Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerf0

Fred, w którym chwalimy się swoimi rysunkami

Polecane posty

@Arturzyn

Wyczuwam filistera albo słabego trolla.

@Rysia

Bo po prawdzie wiele z moich poprzednich prac było tworzone z pomocą podręcznika bądź innych tego typu wspomagaczy. W przypadku powyższego miałem do dyspozycji tylko zdjęcie i na dodatek słabej jakości i z iphonem w centrum. Za każdą krytykę i feedback jestem wdzięczny (bo kompletny ze mnie amator, żadnych lekcji nie miałem czy czegokolwiek).

Edit: po użyciu fiksatywy okazało się, że ołówek, którym wypełniałem włosy jest ołówkiem do kopiowania, czyli włosy zmieniły barwę na jasny fiolet :D

Dziś już robię kolejny szkic tego rysunku, tym razem do wypełnienia tuszem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to generalnie proporcje leżą: głowa jest za duża, ręce na krótkie i za chude, lewa jakoś dziwnie powykrzywiana, nie widać ten perspektywy, że jest oparta na nogach. Łokieć powinien być gdzieś na wysokości kości biodrowej. I z cieniowaniem też średnio, sukienka jest nudną czarną plamą, a na ciele stosujesz kilka różnych sposobów kreskowania, co jeszcze bardziej podkreśla dziwność lewej ręki. Włosy, podobnie jak sukienka, są płaskie i nudne z dziwnymi białymi paskami.

Czekam na dalsze efekty zmagań z Bułgarką! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rysia

Dzięki, tego rysunku już nie poprawię (bo wspomniana fiksatywa), ale na pewno zastosuję te rady do kolejnych wersji.

Lewa ręka jest dziwna, bo musiałem ją sobie wymyślić (na zdjeciu modelka trzyma telefon na środku), sukienka wydaje się całkiem czarna, bo zamiast ołówka użyłem węgla, a nie miałem porządnego szkicu do cieniowania (do tego chciałem częściowo ukryć prawą dłoń). Nóg raczej nie dorobię i nie mam pojęcia jak ukazać perspektywę.

Odnośnie włosów - wykorzystałem podobne do poprzedniego portretu i bardzo mi się podobały. Myślę, że to tylko element mojego stylu i raczej je takie zostawię (zresztą Mucha też jakichś super realistycznych włosów nie robił). Całość ma być stylizowana, a nie realistyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nikim szczególnym. Tylko pet w oku wziąłem z Black Rock Shooter. :P Robię jeszcze jeden art w tym klimacie, bo praca została zaskakująco dobrze odebrana, i ogólnie jest to jakiś odprysk pewnego większego pomysłu, który błądzi mi po głowie od paru lat, ale jego realizacja nigdy nie przebiegała zbyt skutecznie. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...