Skocz do zawartości

Polecane posty

Myślę, że on ironizował czego raczej można się domyślić czytając dalszy fragment posta...

Nom, to była raczej bardzo spora ironia... :P

A tak sobie czytam i czytam i chyba na razie dobrze, że nie zamawiałem pre-orderu i zagrałem w singla jak i multi na PS3 gdzie wszystko wygląda pięknie :D Tak wiem, nie każdy tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zniechęciliście do kupna GTA IV, może i dobrze, nie bedę musiał się denerwować, poczekam aż wyjdzie jakiś mega patch naprawiający te wszytkie babole, z tego co wyczytałem jest ich pełno więc jest co naprawiać.

Tylko oby ten patch powstał jak najszybciej bo już nie mogę się doczekać kiedy zagram w najnowsze dzieło R*.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ja bym tego "dziełem" nie nazwał :P Anyway, jutro i tak skoczę kupić swój egzemplarz bo prędzej czy później i tak bym to musiał zrobić :) A póki co odsyłam Was do forum Steam i uroczego tematu "Jak odpalić GTA IV": http://forums.steampowered.com/forums/show...ad.php?t=762088

Cheers.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zniechęciliście do kupna GTA IV(...)

racja - zajrzałem na forum bo też miałem wątpliwość czy kupić teraz czy czekać aż wyjdzie w tańszych seriach....to kwestia czasu gdy zobaczycie gta 4 z poprawionymi błędami itp,itd,za 60 zł ;)

aha...pytanie tylko do osoby piszącej posta pode mną:

gdybyś mógł jeszcze raz wydać kasę na tę grę - kupiłbyś ją czy odłożyłbyś kasę na później?

Edytowano przez garou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia czasu gdy zobaczycie gta 4 z poprawionymi błędami itp,itd,za 60 zł ;)

To kwestia myslę 3-4 lat... Ja mam GTA zamówione i wciąż czekam, tyle że tracę nadzieję, że w ogóle sie doczekam. I nie chodzi mi o to, że przesyłka nie dojdzie, tylko o same wymagania. Mój sprzet plasuje się gdzieś pośrodku między minimalnymi a zalecanymi wymaganiami i do tej pory myślałem, że na znosnej rozdziałce i medium nie będzie problemów, a tu co? Medium jest zalecane dla najbardziej mocarnych maszyn. I weź się tu człowieku nie załam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci Boże, że wcześnie zorientowałem się jak sprawa wygląda. Już miałem kupić GTA, ale teraz nie ma mowy żebym wydał kasę na ten szmelc. Grałem u kumpla na XBoxie 360 i gra jest wielka, ale to co zrobili z wersją PeCetową jest jakimś głupim żartem. Mam nadzieję, że to tylko przez drobne uchybienia w kodzie, które da się naprawić patchem. Jeśli nie - pozostanie nam kupno konsoli :/

@down

Na jednej ze stron testowali grę na Core 2 Extreme X6800 @ 2.99 GHz/3GB Ramu (DDR 2)/GeForce GTX 280 na maksymalnych ustawieniach nie wyciągali więcej niż 16 FPS. Rockstar podobno już pędzi z poprawkami, ale tak czy siak wypuścili niedopracowany produkt.

Edytowano przez Hinca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety...

Wiadomo z poprzednich części, że GTA i R* na PC do tej pory kojarzył się z dopracowanymi tytułami.

Mówię do tej pory bo to co się wyrabia tutaj to jest jakaś porażka

C2D E8400@3,6GHz, Radeon4870 512MB i 4GB ramu to na grę tak wyglądającą to za mało?? Już przemilczę niemożność włączenia rozdzielczości textur na high ;/ przy czym i reszta ustawień nie może oscylować w zbyt wysokich ustawieniach bo jakoś nie uśmiecha mi się grać przy 20 fpsach z taką kiepską grafiką.

Mam tylko 1 pytanie... czy ja wydałem 129zł na jakąś gów**ną betę? Wygląda to i działa jakby chciało a nie mogło... Może zabrzmi to dziwnie, ale póki co to zazdroszczę trochę piratom - oni stracili tylko parę(naście) godzin na ściągnięcie 13GB gry... a ja jak ten frajer pobiegłem do sklepu bo "przecież to GTA IV - gra której nie wypada piracić"... Jeżeli nie będzie żadnego patcha to ja chyba podziękuję i nie będę się ludziom chwalić, że gta IV kupiłem bo mnie wyśmieją ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockstar Games jednak nie pozostawia graczy samych sobie. Już zapowiadają, iż łatki naprawiające wszelkiej maści bugi pojawią się jak najszybciej będzie to możliwe. Do tego czasu R* poleca kontakt z telefoniczną pomocą techniczną, która udzieli rady i wskazówek, numer znajdziecie w podręczniku dołączonym do gry.

Poza tym producent zachęca do odwiedzania swojego portalu, na którym to będą publikowane rozwiązania niektórych bugów, znajdziemy tam także pełną listę kodów bugów oraz porady dotyczące ustawień grafiki.

z gtasite.pl

Mam Athlona X2 5200 + GF 9600 GT 512 i 2 giga ramu 800 .. mam nadzieje, że będzie dobrze - dziś mi grę wysłali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiloss, u mnie przy Core2Quad Q6600 @3.0Ghz, GeForce GTX 280 i 4 GB ramu wedlug benchmarka w grze mam srednio 47.29 fps przy takich ustawieniach

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

View Distance: 32

Detail Distance: 100

Ale mimo to gra ma dosyc czesto warpy, do tego od czasu do czasu wyskakuje taki blad " Out of video memory " i gra sie wylacza....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiloss, u mnie przy Core2Quad Q6600 @3.0Ghz, GeForce GTX 280 i 4 GB ramu wedlug benchmarka w grze mam srednio 47.29 fps przy takich ustawieniach

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

View Distance: 32

Detail Distance: 100

Ale mimo to gra ma dosyc czesto warpy, do tego od czasu do czasu wyskakuje taki blad " Out of video memory " i gra sie wylacza....

