Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przepłacanie jest bez sensu, tego nie neguję.

PS: Nie mam smartfona, bo nie uzywalbym zadnych funkcji poza smsowaniem i dzwonieniem.

Yup, u mnie dzwonienie i puszczanie muzyki. Smartfona dostałem na gwiazdkę, sam nigdy bym sobie nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie kupilem smartfona tez myslalem, ze nie jest mi potrzebny, bo przeciez telefon sluzy do dzwonienia i smsowania. Teraz ciesze sie, ze nie bylem konserwatysta. Nawiga, robienie zdjec (co z tego, ze mam lustrzanke, skoro nie nosze jej ze soba codziennie), sluchanie muzyki, wyszukiwanie nazwy piosenek nuty lecacej wlasnie z glosnika w sklepie, sprawdzanie rozkladow jazdy, rezerwacja biletow, sprawdzanie godzin otwarcia sklepu czy poczty, statusu przesylki, przegladanie Forum Actionum, porownywanie cen w sklepie fizycznym i online, odbieranie maili i tlumacz na szybko. Moja Nokia 3310 ani Siemens S35 tego nie potrafily. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, Tesu się taki smartfon przydaje, więc nie ma żalu, że musiał za niego zapłacić 999zł podczas, gdy mógł kupić zwykły telefon za 99zł i raczej nigdy nie stwierdzi, że były to pieniądze wywalone na kompletnie mu nieprzydatne funkcje. Za to gdybym ja miał kupić smartfona to byłoby właśnie wyrzucanie pieniędzy na bajery, z których i tak nigdy naprawdę nie skorzystam. Ale nawet bym okiem nie mrugnął gdybym miał kupić graficzny tablet za 10000 eurasów, gdyby tylko było mnie na taki wydatek stać, bo po prostu rzeczywiście umiałbym z jego udogodnień korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to dalej nie są użyteczne rzeczy. Od nawigacji mam wygodnego GPSa z większym ekranem, a do internetu mam dostęp i w domu i w pracy, a jak jestem gdzieś poza tymi miejscami to raczej własnie po to, żeby odpocząć od takich rzeczy.

Wiesz Lorde, nie mowie, ze sie nie da, ale wychodzac z domu musialbym brac ze soba GPS, lustrzanke, walkmana, kartke z rozpisanymi godzinami jazdy autobusow, liste zakupow, slownik i sama Elune wie co jeszcze. Oslo, wracajac do domu musialbym spedzic te 30 minut czasu na nadganianie zaleglosci na forume (nie wspominjac o innych stronach!) na domowym kompie, a tak, to moge pisac posty np. podczas czekania na autobus czy pozbywajac sie balastu dnia codziennego w swiatyni dumania. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord - Parafrazując Twój tok myślenia. Po co kupowałeś tak dużo akwarium, skoro wystarczyłoby dużo mniejsze lub zdjęcie ryb na ścianie?

A takie duże jest tylko dla szpanu

Jedni wolą wydać na akwarium, inni na rower, inni na samochód.

Proste, żaden wybór nie jest gorszy, dopóki osoba z zakupu jest zadowolona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sukienkę sobie sprawiłam, welp. Legenda głosi, że ktoś, gdzieś, kiedyś mnie w niej ujrzy. ^^

Wrzuciłaś jedno zdjęcie na fejsa, to wrzucisz i następne. Nie ma odwrotu.

You could have prevented this.

Niedługo Kath będzie kupować sukienki ciążowe, a po porodzie już nie zmieści się w tych kupionych teraz, więc próżny trud

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sukienkę sobie sprawiłam, welp. Legenda głosi, że ktoś, gdzieś, kiedyś mnie w niej ujrzy. ^^

Wrzuciłaś jedno zdjęcie na fejsa, to wrzucisz i następne. Nie ma odwrotu.

You could have prevented this.

No, jedno wrzuciłam i wystarczy. Kolejne za 12 lat, może. tongue_prosty.gif

Znowu sukienkę sobie sprawiłam, welp. Legenda głosi, że ktoś, gdzieś, kiedyś mnie w niej ujrzy. ^^

Wrzuciłaś jedno zdjęcie na fejsa, to wrzucisz i następne. Nie ma odwrotu.

You could have prevented this.

Niedługo Kath będzie kupować sukienki ciążowe, a po porodzie już nie zmieści się w tych kupionych teraz, więc próżny trud

Jakie niedługo? Czy ja o czymś nie wiem? Aż tak mi się nie spieszy. :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...