Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Prośba związana z konfiguratorem

Polecane posty

@XeoN

Z tym dziadowaniem na te pamięci przypominasz mi jednego użytkownika innego forum, który zawsze się kłócił, że pamięci z radiatorem są bez sensu i nawet jak te były 2 złote droższe to były kłótnie, że to niepotrzebne, lepiej wydać na piwo ;)

Sprzeda czy nie sprzeda, co to za różnica, są lepsze za głupie 5 złotych to niech bierze i tyle. Teraz myśli, że nie sprzeda, ale będzie nagła sytuacja, że sprzedać będzie musiał to zawsze tez więcej dostanie, może nawet więcej zyska niż dopłaci przy kupnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co mi z tego, że auto ma silnik 500KM, jak drogi dziurawe i szkoda zawieszenia?

Silnik 500KM bez względu na jakość drogi Ci się przydać nie powinien ze względu na przepisy, które nawet na autostradzie pozwalają jechać maksymalnie 140. A czy Ty ich przestrzegasz czy nie to już inna sprawa, także porównanie z d... wzięte ;) Zresztą mając silnik 500 KM zawsze możesz sobie jechać na tor pojeździć i wykorzystasz go bez problemu.

Kolejna kwestia - nie koniecznie ktoś je kupi za drożej, bo sam może stwierdzić - skoro moja płyta obsługuje 1600, to nie będę przepłacał kupując 2400MHz. Więc tu się kółko zapętla.

Popatrzyłbyś na aukcje na allegro to byś zmienił zdanie. Wystarczy spojrzeć jak niektórzy licytują karty graficzne w wersjach HAWK czy TOP, gdzie te modele na aukcjach często chodzą po tyle co dobre sztuki wyższego modelu bez dopisku TOP czy HAWK. Ludzie dopłacają za wyższe taktowanie i ewentualnie niewiele lepsze możliwości OC grube pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, miałem ostatnio sporo pracy i tak się ten zakup cały czas odwleka, ale jutro już składam zamówienie na morelach. Zauważyłem, że ostatnio w wielu tematach polecacie płytę H87 PRO4. Jakieś znaczące różnice między nią, a polecaną mi B85 PRO4? Różnica cenowa nieznaczna, ale wolę się upewnić jeśli miałbym na tych 20zł stracić jakąś przydatną funkcję. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, wątek do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp zakupiony, przyszedł 2 dni temu, póki co się uruchomił, ale windows pożyczony on kolegi nie działa, także muszę załatwić inny. Podpiąłem jednak monitor pod stary komp i tutaj pojawia się pierwszy problem. Dołączony był do niego tylko jeden kabel (prawdopodobnie d sub), który nie działa zarówno ze starym jak i nowym kompem, musiałem użyć kabla ze starego monitora (dvi d). Jest też problem z filmami na yt i niektórymi grami. Nie wiem jak to wyjaśnić, po prostu ekran smuży, przez jego wysokość przechodzą poziome pasy. Dzieje się tak na fullscreenie na yt i póki co sprawdziłem jedną grę (Awesomenauts) - gdy za szybko się przemieszczam. Jakieś porady? Monitor to LG 24EA53VQ.

Wcześniej występował problem z rozjaśnianiem i przyciemnianiem ekranu, ale rozwiązałem go wyłączając energy saving.

Filmy na yt również na fullscreenie wyświetlały się w 2/3 ekranu (lewy górny róg, a prawa strona i dół ekranu to były białe pasy). Wyłączyłem jakąś wtyczkę od flasha i problem ustąpił, ale jakość jest dość słaba + to ciągłe smużenie jak w starych telewizorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to wina kabla. Przy d-sub możesz mieć widoczne takie pasy, jednak przy DVI nie powinno mieć to miejsca. Jesteś pewien, że monitor i karta graficzna połączone są przez kabel DVI-DVI? Bez żadnych przejściówek? One też robią czasem problem. Ewentualnie jeśli kabel jest stary to może i jego żywot już się skończył, proponuję zakupić nowy DVI albo HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podpiąłem już nowego kompa, póki co problem ze smużeniem nie występuje (odpukać). Widocznie na starym coś miałem nie tak ze sterownikami, lub czymkolwiek innym. Zabieram się za ściąganie gier na Steamie, żeby powoli wszystko przetestować. Aha, jeszcze jedno pytanie: w panelu nvidii pokazuje mi, że mam 8GB, ale dostępne 3,45 - Windows 7 aż tyle potrzebuje?

2. Ostatnia rzecz na chwilę obecną, po podpięciu kompa pod starą listwę zaczęła ona iskrzyć, podświetlenie przycisku migało, albo w ogóle nie działało. Komputer po włączeniu automatycznie się wyłączył i od razu sam włączył. Zdarzyło się też, że wciskałem przycisk power i nic się nie działo, dopiero po 4 razie się uruchomił. Stawiam więc, że listwa do wymiany, chyba że wina może leżeć w czymś innym (zasilacz)?

3. Jakim darmowym programem najlepiej sprawdzić ilość fpsów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyżbyś posiadał 32-bitową wersję systemu? Jeżeli tak, to wypadałoby się przesiąść na 64 bity (chociaż jeżeli będzie się to wiązało z dodatkowym zakupem, to możesz zaczekać, aż zacznie Ci brakować pamięci).

2. Ta listwa iskrzy się cały czas, czy tylko w momencie jej włączenia? Jeżeli cuda z komputerem zdarzają się tylko po podłączeniu przez nią, to zapewne jest z nią coś nie tak (może wystarczy wymienić w niej bezpiecznik?).

3. Np. demo Fraps'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 32bitowy potrafi zaadresować tylko 4GB pamięci, z czego po wyłączeniu struktur systemowych, itp. na RAM zostaje zwykle 3-3,5GB. Na systemie 64bit wykorzystałbys całe 8GB (a jakbys miał więcej, to i więcej ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fraps (zarówno demo jak i full) zżera kosmiczne ilości zasobów. Często wyniki przeprowadzane przy jego użyciu są mocno zaniżone względem innych programów.

Nie jest to prawdą, zdziwiłbym się gdyby zżerane zasoby podczas zwykłego sprawdzania FPS wykraczały poza próg błędu pomiarowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa wymieniona, jednak mimo wszystko coś chyba nie gra, bo gdy wciskam power, to komputer nie reaguje przez jakiś czas, włączam drugi raz, chwila przerwy i dopiero po chwili sam się załącza. Co może być nie tak?

Zrobiłem test, po prostu włączyłem power i czekałem, komp uruchomił się po 5 sekundach. Czyli nie trzeba spamować tego przycisku, sam się uruchomi, ale to raczej nie jest normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy podwójnego startu płyty po odcięciu zasilania. Wciskasz Power, komputer uruchamia się na moment (możesz nawet tego nie odczuć) po czym gaśnie od razu i po 5 sekundach się uruchamia ponownie i już jest wszystko ok. Bolączka niektórych płyt, nic z tym raczej nie zrobisz, na gwarancję to się chyba też nie kwalifikuje bo płyta przecież działa. Możesz co najwyżej pobawić się z innymi wersjami BIOS, może pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie fpsów w grach. Gdzieś przeczytałem, że są one jakoś powiązane z odświeżaniem monitora (nie wyświetli się więcej niż to odświeżanie?). Monitor ma odświeżanie 60Hz, mogę je zmienić tylko na 59Hz. W grach maksymalna liczba fpsów, to właśnie 60. Wiadomo, że więcej nie jest potrzebne do płynnej gry, ale da się coś zrobić, żeby przekroczyły magiczną granicę 60fpsów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...