Skocz do zawartości

Polecane posty

Tak sobie czytam ten temat i się zastanawiam czy to kupić. Mogę mieć problemy z odpaleniem :/

Jeśli jednak naprawią optymalizację to na pewno kupię. Pozostaje mi wtedy tylko jedno pytanie: czy na jednej kopii GTA4 można założyć kilka kont do gry w sieci? (dla mnie i mojego brata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a więc gdzie leży problem?

Nieumiejętne posługiwanie się komputerem?

Usprawiedliwianie sobie słabej konfiguracji sprzętowej?

A może to sprawa odpowiedniego podejścia do danej gry?

Zgadzam się z tobą. Czytając w sieci różne rzeczy na temat GTA 4 zastanawiam się czy oby na pewno o tej samej grze mówimy? Lub czy ja nie kupiłem jakiegoś "wyjątkowego" egzemplarzu. Dziś ściągnąłem nowe sterowniki do mojego Geforca i już mi w ogóle się nie ścina (a gram na meduim/very high rozdziel 1280x1024).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zmiana rozdzielczości z 1440x900 na inną pozwoliłaby mi ustawić tekstury na high ale chyba wątpię.

Podpisuję się do tego co napisał yanuszek.

Możliwe, że jest to sprawa nieumiejętnego obsługiwania się kompem itp.

Co z tego, że ktoś ma 4giga RAMu i Core2Quad jak ma na przykład 32 bitowego XP, który widzi tylko 2GB i obsługuje jeden rdzeń, wtedy mogą faktycznie się pojawiać problemy.

Ja nie mam jeszcze do końca zaufania do Visty ale postanowiłem dmuchać na zimne i tak mam w kompie i WinXP i Vistę Ultimate 64 bit bym w razie czego mógł nowe gry odpalać spokojnie i sprawdziło się.

Na viście z SP1 mam załadowane praktycznie wszystkie gry czyli Fallouta3, GTAIV, Flight SImulatorX i powiem, że nie jest źle. Przynajmniej GTAIV właśnie chodzi mi bez problemów.

Do ludzi, którzy owe problemy mają. Sprawdzajcie na bieżąco czy wychodzą nowe sterowniki, nie obciążajcie kompa zbędnymi programami itp. i dobierajcie konfiguracje swoich maszyn tak by później nie płakać, że na XP się w GTAIV grać nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu..

Popelniles bledy. Conajmniej dwa. Primo, Xp 32 bitowy (i takze Vista 32 bit) widzi ok. 3GB, a nie 2GB RAM MAX. Secundo aby to zmienic nie trzeba kupowac Visty 64b. Jest przeciez Xp 64 bitowy.. a poza tym grajac na Viscie otrzymujemy DX10 / 10.1 ale za to -10 do 15% mniej wydajnosci w grach... (chyba ze to juz sie zmienilo?!).

PS Xp obsluguje max 1 rdzen? Dziwne.. I na bank nieprawdziwe.

Edytowano przez Adam__R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze,ze sami znaffcy ;)

No ale wracajac do tematu - szukalem roznych rozwiazan, juz myslalem ze bede zmuszony poczekac na patcha... Ale postanowilem sprawdzic jeszcze jedna rzecz - zmniejszylem jakosc tekstur z high na medium. i to "pomoglo"* :] Gra niestety wyglada przez to [troche] gorzej, ale za to mozna soie spokojnie pograc - i to w tej chwili jest najwazniejsze. I musze przyznac ze gra jset niesamowita :))

* - sam sie dziwie, czemu nie zrobilem tego na samym poczatku - ale doszedlem do wnisoku,ze skoro autoconfig takie ustawienia mi sugeruje [ czyli high ] to bedzie smigac... a tu psikus.

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu - nie paprycz. Wszyscy którzy próbują grać w GTA IV to idioci, a waść jesteś wszechwiedzącym guru który sprawiłby w mig że fps-y podskoczyłyby nam do OVER 9 THOUSAAAAAAND! Instrukcja pliz. Albo lepiej, przyjedź (opłacam przejazd) do mnie i ustaw mi mój spełniający minimalne wymagania z memory stickiem w nosie sprzęt tak, by dało się grać.

