Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paffkoo

Nowy Komputer (modernizacja)

Polecane posty

Witam,

mam zamiar zakupić części do nowego komputera. Byłoby to wszystko oprócz grafiki (GTX260) oraz dysku SATAII. W niedalekiej przyszłości zmienię kartę na GTX 770 (lub jeśli wyjdzie coś konkretnego w 2014 r. to się pomyśli... albo brać teraz coś z 660Ti czy 760 smile_prosty.gif). W nowym PC-cie miałby być Intel i5 4670 3,4GHz (bez K), myślę o płytce MSI Z87-G43... i tu rodzi się kilka pytań...

1/ Czy to jest prawda, że jeśli wezmę płytę np. MSI to grafika tej samej firmy będzie współpracować lepiej z ich płytą niż innych firm?

2/ Czy ta płyta obsługuje SATAII też czy tylko SATAIII?

3/ Jakie RAM wybrać? Czaję się oczywiście na Kingstony HyperX 2x4 GB 1600MHz ale polecono mi Patrioty Viper 3 1866MHz... Nie wiem też czy dobrze gdzieś to przeczytałem, że i5 obsługuje tylko RAM do 1600MHz (?).

4/ Odnośnie zasilacza... posiadam HX520W Corsair. Czy dopóki będę używać GTX260 to uciągnie całość? Nowy polecono mi jakiś NeoTEC (nie mam pojęcia co to jest biggrin_prosty.gif). Corsair od 4 lat działa więc pewnie tą firmę bym wybrał. Podonbo dobre są Be Quiet i Chieftec.

5/ Chłodzenie do procka. Wystarczy tylko te oryginalne czy dokupywać coś? Polecono mi Zelman CMPS5X, ale nie jestem przekonany czy wywalać dodatkową kasę... (ogólnie w teraźniejszym kompie jest też dodatkowe chłodzenie na AMD Phenom II, więc może by pasowało?).

6/ Obudowa! Najtańsza, najzwyklejsza, bez żadnych udziwnien w stylu "widzę przez szybkę co jest w środku", jakichś "siatek" itd. wink_prosty.gif

Na koniec dodam, że wszystko byłoby brane w Proline także ewentualne propozycje proszę wskazywać z ich listy. tongue_prosty.gif Aha... wstępnie wyszło mi wszystko ~2200zł (gdyby było taniej to nie pogardzę hehe).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bzdura.

2. Obsłuży nawet i SATA1 ;)

3. Płyta Z87 obsłuży nawet i >2000MHz, ale różnicy w wydajności nie będzie i tak.

4. Nie ma sensu wymieniać zasilacza (nawet jak wymienisz grafikę), a pomysł zmiany Corsaira na NeoTECa pozostawię bez komentarza ;) Czyżby tego NeoTECa zaproponowali Ci w proline? Jak tak to się nie dziwię, bo to jest ich marka.

5. Skoro nie podkręcasz to nie trzeba dodatkowego chłodzenia.

6. Zlaman Z3 / Z3 Plus, SilentiumPC Brutus M23.

Co do części - weź i5-4570 (nie ma sensu dopłacać do 4670), a płytę daj np. ASRock H87 Pro4, czy tańszą ASRock B85 Pro4 (branie płyty z chipsetem Z87 ma sens tylko wtedy, jak zamierzasz podkręcać). Z pamięci może zobacz Crucial Ballistix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym PC-cie miałby być Intel i5 4670 3,4GHz (bez K), myślę o płytce MSI Z87-G43..

Bezsensowne połączenie - płyta z chipem pod OC i procek nie do podkręcania. Jak nie kręcisz, weź coś na H87 lub B85

Odnośnie zasilacza... posiadam HX520W Corsair. Czy dopóki będę używać GTX260 to uciągnie całość? Nowy polecono mi jakiś NeoTEC (nie mam pojęcia co to jest biggrin_prosty.gif)

Nic godnego polecenia. Trzymaj się tego Korsarza póki działa.

Chłodzenie do procka. Wystarczy tylko te oryginalne czy dokupywać coś? Polecono mi Zelman CMPS5X

Do niekręconego procka chłodzenia lepszego niż boxowe nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nonsens.

2. SATA jest kompatybilne wstecz, więc obsługuje.

3. Wystarczą takie GoodRamy - http://proline.pl/?p=GR1333D364L9%2F8GDC - na MHz nie patrz, praktycznie nie wpływają na wydajność.

4. Uciągnie nawet nową kartę, nie ma co go zmieniać, a już na pewno nie na jakiegoś badziewnego NeoTEC-a.

5. Wystarczy boxowe, o ile nie przeszkadza ci to, że jest dość głośne.

6. Zobacz sobie Zalman Z3 / Z3 Plus.

Procesor weź 4570 - do 4670 nie opłaca się dopłacać, płyty na chipsecie Z87 nie ma co brać do tego procesora, bo wiele go nie podkręcisz. Weź np. http://proline.pl/?p=ASUS+B85M-G

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren: z tym "nic godnego polecenia" to bym nie przesadzał, bo jako budżetówki się sprawdzają (przynajmniej seria Maximus) - ale nie ulega wątpliwości, że do Corsaira HX to żadnego startu nie ma ;)

@Dirian: czemu płyta mATX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym "nic godnego polecenia" to bym nie przesadzał, bo jako budżetówki się sprawdzają (przynajmniej seria Maximus)

Tylko czemu je brać, skoro można znaleźć lepsze w ich cenie? Patrząc po tym, co napisali o nich tutaj, miałbym opory przed ich poleceniem.

