Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Homeworld (seria)

Polecane posty

@ScorpioLT:

Zapoznaj się, z łaski swojej, z zasadami obowiązującymi na forum. Pierwsza rzecz - nie wstawia się tutaj filmików z YT w formie okienek. Druga - nie wstawia się tutaj też obrazków, o ile nie są bardzo małe - ukrywanie w spoilerze nic nie daje. Posty zedytowałem.

I jeszcze ku pamięci - na forum nie używa się żadnych wulgaryzmów. Dlatego zamiast dawać "*****" po prostu nie pisz tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankin

To nie było moje pierwsze podejście do HW, więc wiem, co mnie w dalszych misjach czeka :). Ion Array - fajna rzecz (mówimy o tym wynalazku od Turranic Raiders, right?), ale też dość krucha i powolna :). Ja tam multibeamów nakradłem w misjach przeciw Kadeshi (chyba ani jednego nie zniszczyłem) i ani jednej w późniejszych misjach nie straciłem, tak że wiem, że to potęga :). Generalnie to capital ships staram się wykradać, nie jest to łatwe w upatchowanej wersji gry (1.05?), bo AI w ciemię nie bite i skupia ogień na salvage corvette'ach o wiele skuteczniej, niż w wersji nieupatchowanej, ale cóż, co tam kilka korwet, kiedy można zaoszczędzić kupę RU i jeszcze wzmocnić znacząco swoje siły :D. A rodzynkami w mojej flocie są Missle Destroyery, jak mi się udało przejąć tych zabójców myśliwców i korwet niech pozostanie moją słodką tajemnicą :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać (u mnie działa na W7 x64) , ale radzę zainstalować Splendor MOD1.02 , poprawia wiele bugów, dodaje obsługę OpenGL bez żadnych tweakow (gra najładniej wygląda), rożne rozdzielczości i daje możliwość w kampanii przejęcia Turanic carrier / statek Kadeshi i możliwość budowania ichnych statków po research'u smile_prosty.gif

Link do moda (jest angielski readname w środku archiwum):

http://www.homeworld...read.php?t=2012

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pasem mamy premierę Homeworld: Deserts of Kharak, a więc warto odkopać temat.

Mam mieszane uczucia... Przeniesienie rozgrywki z kosmosu na powierzchnię pustyni trochę zabija koncepcję Homeworlda, choć z drugiej strony klasycznych rtsów nigdy za wiele.

Martwi mnie trochę praktycznie nieistniejąca kampania reklamowa, czyżby nie było się czym chwalić? Z dostępnych w sieci trailerów bije klimat, przywodzący mi na myśl świat Diuny, co jest bardzo pokrzepiające. Obawiam się tylko, że mechanicznie nie będzie to nic godnego uwagi.

Z pre-orderem się wstrzymam - za mało o grze wiadomo, choć nie powiem - trzymam mocno kciuki za sukces i ostrzę sobie na grę zęby. Gdyby była wydana w pudełku to już bym miał kupione chytry_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ja się przyznam, że nowy Homeworld, a raczej informacje o jego powstawaniu kompletnie mnie ominęły. Mało szczęki nie zbierałem z podłogi, gdy któregoś dnia zobaczyłem przedsprzedaż na Steamie :P. Aż dziwne, że taki tytuł przeszedł bez wzbudzania uwagi. W końcu rodowód ma doskonały. Osobiście też mam obiekcje co do przeniesienia akcji z kosmosu na planetę, ale kto wie...może przyda się taka odskocznia od tradycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampanię H:DoK oceniam pozytywnie. Czuć klimat starych Homeworldów. Rozczarowuje ciut zakończenie singla, brakuje tego czegoś z H2. Multi nie grałem to trudno mi się wypowiadać.

Co do samego mechanizmu gry. Od połowy gry liczba możliwych jednostek jest ciut za duża, zwłaszcza że niektóre sprawiają wrażenie zapychaczy, a i tak używa się max 4 rodzajów. Dodatkowo sposób poruszania się jednostek, wyznaczanie tras jest lekko idiotyczny. Np baserunnerowi postawieni wieżyczki 5m obok zajmowało 30s bo nie potrafił nakręcić. Czy samolotom musiałem ręcznie nakazać wylądować i uzupełnić amunicję bo po wykonaniu naloty tylko krążyły wokół statku matki

Na plus zaliczę ograniczeni pola ostrzału przez diuny. Choć nie rozumiem dlaczego jednostki znajdujące się wyżej zadawały więcej obrażeń. Tak samo nieczytelny jest system awansu walczących jednostek. Samouczek o tym nie informuje, trzeba by by porównywać statystyki świeżej jednostki i weterana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...