Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthMetalus

ITT Narzekamy na ostatnią część Hobbita.

Polecane posty

Ejejejejej, wątek romantyczny był niemalże niezauważalny przy długości całego filmu, a część druga miała Smauga. Smaug rządził!

Give-me-a-break

Wątek romantyczny był niezauważalny w stosunku do długości filmu... może. Ale kiedy się pojawił, to tak jakby nagle na ekranie pojawił się migający napis "bullshit" albo "fu". To było tak bardzo durne, że do końca filmu niesmak pozostawał. Nie wiem, czy byłbym w stanie obejrzeć ten film bez przewinięcia tego "fragmentu"... a także tego fragmentu, gdzie krasnoludy biegały po mieście, a za nimi Przygłup Smaug. Po pierwsze - aspekt, który miał na celu wydłużenie filmu, po drugie - kompletnie zniszczenie Smauga, z którego Jackson zrobił typowego "złego" z bajki dla dzieci, który jest głupi i bohaterzy to wykorzystują... A jak już jesteśmy przy krasnoludach - cały ten wątek z krasnoludami, które się rozdzieliły, też jest głupi. I spływ w beczkach też był głupi...

Ogólnie zgodzę się tutaj z Lordeonem, że duża część wymysłów Jacksona była robiona pod nastolatków, a nawet nie duża część, tylko wszystkie jego pomysły. Dodał dużo takiej typowej głupiej akcji, jak ten krasnolud, który nosi beczkę jak zbroję - miało być śmiesznie, ale wyszło żałośnie.

Nie wiem czemu w ogóle piszę coś na poważnie w LJ, ale już dokończę. Moim zdaniem Unexpected Journey było świetnym filmem, bo tam jeszcze Jacksonowi nie odwaliło, choć oczywiście warto pamiętać o paru głupotkach. Co najważniejsze, był bardzo klimatyczny - Śródziemie naprawdę wylewało się z ekranu, tak jak we Władcy Pierścieni. Zaś w Desolation of Smaug mamy elfy skaczące po głowach krasnoludów, krasnoludów i smoka ganiających się jak w bajce Disneya, wciśnięty na chama wątek miłosny i Legolasa. Legolas nie jest minusem.

Unexpected Journey był filmem w miarę równym, a Desolation of Smaug musi ciągle ratować Martin Freeman. No i mam wrażenie, że Ian Mckellen nie jest zbyt pocieszony poziomem filmu...

Długa, niespójna, bezsensowna wypowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...