Skocz do zawartości

Polecane posty

Aldaron no szczerze nie obraź się ale rozbawiła mnie trochę Twoja wypowiedź bo:

1. By porównywać GTAIV do Crysisa czy Far Cry 2 to trzeba mieć niezłą fantazję bo na podstawie grafiki to raczej gier się nie porównuje skoro każda wychodzi z innej tematyki. Crysis ma grafikę a GTAIV ogólną miodność.

2. Za krótka? Jeżeli skupiasz się tylko na graniu od misji do misji to się nie dziwię, chociaż i z tym GTAIV starczy na długo a w tej grze nie chodzi tylko o wykonywanie misji a cieszenie się jej miodnością.

Ja sam gram już kupę czasu a skończyłem dopiero 25% z gry, dopiero co odblokowałem część miasta robiącą za Manhattan.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie moją wypowiedź dokładnie... Zaznaczyłem, że jednak grafika w tej grze nie jest aż tak ważna. Napisałem to, bo twórcy bądź co bądź jakąś ładną grafikę dać chcieli. O fabule to się nie wypowiadam, bo moim zdaniem nic się w niej nie zmieniło od ostatniej części. Jeżeli chciałbym sobie pojeździć tak spokojnie po mieście to OK, jednak pod tym względem wolę poczekać na Saints Row 2, ponieważ jest w niej wiele minigierek urozmaicających rozrywkę. Może są, ale ja jednak ich nie dostrzegłem, misje strażaka, policjanta, taksówkarza tak jak w poprzednich grach GTA, ale w SR 2, są nawet misje... szambiarza (ot, taki malutki przykładzik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie dzisiaj GTA IV, więc mogę się z wami podzielić wrażeniami z godzinnej sesji :D.

A więc tak:

1. Gra chodzi bardzo dobrze, płynnie, bez zwiech, a ustawienia mam podchodzące pod maximum. Tylko view distance mam ustawione na 36 bo jak dam wyżej to wyskakuje komunikat, że gra może sprawiać problemy, więc nawet nie zmieniałem wartości tylko zostało na 36. A i density car( czy coś takiego) mam na 60. Nie zmieniałem tego i nie wiem co to oznacza(wydaje mi się, że natężenie ruchu). Reszta suwaków na 100, a pierwsze dwie opcje to odpowiednio high, highest. I gra chodzi o dziwo bardzo fajnie(przynajmniej na razie :P)

2. Jazda samochodem. Do kamery można się naprawdę przyzwyczaić. Na początku może trochę przeszkadzać, że w czasie jazdy trzeba ją korygować myszką, ale ja po pół godzinie nie zwracałem już na to uwagi.

3. Model jazdy... Dla mnie to był mały szok. Nie grałem nigdy w gry samochodowe, gdzie model jazdy jest realistyczny (ostatnio jeździłem samochodem właśnie w GTA:SA). Samochód zachowuje się diametralnie inaczej niż w San Andreas. W poprzednim GTA jechało się samochodem jak po sznureczku. Teraz jazda samochodem wymaga większej wprawy i umiejętności. Za to wielki +. :D

4. Totalnym zaskoczeniem było dla mnie jak przy ostrej prędkości przywaliłem w słup i Nico wyleciał przez przednią szybę. Genialnie :D

5. Gdybym nie musiał się dzisiaj uczyć siedziałbym właśnie teraz przed GTA IV. Pozdro

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Totalnym zaskoczeniem było dla mnie jak przy ostrej prędkości przywaliłem w słup i Nico wyleciał przez przednią szybę. Genialnie :D