Niezła maszyna, ale View Distance i tak nisko ustawiony. Gra jest po prostu bardzo słabo zoptymalizowana i domyślam się, że grafika u Ciebie i tak ustępuje tej konsolowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko poszło ładnie i pięknie, instalacja, aktywacja i tak dalej. Jednak mam jednen bardzo mały problem, ale mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Mianowicie, gdy wchodzę w ustawienia klawiszy mam ukazanego pada i opis przycisków na nim i przez to nie wiem jak zmienić, aby dało się jeździć samochodem nie na WSADzie, lecz na strzałkach. Jeżeli ktoś z Was wie jak mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła maszyna, ale View Distance i tak nisko ustawiony. Gra jest po prostu bardzo słabo zoptymalizowana i domyślam się, że grafika u Ciebie i tak ustępuje tej konsolowej.

No wcale bym sie nie zdziwil - Sprawa wyglada tak, ze problem jest tylko z view distance - jezeli zwieksze ta wartosc, , "zuzycie" pamieci karty graficznej wzrasta.... Jak ustawie na ~70 - zeby "dopchac" do niemal 100% zuzycia, gra wykrzacza sie po zaledwie kilku minutach. a tak to moge sobie pozwolic na zrobienie misji, restart. i tak w kolko ;)

Serial do gry znajduje sie na odwrocie ksiazeczki "glos liberty city"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko poszło ładnie i pięknie, instalacja, aktywacja i tak dalej. Jednak mam jednen bardzo mały problem, ale mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Mianowicie, gdy wchodzę w ustawienia klawiszy mam ukazanego pada i opis przycisków na nim i przez to nie wiem jak zmienić, aby dało się jeździć samochodem nie na WSADzie, lecz na strzałkach. Jeżeli ktoś z Was wie jak mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Możesz zmienić ustawienia. Bodajże nie zmienisz tego tam gdzie wszedłeś bo wtedy faktycznie pokaże Ci pada ale tak lukałem po menu i znalazłem zakładkę gdzie masz listę wszystkich klawiszy i tam dopiero można sobie zmienić tylko nie pamiętam jak ta zakładka się nazywała.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Bo ja wprawdzie GTAIV nie testowałem na XP tylko od razu bezpośrednio zainstalowałem to na Viście a przypominam, że to jest ta 64 bitowa.

Więc może tutaj chodzi o system w co raczej wątpię ale ja na serio grając na Viście nie mam żadnych problemów o których tutaj piszecie no może poza tym, że texture quality nie mogę ustawić powyżej medium (ale to pewnie przez procek bo Core2Duo 2,13Ghz tylko) a render quality na highest mam ustawione ale tak to ogólnie gra mi się płynnie, bardzo przyjemnie i bez wyżej wymienionych problemów.

Może faktycznie sprawa systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko poszło ładnie i pięknie, instalacja, aktywacja i tak dalej. Jednak mam jednen bardzo mały problem, ale mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Mianowicie, gdy wchodzę w ustawienia klawiszy mam ukazanego pada i opis przycisków na nim i przez to nie wiem jak zmienić, aby dało się jeździć samochodem nie na WSADzie, lecz na strzałkach. Jeżeli ktoś z Was wie jak mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Możesz zmienić ustawienia. Bodajże nie zmienisz tego tam gdzie wszedłeś bo wtedy faktycznie pokaże Ci pada ale tak lukałem po menu i znalazłem zakładkę gdzie masz listę wszystkich klawiszy i tam dopiero można sobie zmienić tylko nie pamiętam jak ta zakładka się nazywała.

Poszukam, ale jakbyś sobie przypomniał to byłbym wdzięczny za napisanie co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie sprawa systemu?

Być może, ale to nie zmienia faktu, że gra powinna działać płynnie (a raczej płynniej) na XP. Rockstar po prostu dał plamę :/ Może będzie jak z RE 4 na PC (na początku gra miała obskurną grafikę, a po jednym patchu zyskała lepszą niż konsole).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady chociaż, że nie wiem jak to by działało jakbym na XP zainstalował.

Według mnie jest fajnie, fakt przydałby się patch by rozwiązać te liczne występujące u innych problemy ale raczej Kaszanka to zbyt pochopny wniosek według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie sprawa systemu?

Tez myslalem, ze cos z Winda moze byc nie tak - ale w sumie tez mam viste 64bitowa [ jak Ty ] a mimo to mam problemy. Jestem ciekaw jak to sie potoczy, bo te 15-25 minut,ktore moge spedzic w grze do czasu wyskoczenia bledu pokazuja, na co stac gta* - jest kilka niedociagniec, ale mimo to gra ma swietny klimat, do tego ta atmosfera duzego miasta, wiele dopracowanych szczegolikow - np aby strzelac przez szybe samochodu,trzeba ja najpierw wybic, itp itd... Smialo moge stwierdzic, ze gdyby nie te problemy techniczne, pewnie nie siedzialbym na forum, tylko zarywal nocke za nocka... Ale w obecnej sytuacji pozostaje tylko oczekiwanie na patcha...

* - nie wliczam tutaj problemow technicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...