W każdym razie ja bym czegoś takiego nie brał - http://proline.pl/?p=NTC+MAXIMUS+M11-500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie byłby do przyjęcia (jeśli przymknąć oko na niezbyt dużą moc i niską sprawność). Sęk w tym, że jego zwyczajowa cena to 180-200 zł, a dobre wyniki elektryczne to troszkę mało by ją usprawiedliwić. Poza tym - my tu o Maximusach, a autorowi mogli chcieć wcisnąć Magnusa.

Koniec offtopu.

@paffkoo:

Musi koniecznie być proline?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to zaraz wyjdzie, że tylko nowy procek i płyta będą. :D

To zasilacz Corsair 520W zostaje.

1/ Co z RAM? Wciąż myślę o HyperX albo Geil takowe mam i działają również od 4 lat.

2/ Procek 4570 czy 4670? Jaka różnica jest między nimi? Powiadacie, że warto oszczędzić te ~70zł?

3/ Co z tą płytą? Ewentualnie coś mogę wziąć z komputronika hehe.

4/ Aż takie to chłodzenie tragicznie głośne nie jest BOXowe co? :P

5/ Tak! Proline podał mi tego NeoTECa... Myślą, że się nabiorę na ich dziadostwa haha. ;)

6/ Obudowa na koniec. :D Tylko taka, by pasowała do płyty głównej a nie jedno będzie ATX a drugie mATX. Ważne by weszła w przyszłości któraś z "dłuższych" kart. :)

To teraz takiego kompa z linkami pliss. Jeśli w komputroniku coś taniej znajdziecie to spoko byle niebyło różnic cenowych za wielkich. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka, by pasowała do płyty głównej a nie jedno będzie ATX a drugie mATX

Płyta mATX do obudowy ATX wejdzie bez problemów. Kłopot bedzie w druga stronę.

Procek 4570 czy 4670? Jaka różnica jest między nimi?

200 MHz i na tym koniec. Taktowanie +6%, cena - + ok. 10%.

Hm... to zaraz wyjdzie, że tylko nowy procek i płyta będą.

Czemu nie? Jak masz jakąś przyzwoitą budę i pamięci DDR3...

Ja bym wstępnie pomyślał o czymś takim:

http://techplanet.pl...s=79676&s=78016

@down:

Bylem przekonany, że daję zwykłego. Już poprawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek 4570 czy 4670? Jaka różnica jest między nimi?

200 MHz i na tym koniec. Taktowanie +6%, cena - + ok. 10%.

To jednak opłaca się 4570. :]

Ja bym wstępnie pomyślał o czymś takim:

http://techplanet.pl...s=79676&s=78016

Ta obudowa to mATX? Na pewno wszystko by weszlo co? tongue_prosty.gif

W sumie to i tak obojętnie jaka może być to mi polecą w innym sklepie też coś.

A płytę proszę bez zintegrowanej grafiki :)

- A co powiecie o płytach Asusa? Bo Gigabyte mamy i ja i kumpel i oboje widzimy jakieś problemy.

- Co do RAM te co obecnie posiadam to jakieś Geile 2x2 tylko nie pamiętam 766 czy 1333... Gdzieś czytałem o Crucial że coś z nimi nie halo... nie wiem o co szło wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutus to buda ATX (miditower).

Co do ASUSa to są Ok, choć ASRock, MSI czy Gigabyte wypadają lepiej cenowo. Co do pamięci to nie kojarzę negatywnych opinii o Crucialu, prędzej o GeILu właśnie (zdarzały się problemy z kompatybilnością) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku oznacza to posiadanie wyjścia video (płyty 1150 bez niego ze świecą szukać), ew. błąd w opisie sklepowym.

teraz jeszcze tylko ta płyta np. MSI i ASUS jakieś linki z komputronika

http://www.komputronik.pl/product/190050/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_B85_G43.html

http://www.komputronik.pl/product/190042/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_H87_G43.html

http://www.komputronik.pl/product/191079/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Gigabyte_GA_H87_HD3.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na stronie komputronika każda płyta z LGA 1150 ma w opisie obsługiwane procki Pentium i Celeron? Gdzie są i3, i5,i7?

To już ich problem. Ja tam na sklepowe opisy sie nie patrzę.Korzystam ze stron producentów, gdzie przy każdym modelu jest (powinna być) lista obsługiwanych procków.

Edit:

Ja tam Core i3/5/7 w opisie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Core i3/5/7 w opisie widzę.

Aaaa bo ja tylko tak przeglądałem haha rzeczywiście jest wszystko >_<

Ma zaznaczoną opcję "tak", bo umożliwia działanie na grafice zintegrowanej z procesorem...

To już wszystko jasne :)

Czyli chyba już wszystko ustalone co i jak... dzięki bardzo za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... chyba jednak i karta przydałaby się nowa... podejrzewam że mimo tego co ustaliliśmy to i tak gtx 260 nie uciagnie chociażby Assasina 4 na normal -.-

Także pytanie...

Gtx 760 4gb vs gtx 770 2gb vs amd hd7970 3gb vs amd r9....

Nie jestem przekonany do amd bo nie mają physx i podobno żrą prąd i się grzeją... :/

Czy gte 760 da się podkręcić do 770? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...