Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HeklusDwa

Rozwiązany: ANNO 1404 - Jak wybudować statek w grze

Polecane posty

Witam, może to głupie, ale za [CIACH] nie potrafię wybudować statku w tej grze. Szukałem wszędzie, czytałem wszystko co znalazłem i nadal nie wiem jak zbudować te [CIACH] statki, bo mogę wybudować już nawet 3. Proszę o pomoc, bo gra zapowiada się bardzo fajnie.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. Zważaj też na słownictwo, którego używasz. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, stocznię, ale co jak takiej stoczni wybudować nie mogę, pomimo, że ma ponad 300 mieszkańców i dalej nie mogę nic zrobić, bo nie mam narzędzi :P Mam chatki rybaków i ten magazyn przy morzu, ale nie ma w nich opcji budowy żadnego statku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz narzędzi, kup trochę od handlarza (w 1404 Lord Whats-his-name) i użyj ich, aby postawić własną produkcję narzędzi. Jeśli masz odpowiednią liczbę mieszczan (czyt. zaspokoiłeś potrzeby I poziomu, tj. cydr i kościół i osadnicy zaczęli się rozwijać) to możesz zbudować chatę smolarza (w lesie, daje węgiel) i kopalnię rudy żelaza. Obok kopalni stawiasz hutę i zaraz obok huty wytwórcę narzędzi. Już po chwili zaczniesz pomału samodzielnie zapełniać magazyn narzędziami.

Potem budujesz wytwórcę lin (zaraz obok pól lnu najlepiej) i jak uzbierasz co potrzeba (20 t lin, 15-20 t drewna i 15-20 t narzędzi - na oko, nie pamiętam dokładnie) możesz zbudować własny statek w stoczni. Oczywiście najpierw trzeba ją na mapie postawić. Aha, jeśli chcesz statek wojenny, to dodatkowo potrzebujesz 20 t (chyba) broni, którą możesz kupić. Możesz też postawić zbrojmistrza, ale to droga impreza i na dłuższą metę może Ci zepsuć bilans ekonomiczny, więc warto dobrze to przemyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...