Jump to content
HeklusDwa

Rozwiązany: ANNO 1404 - Jak wybudować statek w grze

Recommended Posts

Witam, może to głupie, ale za [CIACH] nie potrafię wybudować statku w tej grze. Szukałem wszędzie, czytałem wszystko co znalazłem i nadal nie wiem jak zbudować te [CIACH] statki, bo mogę wybudować już nawet 3. Proszę o pomoc, bo gra zapowiada się bardzo fajnie.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. Zważaj też na słownictwo, którego używasz. -- Artius

Edited by Artius
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link to comment
Share on other sites

Ok, stocznię, ale co jak takiej stoczni wybudować nie mogę, pomimo, że ma ponad 300 mieszkańców i dalej nie mogę nic zrobić, bo nie mam narzędzi :P Mam chatki rybaków i ten magazyn przy morzu, ale nie ma w nich opcji budowy żadnego statku.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie masz narzędzi, kup trochę od handlarza (w 1404 Lord Whats-his-name) i użyj ich, aby postawić własną produkcję narzędzi. Jeśli masz odpowiednią liczbę mieszczan (czyt. zaspokoiłeś potrzeby I poziomu, tj. cydr i kościół i osadnicy zaczęli się rozwijać) to możesz zbudować chatę smolarza (w lesie, daje węgiel) i kopalnię rudy żelaza. Obok kopalni stawiasz hutę i zaraz obok huty wytwórcę narzędzi. Już po chwili zaczniesz pomału samodzielnie zapełniać magazyn narzędziami.

Potem budujesz wytwórcę lin (zaraz obok pól lnu najlepiej) i jak uzbierasz co potrzeba (20 t lin, 15-20 t drewna i 15-20 t narzędzi - na oko, nie pamiętam dokładnie) możesz zbudować własny statek w stoczni. Oczywiście najpierw trzeba ją na mapie postawić. Aha, jeśli chcesz statek wojenny, to dodatkowo potrzebujesz 20 t (chyba) broni, którą możesz kupić. Możesz też postawić zbrojmistrza, ale to droga impreza i na dłuższą metę może Ci zepsuć bilans ekonomiczny, więc warto dobrze to przemyśleć.

Edited by Quetz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...