To, że WSZYSTKO (łącznie z Crysisem) OPRÓCZ GTA IV śmiga mi na zoptymalizowanym kompie aż miło, a rzeczone GTA krztusi się dokładnie tak samo na minimalnych i maksymalnych detalach to wina mojego "nieumiejętnego obsługiwania się kompem itp.". Jasne.

A nawet jeśli część ludzi faktycznie nie odróżnia swojego 486 od i7, a DOSa od Visty, to to że z grą ma problemy ok. 70% użytkowników coś chyba znaczy. Valve oferuje obecnie możliwość zwrotu steamowej wersji GTA IV. To chyba sytuacja bez precedensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni jeszcze raz spojrzeć na wymagania zalecane.. Czy tam widnieje: Core i7, 4x GTX280, 4GB/16GB RAM (Xp/Vista) ??! Bo ja widzę co innego**.. Więc może warto przestudiować podręczniki sprawnego posługiwania się blaszakiem i pomyśleć przez chwilę czemuż to na sprzęcie za x tysięcy PLN takie "gupie" GTA się tnie..

Ja osobiście nie wiem czemu, bo nie mam zamiar grać w tą grę. Więc nie ma sensu bym nad tym ślęczał. Jedyną fajną częścią tej gry była "II".

**Jak dotąd wymagania zalecane do wszelkich gier okazały się prawdziwe. Czemu więc teraz miałoby to się zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował instalować najnowsze sterowniki (nawet beta) nVidia do kart 9600 GT lub podobnych, czy one coś pomagają? Ta gra mi nawet na średnich ustawieniach zwalnia a wykryła domyślnie medium/high na Core 2 Duo 2 GHz, 9600 GT i 3 GB ram w Viście. Według mnie powinna bez problemu chodzić na średnich przynajmniej, bo nie mam żadnych problemów z płynnością np. Fallout 3, CoD5, czy Assanin's Creedem.

Czy ktoś wie kiedy ma się ukazać jakiś patch, istnieje gdzieś oficjalna strona pomocy rockstar do GTA IV?

Edytowano przez mar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanHellsing ty też nie pisz byle czego bo skoro jestem w stanie spokojnie grać w GTAIV z konfiguracją, która powinna być słabsza od niektórych tu wymienianych to coś z tego chyba wynika. Nie wiem czy to szczęście czy nie ale nie na pewno nie mam się za żadnego guru i każdy może się pomylić.

Fakt tu się pomyliłem, sprawdziłem u siebie i przyznaję się do błędu, że XP 32bitowy widzi 3GB.

Pomyłka rzecz ludzka się mówi. A to, że mi GTAIV działa to już inna sprawa..

Tyle jeśli chodzi o offtop.

Rozpracował już ktoś edytor filmów?

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu widzę, żeś obeznany w tym jest więc:

# Czy w Media Markt lub w Empiku dostępna jest wersja PL ? (oczywiście gra po angielsku ale z polskimi dodatkami, przewodnik, mapa itd, takie coś zauważyłem na allegro ale życzą sobie 145 zł z przesyłką, a jeśli gra z taką opcją byłaby dostępna w którymś z wymienionych sklepów chętnie bym to zakupił)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLA BLA BLA

Jezeli nie grales - to sie nie wypowiadaj. Bo jestem przekonany, ze tez mialbys problemy z gra. Na forum guru3d pelno ludzi zglasza problemy na roznych konfiguracjach i systemach operacyjnych - jeden z modow stwierdzil -problem nie lezy w sprzecie, tylko w grze. Rockstar juz oglosil, ze pracuje nad patchem ,ktore te problemy usunie.

Owiec - Gta poki co nie ma w polskiej wersji jezykowej, ale przewodniki i mapa jest po polsku. jezeli chodzi o ceny to w media gra kosztuje 129 zl, w empiku widzialem za 149 [ na slasku ] .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, to dobrze, bo myślełem, że skoro na allegro była wersja all englisch, myślałem, że tą samą wersję wrzucą do sklepów. A aukcje z dodatkami pl zaobserwowałem dopiero kilka dni temu. No cóż, trza się będzie wybrać w tygodniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie GTA chodz dobrze, a teoretycznie powinno nie być tekstur (mam gtx 260) nie wiem czemu u mnie akurat są, ale jak czytam to chyba jestem jednym z niewielu farciarzy którym gra chodzi dobrze. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę-REWELACJA więcej mówić nie trzeba. Tylko trochę problemy z kamerą w samochodzie przeszkadzają ale można się przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo 22 klatek na sekundę - średnie detale i renderowanie, ale wszelkie "paski" na minimum na dość przyzwoitym sprzęcie (Core 2 Duo 2,44 GHz, 2 GB-RAM, Radeon 3850 512 MB) - da się grać ;)

