Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

@JV

Dla mnie praca piec dni w tygodniu po 8h plus nieplatna przerwa to troche takie marnowanie czasu (chociazby na dojazdy/powroty). Duzo bardziej podoba mi sie system pracy u kumpla '"fizola" w Intelu - trzy dni pracy po 12h, cztery dni wolnego, cztery dni po 12h, trzy dni wolnego i znowu trzy dni po 12h z okazyjnymi niewielkimi modyfikacjami, zeby wyszlo 160h na cztery tygodnie. Robilem kiedys w takim systemie i bylo fajnie.

Co do twardosci zawieszenia - fajne dzwieki wydaje cisnieta do grubo ponad 100 km/h Impreza WRX, fajnie sie siedzi w fotelach kubelkowych i fajnie sie slucha blow offa, ale ja jednak preferuje nie czuc obijanych wlasnych nerek przy kazdej wiekszej nierownosci jezdni.

@ZygfrydQ

A drzewo juz zasadziles? wink_prosty.gif Ja na szczescie remontowac nic obecnie nie musze, a samochod jest raczej rodzinny, tyle ze wciaz pozostaje mi wybudowanie domu...

edit:

Tesciu jezdzi na swoim wypolerowanym chopperze, ale nie widac zeby mial kryzys wieku sredniego... 0.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@nevya - Ale te inne rzeczy można robić po pracy :P Albo w trakcie ^^

@Zygfryd - Możesz być jeszcze grafikiem :P W ogóle, dobrze kojarzę że pracujesz w Google? To na jakim stanowisku robisz? :)

@Tesu - Tylko w sumie aktualnie mówię o pracy "na teraz", bo jako student z moim doświadczeniem i z umiejętnościami nie otrzymam raczej takiej pracy. Też jak znajomy wysłał mi ofertę pracy za ~18K-22K miesięcznie jako programita iOS, gdzie praca jest zdalna i w firmie trzeba się pokazać raz na tydzień. Bardzo bym się z tego ucieszył, ale wiem że jak w ciągu 10 lat załapię taką posadę to będę miał więcej szczęścia niż potrzeba do zdobycia szóstki w totka.

Taki system jak Ty przedstawiasz też mógłby być ciekawy, ale to też wszystko zależy od pensji i warunków pracy. Na teraz wolę być dwa dni w pracy więcej, a mieć większą wypłatę ;) jak już będę miał jakieś umiejetności/portfolio/doświadczenie będę mógł bardziej wybrzydzać ;)

Na razie mi się podoba obijanie nerek, może z wiekiem mi przejdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JV

Zdarza mi sie pracowac zdalnie, ale do tego potrzeba miec naprawde sporo samodyscypliny, ktorej mi czasem brakuje. Ostatnim razem sluzbowy lapek stal na biurku tuz obok stacjonarki, na ktorej w tym samym czasie gralem w World of Warships, a ja pracowalem na nim tylko w czasie jaki mijal miedzy zatopieniem mojego okretu a koncem meczu. :P

Kumpel z Intela z wynagrodzenia jest zadowolony, narzeka tylko jak po sutej imprezie musi isc do pracy i przez 12h oddychac powietrzem w kombinezonie, bo pracuje w sterylnych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu - Ciekawie :D

Ale sam już miałem okazję pracować ze zleceniami na chociażby ulotki czy plakaty. I wyglądało to tak, że po prostu siadam o 21-22 do kompa i robię powiedzmy 3 wersje czy poprawki jakie były zalecone. Zazwyczaj do 24-1 kończyłem i dla mnie taka praca to ideolo.

Aktualnie jak pracuje to dostaję stawkę godzinową i równie dobrze mógłbym przyjechać do pracy na 2-3 godziny, ale po prostu mi się nawet paliwo nie zwróci, więc pracuje wolniej niż normlanie(np. tak jak teraz pisząc na forum).

Do tego brakuje mi w tej pracy tego co poprzedniej, czyli słuchawek i własnej muzyki :D

A odnośnie kumpla, to musiałoby złe przeżycie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James Bycie grafikiem to ponoć fajna sprawa. Niestety, jestem antytalenciem artystycznym (dowód tutaj).

Trudno powiedzieć co to za stanowisko... tongue_prosty.gif Jakiśtam inżynier czegośtam. Nie wiem, nie pamiętam, odkąd wróciłem z L4 to nic nie robię confused_prosty.gif (poprawka - wczoraj znalazło się dla mnie coś do pracy i prawie całą godzinę spędziłem w laboratorium. No i kierownik obiecuje, że od przyszłego tygodnia roboty będzie więcej. Obiecanki cacanki confused_prosty.gif )

@Tesu a gdzie ja to drzewo mam zasadzać? Na balkonie? tongue_prosty.gif Co do samochodu - też mam rodzinny. Vectra B w wersji Kombi. Ale ma już 18 lat, więc nie wiem czy pożyje jeszcze drugie tyle, więc spodziewam się, że w przeciągu najbliższych 5 lat będę musiał kupić coś innego...

