Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

Nie lubię przedziałowych :P

Akurat pierwszy bilet na zdjęciu jest na Pendolino, to tam się nie ma co martwić o gniazdka. W EIC raczej też. Pytanie co z TLK, tu pewnie różnie.

Jeszcze lepiej by było gdyby w Pendolino WiFi działało, no ale nie trybi i ponoć w tym roku nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jeszcze lepiej by było gdyby w Pendolino WiFi działało, no ale nie trybi i ponoć w tym roku nie będzie.

LOL? Na serio w najnowoczesniejszych i najszybszych pociagach jezdzacych po polskich torach nie ma/nie dziala jeszcze wifi? Nie to zebym sie czepial, ale juz ponad 10 lat temu w poludniowokoreanskich zwyklych pociagach pospiesznych mozna bylo korzystac z internetu, a w Dublinie od jakichs 2 lat w kazdym miejskim autobusie i tramwaju jest darmowe wifi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jechałem TLK - tragedia.

a gniazdko? jedno na korytarzu, jeszcze z jakimś gorszym zasilaniem, chyba tylko do podładowania komórki, bo laptopa tam podpiąć bym się nie odważył.

Trochę TLK jeździłam swego czasu i jak się trafiło na przerobione wagony z pierwszej klasy, to gniazdka były. XD

Nie, w Pendolino nie ma WiFi. Ponoć jakieś tam problemy przy kontrakcie/przetargu wynikły czy coś takiego, nie zagłębiałem się w temat.

Co jeszcze lepsze - zasięgu w telefonie też praktycznie nie ma smile_prosty.gif

No, zasięgu to wszędzie nie ma. ;x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w ogóle jaką technologią jest przesyłany sygnał do tego wifi pociągowego.

LTE? Tylko, że LTE traci na stabilności/transferze powyżej 100km/h, a pendolino chyba szybciej jeżdżą, nie?

Aczkolwiek to i tak najsensowniejsze rozwiązanie. Tylko ten net pewnie mało stabilny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kathai_Nanjika: No w sumie to zależy gdzie się jedzie. W ostatnim czasie jechałem w dalsze trasy:

- EIC do Kato: zasięg słaby

- Pendolino z Kato: zasięgu praktycznie brak

- TLK do Krk: zasięg w miarę dobry

- Pendolino z Krk: zasięgu praktycznie brak

Więc wniosek jest prosty, coś jest nie tak z Pendolinem. W Necie mają podobne zdanie na ten temat. Raczej nie chodzi o prędkość, moze po prostu jego konstrukcja ekranuje fale albo co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nawet w ekspresie KTX ze srednia predkoscia przejazdu ponad 280 km/h nie mialem problemu z netem. Czyli albo maja inne rozwiazania teleinformatyczne w Korailu, albo rzeczywiscie konstrukcja Pendolino ma wady. Jednak z tego co wiem, to pociagi Pendolino jezdza tez w innych krajach (Wlochy, UK, Niemcy), nie sadze wiec, zeby i tam mieli takie problemy z dostepem do neta z powodu konstrukcji pociagu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przeciez to juz taka nasza tradycja organizowac kulawe przetargi i wybierac w nich firmy, ktore nie sa w stanie sprostac wymaganiom. :(

Jeśli głównym kryterium jest najniższa cena, to tak będzie. Będzie też tak, dopóki będzie się dopuszczało do podpisywania aneksów do zawartych umów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na świecie jest miliard ładniejszych plecaków

Pokaż mi 1 ładniejszy.

http://static.supers...audette_26l.jpg

A to i tak na szybko pierwszy lepszy jaki mi się rzucił w oczy. Niestety nie mogę znaleźć tego czarno-koralowego chyba-najka-albo-adidasa który mamy na sklepie, żeby ci pokazać.

a jak już musi być vans, to choćby to:

https://static.skateboard.pl/149941/574639/zoom/plecak_vans_realm_flurscntneon_grey.jpg

znaczy wiesz, jak tobie się podoba to spoko, ale.. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...