Jak wyjdzie patch będzie można się pobawić ustawieniami :D

Nie będę narzekał - "GTA IV" spodobało mi się,

Na razie zaliczyłem coś około 5%, więc najlepsze dopiero przede mną :D

Nawet radzę sobie z angielszczyzną, choć Litle Jacob wystawił na próbę moją znajomość angielskiego...

Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do poprzednich części, bardzo przydatny jest autosave.

Nie trzeba już po każdej wykonanej misji zaiwaniać do kryjówki ;)

Krycie podczas strzelanin również się przyda :D

Strzelaniny są bardziej "taktyczne" niż w San Andreas.

GTA bez "smaczków" i humoru to nie GTA :P

W "czwóreczce" również jest ich sporo.

Zwróćcie uwagę na obrazki w kręgielni (układ kul i kręgla :P ).

Ciekawa jest też nazwa jednej z korporacji taksówkarskich (ocb ;) ).

Zniszczyła mnie komedia - część z iluzjonistą :lol:

Dialogi też są niezłe - "- What's your name? - Big... (nie dokończę ze względu na regulamin).

Mam nadzieję, że później również zaskoczy mnie pomysłowość twórców.

Podsumowując - pomimo pewnych problemów, gra mi się wyśmienicie!

Osobom z większymi problemami, życzę jak najszybciej patcha (z okazji Mikołajek :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~ Patch usprawniający działanie GTA IV ~

Wiele skarg i problemów opisanych przez graczy na łamach GTAForums.com, jak też na innych forach i witrynach traktujących o serii Grand Theft Auto w końcu dotarło "na górę".

Rzecznik Rockstar Toronto zapewnia, iż Rockstar Games doskonale zdaje sobie sprawę z wszelkich niedoskonałości swojego najnowszego dzieła. Zapewnia iż patch poprawiający błędy został już ukończony, jednakże z powodu iż Grand Theft Auto IV jest grą Games for Windows - Live, wszelkie modernizacje muszą być zaakceptowane przez firmę Microsoft. Rzecznik zawiadamia, iż uzupełnienie stworzone przez Panów z R* znajduje się już w siedzibie Microsoft'u i oczekuję na zatwierdzenie.

W patche ma się znaleźć pokaźna ilość usprawnień i modernizacji, w tym między innymi:

- Udoskonalenia edytora grafiki: postęp poziomu renderingu, ulepszenie fx podczas powtórek oraz inteligentniejsze mianownictwo plików wideo.

- Poprawki do kręgli, z których nie dało się swobodnie korzystać, w przypadku użytkowania wrażliwszych myszy.

- Innowacje dla ATI 1900.

- Zmniejszenie użycia pamięci.

- Udoskonalenie systemu grafiki.

- Wsparcie kontrolerów DirectInput (przed zainstalowaniem nowego programu, należy usunąć obecny, ponieważ może on nie działać z należytą funkcjonalnością).

- Problemy z programem do zarządzania energią, które powodowały powolne prędkości i przycięcia.

Ponad to, został zmodernizowany Social Club, w taki sposób, iż błąd MMA10 powinien już zostać zwalczony raz na zawsze. Jeżeli jednak komuś dalej będą trafiały się takie błędy, R* prosi o udzielnie informacji, które z pewnością pomogą w ew. dalszej korekcie.

~ Nowe sterowniki ~

Nvidia wydawała nowy sterownik, poprawiający wydajność i likwidujący błąd, który występował w przypadku użytkowania kart z serii 7900. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliście się w ten sterownik, możecie pobrać go tutaj.

ATI zapowiedziało nowe sterowniki Catalyst 8.12, które mają ukazać się 10 grudnia. Według zapowiedzi, sterowniki dadzą znaczną poprawę wydajności.

