Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Prośba związana z konfiguratorem

Polecane posty

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi. Jeszcze jedno mnie trochę męczy. Wydaje mi się, że monitor mógłby być trochę większy. Są jakieś większe rozmiarowo (23-24) w przystępnej cenie?

Sprawdzałem sobie tutaj:

http://pclab.pl/art52777-23.html

Któryś z tych by się nadał, czy jest jeszcze coś lepszego patrząc na stosunek "cena/jakość"?

Nie wiem, czy linki do innych stron poświęconych komputerom są dozwolone na forum, w razie czego z góry przepraszam.

Komputer będę zamawiał jakoś po nowym roku, bo planuję wyjazd, także do tego czasu proszę o niezamykanie wątku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja, sorry że tak to odkładam, ale dowiedziałem się, że sprzęt komputerowy najlepiej jest kupować na przełomie styczeń/luty, bo ceny są wtedy najniższe, prawda to? Widziałem kiedyś jakiś artykuł w którym właśnie były podane ceny nieruchomości, ubrań, RTV itd. i najkorzystniejszy dla kupującego okres i tak mi coś zaświtało.

Do tego czasu myślę, że zdołam coś więcej odłożyć, początkowo zestaw miał być za 3k razem z monitorem bez systemu. Mógłbym prosić o małą aktualizację i stworzenie czegoś wydajniejszego za te 3-3,2k bez monitora i bez systemu? Jeśli da radę, to mógłby ktoś dać 2 zestawy? 1 bez OC, a drugi z, bo wujek jest informatykiem, więc pewnie wyjaśniłby mi co i jak, a komp by dość znacznie przyśpieszył. I w ogóle opłaca się dokładać, czy lepiej poczekać aż części stanieją/wyjdzie coś lepszego?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozdziałek monitora - teraz opłaca się kupić tylko w rozdziałce 1920:1080, jak będzie wyglądała gra w starsze gry, które nie obsługują tej rozdzielczości, albo w ogóle panoramicznych? Obraz będzie wyglądał słabo w nienatywnej/gra się nie uruchomi?

Dla przypomnienia zestaw wygląda tak, tylko jest tu też monitor i montaż, które dość znacznie podbijają cenę.

http://www.morele.net/inventory/info/2NfjlW/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tańsza płyta główna, albo już ten GTX 760?

Tańszej płyty się nie opłaca, cena Extreme3 jest bardzo dobra. GTX760 w sumie możesz wziąć, spora to oszczędność (aż 300 zł), a jak Ci wystarczy to nie ma problemu, bo to też mocna karta.

No i w mojej opinii Zotac ma zbyt wysoką cenę względem Gigabyte by była to jakaś oszczędność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że jak coś się popsuje na gwarancji 3-letniej po np, 2 latach, to potem znowu po naprawie dostaje się kolejną? Czy miną te 3 lata i mają w dupie? Wydaje mi się, że tak miałem z moją obecną kartą.

Poza poprawkami Xeona skłaniałbym się jednak bardziej na ten GTX 760. 300zł piechotą nie chodzi, a aż tak dużej różnicy chyba nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że karta była po gwarancji i naprawiał ją jakiś serwis, który dał mi potem jakąś "swoją" gwarancję. Nie pamiętam dokładnie, problemy z kartą miałem z 5 lat temu.

Po zmianie Ramu, pamięci i karty Xeon wychodzi 100zł taniej, czyli trochę ponad 3300. Biorąc GTX 760 wyjdzie 3000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać, że płyta główna umożliwia podkręcanie? Jak ta funkcja się nazywa? Z tego co widzę przed numerem płyty często są jakieś literki i Z umożliwia, tak? Czy to nie jest reguła?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

Ta płyta umożliwia kręcenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oficjalnie podkręcanie wspierają płyty "Z87". H87 i B85 nieoficjalnie wspierają podkręcanie (są takie opcje w BIOS), ale tylko procesorów z "k" w nazwie na końcu. I nie wiadomo czy kiedyś Intel tego nie zablokuje, bo to wymysł producentów płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...