Skocz do zawartości
deBug

Czat - rozmowy o pupie maryni

Polecane posty

Wczoraj w nocy mieliśmy włamanie do sklepu. Złodzieje zwinęli trochę doładowań do telefonów, wykazali się też typowym geniuszem zbrodni, bo wynieśli kasę fiskalną, ale chyba stwierdzili, że metalowa kasetka z forsą, na której kasa fiskalna stoi jest im kompletnie niepotrzebna. Śmiechłem jak o tym usłyszałem.

  • Upvote 12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niczego, może kary finansowej. Zależy od danej placówki. Najlepiej się dowiedz, kiedy mają tam coś takiego, jak miesiąc/tydzień/dzień amnestii, gdzie można oddać książki bez konsekwencji. U mnie jest to maj.

PS

Słyszałem, że niektóre biblioteki wysyłają listowne ponaglenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem książkę z biblioteki przez dwa lata, po roku dostałem list, że przetrzymuję książkę i jak najszybciej mam ją oddać, po roku od otrzymania listu zaniosłem książkę i okazało się, że mam zapłacić 20zł kary, na szczęście nie miałem przy sobie takiej kwoty, to mi darowali :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konuga

Konug czy ty wciąż wypytujesz mojego brata o moje genitalia

Konuga: to co z tym penisem?
Brat: jezu
Konuga: ma czy nie?
Konuga: ma go?
Brat: gtfo
Konuga:
Konuga: okej
Brat: juz mowilem
Brat: ma macki
Konuga: miedzy nogami?
Brat: tak
Brat: 8
Konuga: oj

no, no, no

Edytowano przez Konuga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Słyszałem, że niektóre biblioteki wysyłają listowne ponaglenia.

Ja dostałem list od windykatora :D dodam że książkę pożyczyłem... 5 lat temu? I to w stołecznej bibliotece, którą ówcześnie miałem po drodze (pomiędzy uczelnią a miejscem pracy), ale niedługo po jej pożyczeniu moje życie wzięło zakręt i przestałem jeździć do wawy. Kara to było ponad 70 zetów, łącznie z kosztami od firmy windykacyjnej.

Zapłaciłem, książka nadal u mnie (gdzieś) jest.

Tytuł? Trzy wiedźmy Pratchetta. Nawet jej nie przeczytałem, bo mi nie podeszła :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czego mogę się spodziewać, jeśli pójdę oddać książkę, którą trzymam w domu jakieś półtora roku?

Np. w bibliotece Śląskiej jest to 1,5 zł za każdy skończony tydzień zwłoki. OMG Germa pokerface.png . Jak ja nienawidzę ludzi, którzy nie potrafią oddawać książek na czas, grrrrrrrr. Edytowano przez Alpharadious
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta w bibliotekach miejskich powinny być powiązane z kontami bankowymi. Nie cackać się w kary itp. itd. Nie oddasz książki np. tydzień po terminie, twoje konto zostaje obciążone kwotą równą cenie książki i do widzenia, wsadź se ją tam gdzie słońce nie dochodzi.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czego mogę się spodziewać, jeśli pójdę oddać książkę, którą trzymam w domu jakieś półtora roku?

Np. w bibliotece Śląskiej jest to 1,5 zł za każdy skończony tydzień zwłoki. OMG Germa pokerface.png . Jak ja nienawidzę ludzi, którzy nie potrafią oddawać książek na czas, grrrrrrrr.

^-^

W tygodniu ją oddam, nie bój się. : >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie każdy ma czas/możliwość oddania książki na czas. Z resztą, ja książek z biblioteki już nie wypożyczam, wole kupić i mieć na półce.

To wtedy używasz czegoś, co przeciętny przedstawiciel homo sapiens posiada w takim dużym czymś na karku, mianowicie narząd zwany mózgiem i starasz się przewidzieć, kiedy możesz oddać.

Zaskoczę Cię! Jak nie możesz oddać po, to oddajesz przed terminem. WOW.

7221f725e518793a71eaec4da3d0d5b60fa961b374f3b33f8a83867da2dc331e.jpg

  • Upvote 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też mnie wkurzali "przetrzymywacze". Dobrze, że mama kolegi z klasy była bibliotekarką w liceum i jakoś dostawałem te pozycje co chciałem. A teraz to już nie ma takiego znaczenia. Zanim pożądana nowość trafi do biblioteki mija tyle czasu, że można uzbierać kasę na własny egzemplarz. A reszta klasyków jest raczej dostępna. Nawet 50 twarzy Greya. :):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...