Stay frosty! Ciekawi mnie ,że skoro błędy w optymalizacji były tak oczywiste i łatwe do poprawienia to nie uwzględnili tego przed premierą... Czyżby Rockstar lubiło na okrągło robić wrzawę wokół swoich produktów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może też byli pod presją tego, że GTAIV to tytuł, na który już resztkami sił czekała kupa ludzi i prawdopodobnie nie chcieli już przesuwać premiery.

Może gdyby przesunęli premierę to by dopracowali produkt ale sami wiemy jak bardzo przecież oczekiwaliśmy na ten tytuł i dodać teraz do tego liczbę wszystkich innych pecetowców głodnych na GTA to ja sam bałbym się przesuwać premierę.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak:

Ci co kupili oryginał i nie są zadowoleni z prędkości działania gry - polecam multiplayera :)

To w tej grze im się udało. Ja w tej chwili gram tylko i wyłącznie na multi bo nie chcę sobie psuć wrażeń z singla. Na singla przyjdzie czas jak wypuszczą patcha... potem jak może ATI wypuści nowe sterowniki podpasowane do GTA4 - wtedy jak już może przypadkiem uda się osiągnąć te 30fps na stałe będzie można podążać za fabułą.

Bo na chwilę obecną zamiast skupić się na grze to tylko wkurzam się, że tak to wygląda i działa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?! Na multi Ci lepiej chodzi? To z iloma osobami gracz? 4-5? Przy 20 osobach jest mało klatek i potężne lagi na Neo512.

Do czasu patcha, nowych sterów i nowego łącza czyli do przyszłego tygodnia gram w single.

Edytowano przez Adie13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?! Na multi Ci lepiej chodzi? To z iloma osobami gracz? 4-5? Przy 20 osobach jest mało klatek i potężne lagi na Neo512.

Do czasu patcha, nowych sterów i nowego łącza czyli do przyszłego tygodnia gram w single.

Nieee.. Gram na serwerze na gdzie jest min 20 osób. Mam necik 1mbps i lagów nie mam wcale.

Co do liczby fpsów - wiadomo, że szału nie ma i waha się między 20-30fps (w zależności od natężenia ruchu na ulichach), ale jest lepiej niż w przypadku singla i można bezstresowo się bawić w TDM.

A singla po prostu szkoda mi przechodzić kiedy to wszystko tak wygląda.

Tak czy inaczej.. patch jest niezbędny..oooby coś pomógł..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku mojemu zdziwieniu gra chodzi płynnie przy medium detalach i render quality highest. przycina tylko w nocy gdy światła są włączone, sprzet w sygnaturce. Jak dla mnie to gra wymiata, ani razu sie nie zawiesiła, żadnego errora nie miałem wszystko gładko... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyś że ani razu nie miałem żadnych problemów technicznych z nowym GTA... nie wiem, może po prostu mam szczęście

Z drugiej strony jednak podobnie było ostatnio np. z Falloutem3 - podczas gdy (prawie) wszyscy narzekali na bugi, ja ich nie doświadczałem (nie zauważałem?) i świetnie się przy tej grze bawiłem.

...a więc gdzie leży problem?

Nieumiejętne posługiwanie się komputerem?

Usprawiedliwianie sobie słabej konfiguracji sprzętowej?

A może to sprawa odpowiedniego podejścia do danej gry?

Normalnie cieszę się strasznie, że nie masz problemów z GTA IV. A ja usprawiedliwiam sobie swoją słabą konfigurację i generalną nieumiejętność w posługiwaniu się komputerem. Człowieku, wysuwając takie wnioski daleko nie zajdziesz. Co tam, że wszyscy narzekają (och, przepraszam....PRAWIE wszyscy). Co tam, że nawet Rockstar w końcu przyjął, że dał ciała i szykuje patcha. I co tam, że na Steamie można zwrócić swoją kopię gry. Ważne, że u Ciebie chodzi a reszta to pewno jakie matoły.

A napisałem Ci wcześniej, że nie staram się z Tobą kłócić, że Cię nie atakuję. Byłem miły i dostałem za swoje. Ja też mam problemy z GTA IV i co? Czy to znaczy, że należę do tych, co to źle podchodzą do gry? A jak mam dobrze podchodzić, jak mam same z nią problemy? Łatwo jest gadać jak Ci wszystko dobrze chodzi. Ale co ja tam wiem, pewnie się nie znam na kompach i w ogóle...

Edytowano przez Dabrus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...