Odnośnie pracy zdalnej - to też zależy w sumie od zakresu obowiązków. Ja w jednej firmie faktycznie jak miałem dzień pracy zdalnej, to większość mijała mi na graniu, sprzątaniu i tego typu pierdołach. Ale w obecnej gdybym miał jakieś zadania, które sprawiają mi radochę (jak bodajże z 2 miesiące temu) to i w domu spędzałbym te 8h na pracy, bo zwyczajnie by mnie satysfakcjonowała ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praca to w wiekszosci czytanie mnostwa umow handlowych i nastepnie decydowanie, czy mozna je przekazac do podpisu, czy tez lepiej postawic na nich wielki czerwony stempel z napisem CONTRACT REJECTED i podniesc tym cisnienie komus, kto wlasnie spedzil kilka tygodni na negocjowaniu takiej umowy i liczy na prowizje od jej wysokosci. tongue_prosty.gif Nuda, ale biuro fajne, widok z okna daje rade, szef na stale siedzi w Stanach i nie patrzy mi na rece, ludzie w porzadku, darmowe ubezpieczenie zdrowotne obejmuje takze rodzine, a kasa moze byc. Tyle ze jak mowie, gdzie pracuje, to od razu kazdy mysli, ze jestem specem od antywirusow, a ja tylko przegladam papierki.

@Zygfryd

No chociazby w lesie albo w parku. Skoro prezydent RP moze sadzac deby, to Ty mozesz zasadzic chociazby topole (miala byc brzoza, ale to bardzo politycznie niepoprawne drzewo obecnie). Nie narzekaj, ja jezdze quasi-kombi Mazda 323f z 2003, roznicy duzej nie ma, tyle dobrze ze wozek z gondola na plasko miesci sie do bagaznika bez zdejmowania kolek. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygfryd - Jakbym ja miał jakikolwiek talent artystyczny.

To co umiem to tydzień robienia tutoriali i prawdopodobnie jesteś lepszy ode mnie wink_prosty.gif

No jakbym miał ciekawe zadania to też z chęcią bym i 10h mógł je robić wink_prosty.gif

TFW sam nigdy nie zgodziłbym się aby mi zapłacono za rzeczy, które byłbym w stanie zrobić ze swoją obecną wiedzą i doświadczeniem, a tu taki Hames mówi, że nic nie umi, a i tak na tym zarabia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu - To nie brmi jak praca marzeń :D Ale dobrze że warunki są okej. Chociaż przy okej atmosferze w pracy praktycznie wszystko można robić ;)

@nerv0 - Jakby szef był niezadwolony to by nie płacił i mnie nie zatrudnił/nie zgodziłby się na nowe, dla niego dużo gorsze warunki :P

A pierwszej pracy jak szedłem miałem tydzień na ogarnięcie 3DsMaxa którego wcześniej raz włączyłem, też szef był zadowolony z tego co robię ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu spoko, jak ja mówię gdzie pracuję, to ludzie myślą, że buduję telefony komórkowe xD (nie James, źle skojarzyłeś, nie pracuję w Google, chociaż nie miałbym nic przeciwko :P). Jakoś sadzanie drzew mnie nie rajcuje, poza tym idę o zakład, że w Polszy gdybym zrobił coś takiego bez miliona pozwoleń, to by mnie za kratki wpakowali...

@James bez przesady. Poza tym próbowałem jakieś poradniki odpalać i nadal nic takiego do mnie nie przemawia i za cholerę mi nie wychodzi, nie łapię się w tym. Do tego też trzeba mieć jakiś dryg czy cośtam...

Co do pracy samej w sobie to też jestem bardzo zadowolony i z firmy i z podejścia i w ogóle ze wszystkiego, tylko ten cholerny Wrocław, w którym wcale nie uśmiecha mi się siedzieć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygfryd - zmyliło mnie to że miałeś dostęp do wyboru loga Google :P

Sam nie uważam ze mam ani dryg, ani coś tam. Robię coś co "ładnie" wygląda, jest proste i się podoba szefowi. Więcej mi na razie nie trzeba :P

A najtrudniej to ogarnąć po raz pierwszy interfejs.

A i tak stwierdziłem że wolę się zająć programowaniem niż grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...