Tak, rag-doll w tej grze jest niesamowity. Często siedząc z kumplami przy Xboxie umyślnie wysiadałem z pędzącego wozu, by zobaczyć jak zachowa się bohater :D efekty były bardzo zabawne (wiem, chora zabawa :D). A tak poza tym, mógłbyś napisać jakiego masz kompa ? Ciekaw jestem jaki sprzęt tak dobrze dźwiga GTA IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo pozytywnie nastawiony co do tej gry. Już na samym początku jednak uraczony zostałem kupą ,utrudniających życie, różnorodnych rejestracji, pozyskiwania kluczy itp. Przebrnąwszy przez to wszystko odpaliłem grę i... tu kolejne rozczarowanie: nie mogę zmienić rozdzielczości tekstur, że już o zwiększeniu zasięgu wzroku nie wspomnę, a przecież wszystkie najnowsze tytuły chodziły mi do tej pory na max detalach bez żadnych problemów. No, mówi się trudno... oglądam pokazówkę, ładnie animowane postacie, a zwłaszcza główny bohater, niektóre tekstury są w tragicznej rozdzielczości, ale to jeszcze nie koniec świata. Zaczynam rozglądać się dookoła, spory ruch uliczny, więcej modeli postronnych osób w stosunku do SA i około 30 klatek na sekundę w momentach większej zadymy. Nie jest źle. Z ciekawości zwiększyłem zasięg wzroku i wszystko inne co tylko się dało, zignorowałem wyskakujące komunikaty o zbyt małej ilości RAMu na karcie, wracam do gry, a tam... żadnej różnicy w płynności rozgrywki, za to jakość grafiki wyraźnie się poprawiła. I teraz pytanie do panów z Rockstar: Jaki był cel takiego śmiesznego ograniczenia możliwości ingerowania w jakość obrazu (niektórych rzeczy zwyczajnie nie da się podwyższyć)? Jeżeli mój sprzęt rzeczywiście daleki jest od tego potrzebnego do grania z pełnymi ustawieniami, to szybko się o tym przekonam i skoryguję swój błąd, ale uzależniać to od ilości RAMu na karcie graficznej jest dla mnie zwyczajnie dziwne.

Jednak co by nie było GTA IV samo w sobie jest grą bardzo dobrą, niestety całkowicie położona optymalizacja psuje początkową radość z grania, lecz jeśli zaakceptujemy taki stan rzeczy to gra naprawdę wciąga.

No, to ja kończę i wracam do gry. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrego kompa, ale na pewno to nie nazwał bym go smokiem( core2duo 8400, 4GB Ram, gtx260). Idzie mi bez ścinek na ustawieniach jak powyżej. Gdy bawiłem się do tego suwakiem view dystans to po ustawieniu go bodajże na 48 (gra nie chciała dalej go dać XD) to animacja momentami spadała poniżej 20 klatek, więc DROBNE haczenie czasami się zdarzały, ale na pewno nie były do jakieś zwieszki i od biedy spokojnie dało się grać( ale i tak wróciłem do starych ustawień).

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już swój egzemplarz GTA IV mam od 2 chodzi na maxa i wogóle sie nie tnie (mój sprzęt Intel Core 2 Quad Q2400, 2gb Ram (producent GoodRam) Radeon HD4850 Głośniki Logiech X-540) gdy lecę helikopterm czuje się jakbym naprawde nim leciał Model jazdy jest miodzio :rolleyes: grywalnością mnie nie zachwyciła ciągle zawieź Romana tu zawieź Romana tam itd za to dźwięk ehh aż specjalnie właczam grę żeby posłuchać jak słychać strzały karabinu. MOja ocena 8/10.

UWAGA JEŚL MASZ PIRATA WINDOWSA I NIE MASZ SERVICE PACKA 3 ZAPOMNIJ O TEJ GRZE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie mam pojęcia na co wy narzekacie. Co z tego że tekstury się źle wyświetlają, a czasem coś się ścina skoro sama gra jest genialna. Ja pamiętam jak grałem w San Andreas mimo że przechodnie w ogóle się nie wyświetlali, a podczas wybuchów gra chodziła kilka klatek na sekunde, ale sama gra była świetna i to w ogóle nie przeszkadzało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krótka? No nie wiem... Gram 23 godziny i dopiero przeszedłem jakieś 60%, oczywiście połowa tego czasu poszła na inne rzeczy niż misje, ale to właśnie w tej grze jest wspaniałe - robisz co Ci się podoba.

Na X360 u kumpla chcąc zdobyć mu specjalny achievment za pobicie głównego wątku w mniej niż 30h zasuwałem główną linię fabularną jak poparzony, ale się udało :) 29h30coś minut ale fajne uczucie. A potem można oddawać się urokom miasta i robić np. dodatkowe zadania albo spotkania z random characters czy jak się zwą :P

O co chodzi z tą kasą w multi ? Po wygranym meczu jest dopisywana do kasy w single ?

Im więcej kasy tym lepsza ranga a to daje dostęp do jakiś nowych ciuchów, ale nic poza tym. Małym niuansem jest to, że tej kasy na level up trzeba mieć naprawdę DUŻO :) Więc trzeba albo tyrać w misje coop z kumplami i sprawdzonym teamem albo wymiatać w deathmathach i innych trybach rywalizacji :) (do singla nic nie daje)

32 osobowy multi... sprawdzał już ktoś? W ile osób tyra się w coopa? Nadal czwórka czy już np. ósemka? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow mi się udało przejść w godzin 20 ;). Serio, nie zrobiłem tylko misji na telefon, tak to wszystkie, bo nie wiedziałem, które są poboczne, a które wymagane.

