocz na mój tyłek"... Ile mam się za nim trzymać do cholery?!!!

Wybaczcie, ale po 16 próbie przejścia tej misji przekopałem pedzia, wyłączyłem grę i musiałem się wyżalić/wykrzyczeć... Ale bez kitu, za takie misje odjąłbym przynajmniej z pół punktu przy ocenie, ehhh... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna miec problemy z ta misja?? Po prostu biegniesz za nim w pewnej odlegosci, ogladasz cut scenke, robisz swoje i odwozisz go do domu. jakies 5 minut. Albo ja jestem taki dobry [ w co watpie....] albo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo wystepuje jakis bug i dlatego tak masz. Akurat w tej misji nie mialem zadnych problemow, na poczatku tylko cos tam zapiszczal, ze za blisko jestem, to zatrzymalem sie, odczekalem chwile i pobieglem dalej, jak dla mnie trudnosc misji jest gdzies w granicach 2/10 - a przerobilem caly watek glowny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big negatyw. JAK FRAMERATE MOŻE BYĆ TAK NISKI?! Ja na mojej maszynie Crisisa (co prawda bez AA) ciskam na maksymalnych ustawieniach, a tu wchodzi coś takiego i chodzi z prędkością 2-3 FPS. GTA jest przez to praktycznie niegrywalne. Instalowałem patcha (pomijam te wygłupy z rejestracjami w różnych serwisach) i co? To wyjaśni wam Hitler:

http://www.youtube.com/watch?v=0U67v4oV_dM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadel, to moze pochwal sie, co za "maszyne" posiadasz? Zauwazylem, ze wielu ludzi narzeka na problemy z gra, mimo iz wczesniej nawet nie spojrza na wymagania minimalne. Poza tym 2-3 FPS? to juz raczej nie gra, tylko cos z kompem - na forum poswieconym gta ktos wrzucil swoj wpis z wbudowanego w gre benchmarka - i na sprzecie z PIV i baardzo starym radeonem mial 9-10 fpsow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kielich goryczy przepełniła misja z joggingiem Floriana... Nosz murwa kać! Ciągle coś mu się nie podoba... "Jesteś za blisko", "wskocz na mój tyłek"... Ile mam się za nim trzymać do cholery?!!!

Wybaczcie, ale po 16 próbie przejścia tej misji przekopałem pedzia, wyłączyłem grę i musiałem się wyżalić/wykrzyczeć... Ale bez kitu, za takie misje odjąłbym przynajmniej z pół punktu przy ocenie, ehhh... :)

Jak napisał weosek, misja ta jest prosta. Też nie miałem problemów z jej ukończeniem. Więcej czasu spędziłem nad jej drugą częścią, ale przeszedłem za pierwszym podejściem. Poczekaj do ostatniej misji to zobaczysz :D. Ta dopiero mi nerwy zszargała :D.

Zacząłem wczoraj, podchodziłem do niej chyba z 6 razy, a dopiero dzisiaj skończyłem za drugim podejściem. Po skończeniu miałem coś około 68 % ukończenia całej gry. Pozostaje jeszcze wykonać misje dla Jacoba, eliminacja Most Wanted w dwóch dzielnicach (jedną już zaliczyłem), wybicie 190 gołębi, spotkanie reszty przypadkowych osób i wykonanie dla nich przysług, dostarczenie samochodów, na które zlecenia dostajemy MMS'em, wygrania wszystkich wyścigów dla Bruciego, uzyskanie 100% like u wszystkich przyjaciół i chyba wszystko. Chyba, że o czymś zapomniałem :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadel, to moze pochwal sie, co za "maszyne" posiadasz? Zauwazylem, ze wielu ludzi narzeka na problemy z gra, mimo iz wczesniej nawet nie spojrza na wymagania minimalne. Poza tym 2-3 FPS? to juz raczej nie gra, tylko cos z kompem - na forum poswieconym gta ktos wrzucil swoj wpis z wbudowanego w gre benchmarka - i na sprzecie z PIV i baardzo starym radeonem mial 9-10 fpsow.

Okaż litość i zanim zaczniesz zadać bezsensowne pytania, przeczytaj mój podpis. Troszkę bystrości "pliz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah,czyli rozumiem ,ze masz procesor, karte graficzna,ram i trzymasz ja podpieta do kontaktu? no to sie nie dziwie ze masz tylko 2 fpsy. Podpis nie trudno zauwazyc, chodzilo mi o bardziej szczegolowa konfiguracje - troszke bystrosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah,czyli rozumiem ,ze masz procesor, karte graficzna,ram i trzymasz ja podpieta do kontaktu? no to sie nie dziwie ze masz tylko 2 fpsy. Podpis nie trudno zauwazyc, chodzilo mi o bardziej szczegolowa konfiguracje - troszke bystrosci.

Z ciekawości - co da ci informacja o tym, jaką mam np. obudowę? No chyba, że spodziewasz się komputera mutanta (np. do w/w sprzętu dorzuć 25GB dysk twardy najlepiej 5400 obrotów a wszystko schowane w mikrofalówce). Przy odrobinie bystrości można się domyślić jaka w miarę jest konfiguracja reszty. Bo domyśliłbyś się, że zasilacz ma minimum 400W itd. Przynajmniej tego się spodziewałem po użytkownikach forum CD-A (mam, jak widać błędny, przesąd, że są tu ludzie bystrzy :)). Kończę już, opinię swoją przedstawiłem i nie będę sobie postów nabijać, bo nie o to chodzi, prawda?

Do zobaczenia za tydzień. Wierzę, że nauczysz się przez ten czas odrobiny uprzejmości.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze prosze... tak bystrosci od innych wymaga, a sam nia nie grzeszy.

Chodzi o to, ze nie da sie okreslic na podstawie 3 nic nie znaczanych wpisow dokladnej konfiguracji - a to ma ogromne znaczenie. Zwlaszcza, ze ciezko przewidziec, jaka jest konfiguracja wg domyslow. Athlon 4000+? Dobrze,zakladam, ze ten z 2003 roku, odpowiedz amd na p4. no to w takim przypadku moze byc z GTA IV problem.

Ja z kolei mam pentiuma, karte geforce, do tego monitor lcd - i mi gta IV dziala dobrze - co z tego, ze nie podalem reszty - [waznych] szczegolow. w koncu mozna sie domyslic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - co da ci informacja o tym, jaką mam np. obudowę?(..)

Płyta główna!! Co z tego że masz Quada GeForce 280 GTX i 4 gb ramu jak źle dobrana płyta główna zmienia to w syf?? (Podałem Quada bo chyba nie ma syfnych płyt głównych z podstawką dla Core i7...CHYBA) do tego przydatne też będzie jak podasz firmę która wydała twojego GF (mam nadzieję że ktoś mnie rozumie, nie wiem jak to się wymawia, ale chodzi o np. Palit Geforce cośtam czy Zotac :X) Ile masz ghz na procku też się przydaje no i prędkość pamięci... Nie chodzi o obudowy czy tam zasilacze..

no prosze prosze... tak bystrosci od innych wymaga, a sam nia nie grzeszy.

Dołączam się do tego stwierdzenia :P

A chcesz do niego dołączyć na urlopie? Da się zrobić...

[wies.niak]

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:

MSI K9N Neo

Karta graf.:

ASUS EN8800GTS

Proc:

AMD Athlon 64 X2 Dual 4000+

BTW sam fakt, że wyciągam Crisisa (pisałem o tym na górze 57 strony) na maxa (bez AA ale jednak) pozwala stwierdzić, że sprzętu nie mam zwalonego. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...