Skocz do zawartości

Wspominamy lata 90' ITT


LaserGhost

Polecane posty

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Disco Polo Live i Disco Relax na Polsacie.

disko polo laaa-aaa-aajw

disko disko lajw

Z nieco innym klimatów - TV edukacyjna, a konkretniej Kuchnia z Wiktorem Niedzickim (i jego synami), chyba Telekomputer też leciał w tym dziale. Also, z mniej fajnych rzeczy to niesamowicie nudne, parogodzinne pasmo programów typu agrobiznes, rolnik, itd.

Also pierwsze tvshopy na polsacie - Tii-vii (wyberanie tonowe) szop! I Robocop, serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Gameboy Classic wciąż działa :-) Wczoraj go włączyłem i w weekend pogram w kilka gier

Pamiętam jak dawałem 50marek mojemu wujkowi, aby kupił mi ciekawą grę na GB. Wiecie co mi kupił- Króla Lwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB był dla mnie nieuchwytnym marzeniem. Chorowałem na każdą kieszonsolkę Nintendo do GBA włącznie. W końcu dostałem GB w... 2003 r., po moim bracie ciotecznym. Grałem na nim do upadłego. Ten sprzęt jest nie do zdarcia.

Przy okazji disco polo - "ani mu, ani me, ani kukuryku"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picnic to ten obrzydliwy baton z rodzynkami, nie? Ugh.

Kaczorowe Donaldowe prezenty w formie "tu skleić". Pamiętam pierwszy tego typu "gadżet" - cienką, kartonową walizeczkę z z takimiż żetonami, której można było użyć do pięciu różnych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cadbury chyba w pewnym momencie wycofało się z polskiego rynku, mieli jeszcze takie cukierki toffee z czekoladą. Teraz są właścicielami Wedla.

Czekoladki z papugami, a może też innymi zwierzakami? W Realu ostatnio widziałem coś bardzo podobnego, tyle że z samochodami Formuły 1.

Kaczorowe Donaldowe prezenty w formie "tu skleić". Pamiętam pierwszy tego typu "gadżet" - cienką, kartonową walizeczkę z z takimiż żetonami, której można było użyć do pięciu różnych gier.

Dwa takie gadżety utkwiły mi w pamięci - taka bardzo zgrabnie zrobiona gra "Kolejka Duchów" (chyba był to grudniowy numer w 1997 r, - pamiętam że na ostatniej stronie była reklama konsoli Saturn z grą Nights into Dreams), oraz dużo później - flipper, który wyglądał lepiej niż się w niego grało.

No i oczywiście "karcianka" Kaczogród.

Teraz jak patrzę to w KD nie ma już gadżetów do składania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na pierwszy post tego tematu - LaserGhost wspomniał o Star Wars Tazos, ostatnio znalazłem do tego segregator z niektórymi, już wyblakłymi "krążkami", super sprawa.

Kolekcjonował ktoś z Was modele Burago? Pamiętam, że u mnie na podwórku co weekend każdy biegł do pobliskiego sklepu papierniczego czy kiosku by zobaczyć czy w końcu gdzieś na wystawie nie ma Vipera z 1996 roku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mile wspominam 'zestaw do przetrwania' z Kaczora Donalda - była tam lupa, malutki zbiorniczek na wodę, kompasik. Fajny też był 'mikroskop' i 'papierowy komputer'. Jakimś cudem to cacko wykonywało proste obliczenia afair.

Also, zaj... genialne byly takie styropianowe (? nie wiem jaki to materiał) samoloty do składania z plastikowymi śmigiełkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później w Kaczorze Donaldzie dali też latarkę, którą można było sobie gdziekolwiek przyczepić, pewnie gdzieś ją jeszcze mam. Pamiętam też, że u nas na podwórku była mania na zbieranie figurek Dragon Balla, które chyba kosztowały 2zł za sztukę. Też ma się tego od groma. Później może wstawię jakieś zdjęcia.

@Up

No ja właśnie nie wiem, gdzie się moje Burago podziały. Pewnie gdzieś w piwnicy leżą z resztą zabawek, które zostawiłem dla potomstwa, o ile będę jakiekolwiek miał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mile wspominam 'zestaw do przetrwania' z Kaczora Donalda - była tam lupa, malutki zbiorniczek na wodę, kompasik. Fajny też był 'mikroskop' i 'papierowy komputer'. Jakimś cudem to cacko wykonywało proste obliczenia afair.

Tych zestawów do przetrwania było ładnych kilka sztuk, w różnych kształtach i kolorach. Pamiętam giętki plastikowy "nożyk" do surwiwalu...

Also, linijka z kawałkiem papieru w środku, zwana ściągolinijką. Spoilers: nie dało się nią ściągać

Also, zaj... genialne byly takie styropianowe (? nie wiem jaki to materiał) samoloty do składania z plastikowymi śmigiełkami.

Były? W niektórych kioskach nadal można je kupić po 2,50 lub podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...