Spoko, wierzę na słowo :) Powody chyba tych 29h są takie, że save miałem po kumplu, który trochę już tyrał i jednak nie sam główny wątek a dwa, że kilka misji partoliłem po parę razy :P a czas nadal leciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA JEŚL MASZ PIRATA WINDOWSA I NIE MASZ SERVICE PACKA 3 ZAPOMNIJ O TEJ GRZE

A dlaczego piracki Windows ma uniemożliwiać grę? Przeważnie wszystkie gry działają na pirackiej wersji.

Może myśli, że piraci nie mają skąd ściągać service packa tylko ze strony microsoftu :D

smd87 - twój komp jest bardzo mocny :o Patrząc na wymagania podane przez Rockstar gra powinna lecieć gładko a ty jednak wciąż masz jakieś tam haczyki... przecież przy tym configu o zwiechach nie może być mowy. Jednak poczekam na patcha, żeby nie psuć sobie rozgrywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie myśle tak takim debilem nie jestem to po pierwsze :P a po drugie czas jeśli ktoś ma pirata kupić oryginała a z tym servicem to tak napisałem żeby jak ktoś kupi nie spamował na forum że mu nie działa bo mu wyskakuje bład RM3C czy cos.

@dawidek3294443

zajmuje bardzo mało około 170mb

Edytowano przez Mariannos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hinca=> nie tyle haczy, co zdarza się gubić parę klatek, ale to dopiero jak przesadzę z view distance. Nobla dla gościa, którego sprzęt udźwignie view distance na fulla bez ścinek XD. Żaden patch tu chyba nic nie pomoże, bo żeby udźwignąć GTA IV ze WSZYSTKIM na full (razem z view distance!!!) to trzeba nie kompa a smoka.

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hinca

zaczynasz kłutnie bo albo jestes Debilem/lką albo ci sie nudzi dobrze wiesz o jaki bład mi chodzi

Hehe, nie będę się z Tobą wdawał w dyskusję, bo nie warto. Niestety nie wiem o jaki błąd Ci chodzi jedyny tego typu to RM40 i on dotyczy braku SP 3 / SP 1 (dla Visty), a nie jakiegoś pirackiego systemu. Koniec tematu.

@smd

Nobla nie dostanie chyba nikt :) Może po wyjściu patcha. Jak to było wcześniej zauważone - Crysis na fullach działa lepiej niż to przeklęte GTA, więc to chyba najgorsza konwersja konsola -> PC. Już chyba ten Resident 4 PC był bardziej udany...

Edytowano przez Hinca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no "kłutnie", czy już nikt nie uznaje autokorekty, bój siem Bóga człowiegu :lol: ! A co do wieszania: jak jest z traffic density czy czymś takim, chodzi o natężenie ruchu tak? Czy po ustawieniu tego na maxa są duże zwiechy?

Edytowano przez lorak997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam i czekam... Tak wszyscy narzekają, że view distance jest strasznie sprzętożerny, więc może mógłby mi ktoś powiedzieć, jak gra prezentuje się, gdy w/w ustawi się, powiedzmy, na 20% i czy z GTA nie robi sie wtedy Silent Hill? Pamiętam, jak grając w Mafię na niespełniającym wymagań kompie musiałem rysowanie mieć na minimum i jadąc autem normalnie po drodze nie widziałem chodnika, nie mówiąc już o smochodach przede mną, więc mam nadzieję, że za sprawą GTA te traumatyczne wręcz doświadczenia nie powrócą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no "kłutnie", czy już nikt nie uznaje autokorekty, bój siem Bóga człowiegu :lol: ! A co do wieszania: jak jest z traffic density czy czymś takim, chodzi o natężenie ruchu tak? Czy po ustawieniu tego na maxa są duże zwiechy?

Traffic density czyli w dosłownym tłumaczeniu gęstość ruchu ulicznego. Wydaje mi się, że chodzi właśnie o natężenie ruchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traffic density czyli w dosłownym tłumaczeniu gęstość ruchu ulicznego. Wydaje mi się, że chodzi właśnie o natężenie ruchu.

Czyli dobrze, że mam to ustawione na 60. Jeszcze by mi brakowało korków w GTA :P. Wystarczy, że je mam w życiu realnym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...